Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οτι βλεπω στο xda και αλλοι εχουν παρατηρησει το ιδιο προβλημα και στελνουν το κινητο τους πισω για αλλαγη οθονης.

 

Αυτο που λεω φαινεται ξεκαθαρα οταν κατεβει το notification bar και πας να ανοιξεις το wifi.

 

εδω φαινεται ξεκαθαρα

 

Ούτε εγώ έχω κάτι τέτοιο. Ίσως να πρέπει να πας να στο κοιτάξουν, εκτός αν είναι θέμα εκεί που είσαι. Το κάνει όπου και να βρίσκεσαι, ή μόνο στο wifi του σπιτιού σου;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Holy shit, και σε εμένα το κάνει. Ελάχιστα φαίνεται αλλά το κάνει.

Για πείτε και οι υπόλοιποι. Το βιντεάκι είναι κατατοπιστικό.

 

Μαλλον σας εβαλα σε μπελαδες...

flik για πες μου απο που πηρες το κινητο,ποτε και τι rom φοραει.για να δουμε μηπως δεν ειναι hardware το προβλημα,αν και απο οτι λενε ειναι

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Holy shit, και σε εμένα το κάνει. Ελάχιστα φαίνεται αλλά το κάνει.

Για πείτε και οι υπόλοιποι. Το βιντεάκι είναι κατατοπιστικό.

 

Τι να πω παιδια, εγω οσες φορες και να το εκανα δεν μπορεσα να διακρινω κατι. Βεβαια ειμαι με simply και το notification bar οταν το κατεβαζω δεν ειναι γκρι...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω στο xda και αλλοι εχουν παρατηρησει το ιδιο προβλημα και στελνουν το κινητο τους πισω για αλλαγη οθονης.

 

Αυτο που λεω φαινεται ξεκαθαρα οταν κατεβει το notification bar και πας να ανοιξεις το wifi.

 

εδω φαινεται ξεκαθαρα

 

Holy shit, και σε εμένα το κάνει. Ελάχιστα φαίνεται αλλά το κάνει.

Για πείτε και οι υπόλοιποι. Το βιντεάκι είναι κατατοπιστικό.

Και πιστευετε οτι η samsung hellas (oleeee :lol:) θα σας αλλαξει οθονη γι αυτο??Βασικα απο αυτα που ειδα στο βιντεακι και επειδη η βασικη μου ιδιοτητα ειναι ηλεκτρονικος,σας λεω οτι κατα 90% ειναι φαινομενο παρεμβολης (κατι σαν παρασιτα) λογω του wifi,αυτο μπορει να τυχει να το δειτε και στην tv σας αν πλησιασετε κοντα της μια οποιαδηποτε συσκευη που εκπεμπει.
Link to comment
Share on other sites

Και πιστευετε οτι η samsung hellas (oleeee :lol:) θα σας αλλαξει οθονη γι αυτο??Βασικα απο αυτα που ειδα στο βιντεακι και επειδη η βασικη μου ιδιοτητα ειναι ηλεκτρονικος,σας λεω οτι κατα 90% ειναι φαινομενο παρεμβολης (κατι σαν παρασιτα) λογω του wifi,αυτο μπορει να τυχει να το δειτε και στην tv σας αν πλησιασετε κοντα της μια οποιαδηποτε συσκευη που εκπεμπει.

 

+1, γι'αυτό ρώτησα αν το κάνει παντού. Εμένα πάντως δεν κάνει τίποτα τέτοιο, ακόμα και δίπλα στο wifi router.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και πιστευετε οτι η samsung hellas (oleeee :lol:) θα σας αλλαξει οθονη γι αυτο??Βασικα απο αυτα που ειδα στο βιντεακι και επειδη η βασικη μου ιδιοτητα ειναι ηλεκτρονικος,σας λεω οτι κατα 90% ειναι φαινομενο παρεμβολης (κατι σαν παρασιτα) λογω του wifi,αυτο μπορει να τυχει να το δειτε και στην tv σας αν πλησιασετε κοντα της μια οποιαδηποτε συσκευη που εκπεμπει.

