Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να σας κάνω αλλη μια ερώτηση.

Θελω να βάλω στο πλκτρολογιο Samsung ελληνικα στο qwerty και στο 3χ4 δεν το έχει μεσα η 2.3.3 XWJVB. Μπορειτε να μου πείτε πως γίνετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απ οτι διαβσσα στο xda η JVA εχει ελληνικα πληκτρολογια,λεω να κανω μια δοκιμη με αλλαγη του csc της jvb με εκεινο της jva να δουμε τι θα παιξει.

 

Το έκανα εγώ με csc από JVK no problem.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα εγώ με csc από JVK no problem.

 

Θα βάλω έτσι και 3χ4 ελληνικο και qwerty ελληνικο?

 

Το περασα μεσα απο odin kai εμφανιζει ελληνικα αλλα δεν δουλευει η JVK csc

Edited by baggelisrouk
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω έτσι και 3χ4 ελληνικο και qwerty ελληνικο?

 

Το περασα μεσα απο odin kai εμφανιζει ελληνικα αλλα δεν δουλευει η JVK csc

 

Όχι αυτό το παθαίνεις πάλι, απλά έχεις ελληνικό SWYPE χωρίς να χρειαστεί να το βάλεις μετά, αλλά όχι ελληνικά στο samsung πληκτρολογιο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτό το παθαίνεις πάλι, απλά έχεις ελληνικό SWYPE χωρίς να χρειαστεί να το βάλεις μετά, αλλά όχι ελληνικά στο samsung πληκτρολογιο.

 

Πως βάζω ελληνικα πληκτρολογια?>

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα εγώ με csc από JVK no problem.
Η jvk δεν ειχε ελληνικα πληκτρολογια,η jva απ οτι γραφουν εχει,το θεμα ειναι οτι δεν μου βγαζει ελληνικο samsung keypad
Link to comment
Share on other sites

Η jvk δεν ειχε ελληνικα πληκτρολογια,η jva απ οτι γραφουν εχει,το θεμα ειναι οτι δεν μου βγαζει ελληνικο samsung keypad

 

Θα δοκιμασω και την jva να δω πάντως στη jvk εμφανιζει οτι έχει ελληνικο πληκτρολογιο το επιλεγεις αλλα δεν λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

E οχι και τόσο τρομερές διαφορές από JVB

Για τον browser δεν ξέρω γιατι χρησιμοποιώ τον dolphin

Πάντως και στην 4.1 και στην 3.2 έχω προβληματάκια με το dialpad, τον πατάς και κλείνει αμέσως, όχι FC αλλά κλείνει, μετά από λίγο ανοίγει κανονικά. Δεν ξέρω γιατί, σπαστικό όμως

 

Φίλε εμένα, μου φαίνεται ότι έχει διαφορά και στον μπρουσερ και στην ταχύτητα και γενικά το κινητό είναι πιο σμουθ . Και όχι μόνο αυτό κάθε φορά που βάζω μια έκδοση juwe έχω την εντύπωση ότι το μικρόφωνο όταν μιλας είναι πολύ πιο καθαρό..(καμπάνα θα έλεγα )..

Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμασω και την jva να δω πάντως στη jvk εμφανιζει οτι έχει ελληνικο πληκτρολογιο το επιλεγεις αλλα δεν λειτουργει.

 

Εβαλα το CSC_JS3.tar και λειτουργει τελεια με τα ελληνικα. Ι9000XENJS3

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί στη αρχική σελίδα ,στον οδηγό του Alex να προστεθεί και ένας οδηγός με το πως περνάμε την 4.1 καθώς και με τα πληκτρολόγια,root κ.τ.λ για εμάς τους ''άσχετους'' που στραβωθήκαμε στο διάβασμα και άκρη δε βγάλαμε?:wacko:

