Jump to content

[Επίσημο] HTC Mozart


vwbest16
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αμα πατησεις τα πλαινα αριστερα κουμπακια τις εντασης δυναμωνει και χαμηλωνει...το δοκιμασες?

 

ναι αυτο το γνωριζω, για τον ηχο κλησης ισχυει αυτο ? ποιο δυνατο δεν γινεται ? επιλογη δονησης και μη ? και πως μπορω να δω το ποσοστο της μπαταριας επι τις εκατο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 119
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι αυτο το γνωριζω, για τον ηχο κλησης ισχυει αυτο ? ποιο δυνατο δεν γινεται ? επιλογη δονησης και μη ? και πως μπορω να δω το ποσοστο της μπαταριας επι τις εκατο ?

 

ναι για τον ηχο κλησης ειναι! πιο δυνατο οχι! επιλογη δονησης εχει οταν πατασ το κουμπι στο παλι στο πανω μερος της οθονης δεξια σ εμφανιζει ενα κοθμπακι αν το πατησης αλαζεις μεταξυ ηχου με δονηση και σκετο δωνησης με αθορυβο, τις 100 πρεπει να το εχεις ξεκλειδωτο και τα περασεις ενα προγραμματακι battery meter καπως ετσι λεγετε για να το δεις

Link to comment
Share on other sites

Εχεται προβληματα με το ξεκελειδωμα του τηλεφωνου σας οπως εγω ? εαν διαβασεται τα ακολουθα σιγουρα θα λυθουν ολα σας τα προβληματα......

 

Δεν ξερω τον λογο αλλλα το μοζαρτ μου οταν ηταν στην αρχικη ρομ 7004 και εκανα τις απαραιτητες διαδηκασιες για να το ξεκλειδωσω ηταν οκ....στην αναβαθμιση ομως που προσπαθουσα να κανω επι 5+ ωρες κολλουσε και δεν αναβαθμιζοταν στην επομενη εκδοση......μετα απο πολλες δοκιμες βρηκα την ακολουθη λυση !

 

 

1)κατεβαζεις την ρομ απο εδωhttps://rs653tl.rapidshare.com/#!download|653tl|441721022|RUU_Mozart_TMO_DE_1.25.111.05_Radio_5.50.09.18_22.24.50.09U_by_ansar.zip|192935|R~5B2BAD850080506445CF8978BCC9C984 το εγκαθιστας στο κινητο σου (προσοχη οτι εχει μεσα θα χαθει, ειναι σαν format...) μετα κανεις τα εξης ¨:

 

Ο ΟΔΗΓΟς ΕΙΝΑΙ ΤΟΥ COLOSSUS_R

"ΞΕΚΛΕΙΔΩΜΑ

1. Στο PC ..Στειλτε τε 1 μαιλ σε ενα λογαριασμο που εχετε προσβαση απο το κινητο

σας και επισυναψτε το αρχειο ChevronWP7.cer.

 

2. Στο Κινητο...Ανοιξτε απο το κινητο σας το μαιλ που στειλατε και πατηστε επανω

στο αρχειο ChevronWP7.cer για να κατεβει. Οταν κατεβει πατηστε για να εγκατασταθει.

3. Συνδεστε την συσκευη σας στο PC me USB και βεβαιωθείτε οτι την ειδε σωστα

Αν δεν ανοιξει τρεξτε το Zune και καντε κανονικη συνδεση και οχι GUEST και περιμενετε 1 λεπτο..

Αγνοειστε (ακυρωστε) οποιο μυνημα για Update αν βγει.

Επίσης βεβαιωθείτε οτι ειναι ξεκλειδωτη και βρισκεται στη αρχικη σελιδα.

3.1 Εγκαταστήστε τα Windows Phone Developer Tools απο εδώ

4. Στο PC .. Απο τον φακελο με τα αρχεια που κατεβάσαμε εκτελεστε την εφαρμογη

ChevronWP7.exe. Βεβαιωθείτε οτι ειναι τσεκαρισμενα και τα 2 πεδια και πατηστε Unlock.

5. Αν ολα πηγαν καλα εχετε ξεκλειδωσει την συσκευή σας."

 

Εγκαταστηστε το προγραμμα Advance Configuration Tool 1.2 και στις ρυθμισεις του

ΒΑΛΤΕ "ΤΙΚ" στην επιλογη που αποτρεπει το κλειδωμα του κινητου....

 

Συνδεεις το κινητο με το PC κανεις ολες τις αναβαθμισεις σαν κυριος.......ελπιζω να βοηθησα !

Link to comment
Share on other sites

Εχεται προβληματα με το ξεκελειδωμα του τηλεφωνου σας οπως εγω ? εαν διαβασεται τα ακολουθα σιγουρα θα λυθουν ολα σας τα προβληματα......

............

Συνδεεις το κινητο με το PC κανεις ολες τις αναβαθμισεις σαν κυριος.......ελπιζω να βοηθησα !

