Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν επειδή βλέπω να αργουμε με το froyo και μιας και έχω βρει τον τροπο να επανέρχομαι οπότε θέλω σε official μέσω kies, έβαλα την JPK beta froyo να δω τι γίνεται.

 

Δυστυχώς για μια ακόμα φορά είμαι απογοητευμένος πριν καλά καλά την στησω.

 

Μηδαμινές βελτιώσεις σε σχέση με τις προηγούμενες εκδόσεις.

Μου δίνει μια εντύπωση ότι είναι λίγο πιο αργή από οποιαδήποτε 2.1

 

Το benchmark μου έδωσε με το ζωρι 2000. Δεν κρίνω απ αυτό αλλά από την αίσθηση που μου αφήνει μια ρομ που ακόμα είναι άδεια από δεδομένα.

Επίσης δεν είναι τόσο smooth στην εναλλαγή οθονων ειδικά στις εφαρμογές.

 

Ακόμα δεν έχουν διορθώσει τον browser και δεν έχει επιλογή για πραγματικά μεγάλο μέγεθος γραμματοσειρας ώστε να διαβάζεται άνετα χωρίς να πρέπει να κάνεις όλη την ώρα ζούμ.

 

Το περιβόητο copy paste δουλεύει καλύτερα απ ότι στις eclair αλλά σε καμία περίπτωση δεν φθάνει αυτό του iPhone σε ευκολία.

 

Η νέα έκδοση του gmail δεν είναι κάτι τρομερό.

 

Αν η επισιμη παραμείνει σ αυτά τα επίπεδα, πολλοί θα θελήσουν να ξαναγυρισουν σε eclair :blink:

Γι αυτό αργεί το πράγμα. Βλέπουν ότι δεν είναι αυτό που περιμένει ο κόσμος.

 

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι δεν βρίσκουν άκρη η ότι έχουν δυσκολίες.

Στο tab πως έκαναν το froyo να δουλεύει τέλεια; Μηπως δεν ασχολούνται όσο πρέπει καθώς έχουν πέσει με τα μούτρα στο galaxy tab.

Εκτός κι αν υπάρχουν δυσκολίες στο hardware.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλω να ρωτήσω κάτι το οποίο είναι σημαντικό για επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Έαν κάποιος εγκαταστήσει το lagfix μπορεί μετά να κάνει uninstall χωρίς καμία άλλη παρενέργεια?

 

Απ’ ότι ξέρω για να αναβαθμιστεί το τηλέφωνο (επίσημα) σε επόμενη έκδοση δεν πρέπει να υπάρχει εγκατεστημένο το Lagfix.

Και μια τελευταία ερώτηση: Εχει παρατηρηθεί καμιά αλληλεπίδραση του lagfix με κάποια άλλη εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή βλέπω να αργουμε με το froyo και μιας και έχω βρει τον τροπο να επανέρχομαι οπότε θέλω σε official μέσω kies, έβαλα την JPK beta froyo να δω τι γίνεται.

 

Δυστυχώς για μια ακόμα φορά είμαι απογοητευμένος πριν καλά καλά την στησω.

 

 

Σε βλέπω εισαι ετοιμος για το μηλο:X(μην ακουσει ο τυχερακιας) :lol: για μενα ελεγες αλλα νομιζω θα το παρεις πρώτος

 

Και καλα θα κανεις φυσικα αφου απο οτι καταλαβα το τηλεφωνο για σενα ειναι επαγγελματικο εργαλειο και το ι4 ειναι συνολικα καλυτερο απο το galaxy. Κανένα απο τα δυο φυσικα δεν εχει hardkeys για αποδοχη η απορριψη κλησης αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα:)

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

Αν η επισιμη παραμείνει σ αυτά τα επίπεδα, πολλοί θα θελήσουν να ξαναγυρισουν σε eclair :blink:

Γι αυτό αργεί το πράγμα. Βλέπουν ότι δεν είναι αυτό που περιμένει ο κόσμος.

