Jump to content

Samsung E2152 Dual Sim


sv2evs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδία να ρωτήσω κατι , γιατι ειναι πολυ παραξενο...Οταν εχω επανω το hands free...η ηχος ακούγετε μονο απο το handsfree.. και οχι απο το τηλεφωνο. αποτελεσμα αν δεν εχω τα ακουστικα στα αυτία μου, δεν ακουω την κλήση...ειναι σε ολους ετσι ?? Υπαρχει Τροπος να αλλαξει αυτό?

 

 

Καποια απάντηση ??? please ??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 244
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καποια απάντηση ??? please ??

 

Δυστυχώς ολα ποιά τα samsung όταν συνδέονται με h/f και έτσι δεν ακούγεται ο ηχος όταν χτυπάει.Για μενα μεγάλο μειονέκτημα ,όπως και κατα την διαρκεια της κλήσης δεν μπορείς να κάνεις ηχογράφηση ή να μπεις στο μενού του τηλ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

με bt συνδεδεμένο...ακούγεται κανονικά ο ήχος κλήσης (mp3) από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Thanks, αλλα ΕΙΝΑΙ δυνατόν ?? Δηλαδή πρέπει να κυκλοφορείς με τα καλωδια στα αυτιά. Τι ειναι αυτοι ρε, κουφιοκεφαλοι, τόσο μυαλό θέλει για να το σκεφτεί κανεις αυτό.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ολα ποιά τα samsung όταν συνδέονται με h/f και έτσι δεν ακούγεται ο ηχος όταν χτυπάει.Για μενα μεγάλο μειονέκτημα ,όπως και κατα την διαρκεια της κλήσης δεν μπορείς να κάνεις ηχογράφηση ή να μπεις στο μενού του τηλ

 

Καλα απαραδεκτο αυτο, ειδικα το τελευταιο το να μπορεις να μπεις μεσα στο μενου κατα την διαρκεια της κλησης η Sony Ericsson το εχει δωσει εδω και πολλα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια επειδη το θελει ενας φιλος μου το ραδιο εχει καλη ληψη,και καλη ενταση στα ηχεια?ευχαριστω προκαταβολικα!
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη το θελει ενας φιλος μου το ραδιο εχει καλη ληψη,και καλη ενταση στα ηχεια?ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Ναι, μια χαρά ένταση έχει...και η λήψη του, τουλάχιστον Θεσσαλονίκη (δυτικά) δεν αντιμετωπίζει προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
οι κάρτες SIM είναι και οι δύο ενεργές ταυτοχρόνως ή μόνο η μία?
http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

και οι 2 ταυτόχρονα ενεργές. όταν μιλάς στην μία, δεν δέχεσαι κλήση στην άλλη, απλά σε εμφανίζει εκτός δικτύου.
Link to comment
Share on other sites

και οι 2 ταυτόχρονα ενεργές. όταν μιλάς στην μία, δεν δέχεσαι κλήση στην άλλη, απλά σε εμφανίζει εκτός δικτύου.

 

Επειδή σκοπεύω να το αγοράσω θα ηθελα μια διευκρίνηση επ'αυτού.

Κάπου πιο πριν στο ιδιο νήμα διάβασα οτι όταν μιλάς και δεχτείς κλήση στη στην άλλη εμφανίζει κατειλημμένη τη γραμμή.Τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει σήμα κατειλημμένου, λέει ότι δεν είσαι στο δίκτυο και ότι θα λάβεις μήνυμα (αν το έχεις ρυθμίσει να το λέει).
Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει σήμα κατειλημμένου, λέει ότι δεν είσαι στο δίκτυο και ότι θα λάβεις μήνυμα (αν το έχεις ρυθμίσει να το λέει).

 

Kαλώς.

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

 

να ρωτησψ κατι, ειχα βαλει στην "ειδοποιηση" μια νεα ως ξυπνητηρι για σημεραα το πρωι, αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση, δε χτυπησε. ξερει κανεανας γτ, ή αν προκειται για bug ?

 

δεν βρηκα καπου αλλου στο κινητο την επιλογη για ξυπνητηρι, η για αυτοματη ενεργοποιηση οπως εχουν πολλά αλλα samsung που ειχα.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

μήπως το γύρισες στο αθόρυβο (προφίλ) ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα.

 

Είμαι κάτοχος του Ε2152 με 2 sim.

από χθες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όπου ένας συγκεκριμένος αριθμός όταν με καλεί φαίνεται στο κινητό μου ότι τον απορρίπτω και μένει αναπάντηση η κλήση.

