Jump to content

Τι επιδόσεις έχετε στο κινητο σας? (benchmarks)


vagelisda
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μας λες και πόσο σκορ βγάζει μαμά χωρίς τις ματσακωνιές...? ;)

 

Όσο για το ότι το μεγάλο σκορ δεν βγαίνει από την vga, που τα είδες αυτά??? Σε σχέση με ένα μαμά galaxy δεν βγαίνει, αλλά σε σχέση με άλλα κινητά που έχουν πιο αδύναμη vga βγαίνει...

 

Όπως και για το αν η samsung βελτιώσει το file system μελλοντικά, προσωπικά δεν θα βασιζόμουν...

 

Τώρα αν εσένα δεν σε ενοχλεί που έδωσες 550€ για ένα κινητό και πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να μπεις σε φόρουμ και να ψαχτείς με tips and tricks, τα οποία εναντιώνονται στην αρχή λειτουργίας του android (βλέπε task killers και mem managers), για να κάνουν το κινητό σου να τρέχει σύμφωνα με τις δυνατότητες του και να έχεις το άγχος της ελεύθερης μνήμης, εμένα δεν μου πέφτει λόγος...

 

Σου είπα, βάλε το Quadrant advanced και θα δεις και μόνος σου.

Δες αυτό το παράδειγμα μετά από ένα lagfix:

[ATTACH]17218[/ATTACH]

To gpu (3D) είναι σαφώς ανώτερο από τα άλλα κινητά, αλλά αυτό που κάνει τη διαφορά είναι το I/O, που διορθώνει το lagfix..

Ο λόγος που ανεβαίνει το desire μετά από το Froyo update φαίνεται καθαρά στην εικόνα με το Nexus, υπεύθυνο είναι το CPU κομμάτι, που με τον JIT compiler και το optimised FPU εκτοξεύεται. Τα άλλα μένουν ίδια. (Το έχω ελέγξει στο Desire της γυναίκας μου). Αν γίνει κάτι τέτοιο με το Froyo στο Galaxy μετά το 2.2, δε θα φαίνονται οι άλλες μπάρες αριστερά.. :p

 

Όσο για μένα, εγώ το κινητό το πήρα 50 λίρες και όχι 550 ευρώ, γιατί δε μένω Ελλάδα, και επιπλέον πληρώνω τα μισά απ'όσα πληρώνεις εσύ συνδρομή στο Desire, oπότε όλες οι μπηχτές περί τύψεων που πήρα ακριβό κινητό είναι τελείως άκυρες, μάλλον το αντίθετο συμβαίνει. Όσο για task killer που όπως λες εναντιώνεται στις αρχές του android, δε χρησιμοποιώ (δες την υπογραφή μου).

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 313
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπράβο και πάλι μπράβο τους, δεν υπάρχει συζήτηση...

 

Δεν προσπαθώ να βγάλω το galaxy μάπα κινητό, προς θεού...

 

Απλά για εμένα το κινητό αυτό χαντακώνεται από την rom του.

 

Είναι γνωστό ότι οι Κορεάτες (samsung -lg) είναι οι μόνοι χειρότεροι σε θέμα software από τη μοτορόλα:p:p

 

Η ραμ του είναι οκ. 512 έχει. Τι να είχε?

Άσε που λόγω της 2.1 βλέπει μόνο τα 256.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με το galaxy s μου με το γνωστο lagfix πιανω γυρο στα 2000 με 2.2 jpk beta η 2.1 επιανε 2300 περιπου αλλα για μενα η 2.2 ειναι καλυτερη version τωρα η 2.2 official δεν νομιζω να εχει μεγαλες αλαγες απο αυτην που εχω εγω.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Με Desire stock Froyo το μέγιστο που έχω είναι 1214 πόντους..Σήμερα rootαρα το Galaxy και με Eclair + OCLF έβγαλε 2224... :eek: Να 'ναι καλά η PowerVR.. Edited by gregorisvas
Link to comment
Share on other sites

Με Desire stock Froyo το μέγιστο που έχω είναι 1214 πόντους..Σήμερα rootαρα το Galaxy και με Eclair + OCLF έβγαλε 2224... :eek: Να 'ναι καλά η PowerVR..

εγω με stock froyo στο desire μου εχω βγαλει 1440!!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Έμενα με το froyo kernel τώρα βγάζει γύρω στα 1300 στα 1000 και 1500 μέσο ορο στα 1100.όχι και καλύτερά δλδ από ότι με τις bastardized froyo,αλλά όχι και άσχημα.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Έμενα με το froyo kernel τώρα βγάζει γύρω στα 1300 στα 1000 και 1500 μέσο ορο στα 1100.όχι και καλύτερά δλδ από ότι με τις bastardized froyo,αλλά όχι και άσχημα.

 

Sent from my Milestone

Ναι και εμένα με τη 2.2 και O/c στα 1000 σκοράρειο γύρω στα 1300-1350. Πάνω απο το N1 σταθερά.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου, με 2.2 Leak και 1GHz: http://i8.photobucket.com/albums/a21/babis200sx/snap20101017_131337.png

:)

Επειδή το διάβασα και σε άλλα ποστ, σε Airplane Mode βγάζουμε περισσότερο?