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί στη αρχική σελίδα ,στον οδηγό του Alex να προστεθεί και ένας οδηγός με το πως περνάμε την 4.1 καθώς και με τα πληκτρολόγια,root κ.τ.λ για εμάς τους ''άσχετους'' που στραβωθήκαμε στο διάβασμα και άκρη δε βγάλαμε?:wacko:
Φιλε μου στην πρωτη σελιδα υπαρχουν στην κυριολεξια τα παντα που θα χρειαστεις και μαλιστα γραμμενα με πολυ απλο και κατανοητο τροπο.Οσο για την custom που ρωτας φυσικα και δεν υπαρχει και δεν νομιζω να υπαρξει γιατι βγαινουν καθημερινα τοσες πολλες που θα πρεπει απασχολειται μονιμα καποιος mod να γραφει το πως θα κανει καποιος εγκατασταση,εκτος αυτου στους οδηγους της πρωτης σελιδας αναγραφονται και ανανεωνονται διαρκως διαφορες stock ρομ (επισημες δηλαδη) που ειναι εγγυημενες για την λειτουργια τους απο την ιδια την samsung και δεν μπορει να προταθει (και καλα κανουν οι mod-tyxerakias) καμια custom με απροβλεπτες συνεπειες για τον καθενα.Οτι ανεβαινει εκει ειναι δοκιμασμενο για την λειτουργια του!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου στην πρωτη σελιδα υπαρχουν στην κυριολεξια τα παντα που θα χρειαστεις και μαλιστα γραμμενα με πολυ απλο και κατανοητο τροπο.Οσο για την custom που ρωτας φυσικα και δεν υπαρχει και δεν νομιζω να υπαρξει γιατι βγαινουν καθημερινα τοσες πολλες που θα πρεπει απασχολειται μονιμα καποιος mod να γραφει το πως θα κανει καποιος εγκατασταση,εκτος αυτου στους οδηγους της πρωτης σελιδας αναγραφονται και ανανεωνονται διαρκως διαφορες stock ρομ (επισημες δηλαδη) που ειναι εγγυημενες για την λειτουργια τους απο την ιδια την samsung και δεν μπορει να προταθει (και καλα κανουν οι mod-tyxerakias) καμια custom με απροβλεπτες συνεπειες για τον καθενα.Οτι ανεβαινει εκει ειναι δοκιμασμενο για την λειτουργια του!!!!!!!!

 

Οποτε θα περιμενουμε καποια επισημη γιατι αν αρχιζω να δοκιμαζω custom θεωρω θα το καψω το κινητο. Θεωρουσα οτι η jvk ειναι επισημη.. τελος παντων θα συνεχισω το διαβασμα μεχρι την πρωτη μου προσπαθεια για 2. 3. 3..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos.Εκανα γκαφα στου αδερφου μου το κινητο.Εχει το galaxy s i9000 στην αρχη βαλαμε μια ρομ,την miui και ενω ολα ηταν μια χαρα δεν ειχε σημα το κινητο.Σαν να μην ειχε καρτα sim μεσα.Το ξαναφλασαρουμε και του περναμε την juwe και αυτο ηταν.Κολλαει στην κεντρικη οθονη με το boot logo της samsung και μενει εκει για παντα.Το μονο που μπορω να κανω ειναι να συνδεθω με odin πατωντας home,power,volume down.Μπορω μεσω odin να βαλω την official?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos.Εκανα γκαφα στου αδερφου μου το κινητο.Εχει το galaxy s i9000 στην αρχη βαλαμε μια ρομ,την miui και ενω ολα ηταν μια χαρα δεν ειχε σημα το κινητο.Σαν να μην ειχε καρτα sim μεσα.Το ξαναφλασαρουμε και του περναμε την juwe και αυτο ηταν.Κολλαει στην κεντρικη οθονη με το boot logo της samsung και μενει εκει για παντα.Το μονο που μπορω να κανω ειναι να συνδεθω με odin πατωντας home,power,volume down.Μπορω μεσω odin να βαλω την official?