 

ακριβως αυτα λενε και στο xda,αλλα αφου δεν γινεται σε ολους τοτε υπαρχει προβλημα,δυστιχως

 

Εμενα δεν το κανει μονο στο σπιτι,και δεν χρειαζεται να ειμαι κοντα στο ρουτερ για να το κανει

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

+1, γι'αυτό ρώτησα αν το κάνει παντού. Εμένα πάντως δεν κάνει τίποτα τέτοιο, ακόμα και δίπλα στο wifi router.
Αυτο μπορει να το κανει για πολλους και διαφορους λογους,ειτε αν ειμαστε κοντα στο ρουτερ,ειτε αν το ρουτερ μας ειναι τις ψιλοπλακας και εκπεμπει ακανονιστα (ναι συμβαινει κι αυτο) μπορει δηλαδη να βγαζει παραπανω αρμονικες και να γινεται ενα ψιλομπαχαλο και πολλα και διαφορα εν παση περιπτωση,παντως δεν το βλεπω προσωπικα για προβλημα οθονης σε καμια περιπτωση.
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτα λενε και στο xda,αλλα αφου δεν γινεται σε ολους τοτε υπαρχει προβλημα,δυστιχως

 

Εμενα δεν το κανει μονο στο σπιτι,και δεν χρειαζεται να ειμαι κοντα στο ρουτερ για να το κανει

 

Υποψιάζομαι ότι έχεις πρόβλημα τότε... ίσως κάποια επαφή θέλει αλλαγή. Δεν έχω διαβάσει τί λένε στο xda, αλλά αυτό που λές Πάρη με την παρεμβολή ήταν κι εμένα η πρώτη μου σκέψη, παρ'όλα αυτά η οθόνη του SGS δεν είναι CRT για να κάνει τέτοιου είδους παρεμβολές... anyway.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Υποψιάζομαι ότι έχεις πρόβλημα τότε... ίσως κάποια επαφή θέλει αλλαγή. Δεν έχω διαβάσει τί λένε στο xda, αλλά αυτό που λές Πάρη με την παρεμβολή ήταν κι εμένα η πρώτη μου σκέψη, παρ'όλα αυτά η οθόνη του SGS δεν είναι CRT για να κάνει τέτοιου είδους παρεμβολές... anyway.
Γινεται και σε tft δυστυχως για πολλους και διαφορους λογους.Σκεφτομαι οτι υπαρχει μια περιπτωση να κανει ταρζανιες ο driver του wifi..ειναι πολλοι οι λογοι που μπορει να παιξει κατι τετοιο και πολλες φορες δεν παει το μυαλο μας αμμεσα. :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γινεται και σε tft δυστυχως για πολλους και διαφορους λογους.Σκεφτομαι οτι υπαρχει μια περιπτωση να κανει ταρζανιες ο driver του wifi..ειναι πολλοι οι λογοι που μπορει να παιξει κατι τετοιο και πολλες φορες δεν παει το μυαλο μας αμμεσα. :worry:

 

Α, ορίστε... γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις άλλον wifi driver, what, για να το ελέγξεις; Έλα chat να τα πούμε. ;)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαι δίπλα σε router δεν μου το κάνει. Θα το κάνω πολλές φορές και στυ συνέχεια να δω. Πριν ήμουν σε διπλανό δωμάτιο, με γκρι notification bar, και έπαιζε λίγο το χρώμα χαμηλά.

Με CM7 είμαι.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαι δίπλα σε router δεν μου το κάνει. Θα το κάνω πολλές φορές και στυ συνέχεια να δω. Πριν ήμουν σε διπλανό δωμάτιο, με γκρι notification bar, και έπαιζε λίγο το χρώμα χαμηλά.

Με CM7 είμαι.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Για κανε δοκιμες και ξαναπες μας γιατι εγω επιμενω οτι ειναι απιθανο να φταιει η οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είμαι δίπλα σε router δεν μου το κάνει. Θα το κάνω πολλές φορές και στυ συνέχεια να δω. Πριν ήμουν σε διπλανό δωμάτιο, με γκρι notification bar, και έπαιζε λίγο το χρώμα χαμηλά.