Εν τω μεταξύ βλεω κάτι νούμερα ~2000. Είναι τόσο δυνατότερες αυτές οι συσκευές??

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το δικό μου, με 2.2 Leak και 1GHz: http://i8.photobucket.com/albums/a21/babis200sx/snap20101017_131337.png

:)

Επειδή το διάβασα και σε άλλα ποστ, σε Airplane Mode βγάζουμε περισσότερο?

Εν τω μεταξύ βλεω κάτι νούμερα ~2000. Είναι τόσο δυνατότερες αυτές οι συσκευές??

 

Όλα αυτά είναι και λίγο υποθετικά.

Μπορεί με τη 2.2 το μιλεστονε να βγάζει 1350 στο benchmark , εγώ όμως ξαναγύρισα στη 2.1 , γιατί αισθανόμουν ότι το τηλέφωνο σερνόταν με τη 2.2 (θέλει ακόμα κάποιες βελτιώσεις μέχρι την τελική έκδοση).

Άρα? ότι και να λένε τα benchmark, ο καλύτερος κριτής είναι η προσωπική μας εμπειρία.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας λες και πόσο σκορ βγάζει μαμά χωρίς τις ματσακωνιές...? ;)

 

Όσο για το ότι το μεγάλο σκορ δεν βγαίνει από την vga, που τα είδες αυτά??? Σε σχέση με ένα μαμά galaxy δεν βγαίνει, αλλά σε σχέση με άλλα κινητά που έχουν πιο αδύναμη vga βγαίνει...

 

Όπως και για το αν η samsung βελτιώσει το file system μελλοντικά, προσωπικά δεν θα βασιζόμουν...

 

Τώρα αν εσένα δεν σε ενοχλεί που έδωσες 550€ για ένα κινητό και πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να μπεις σε φόρουμ και να ψαχτείς με tips and tricks, τα οποία εναντιώνονται στην αρχή λειτουργίας του android (βλέπε task killers και mem managers), για να κάνουν το κινητό σου να τρέχει σύμφωνα με τις δυνατότητες του και να έχεις το άγχος της ελεύθερης μνήμης, εμένα δεν μου πέφτει λόγος...

 

Το οτι η Samsung δεν υποστηριζει την συσκευη της οπως θα επρεπε το ξερουμε.

Οπως ξερουμε επισης οτι υπαρχουν ατομα στο XDA που μας δινουν αυτο που χρειαζεται η συσκευη μας για να πεταει!

 

Οι μονοι ειμαστε που πειραζουμε το κινητο μας?

Οπως εμεις περναμε Lagfix(που δεν χρειαζεται και πολυ ψαξιμο οπως λες...πλεον ειναι μια απλη εφαρμογη) ετσι αλλοι με desire κτλ βαζουν cyanogen roms κτλ.

 

Μηπως και αυτοι πρεπει να τους ενοχλει το 500ρικο που εδωσαν για να παρουν μια συσκευη?

 

Ποια πραγματα εναντιωνονται στην αρχη λειτουργιας του android?Αν μιλας για Task killers,τοτε συμφωνω!ΑΛΛΑ κανεις δεν ειπε οτι χρησιμοποιουμε task killers!Προσωπικα τουλαχιστον!

 

Ο mem manager(Autokiller κτλ) που ακριβως εναντιωνονται στην αρχη λειτουργιας του android?

 

Και ναι!Δεν με ενοχλει που πηρα το Galaxy S 99Ε μαζι με mls χαρτες την στιγμη που με το ιδιο συμβολαιο επερνα τo Desire με 388Ε!

 

Εδω αλλοι παιρνουν συσκευες 700-800Ε και δεν μπορουν να κανουν ουτε κληση! :lol:

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Και ναι!Δεν με ενοχλει που πηρα το Galaxy S 99Ε μαζι με mls χαρτες την στιγμη που με το ιδιο συμβολαιο επερνα τo Desire με 388Ε!

 

Για 99€ μια χαρά είναι λοιπόν... Αν έδινες 550€ μπορεί να τα έλεγες αλλιώς... :rolleyes:

Edited by JoeBar
Link to comment
Share on other sites

..Άλλα σκορ έβγαζε χθές , άλλα σήμερα :wacko:

 

Αυτο ειναι λογικο!Δυσκολο να πετυχεις ακριβως την ιδια βαθμολογια 2 φορες!

Παιζει μεγαλο ρολο ποση διαθεσιμη ram εχεις,οπως επισης και ποσο στρεσαρετε ο επεξεργαστης απο αλλες εφαρμογες την ωρα που γινεται το benchmark!

 

Οπως και να εχει βεβαια το benchmark ειναι κατι ενδεικτικο.Σε κανονικη χρηση τα πραγματα μπορει να ειναι εντελως διαφορετικα!

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

με την defrost 6.0 και νομιζω μαμα kernel επιασα πριν 3 μερες 1950 :wacko:

μετα επιανα 1850 max. :p

Link to comment
Share on other sites

http://img844.imageshack.us/img844/1959/scoreg.png

Με rom από το DHD και OC στα 1190 αν θυμάμαι καλά.

 

Και νέο σημερινό με την ίδια rom και OC στα 1113

http://img708.imageshack.us/img708/5416/scorek.png

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...