 

τι εννοείς κολλάει στο boot logo της samsung ; δεν ανοίγει το κινητό ; <--- IRONY

 

noobs, αν δεν ξέρετε να διαβάζετε τις οδηγίες δεν σας φταίει κανένας :) , ο mr Juwe γράφει καθαρά

 

3) Flash Stock firmware XWJVB (it must contain bootloaders) with Odin <--- μήπως το ξεχάσατε ;;

 

Anyways flame off, αν γράφαμε εδώ μέσα sos κάθε φορά που ημι-τούβλιαζε το τηλέφωνο η επειδή δεν μπούταρε αυτό το θέμα θα είχε 1.000.000 σελίδες.(επειδή φυσικά παραλείψαμε κάποιο βήμα)

Οτι και να γίνεται απλά φλάσαρε με οντιν, ευχαριστώ πολύ.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια sos.Εκανα γκαφα στου αδερφου μου το κινητο.Εχει το galaxy s i9000 στην αρχη βαλαμε μια ρομ,την miui και ενω ολα ηταν μια χαρα δεν ειχε σημα το κινητο.Σαν να μην ειχε καρτα sim μεσα.Το ξαναφλασαρουμε και του περναμε την juwe και αυτο ηταν.Κολλαει στην κεντρικη οθονη με το boot logo της samsung και μενει εκει για παντα.Το μονο που μπορω να κανω ειναι να συνδεθω με odin πατωντας home,power,volume down.Μπορω μεσω odin να βαλω την official?

 

Περα απο το οσα σου ειπε ο saliez να υπενθυμισω οτι καλο ειναι οταν φλασαρουμε να βγαζουμε τη sim και την sdcard μας γιατι (αν και σπανιο) μπορει να υπαρξουν προβληματα. Τελος να πω οτι ολες ανεξαιρετως οι custom rom ερχονται με λεπτομερεις οδηγους γιατι πρωτα πρωτα οι devs θελουν να ειναι ενταξει απεναντι στους απανταχου flashers. Τωρα φιλε ξαναφλασαρεις αφου λειτουργουν τα 3 κουμπια και αλλη φορα προσοχη γιατι οπως βλεπω πηγες στα προχωρημενα χωρις να ξερεις τα βασικα. Φιλικα ολα, σιγουρα δεν θα θες να μεινεις χωρις κινητο τκ Πασχα.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγουν μερικές σωστές ginger θα κάνω εγώ έναν αναλυτικό οδηγό καλύπτοντας όλες τις περιπτώσεις , π.χ. eclair->ginger , froyo->ginger κ.τ.λ.

Αλλά ότι και να γίνει , όσο και να γράφουμε οδηγούς , είναι βασική προυπόθεση να τους διαβάζετε ολόκληρους και να τους τηρείτε μέχρι τελευταία λέξη.

Ή ακολουθάς ένα τυφλοσούρτι οδηγό λέξη προς λέξη να κάνεις την δουλειά σου , ή έχεις εντρυφήσει στο xda και χρειάζεσαι μόνο μερικά βήματα επιγραμματικά , μέση λύση δεν υπάρχει.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να παραδεχτώ τον juwe, μόλις έβαλα την 4.1 και ο τύπος κάνει ωραία δουλειά και μάλιστα σε χρόνο ρεκόρ.

είχα και τις καλύτερες εντυπώσεις από την 1.9 :)

 

επίσης ο darky δεν νομίζω να ξαναφτιάξει ρομ, είναι off game από τι δείχνουν τα πράγματα

 

επίσης επίσης σήμερα λογικά βγαίνει htc sense για το κινητάκι μας, αλλά με τα bugs της CM7 δυστυχώς :cry:

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως θυμάται κανείς την εφαρμογή που έδειχνε που καταναλώνεται η μπαταρία;

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως θυμάται κανείς την εφαρμογή που έδειχνε που καταναλώνεται η μπαταρία;

 

Ευχαριστώ

Γιώργος

 

Μπορεις να δεις από τις ρυθμισεις - εφαρμογες - χρήση μπαταρίας

Για εφαρμογή έχω και το Wheres My Droid Power

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9+ μήνες συνύπαρξης με τον γαλαξία, έχω να πω ότι εδώ και 2-3 μέρες το κινητό έχει βρει επιτέλους το λογισμικό που ανταποκρίνεται στο hardware.

 

Ήμουν από τους φανατικούς και μόνο των official updates (και μάλιστα μέσω kies για να μην στήνω τη συσκευή απτήν αρχή).

 

Με το που είδα την αισχρότητα θνητέ samsung hellas στην ταχύτητα της υποστήριξης αποφάσισα να κάνω τα updates μέσω odin, αλλά και πάλι μόνο officials.

