Jump to content

Motorola FLIPOUT


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σωστά τα λέει ο atrias. Εφ'όσον έχεις περάσει τις επαφές σου στο Flipout συσχετίζοντάς τις με ένα λογαριασμό google τότε αρκεί να ξαναπροσθέσεις στο κινητό σου τον συγκεκριμένο λογαριασμό. Οι επαφές και το ημερολόγιο θα συγχρονιστούν αυτόματα.

 

Μια που είπες ότι έγινε αναβάθμιση του κινητού, μπορείς να μας πεις ποιά έκδοση συστήματος σου πέρασαν;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 181
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μια ερώτηση ίσως λίγο κουλή!

έχει ραδιόφωνο η συσκευή? εννοώ το κανονικό παραδοσιακό αναλογικό ραδιόφωνο όχι κάτι online!

στο gsmarena λέει ότι έχει και μάλιστα με RDS αλλά δε το βρίσκω!

 

επίσης το motoblur τι είναι?

υπάρχει στην ελληνική έκδοση?

 

και μια ερώτηση (νέοπας σε android!)

στην μπάρα του android με τα 5 κουμπιά για on/off wifi - BT - GPS - XX(?) - brightness

αυτό (που ονόμασα ΧΧ) και δείχνει δυο βελάκια να περιστρέφονται τι ακριβώς κάνει?

 

τέλος για όποιον ενδιαφέρεται για το κινητό αυτό το έχει η wind στην χαμηλότερη τιμή της αγοράς στην Ελλάδα στα 159 ευρώ

χαμηλότερη τιμή από οποιοδήποτε κατάστημα στο skroutz!

 

θαυμάσιο SAR 0.5 !!

Edited by atrias
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

στην μπάρα του android με τα 5 κουμπιά για on/off wifi - BT - GPS - XX(?) - brightness

αυτό (που ονόμασα ΧΧ) και δείχνει δυο βελάκια να περιστρέφονται τι ακριβώς κάνει?

 

Αυτό είναι ο συγχρονισμός που κάνει το κινητό σου με το gmail σου (επαφές - αν έχεις, mail, ημερολόγιο).

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Έχει μάθει κανείς αν πρόκειται να γίνει update το Android σε 2.2 για αυτό το κινητό;

 

Και κάτι άλλο μιας και είμαι νέος χρήστης, έχω διαβάσει για το root. Μπορεί να μου εξηγήσει κανείς απλά τι μπορεί να μου προσφέρει αν το κάνω στο κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Επισήμως δεν πρόκειται να γίνει αναβάθμιση σε 2.2.

Ανεπισήμως επίσης δεν έχω δει κάποια κίνηση.

Συμπέρασμα: Η συσκευή θα μείνει στην έκδοση 2.1.

 

Όσον αφορά το root, αυτό δίνει χωρίς περιορισμό πρόσβαση σε όλα τα αρχεία και ρυθμίσεις του συστήματος. Ορισμένα προγράμματα το χρειάζονται αυτό για να λειτουργήσουν σωστά. Επίσης είναι και βασική προϋπόθεση για οποιεσδήποτε modding ενασχολήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ετσι ακριβως.

Δεν χακαρεις τη συσκευη,οπως στο iphone, απλα αποκτας δικαιωματα ρουτ,κατι σαν τα δικαιωματα administrator στα windows ας πουμε,γενικα το αντροιντ ειναι ελευθερης φιλοσοφιας,δεν σε περιοριζει σε κατι,οχι σαν κατι αλλους :p...

Οδηγιες παντου,απο το φορουμ εως το tube,ειναι υποθεση κυριολεκτικα δευτερολεπτων.

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια φλας βιντεακια απο το ιντερνετ,καμμια σειρα με streaming εννοω παιζει??

 

και τι λετε ειναι απροβληματιστο?

το βρισκω 130 απο simplyelectronics και τα γνωστα του σκρουτζ..

Edited by mertaghon2

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια φλας βιντεακια απο το ιντερνετ,καμμια σειρα με streaming εννοω παιζει??