το πρόβλημα το αντιμετωπίζω ξαφνικά από χθες το πρωί με το συγκεκριμένο αριθμό. Δοκίμασα να κάνω 2 φορές reset to factory defaults, αλλά μάταια.

καμιά ιδέα κανείς?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Καλημέρα.

 

Είμαι κάτοχος του Ε2152 με 2 sim.

από χθες αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα όπου ένας συγκεκριμένος αριθμός όταν με καλεί φαίνεται στο κινητό μου ότι τον απορρίπτω και μένει αναπάντηση η κλήση.

το πρόβλημα το αντιμετωπίζω ξαφνικά από χθες το πρωί με το συγκεκριμένο αριθμό. Δοκίμασα να κάνω 2 φορές reset to factory defaults, αλλά μάταια.

καμιά ιδέα κανείς?

βρήκες απάντηση ?

 

επίσης να ρωτήσω πως κάνουμε αναβάθμιση το κινητό ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
το παρρειγγειλα και εγω λογω οτι με βολευει το ραδιο του!μου εκανε εντυπωση οτι το ειχε εκτος απο μαυρο σε καφε και ασπρο!τους ειπα να στειλουν ασπρο...ετσι για αλλαγη.παιδια η ληψη του στο ραδιοφωνο πως ειναι,καλη?και απο ενταση το ηχειο?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

το παρρειγγειλα και εγω λογω οτι με βολευει το ραδιο του!μου εκανε εντυπωση οτι το ειχε εκτος απο μαυρο σε καφε και ασπρο!τους ειπα να στειλουν ασπρο...ετσι για αλλαγη.παιδια η ληψη του στο ραδιοφωνο πως ειναι,καλη?και απο ενταση το ηχειο?ευχαριστω

 

άσπρο ε ? Χμ, έχεις λινκ ? Ναι, το ράδιο είναι πολύ καλό !

Link to comment
Share on other sites

άσπρο ε ? Χμ, έχεις λινκ ? Ναι, το ράδιο είναι πολύ καλό !

 

καλο το ραδιο ε?ναι ασπρο...ενδιαφερον ε?και καφε!σου στελνω λινκ με πμ(μην κανουμε και διαφημιση)

Link to comment
Share on other sites

άσπρο μου άρεσε περισσότερο από μαύρο...αν αλλάζει ίσως αργότερα (ανάλογα την τιμή)...να το μεταμορφώσω... :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eχω αγορασει την συγκεκριμένη συσκευή εδώ και ενα μήνα και έχω παρατηρήσει οτι η φόρτιση με ανοιχτό ή κλειστό το κινητό εχει τεράστια διαφορά ( κλειστό κρατάει 3-4 μερες και φορτιση με ανοιχτό 1,5 μερα το πολύ) θα ήθελα να μου πει κάποιος αν γνώρίζει αν αυτό συμβαίνει λογω προβλήματος της συσκευης ή ετσι είναι.(με κλειστο μου βγάζει μήνυμα ΄΄η φορτιση ολοκληρώθηκε.αφαιρεστε τον φορτιστη ΄΄ , ενω με ανοιχτο δειχνει μονο οτι γεμισε η μπαταρια αλλα δεν βγάζει κανενα μηνυμα.???

Επισης μου εκανε εντυπωση οτι οταν είναι απενεργοποιημένη η συσκευή ή η μια sim εκτος λειτουργιας οταν με καλουνε λεει οτι ''ο αριθμος δεν χρησιμοποιητε απο συνδρομητη'' και οταν το ανοιξω δεν στελνει μηνυμα με τις χαμενες κλήσεις.

Υπάρχει λύση σε αυτό???

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα sms δεν έχουν ήχο παρά μόνο δόνηση. Κανείς που να γνωρίζει πως μπορώ να βάλω ήχο, έστω αυτόν της συσκευής αν όχι δικό μου; Ευχαριστώ :)

 

έκανα επαναφορά και τα 'φτιαξα από την αρχή. όλα καλά.

Edited by rodi
Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος πως γίνεται να έχω πρόσβαση στην κάρτα μνήμης μέσω του υπολογιστή? Έχω κατεβάσει το Samsung New PC Studio αλλά έχει πρόσβαση μόνο στην μνήμη της συσκευής
Link to comment
Share on other sites

Casper ρυθμίσεις->συνδέσεις υπολογιστή->συσκευή αποθήκευσης τσεκάρεις

 

κ ο υπολογιστής το βλέπει ως ξεχωριστό δίσκο. Δεν έχει σχέση με το pc studio :)

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung E2152 Dual Sim

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...