 

ΛΑΘΟΣ - ΛΑΘΟΣ - ΛΑΘΟΣ

 

Φόρεσα custom rom, και ξαφνικά ανακάλυψα ότι το κινητό δεν υπάρχουν λόγια ώστε να περιγράψω πάει...Έχω πλέον την 4.1 του Juwe και απλά δεν υπάρχουν λέξεις.

 

Την προτείνω ανεπιφύλακτα,αφού υπάρχουν βελτιώσεις σχεδόν σε όλους τους τομείς του software.

 

Το μύνημα αυτό το στέλνω μόνο και μόνο γιατί η ξεροκεφαλιά καμιά φορά μπορεί να σε κρατήσει μακριά από κάποιες extra χαρές!!!!

 

κι εγώ ήμουν ξεροκέφαλος με το θέμα cooked roms

 

.-

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Matt
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9+ μήνες συνύπαρξης με τον γαλαξία, έχω να πω ότι εδώ και 2-3 μέρες το κινητό έχει βρει επιτέλους το λογισμικό που ανταποκρίνεται στο hardware.

 

Ήμουν από τους φανατικούς και μόνο των official updates (και μάλιστα μέσω kies για να μην στήνω τη συσκευή απτήν αρχή).

 

Με το που είδα την αισχρότητα θνητέ samsung hellas στην ταχύτητα της υποστήριξης αποφάσισα να κάνω τα updates μέσω odin, αλλά και πάλι μόνο officials.

 

ΛΑΘΟΣ - ΛΑΘΟΣ - ΛΑΘΟΣ

 

Φόρεσα custom rom, και ξαφνικά ανακάλυψα ότι το κινητό δεν υπάρχουν λόγια ώστε να περιγράψω πάει...Έχω πλέον την 4.1 του Juwe και απλά δεν υπάρχουν λέξεις.

 

Την προτείνω ανεπιφύλακτα,αφού υπάρχουν βελτιώσεις σχεδόν σε όλους τους τομείς του software.

 

Το μύνημα αυτό το στέλνω μόνο και μόνο γιατί η ξεροκεφαλιά καμιά φορά μπορεί να σε κρατήσει μακριά από κάποιες extra χαρές!!!!

 

κι εγώ ήμουν ξεροκέφαλος με το θέμα cooked roms

 

.-

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

 

Welcome to the dark side ;)

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να παραδεχτώ τον juwe, μόλις έβαλα την 4.1 και ο τύπος κάνει ωραία δουλειά και μάλιστα σε χρόνο ρεκόρ.

είχα και τις καλύτερες εντυπώσεις από την 1.9 :)

 

επίσης ο darky δεν νομίζω να ξαναφτιάξει ρομ, είναι off game από τι δείχνουν τα πράγματα

 

επίσης επίσης σήμερα λογικά βγαίνει htc sense για το κινητάκι μας, αλλά με τα bugs της CM7 δυστυχώς :cry:

 

το πρωτο μου θεματακι με την κατα τα αλλα Α Ψ Ο Γ Η juwe.....

ανοιξε λιγο το facebook tooch(αν το εχεις η οποιος το εχει τελος παντων) πανε σε ενα προφιλ και δες τις Photos...

αν γυρισεις το κινητο σε landscape mode αφου ανοιξεις την Photo η εικονα σπαει στην μεση και δεν μπορεις να κανεις τιποτα......το προβλημα συνεχίζεται και σε portraid mode....

πρεπει να κανεις πισω να βγεις και να ανοιξεις μια αλλη εικονα απο την αρχη...

θα μου πεις σιγα το προβλημα...απλα το λεω γιατι απο τετοια μικρα πολλες φορες βγαινουν και αλλα στην συνεχεια....

για το μικρόφωνο επιμενω...οι κλησεις παιδια ειναι πιο ΚΑΘΑΡΕΣ οτι και να μου λετε..επαθα πλακα με το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

facebook touch?

εγώ χρησιμοποιώ flow for facebook, πολύ καλύτερο σε πολλά πράγματα αλλά δεν έχει τσατ

αυτό φτιάχνεται με το ebuddy :P

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...