 

Αυτο ακριβως εννοούσα ... Μπραβο ετσι ο επόμενος θα το κανει πιο ευκολα..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
O οδηγός προστέθηκε στο πρώτο post. Για οποιουδήποτε είδους τροποποιήσεις/προσθήκες/αλλαγές μη διστάσετε να με ενοχλήσετε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οδηγός εγκαταστασης RSPL/HSPL και Custom Roms

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3736020

 

Προστέθηκε στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καπου που μπορω να βρω το κινητο;;;εχει ενας φιλος μου το optimus 7 και μου αρεσαν πολυ τα windows και θα ηθελα να αποκτησω καποιο αλλο με καλυτερη καμερα..
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν ρίξεις μια ματιά στο skroutz.gr θα το βρεις αλλά όχι σε λογικές τιμές. Καλύτερα να πας σε Trophy/Optimus7.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

270 νομιζω οτι ειναι αρκετα καλη τιμη..
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

http://www.cityshop.gr/index.php?target=products&product_id=32858 και στο birdphone τοσο ειχε αν και δεν το εχουν πλεον στο αποθεμα,αλλα με ενα απλο e-mail θα το προσθεσουν ξανα...
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

σε επικοινωνια που ηρθα μαζι τους,μου ειπαν οτι θα εχουν απο τιν επομενη βδομαδα...
Nokia 8210,Nokia 6600,Sony Ericsson w810,Nokia N70,Sony Ericsson w995,Nokia N8,Nokia lumia 800.Samsung Galaxy S3,Ηtc ONE m9
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε επικοινωνια που ηρθα μαζι τους,μου ειπαν οτι θα εχουν απο τιν επομενη βδομαδα...

 

Ας έρθει πρώτα και βλέπουμε... :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το εχει το easybuyworld στα 16 gb αμεσα διαθεσιμο απλως το καταστημα εχει κλεισει για καλοκαιρη και ανοιγει στα τελη Αυγουστου.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το εχει το easybuyworld στα 16 gb αμεσα διαθεσιμο απλως το καταστημα εχει κλεισει για καλοκαιρη και ανοιγει στα τελη Αυγουστου.

 

Σε τι τιμή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση, είμαι κάτοχος Desire εδώ και 1,5 χρόνο όλα καλά και βολικά. Μετα απο την αγορά του iPad έπιασα να το χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις και καμία φορά ίντερνετ, η ερώτηση μου είναι η εμείς, αν πάρω το Mozart απο ebw.GR θα με βολέψει η θα με δυσκολέψει στην χρήση του? είναι και η περίεργος μου για το wm7 βλέπεται. Mozart η Omnia7?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση, είμαι κάτοχος Desire εδώ και 1,5 χρόνο όλα καλά και βολικά. Μετα απο την αγορά του iPad έπιασα να το χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις και καμία φορά ίντερνετ, η ερώτηση μου είναι η εμείς, αν πάρω το Mozart απο ebw.GR θα με βολέψει η θα με δυσκολέψει στην χρήση του? είναι και η περίεργος μου για το wm7 βλέπεται. Mozart η Omnia7?

 

εγω που εχω το mozart ειμαι υπερευχαριστημενος! το θεμα ειναι να δεις πως ειναι τα windows phone 7! τωρα θα βγει ενα μεγαλο update το λεγομενο mango! το οποιο θα δειξει τι ειναι τα wp7! για λειτουργικο ενος χρονου ειναι καταπληκτικο! εχει καπιες εληψεις αλλα ολα τα λειτουργηκα εχουν! απο αποψη συσκεθης το mozart ειναι πολυ ανθεκτηκο με μεταλικο περιβλημα! το omnia δεν το εχω δει αλλα ισως εχει λιγο καλυτερη οθονη! στην χρηση δεν θα σε δυσκολεψει καθολου, απλα 1-2 μερες να το συνηθησεις μιας και ειναι διαφορετικο! και ειναι και απιστευτα γρηγορα και σταθερα τα wp7

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά μια ερώτηση, είμαι κάτοχος Desire εδώ και 1,5 χρόνο όλα καλά και βολικά. Μετα απο την αγορά του iPad έπιασα να το χρησιμοποιώ μόνο για κλήσεις και καμία φορά ίντερνετ, η ερώτηση μου είναι η εμείς, αν πάρω το Mozart απο ebw.GR θα με βολέψει η θα με δυσκολέψει στην χρήση του? είναι και η περίεργος μου για το wm7 βλέπεται. Mozart η Omnia7?

 

Επειδή εδώ αυτή η συζήτηση θεωρείται off-topic, απευθύνσου στο σωστό μέρος... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά δεδομένων για το MOZART μέσω bluetooth είναι με κάποιο τρόπο δυνατή; Αν ξεκλειδώσω το τηλέφωνο θα έχω αυτή τη δυνατότητα;

Ποιές άλλες δυνατότητες θα έχω αν ξεκλειδώσω το τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά δεδομένων για το MOZART μέσω bluetooth είναι με κάποιο τρόπο δυνατή; Αν ξεκλειδώσω το τηλέφωνο θα έχω αυτή τη δυνατότητα;

Ποιές άλλες δυνατότητες θα έχω αν ξεκλειδώσω το τηλέφωνο;

 

το bluetooth ειναι κλειδωμενο απο την microsoft, μπορεις προς το παρον να το χρεισιμοποιησεις μονο για hands free! με το ξεκλειδωμα του τηλεφωνου θα μπορεις να περνας εφαρμογες οι οπιες δεν υπαρχουν στο marketplace

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...