 

Ο κόσμος μια χαρά ικανοποιημένος θα είναι με μια καλή υλοποίηση του froyo, η οποία σαφώς και είναι καλύτερη σε όλα από την eclair.

 

Αλλά η samsung σφυράει αδιάφορα και έτσι όπως τα βλέπω τα πράγματα, θα συνεχίσει να το κάνει... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Είμαι νέος κάτοχος του καταπληκτικου galaxy s. Έχω το εξής πρόβλημα: είναι αδύνατο να συνδεθώ με 3g δίκτυο και έτσι δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλισεις. Πήρα τη vodafone και μου είπαν ότι είναι ενεργοποιημένο. Μήπως υπάρχει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη αν κουρασα.

 

Oρίστε τα επίσημα settings από την ίδια τη vodafone. http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17234&d=1285927042. (Αν και για βιντεοκλήσεις, δε νομίζω ότι είναι απαραίτητη η σύνδεση data, σίγουρα καλείς τηλέφωνο που μπορεί να δεχτεί βιντεοκλήσεις; )

 

Λοιπον, σημερα ειχα και εγω τον ιδιο προβληματισμο με τις βιντεοκλησεις γιατι ενω τις πρωτες 3 μερες που πηρα το κινητο εκανα κανονικα βιντεοκλησεις και σημερα ξαφνικα διαπιστωσα οτι δεν μπορω!! Αυτο που καταλαβα ειναι οτι γι αυτο ευθυνοταν το Dcswitch που εγκατεστησα για τον ελεγχο της συνδεσης data...οταν το απεγκατεστησα μπορεσα κανονικα να κανω βιντεοκληση! Ειναι δυνατον να συμβαινει αυτο ή ισχυει κατι αλλο;;Mπορει να το δοκιμασει καποιος αν οντως ισχυει αυτο;;

Και ρωταω, δηλαδη οταν θα έχω "απενεργοποιημενη" την "συνδεση δεδομενων" με το Dcswitch για να μη χρεωνομαι χωρις λογο δεν θα μπορω να πραγματοποιώ και να δεχομαι και βιντεοκλησεις;Δεν ειναι λιγο ακυρο;;; Στο παλιο μου Ομνια ειχε επιλογη "διαχειρισης κλησης δεδομενων" η οποία απενεργοποιουσε μονο τη συνδεση δεδομενων οχι το 3g...

Edited by dimis_pj

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω εισαι ετοιμος για το μηλο:X(μην ακουσει ο τυχερακιας) :lol: για μενα ελεγες αλλα νομιζω θα το παρεις πρώτος

 

Και καλα θα κανεις φυσικα αφου απο οτι καταλαβα το τηλεφωνο για σενα ειναι επαγγελματικο εργαλειο και το ι4 ειναι συνολικα καλυτερο απο το galaxy. Κανένα απο τα δυο φυσικα δεν εχει hardkeys για αποδοχη η απορριψη κλησης αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα:)

 

Κωστή το παλεύω γιατί ειλικρινά μ αρέσει πολύ η συσκευή.

Ακόμα και σε εμφάνιση.

Ξέρω ότι αν πάρω iPhone θα μου κακοφανει σε πολλά πράγματα.

Θα περιμένω. Αν μας δώσουν το froyo ως το τέλος του μήνα και είναι καλύτερο από τις beta εκδόσεις τους θα κρατησω το galaxy.

 

Δεν είναι μόνο τα παιδιά εδώ που λένε ότι σε παρά πολλά πράγματα είναι καλύτερο το galaxy.

Το έχουν πει και φίλοι μου που το έχουν αλλά και πολλοί blogers που δεν είναι κολλημένοι.

 

Όπως και να το κάνουμε το ios δεν είναι τόσο ευέλικτο.

Έχω ξαναπεί ότι ξεκινοντας το πρωί την μέρα για να δω ραντεβού, τον καιρό, τιμές συναλλάγματος, facebook και twitter, με το iPhone θα πρέπει να ανοίξω 5 εφαρμογές.