και τι λετε ειναι απροβληματιστο?

το βρισκω 130 απο simplyelectronics και τα γνωστα του σκρουτζ..

 

Όχι φλας δεν υποστηρίζει, άσε που θα σου βγαίναν μάτια :hypno:

Στα 130€ είναι πολύ καλή τιμή, αν δεν σε πειράζει η ανάλυσή του, είναι μια χαρά κινητό. Δεν έχω κατεβάσει πάρα πολλές εφαρμογές αλλά μέχρι στιγμής δεν έχω βρει κάποια που να μην ταιριάζει στην οθόνη.

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

εγώ απ' ότι έχω διαπιστώσει εφαρμογές που λειτουργούν σαν widgets (όπως το Εορτολόγιο και το Data Counter) βγάζουν κάποια γράμματα έξω από το χώρο που ορίζει το widget. κατά τα άλλα όλα καλά!

 

γνωρίζει κανείς τόνους και διαλυτικά από το hardware πληκτρολόγιο πως βάζουμε ?

ή μήπως δεν γίνεται ?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πρέπει να έχεις επιλέξει για μέθοδο εισόδου το ελληνικό πληκτρολόγιο. Αυτά που πρέπει να πατήσεις είναι:

- Για τόνο ( ί ): q και μετά το φωνήεν.

- Για διαλυτικά ( ϊ ): Δύο συνεχόμενες φορές το q και μετά το φωνήεν.

- Για τόνο με διαλυτικά ( ΐ ): Τρεις συνεχόμενες φορές το q και μετά το φωνήεν.

Link to comment
Share on other sites

σωστός! ευχαριστώ! που το έγγραφε αυτό ρε συ και δεν κατάφερα να το βρω
για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Δεν το διάβασα κάπου, απλά χρησιμοποίησα τη γνωστή και διαχρονική μέθοδο "trial and error"! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα αγορασα ενα flip out στην κοπελα απο easybuyworld και ειναι εισαγωγη απο ιταλια και δεν γραφει ελληνικα που θα βρω ελληνικα? ευχαριστω!:)
Link to comment
Share on other sites

το αγόρασα κι εγώ σήμερα αλλά δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει με τις ρυθμίσεις της Q για ιντερνετ και mms.

Μπορεί να με βοηθήσει κάνεις;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Για internet: Θα δημιουργήσεις ένα καινούργιο APN με όνομα myq και το μόνο που θα αλλάξεις είναι κάτω-κάτω στο πεδίο APN type όπου θα γράψεις default. Username και password δε χρειάζεται να συμπληρώσεις. Πρέπει ακόμα να ενεργοποιήσεις και την περιαγωγή δεδομένων.

 

Επίσης κατέβασε από το market την εφαρμογή APN On/Off ώστε να μπορείς να ανοιγοκλείνεις το internet όποτε θες εσύ ώστε να μην έχεις άσκοπη data κίνηση.

 

Για MMS δεν ξέρω, μπορεί να βοηθήσει κάποιος άλλος;

Edited by Eastwood
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει ακόμα να ενεργοποιήσεις και την περιαγωγή δεδομένων.

 

Επ!! Αυτό δεν έκανα και δεν είχα καθόλου ιντερνετ. Τις υπόλοιπες ρυθμίσεις τις είχα περασμένες.

 

Ευχαριστώ!!

 

Έκανε αναβάθμιση στην εφαρμογή android market και πλέον δεν λειτουργεί τίποτα.

Με βγάζει στην κεντρική σελίδα αλλά όταν επιλέξω να δώ κάποια υποκατηγορία crash-αρει.

Λύνεται; Το κάνω συνέχεια επαναφορά στην εργοστασιακή έκδοση αλλά μετά απο λίγο κάνει auto-update.

Έχει βγεί το froyo?

