Jump to content

[Επίσημο] HTC Mozart


vwbest16
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αν ξεκλειδώσω το τηλέφωνο θα έχω αυτή τη δυνατότητα;

 

Επειδή δεν είμαι σίγουρος αν απαντήθηκε... όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΣΟΣ!!!

Μιά μικρή βοήθεια από όσους έχουν το Μότσαρντ στα χέρια τους.

Το αγόρασα πριν από δύο βδομάδες από το εξωτερικό. Παρατήρησα κάτι που ίσως να είναι ελάττωμα, αλλά θα ήθελα να μου πει και κάποιος άλλος.

Εάν ρίξω ή χτυπήσω ελαφρά την συσκευή μου πάνω σε ένα δάχτυλό μου στο επάνω και πίσω μέρος της (στην μεριά της κάμερας) φαίνεται σαν κάτι να "χτυπάει" μέσα της. Είναι σαν να είναι ή κάτι ξεβιδωμένο ή ίσως να ακούγεται ο δονητής της συσκευής.

Κανείς που να μπορεί να μου πει; Γιατί αν είναι πρέπει να την στείλω το αργότερο μέχρι αύριο ή μεθάυριο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ!!!

Μιά μικρή βοήθεια από όσους έχουν το Μότσαρντ στα χέρια τους.

Το αγόρασα πριν από δύο βδομάδες από το εξωτερικό. Παρατήρησα κάτι που ίσως να είναι ελάττωμα, αλλά θα ήθελα να μου πει και κάποιος άλλος.

Εάν ρίξω ή χτυπήσω ελαφρά την συσκευή μου πάνω σε ένα δάχτυλό μου στο επάνω και πίσω μέρος της (στην μεριά της κάμερας) φαίνεται σαν κάτι να "χτυπάει" μέσα της. Είναι σαν να είναι ή κάτι ξεβιδωμένο ή ίσως να ακούγεται ο δονητής της συσκευής.

Κανείς που να μπορεί να μου πει; Γιατί αν είναι πρέπει να την στείλω το αργότερο μέχρι αύριο ή μεθάυριο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων παιδιά.

 

και σε μενα το κανει!!! δεν ξερω αν αειναι το ιδιο με σενα! αν τ χτιπισω απλα με το δαχτυλο μ πισω στην καμερα ακοθγετε κατι σαν να τριζει πολυ ελαφρα μεσα... οπως ακοθγετε και αμα το κοθνησηεις στο αυτι σου!!! δεν ειναι κατι ισως να ειναι και ο σενσορας που εχει μεσα

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το κανει!!! δεν ξερω αν αειναι το ιδιο με σενα! αν τ χτιπισω απλα με το δαχτυλο μ πισω στην καμερα ακοθγετε κατι σαν να τριζει πολυ ελαφρα μεσα... οπως ακοθγετε και αμα το κοθνησηεις στο αυτι σου!!! δεν ειναι κατι ισως να ειναι και ο σενσορας που εχει μεσα

 

Μη σας απασχολεί, είναι φυσιολογικό.

 

Οκ παίδες. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ και τους δύο σας για την άμεση απάντησή σας. Με βγάλατε από μπελάδες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

μια φιλη εχει το htc mozart, το οποιο το εφερε απο γερμανια

προσπαθει να κατεβασει εφαρμογες αλλα δεν...ουτε μνμ στελνει :cry::cry::cry:

μπορει να κανει κατι για αυτο ?

ευχαριστω για τις απαντησεις σας εκ των προτέρων

FAIRY:ninja:
Link to comment
Share on other sites

μια φιλη εχει το htc mozart, το οποιο το εφερε απο γερμανια

προσπαθει να κατεβασει εφαρμογες αλλα δεν...ουτε μνμ στελνει :cry::cry::cry:

μπορει να κανει κατι για αυτο ?