Με το galaxy απλά να κάνω scrolling σε δυο widgets.

Και δεν είναι μόνο αυτά.

 

Τα android είναι σε καλό δρόμο, χρειάζονται οργάνωση από την μεριά τους και από εμάς να μην τσιγκουνευομαστε 1-2 ευρώ για εφαρμογές που αξίζουν.

Μόνο έτσι θα έχουμε Καλο market.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,την βοήθεια σασ,πέρα του ότι δεν μπορώ να το συνδεσω με το kies στον υπολογιστή δεν μπορώ να βάλω κι ένα πληκτρολόγιο τησ προκοπή.και σαφώς μιλάω για το πληκτρολόγιο ΤΗΣ HTC που έχει και το desire.βρίσκω το HTC ime το βάζω,κάνω εγκατάστασή. Αλλά τίποτα,δεν δουλεύει,καμία ιδέα?

 

Λοιπόν,την βοήθεια σασ,πέρα του ότι δεν μπορώ να το συνδεσω με το kies στον υπολογιστή δεν μπορώ να βάλω κι ένα πληκτρολόγιο τησ προκοπή.και σαφώς μιλάω για το πληκτρολόγιο ΤΗΣ HTC που έχει και το desire.βρίσκω το HTC ime το βάζω,κάνω εγκατάστασή. Αλλά τίποτα,δεν δουλεύει,καμία ιδέα?

 

Εντάξει με το πληκτρολόγιο έκανα δουλειά, αναβάθμιση μέσω τηλεφώνου δεν γίνεται? Πρέπει οπωσδήποτε να συνδεθεί με kies? Το lag fix που το βρίσκω? Από xda?

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες. Εγώ έχω την ακριβώς αντίθετη άποψη. Μπορείς να ανεβάσεις κάποια φώτο;

Μήπως υπάρχουν και διαφορές στην κάμερα ανά firmware; Ξέρει κανείς;

[ATTACH]17263[/ATTACH] Μια φωτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα το sales code λεει KOR το κινητο ειναι αγορασμενο απο oteshop ειναι φυσιολογικο αυτο η μπορει να αλλαξε με την αλλαγη firmware να το παω eur? περασα το CSC απο JM1 που μου προτεινε ο φιλος tyxerakias

 

Eίναι φυσιολογικό. Αν θέλεις κάνε αυτό που είπα στο προηγούμενο post μου για να αλλάξεις σε EUR (ή COS)

 

ρε παιδια στο δικο μου γραφει

PDA:I9000BUJMA

PHONE:I9000BUJM3

CSC:I900GVGRJM3

 

ειναι καλο,ειναι κακο?

διαβαζω κατι για jm8 αξιζει να την περασω ή καλυτερα να περμενω το 2.2android

 

μιλαμε εχω λιωσει στο διαβασμα....

 

Είναι μια χαρά. Απλά είσαι vodafone branded. JMA θεωρητικά είναι ακόμα πιο μπροστά από τη JM8, οπότε μην ανησυχείς, έχεις από τα πιο καινούρια Eclair.

Αν μπορείς να ελέγξεις ένα πράγμα θα σου ήμουν υπόχρεος.. μπορείς να δεις αν βάλεις το GPS Test της Chartcross από το market, αν πιάνεις πάνω από 8 δορυφόρους σε καθαρό ουρανό; Thanks.

 

Σε βλέπω εισαι ετοιμος για το μηλο:X(μην ακουσει ο τυχερακιας) :lol: για μενα ελεγες αλλα νομιζω θα το παρεις πρώτος

*ΓΚΟΥΧ-ΑΨΟΥ* Με πνίξατε βραδιάτικα :)

 

Εχω την εκδοση i9000xxJM1 και αριθμο κατασκευης xwJM2.Ειμαι update?To kies μου λεει οτι όλα ειναι ενημερωμενα ή μου λεει παπαδες?