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

froyo δεν βγήκε για το flipout και σύμφωνα με την Motorola δεν θα βγει καμιά αναβάθμιση για το κινητό αυτό

 

με το market app γενικά δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα (έγινε και σε εμένα το update) αλλά για να μην παιδεύεσαι κάνε το εξής

κάτσε στον υπολογιστή σου και πήγαινε στο https://market.android.com/

κάνε login με το account που χρησιμοποιείς στο κινητό και πάτα install στην εφαρμογή που θέλεις

αυτή θα κατέβει αυτόματα στο κινητό σου και θα εγκατασταθεί

καλό είναι να έχεις ανοιχτό το wifi στο κινητό για ευνόητους λόγους

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Αυτή τη διαδικασία κάνω μέχρι τώρα για να εγκαταστήσω μια εφαρμογή αλλά τι γίνεται όταν δεν βρίσκομαι μπροστά απο υπολογιστή;

Anyway, χωρίς να θέλω να το μετατρέψω σε διαμάχη... δεν λέω, όμορφο το κινητό, συμπαθητικό το λειτουργικό αλλά σαν το iOS δεν είναι.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Anyway, χωρίς να θέλω να το μετατρέψω σε διαμάχη... δεν λέω, όμορφο το κινητό, συμπαθητικό το λειτουργικό αλλά σαν το iOS δεν είναι.

 

Δεν μπορείς να συγκρίνεις δύο λειτουργικά σε τόσο διαφορετικού επιπέδου συσκευές. Παρόλα αυτά για τέτοιες συζητήσεις υπάρχει ξεχωριστό θέμα... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

 

Ας επικεντρωθούμε εδώ αποκλειστικά στα του FLIPOUT.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει τώρα μερικές μέρες που έχει πρόβλημα το κινητό με τη σύνδεση data

στις μπάρες που δείχνουν το σήμα δίπλα εμφάνιζε παλιά κάτι βελάκια που έδειχναν το είδος της data σύνδεσης

αυτά πλέον δεν εμφανίζονται

πάω να ανοίξω browser και μου λέει δεν έχει σύνδεση στο internet

επίσης προσπαθώ να το συνδέσω στο wifi και δεν συνδέεται

τι μπορεί να φταίει?

με reboot πάντως δεν λύθηκε το πρόβλημα

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασα κ εγώ ένα motorola flipout γενικά δεν έχω κανένα απο τα προβλήματα που αναφέρθηκαν παραπάνω,ωστόσο, του έχω βάλει την εφαρμογή viber για δωρεάν κλήσεις και μυνήματα.Ενώ όμως μύνημα στέλνω κανονικά έχω πρόβλημα με τις κλήσεις.Είτε με πάρουν είτε πάρω τηλέφωνο εγώ ο άλλος δεν με ακούει.Δοκίμασα να τη βγάλω κ να την ξαναβάλω την εφαρμογή αλλά τίποτα!Μήπως έχει κανένας καμιά ιδέα για το τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έχει τώρα μερικές μέρες που έχει πρόβλημα το κινητό με τη σύνδεση data

στις μπάρες που δείχνουν το σήμα δίπλα εμφάνιζε παλιά κάτι βελάκια που έδειχναν το είδος της data σύνδεσης

αυτά πλέον δεν εμφανίζονται

πάω να ανοίξω browser και μου λέει δεν έχει σύνδεση στο internet

επίσης προσπαθώ να το συνδέσω στο wifi και δεν συνδέεται

τι μπορεί να φταίει?

με reboot πάντως δεν λύθηκε το πρόβλημα

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν μας βοηθάς ιδιαίτερα για να καταλάβουμε πως προκλήθηκε. Γιαυτό και δεν μπορώ να προτείνω κάτι άλλο πέρα από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικά ήταν ένας συνδυασμός από περίεργα γεγονότα

είχε φάει κόλλημα το ρουτεράκι και γιαυτό δεν συνδεόταν με wifi

επίσης για το 3G ήταν θέμα του παρόχου

όλα εντάξει πλέον

για κατόχους κινητού samsung ένα widget εορτολόγιο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola FLIPOUT

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...