Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δοκίμασα με αυτό τον τρόπο.. Δηλαδή με το CSC της JVA αλλά δεν έξανε boot.. Έδειχνε μόνο το logo της samsung..

To μόνο που δουλεψε ηταν να αναβαθμίσω το samsung keypad μέσω CWM recovery.

Edited by DaRkWeAvEr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στην jvh δεν ταιριάζει το csc της jva. Μην το κάνετε δεν θα bootarei...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Παιδια οπως προανεφερα το εχω ηδη περασει με φλασαρισμα μεσω odin και δουλευει κανονικοτα. Επισης εχω ποσταρει και το λινκ οπου την κατεβασα και ας την εχει το XDA. Eιναι αυτη GT_I9000_XWJVA_XXJVK_LUXJV2, μηπως διαφερει καπου απο αυτην στο XDA και για αυτο εμενα μου δουλευει? Edited by PCIFIAS
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια...Εχω criskelo v54 και μου εχει χαθει το εικονηδιο της cosmote.Το θεμα ειναι οτι εχω καρτα 2-1 και πρεπει να το εχω για να αλαζω γραμη
Link to comment
Share on other sites

και μενα τα samsung apps στην ιδια (criskelo v54)

 

goolαρε το και θα το κατεβασεις παλι

αλλιως κανε ενα wipe η ενα restore απο cwm ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κατεβάσει την έκδοση απ το samsung firmware.

Παιδια οπως προανεφερα το εχω ηδη περασει με φλασαρισμα μεσω odin και δουλευει κανονικοτα. Επισης εχω ποσταρει και το λινκ οπου την κατεβασα και ας την εχει το XDA. Eιναι αυτη GT_I9000_XWJVA_XXJVK_LUXJV2, μηπως διαφερει καπου απο αυτην στο XDA και για αυτο εμενα μου δουλευει?

 

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια οπως προανεφερα το εχω ηδη περασει με φλασαρισμα μεσω odin και δουλευει κανονικοτα. Επισης εχω ποσταρει και το λινκ οπου την κατεβασα και ας την εχει το XDA. Eιναι αυτη GT_I9000_XWJVA_XXJVK_LUXJV2, μηπως διαφερει καπου απο αυτην στο XDA και για αυτο εμενα μου δουλευει?
Εσυ εχεις φλασαρει την JVA και οχι την JVH

και μαλον ο @le_bron εχει δικιο με το csc της JVA γιατι αν και δεν το δοκιμασα,ειδα οτι το csc της jvh με το αντιστοιχο της jvb εχει μεγαλη διαφορα στα mb και δεν μπηκα στον πειρασμο για πειραματα.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει τροπος οταν κατεβαζουμε κατι να πηγαινει και να εγκαταστητε κατευθειαν στην εξωτερικη καρτα??

η μετακινηση απο τηλ στην καρτα δεν κανει δουλεια γτ πρωτον δεν μετακινουντε ολα τα προγραμματα και δευτερον αφηνουνε καταληπα στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.. ειμαι απελπισμενος δεν εχω χωρο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα υπαρχει τροπος οταν κατεβαζουμε κατι να πηγαινει και να εγκαταστητε κατευθειαν στην εξωτερικη καρτα??

η μετακινηση απο τηλ στην καρτα δεν κανει δουλεια γτ πρωτον δεν μετακινουντε ολα τα προγραμματα και δευτερον αφηνουνε καταληπα στην εσωτερικη μνημη του τηλεφωνου.. ειμαι απελπισμενος δεν εχω χωρο..

 

δεν εχεις χωρο...; :blink:

η μνημη του κινητου (rom) ειναι πολυ δυσκολο να γεμισει, εχεις καταναλωσει δηλαδη 1,87gb σε εφαρμογες...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

απο οτι φαινετε ναι... :( κατεβασα ενα παιχνιδι χθες το βραδυ και πηγε να κανει το επιπλεον κατεβασμα και μου λεει δεν υπαρχει διαθεσημος χωρος...
Link to comment
Share on other sites

απο οτι φαινετε ναι... :( κατεβασα ενα παιχνιδι χθες το βραδυ και πηγε να κανει το επιπλεον κατεβασμα και μου λεει δεν υπαρχει διαθεσημος χωρος...

 

πηγαινε ρυθμισεις-->χωρος αποθηκευσης και στο τελος που λεει μνημη συσκευης ποσο διαθεσιμο χωρο δειχνει...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εσυ εχεις φλασαρει την JVA και οχι την JVH

και μαλον ο @le_bron εχει δικιο με το csc της JVA γιατι αν και δεν το δοκιμασα,ειδα οτι το csc της jvh με το αντιστοιχο της jvb εχει μεγαλη διαφορα στα mb και δεν μπηκα στον πειρασμο για πειραματα.;)

Παρη παραθετω το frimware της JVA ενημερωτικα για το ενδεχομενο μηπως ειναι διαφορετικο απο αυτο που δινει το XDA. Απο αυτο τωρα πηρα μονο το csc και το παντρεψα με το PDA&MODEM της JVH και δουλευει μια χαρα και με ελληνικο keyboard και με ελληνικο swype.:)
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Παρη παραθετω το frimware της JVA ενημερωτικα για το ενδεχομενο μηπως ειναι διαφορετικο απο αυτο που δινει το XDA. Απο αυτο τωρα πηρα μονο το csc και το παντρεψα με το PDA&MODEM της JVH και δουλευει μια χαρα και με ελληνικο keyboard και με ελληνικο swype.:)
A,ok,sorry,νομιζα οπως το εγραψες οτι ειχες περασει την jva γιατι,κακα τα ψεματα εχουμε δει πολλα εδω μεσα.:lol: Για πες με την ευκαιρια,ποσο καιρο την εχεις με αυτο το csc?Εχεις παρατηρησει κατι ασυνηθιστο?Το σημα δικτυου πως το βλεπεις?
Link to comment
Share on other sites

A,ok,sorry,νομιζα οπως το εγραψες οτι ειχες περασει την jva γιατι,κακα τα ψεματα εχουμε δει πολλα εδω μεσα.:lol: Για πες με την ευκαιρια,ποσο καιρο την εχεις με αυτο το csc?Εχεις παρατηρησει κατι ασυνηθιστο?Το σημα δικτυου πως το βλεπεις?