 

Είσαι επίσημα ενημερωμένος ναι, δε σου λέει παπάδες.

 

Εντάξει με το πληκτρολόγιο έκανα δουλειά, αναβάθμιση μέσω τηλεφώνου δεν γίνεται? Πρέπει οπωσδήποτε να συνδεθεί με kies? Το lag fix που το βρίσκω? Από xda?

 

Είναι στο market.

 

Παιδιά μια βοήθεια.Έβαλα το τελευταίο update του oclf και δεν μπορώ να το βάλω.Μου βγάζει το μήνυμα you do not have enough free space in /data

 

Τι κάνω;

 

Προφανώς, αφού προσπαθείς να κάνεις lagfix ενώ έχεις ήδη κάνει παλιότερα. Πρέπει να βγάλεις το προηγούμενο πρώτα, και μετά να κάνεις αυτό. Αν και αν έχεις ήδη το v.2, δε χρειάζεται να το κάνεις πάλι.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τα νεότερα από την JPK είναι καλά και κακά.

Σιγουρα δουλεύει πολύ καλύτερα το multi tasking.

Οι εφαρμογές στο background δείχνουν σαν να κρατούν λιγότερη ram.

Χωρίς να βάλω aggressive δύσκολα φτάνω στα 80 ΜΒ διαθέσιμη και μόνο αν έχω πολλές ενεργές. Συνήθως βρίσκομαι με 120+ ΜΒ

 

Τα κακά είναι ότι δεν χαμπαριαζουν οι εφαρμογές από auto run killer ούτε system panel.

Δηλαδή δεν κλείνουν με τίποτα εκτός αν όταν είναι ενεργές τις κλείσεις με τον official task manager.

 

Σίγουρα δεν έχει σε καμία περίπτωση την σπιρταδα των JM που με το που πατάς σε κάποιο εικονίδιο εφαρμογής, ανοίγει πριν προλαβεις να πάρεις το δάχτυλο σου.

Δεν μπορώ να πω ότι είναι αργό το τηλέφωνο με την JPK, αλλά όταν πατάς μεσολαβεί ένας στιγμιαιος ανεπαισθητος δισταγμος. Από την άλλη δεν εμφανίζεται το lag ακόμα και να πέσει χαμηλά η ραμ. Το δοκίμασα πριν βάλω το auto killer.

 

Πιστεύω έχει πολύ πιο φυσιολογική συμπεριφορά και θα μπορέσει να δουλευτει άνετα από τους αρχάριους που δεν θέλουν να πειραξουν τίποτα.

 

Το gps έχει επιπλέον ρυθμίση που ονομάζεται Χρηση υποβοήθησης.

Δείχνει καλύτερο σε στατική θέση δεν είχα αυξομειώσεις και χασιματα.

 

Δεν μ αρέσει η αίσθηση στο scrolling. Με την JM ενοιωθα ότι κυλούν οι οθόνες χωρίς καν να αγγιζω.

 

Μένει να δούμε αν θα καταφέρουν να κρατήσουν τα καλά στοιχια και να διορθώσουν τα άσχημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα εχω κατεβασει απο το μαρκετ το one click lag fix και κανω root , μετα μου λεει να κανω reboot το τηλεφωνο και να το ανοιξω με εναν συνδιασμο κουμπιων.Ο συνδιασμος volume up + home+power δεν λειτουργει και το κινητο δεν μπαινει σε recovery mode μπορει καποιος να βοηθησει ?
Link to comment
Share on other sites

Lag fix πάντως στο market δεν βρίσκω. Επίσης το τηλ μου έχει την 2. 1 πάνω, πως θα βάλω την πιο πρόσφατη?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

σημερα παρατηρησα οτι εχοντας το κινητο οριζοντια προς το εδαφος κ πατωντας την οθονη του κατω δεξια με τον αντιχειρα κ γενικοτερα στην δεξια του μερια,μαλακά σχετικα κανει σαν να ειναι κούφιο λες κ η οθονη δεν παταει καλα και εχει κενά!σιγουρο αυτο που σας λεω!εχει παρατηρησει κανεις κατι αντιστοιχο???πειτε μου σας παρακαλω γιατι δεν εχω κλεισει ακομη 10 μερες απο την αγορα του κ σε περιπτωση που ειναι προβλημα μπορω να το αντικαταστησω άμεσα με ενα καινουργιο ευχαρηστω!:O
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!