ευχαριστω για τις απαντησεις σας εκ των προτέρων

 

δεν στελνει μνμ??? αυτο εχει να κανει με τον παροχο οχι απο που ειναι η συσκευη! πες τις να τρεξει το connection setup

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλησπέρα παιδιά.Έχω ένα HTC Mozzart το οποίο δεν έχω πειράξει καθόλου,είναι όπως το αγόρασα,με όλα τα update περασμένα.Υπάρχει τρόπος να κάνω την status bar να φαίνεται πάντα και να βάλω ένα δικό μου χρώμα στα tiles;
Link to comment
Share on other sites

Για την status bar δεν νομίζω να έχει βγει κάτι, ούτε να βγει ποτέ. Προσωπικά το θεωρώ πλεονέκτημα, και πολύ ωραίο κιόλας. Με ένα κλικ στο πάνω μέρος της οθόνης ξαναεμφανίζεται, όπου κι αν είσαι.

 

Πρέπει να είσαι unlocked, και να κατεβάσεις το advanced config. Εκεί έχει να βάλεις ότι accent colour θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο μειονέκτημα είναι ότι σε πιθανό update να κλειδωθεί πάλι.κατά τα αλλά όχι.υπάρχει επισήμως τρόπος unlock με 9€ η με κάποιο hack

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, ήθελα να περάσω το ελληνικό πληκτρολόγο στο HTC mozart και βρήκα ένα σχετικό άρθρο για το πώς να το κάνεις σε αυτήν την σελίδα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887

Επειδή όμως δεν ήξερα πως δεν έπρεπε να το κάνω update νωρίτερα είχα πρόβλημα στην εγκατάσταση του λογισμικού(;) πήγα λοιπόν σύμφωνα με τον οδηγό που είχε μέσα το άρθρο να το κάνω downgrade αφού με έστειλε σε μία άλλη σελίδα, κατέβασα το link που μου έδινε και όλα καλά μέχρι εδώ αλλά με το που τελειώνει το installation και φτάνει στο 100% μου πετάει ένα μύνημα error και διαγράφει τα πάντα και το λογισμικό απ' το τηλέφωνο...

Ούτε με hard reset επανέρχεται και ούτε με κάποια άλλη εγκατάσταση λογισμικου...

(Από εδώ: http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=786 )

Τί κάνω;

Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!

Link to comment
Share on other sites

τα μεγαλα κοκκινα γραμματα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316887 τα ειχες διαβασει; ειχες προσεξει τι SPL ειχες;
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 weeks later...

γεια σας ,

 

θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου πείτε αν γίνετε να αλλάξω το μενού και αν ναι τι πρέπει να κάνω.

είδα στο forum κάποιες προτάσεις αλλά τα περισσότερα link δεν άνοιγαν.

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,

 

θα ήθελα αν είναι εύκολο να μου πείτε αν γίνετε να αλλάξω το μενού και αν ναι τι πρέπει να κάνω.

είδα στο forum κάποιες προτάσεις αλλά τα περισσότερα link δεν άνοιγαν.

 

ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

 

Διαβασε το αρθρο που εχω βαλει στο μπλογκ μου για το θεμα

http://colossusr.blogspot.gr/2012/09/htc-usb-y-goldcard-1st-2nd-gen.html

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το αρθρο που εχω βαλει στο μπλογκ μου για το θεμα

http://colossusr.blogspot.gr/2012/09/htc-usb-y-goldcard-1st-2nd-gen.html

 

 

δυστυχώς δεν μπορώ να καταλάβω τι πρεπει να κανω. Σιγουρα θα οφείλετε στην απειρία μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Καλησπερα παιδια, εχω κι εγω το Mozart και κατι που ειναι ιδιαιτερα εκνευριστικο ειναι η φωνη που βγαινει πανω στο ringtone(το χαμηλωνει επειτα απο 2 δευτερολεπτα και ακουγεται μονο η φωνη) και σου λεει "call from ...." κ αναφερει τον εκαστοτε αριθμο η επαφη οπου σε παιρνει.υπαρχει τροπος να το βγαλω αυτο και να παιζει απλως το ringtone?
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια σας παιδια

Εχω ενα φιλο που θελει να το πουλησει το κινητο,ποια τιμη πιστευετε οτι πιανει αυτην την στιγμη ως μεταχειρισμενο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...