Το τηλεφωνο το λειτουργω τρεις ημερες και δεν εχω παρατηρησει καποια αδυναμια στο σημα αλλα καιν γενικα στη χρηση του. Μαλλον κατι εχω παρατηρησει, μετα απο πολλα ψαξε κανε ρανε, rootαρισμενο και με την Criskelo αγκαλια, το τηλεφωνο ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΑΙ πραγματικα. Τωρα πλεον νιωθω οτι εχω κατι δυνατο και σταθερο θα ελεγα. Το εχω τρελανει τρεις μερες τωρα και δεν εχει βγαλει μιλια πουθενα..οποτε με εχει τρελανει αυτο..χαχα:wacko:

Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

εσωτερικη 5,78G

διαθεσιμος 224 MB

εσωτερικη αποθηκευση τηλεφωνου 1,48 gb

 

ε τοτε το προβλημα ειναι με την εσωτερικη sd (δηλαδη τα 5,6gb)κι οχι με την μνημη που εγκαθισταται οι εφαρμογες (δηλαδη με την μνημη rom που ειναι 1,9gb)...επομενως, μαλλον πως η εφαρμογη που θες να βαλεις το data της ειναι παραπανω απο 224mb για αυτο και σου πεταει αυτο το μηνυμα κι οχι επειδη δεν εχει χωρο να εγκατασταθει...οποτε πρεπει να μεταφερεις καποια αρχεια στην εξωτερικη καρτα μνημης ωστε να απελευθερωθει χωρος στην εσωτερικη sd ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

ναι το εκανα αυτο, αλλα οταν μια εφαρμογη την κανω μετακινηση στην εξωτηρικη αφηνει καποιους φακελους με data και στην εσωτερικη γιαυτο ρωταω αμα υπαρχει τροπος να γινετε η εγκατασταση κατευθειαν στην εξωτερικη καρτα, στην εσωτερικη δν εχω τπτ απο αρχεια φωτο mp3 βιντεο και τετοια μονο προγραματα..
Link to comment
Share on other sites

ναι το εκανα αυτο, αλλα οταν μια εφαρμογη την κανω μετακινηση στην εξωτηρικη αφηνει καποιους φακελους με data και στην εσωτερικη γιαυτο ρωταω αμα υπαρχει τροπος να γινετε η εγκατασταση κατευθειαν στην εξωτερικη καρτα, στην εσωτερικη δν εχω τπτ απο αρχεια φωτο mp3 βιντεο και τετοια μονο προγραματα..

 

μα δεν εχεις προβλημα απο χωρο εφαρμογων αλλα απο τον εσωτερικο χωρο της συσκευης, γιατι να τις βαλεις στην εξωτερικη καρτα μνημης...;κι αφου δεν εχεις βιντεο, μουσικη και φωτο, μονο τα data των εφαρμογων σου πιανουν σχεδον ολοκληρη την εσωτερικη sd του κινητου...; :blink:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μπερδευτικα τωρα..οταν κανω εγκατασταση μια εφαρμογη δν εγκαθιστατε στην εσωτερικη μνημη στα 5g??

 

στην εσωτερική γίνεται η εγκατάσταση, το Galaxy S έχει 8gb σύνολο τα οποία είναι χωρισμένα σε 2gb/6gb

οι εφαρμογές γίνονται εγκατάσταση στα 2gb, επίσης αυτό μπορείς να το τσεκάρεις από τον task manager στο tab που λέει για την χωρητικότητα ;)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ δεν μπερδευτικα γινετε εγκατασταση στα 2 GB και τα λοιπα αρχεια που χρειαζοντε στα 6 gb στην εσωτερικη ομως εγω θελω αυτα να γινοντε στην εξωτερικη...γινετε κατι?? :(
Link to comment
Share on other sites

ναι οκ δεν μπερδευτικα γινετε εγκατασταση στα 2 GB και τα λοιπα αρχεια που χρειαζοντε στα 6 gb στην εσωτερικη ομως εγω θελω αυτα να γινοντε στην εξωτερικη...γινετε κατι?? :(

 

γιατί να το κάνεις αυτό; όλοι όσοι έχουνε android παρακαλάνε να έχουνε αυτά τα 2gb που έχουμε εμείς και εσύ θες να τα μεταφέρεις;

Μήπως χρησιμοποιείς OCLF(one click lag fix) και δεν έχεις χώρο;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μιλαω για τα 2 gb οταν κατεβαζω ενα παιχνιδι πχ κανει το install στα 2gb μετα οατν το τρεχω θελει να κατεβασει μερικα data επιπλεον αυτα τα κατεβαζει στην εσωτερικη δλδ στα 6 gb μπορω να αλλαξω τον χωρο αποθηκευσης απο την εσωτερικη 6GB στην εξωτερικη sd ??

 

δεν χρησιμοποιω εχω darky js8

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...