 

Χθές το βράδυ έκανα εγκατάσταση την έκδοση froyo I897CJI6 και όλα καλα αλλά...

Μόλις μπήκα κανονικά στο μένου του κινητού το οποίο ήταν είχε αρκετά νέα προγράμματα με την ονομασία AT&T,

ήταν κάπως ποιο αργό απο την προιγούμενη έκδοση που είχα (Οriginal).

 

Καλά τα προγράμματα είπα, με πάποιο τρίκ θα καταφέρω να τα σβήσω.

Μετά μπήκα στις ρυθμίσεις να δώ αν υπαρχει κάτι νέο και πάτησα το touch κουμπί με το βέλος προς τα πίσω και αντί να με μεταφέρει λίγο πριν απο τα Settings

μου εμφάνισε την κύρια οθόνη και αυτό έκανε κάθε φόρα όπου και να βρισκόμουν.

Το μεσαίο κουμπί δεν λειτουργύσε καθόλου (home button).

 

Με τόσα προβλήματα αποφάσισα να ξαναγυρίσω στην παλιά μου έκδοση η οποία λειτουργούσε άψογα.

Και εδώ έρχεται το μεγάλο πρόβλημα. Όταν έιναι ανοικτό το κινητό και συνδέω το καλώδιο USB το κινητό κλείνει η οθόνη του και είναι να έκανε shutdown

στην ουσία γιατί όταν βγάλω το καλωδιο τότε ανοίγει πάλι απο την αρχή με boot screen όχι αυτο της Samsung αλλα ένα που λέει AT&T Phone World.

 

Εννοείται οτι δοκίμασα να μπώ σε recovery και download mode με τους συνδιασμούς vol UP + DOWN + HOME BUTTON + POWER BUTTON αλλα τίποτα.

Και το χειρότερο απο όλα είναι οτι όταν πάω να το φορτίσω με τον φορτιστή κάνει ακριβός το ίδιο πράγμα. :(

-----------------------------------------------------------------------

Το κινητό το έχω μόλις 3 μέρες και τώρα δεν δουλεύει!

Θα πρέπει να το πάω στον Germano και αν ναι πόσο περίπου θα μου κοστίσει?

-------------------------------------------------------

Σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας. :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά , σορρυ κιόλας , αλλά γιατί να το κάνετε αυτό (αν δεν έχετε διαβάσει για το πώς γίνεται σωστά εγκατάσταση , τι προβλήματα έχει κλπ κλπ) , αφού βλέπετε , λέει I897 δε λέει 9000, αφήστε το στην ησυχία του το κινητό , κάντε υπομονή κάποιες εβδομάδες , το froyo δεν κάνει θαύματα, το κινητό είναι (μια χαρά για μένα) λειτουργικό και χωρίς αυτό
Link to comment
Share on other sites

@@@GiannisG87

Φίλε μου έκανες γκελα.

Έβαλες firmware που δεν είναι για την συσκευή σου και σου μπλόκαρε τα 3 κουμπιά εκτός απ όλα τα αλλά.

Ψάξε στο XDA στα σχετικά θέματα αυτού του firmware μήπως έχουν βρει κάποια λύση γιατί θα την έχουν πατήσει και άλλοι.

 

ΓΕΝΙΚΆ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ.

 

ΠΡΟΣΟΧΉ ΔΕΝ ΦΛΑΣΑΡΟΥΜΕ FIRMWARES ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ GALAXY.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι το οποίο είναι σημαντικό για επόμενες αναβαθμίσεις.