Με CM7 είμαι.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

flik εμενα το κανει οταν ανοιγω το wireless παρολο που εχω κλειστο το ρουτερ.

Απλα το προβλημα φαινεται πιο πολυ σε γκρι-ασπρο φοντο

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει λόγος να περάσω την criskelo v56 πάνω από την v54 η δεν έχει μεγάλες διαφορές?
Εδω απλα να πω οτι ο συγκεκριμενος dev ειναι μεγαλος καρ@γκιοζης!!Αποφασισα το μεσημερι να περασω την deodexed jvh και ειπα στο ενδιαμεσο να περασω την criskelo v55 που ειχε αναρτημενη μεχρι εκεινη τη στιγμη και την διαφημιζε με κατι γραμματα ναααα!!!Ολα καλα κι ωραια (μου αρεσε που δεν εχει ουτε καν οδηγιες για install) την φορτωνω και παω να κανω κληση σε ενα φιλο μου..ναι καλα..το ενα fc μετα το αλλο!!Με κανεναν τροπο να γινει κληση και αναρωτιομουν..μα καλα,αυτος ο γυφτουλας προκειμενου να ζητιανεψει μερικα donate πιανει και πεταει μια ρομ χωρις να την εχει δοκιμασει???Γιατι αν την ειχε δοκιμασει και δεν κοιτουσε μονο να φιαξει αρων αρων τα εικονιδια,το πρωτο πραγμα που θα ειχε δει θα ηταν οτι αυτο το <πραγμα> που ανεβασε ειναι αχρηστο!!!Αντε τωρα να εμπιστευτεις τετοια ατομα :chair:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω ποία από τις 2 εκδόσεις JVH να περάσω?? Την ΧΕΕ ή την ΝΕΕ? Επίσης πώς μπορώ να βάλω το unlock screen του Nexus S αφού φλασάρω την 2.3.3? Ευχαριστώ προκαταβολικά!
-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

@what/truckman/flik και λοιποί εγώ σπάνια είμαι κοντά σε wifi router, ένα που πιάνω και είμαι πάντα σε 0/1 γραμμές δεν μου έχει κάνει ΠΟΤΕ αυτό το σπάσιμο με οποιαδήποτε ρομ( θα έλεγα όλες αλλά μερικές μου έχουν ξεφύγει :lol: )

Συμφωνώ με την άποψη του truckman, μου φένεται αρκετά λογική.

 

Παιδιά καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω ποία από τις 2 εκδόσεις JVH να περάσω?? Την ΧΕΕ ή την ΝΕΕ? Επίσης πώς μπορώ να βάλω το unlock screen του Nexus S αφού φλασάρω την 2.3.3? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

Νομίζω δεν έχουν ιδιαίτερς διαφορές αλλά βάλε την XEE καλύτερα, όσο για την lockscreen κοίταξε στο xda πρέπει να υπάρχει θέμα και πρόσεξε να λέει για JVH.

Έχω το επίσημο froyo μετά από αναβάθμιση στο kies(2.2 ,έκδοση βασικού φάσματος I9000XXJPP,;έκδοση kernel 2.6.32.9 αριθμός κατασκευης FROYO.XWJPH) και έχω καταλήξει να βάλω την js8.Δεν έχω ξαναφλασάρει και είμαι root.Χρειάζεται να γίνω unroot;Επίσης repartition χρειάζεται;(γιατί στις οδηγείες"ΑΝ έχεις φλασάρει προηγουμένως με Froyo, αν έρχεσαι από JMx Eclair που έχει τα 3 κουμπιά ενεργοποιημένα, ή αν γενικά ξέρεις ότι το pit file που αντιστοιχεί στο τηλέφωνό σου είναι το 512.pit, πήγαινε ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ στο 2ο βήμα, δε χρειάζεται να κάνεις repartition." δεν ξέρω σε ποια κατηγορία ανήκω!:confused:Ευχαριστώ