 

Έαν κάποιος εγκαταστήσει το lagfix μπορεί μετά να κάνει uninstall χωρίς καμία άλλη παρενέργεια?

 

Απ’ ότι ξέρω για να αναβαθμιστεί το τηλέφωνο (επίσημα) σε επόμενη έκδοση δεν πρέπει να υπάρχει εγκατεστημένο το Lagfix.

Και μια τελευταία ερώτηση: Εχει παρατηρηθεί καμιά αλληλεπίδραση του lagfix με κάποια άλλη εφαρμογή?

 

Παιδιά δεν έχει κανένας απάντηση σε αυτό ??

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει όλο το thread σχεδόν αλλά δεν βρήκα τίποτα! :(

Για την ακρίβεια αυτό το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797282&page=128

 

Το κακό είναι ότι είμαι φαντάρος και αύριο το πρωί φεύγω για Σπάρτη και είμαι από Ξάνθη και δεν προλαβαίνω να το πάω στον Germano γιατί την Δευτέρα έχουμε αργία. :(

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει όλο το thread σχεδόν αλλά δεν βρήκα τίποτα! :(

Για την ακρίβεια αυτό το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797282&page=128

 

Το κακό είναι ότι είμαι φαντάρος και αύριο το πρωί φεύγω για Σπάρτη και είμαι από Ξάνθη και δεν προλαβαίνω να το πάω στον Germano γιατί την Δευτέρα έχουμε αργία. :(

 

Φίλε μου, για δες και αυτό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=798915

 

Νομίζω είναι ακριβώς η περίπτωσή σου.

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει όλο το thread σχεδόν αλλά δεν βρήκα τίποτα! :(

Για την ακρίβεια αυτό το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797282&page=128

 

Το κακό είναι ότι είμαι φαντάρος και αύριο το πρωί φεύγω για Σπάρτη και είμαι από Ξάνθη και δεν προλαβαίνω να το πάω στον Germano γιατί την Δευτέρα έχουμε αργία. :(

στα φόρουμ του GALAXY S I9000 να κοιτάς μόνο http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=656

κάπου είχε ένα thread για την ρομ του captivate , δεν το βρίσκω τώρα , τεσπα κάνε search για captivate

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει όλο το thread σχεδόν αλλά δεν βρήκα τίποτα! :(

Για την ακρίβεια αυτό το thread http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=797282&page=128

 

Το κακό είναι ότι είμαι φαντάρος και αύριο το πρωί φεύγω για Σπάρτη και είμαι από Ξάνθη και δεν προλαβαίνω να το πάω στον Germano γιατί την Δευτέρα έχουμε αργία. :(

 

Κανε μια ερώτηση σ αυτήν την ενότητα και γράψε στον τίτλο ότι περασες firmware από άλλο galaxy.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=748

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια ερώτηση σ αυτήν την ενότητα και γράψε στον τίτλο ότι περασες firmware από άλλο galaxy.

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=748

δες λίγο κι αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=791462

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Είμαι μία καινούργια κάτοχος του Γαλαξία.....διάβασα όσες περισσότερες σελίδες μπορούσα αλλά δεν μπόρεσα να βρώ ότι έψαχνα, οπότε θα χρειαστώ τα φώτα σας.

Το κινητό το πήρα μεταχειρισμένο και γράφει ότι έχει πάνω την jm8 και είναι rooted.

 

1oν. Πως γυρίζω σε official; Προσπάθησα μέσω kies αλλά εκεί μου λέει ότι η rom που έχει δεν αναβαθμίζεται......πιο πολύ βέβαια με ενδιαφέρει για την αναβάθμιση froyo όταν αυτή κυκλοφορήσει.

 

2ον. Έχει πρόβλημα το gps του χάνει το σήμα συνέχεια, υπάρχει κάποια ρομ με την οποία να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα; Γιατί είναι σοβαρό μειονέκτημα αυτό για μένα μιάς και λόγω εργασίας το χρησιμοποιώ συνέχεια.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος ΙΙ)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...