Βάλε την JS8 κανονικά αφού έχεις κάνει backup + factory reset, το ρουτ δεν παίζει ρόλο θα φύγει και θα χρειαστεί να το ξαναπεράσεις ούτως η άλλως

Για το pit δεν πειράζει, κάνε repartition μαζί με το 512.pit . Αυτά απασχολούν κυρίως αυτούς που φλασάρουν 3 φορές την εβδομάδα.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση! Θα ήθελα επίσης να σε ρωτήσω πώς θα βάλω το ελληνικό samsung keyboard καθώς με βολεύει πάρα πολύ εν αντιθέσει με το Swype και από ότι είδα η JVH δεν το διαθέτει..
-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση! Θα ήθελα επίσης να σε ρωτήσω πώς θα βάλω το ελληνικό samsung keyboard καθώς με βολεύει πάρα πολύ εν αντιθέσει με το Swype και από ότι είδα η JVH δεν το διαθέτει..

 

Τσέκαρε στην υπογραφή μου τον οδηγό για νέους χρήστες.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση! Θα ήθελα επίσης να σε ρωτήσω πώς θα βάλω το ελληνικό samsung keyboard καθώς με βολεύει πάρα πολύ εν αντιθέσει με το Swype και από ότι είδα η JVH δεν το διαθέτει..

 

Για το samsung keyboard εδώ, (ρίχνουμε και καμιά ματιά στους οδηγούς για νέους χρήστες).

Για lockscreen, μεταξύ άλλων, εδώ.

 

Edit: Κάποιος ποστάρει πιο γρήγορα απ' την σκιά του...

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει λόγος να περάσω την criskelo v56 πάνω από την v54 η δεν έχει μεγάλες διαφορές?

 

βαλε την ειναι οτι καλυτερο σε ρομ 2.3.3 για εμενα..!!!! παει σφαιρα το κινητο..!!!! αρκει μετα απο καθε update κανε ενα Wipe cache partition & Wipe dalvik cache & Wipe battery stats ...ειχε ενα προβλημα στην 55 με A''fter receive a call and hang up phone.apk crashes'' αλλα λυθηκε αμεσα..

V56

* Fixed FC definitely on calls

* Now if dialogs fixed battery 15% (up by mistake stay)

* Returns the previous battery mod and many would like more

* Improved some PMG-res.apk Framework

* Change color icons for darker email.apk

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

βαλε την ειναι οτι καλυτερο σε ρομ 2.3.3 για εμενα..!!!! παει σφαιρα το κινητο..!!!! αρκει μετα απο καθε update κανε ενα Wipe cache partition & Wipe dalvik cache & Wipe battery stats ...ειχε ενα προβλημα στην 55 με A''fter receive a call and hang up phone.apk crashes'' αλλα λυθηκε αμεσα..

V56

* Fixed FC definitely on calls

* Now if dialogs fixed battery 15% (up by mistake stay)

* Returns the previous battery mod and many would like more

* Improved some PMG-res.apk Framework

* Change color icons for darker email.apk

 

πέρα από το ότι έφαγα 4-5 force close όταν άνοιξα το κινητό βλέπω πως στο samsung lockscreen παλι χάλια βγαίνει το παζλ ...τέλος πάντων κατά τα άλλα καλά πάει το κινητό... να ενεργοποιήσω το lagfix από το voodoo control ή δεν υπάρχει λόγος?

 

btw ...πάλι δεν έχω πρόγραμμα samsung apps...δεν ξέρω γιατί δεν το βάζει στις roms του ,και το μόνο που βρήκα στο ιντερνετ δεν παίζει...κολάει όταν κάνει update.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγω criskelo v56 δεν βρηκα πουθενα, παρά μονο 55... Οταν εκανα search...γιατι στις πρωτες 2 σελιδες δεν βρισκω πουθενα την ρομ του...

 

εχει γινει τιποτα?

 

κατ αρχην δοκίμασε κανεις την 55? (με την 54 το κινητό ειναι άριστο παρεπιπτοντως)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...