Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εννοω οτι αρκετες εφαρμογες μπορω να τις μετακινησω στην external :p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αν εχεις κατεβασει απο samfirmware λογικα θα ειναι μονο ενα αρχειο μεσα το οποιο ανοιγοντας το odin το βαζεις στο PDA και αφηνεις phone,modem και csc κενα,δεν βαζεις τιποτα στο pit και δεν τικαρεις το repartition,πατας start και..καλο φλασαρισμα!!!

θα σου προτεινα αφου την βαζεις που την βαζεις την ρομ να διαλεξεις την jpx,εσυ αποφασιζεις βεβαια.

(τον συνδιασμο πληκτρων τον εχεις τσεκαρει??)

οσο για τα apn,ναι θα μπουνε χειροκινητα και δεν θα εχεις κανενα προβλημα στη συνεχεια.

 

 

H low που κατέβασα έχει και τα τρία αρχεία, δηλαδή pda, modem και csc. Το πρώτο που τσέκαρα ήταν αν λειτουργεί ο συνδυασμός των πλήκτρων, ευτυχώς λειτουργεί γιατί αλλιώς δεν θα το ρίσκαρα με τίποτα!! Είμαι πανέτοιμη και αύριο το πρωί επιτέλους φλασάρω!!! Καλά Χριστούγεννα σε όλους!!!

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

σαν ποιες ρε φιλε, θα τρελαθω τώρα... για δωσε κανα παραδειγμα να το ψαξω λιγο:wacko::ninja:
Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

σαν ποιες ρε φιλε, θα τρελαθω τώρα... για δωσε κανα παραδειγμα να το ψαξω λιγο:wacko::ninja:

 

adobe reader,applanet,angry birds,asphalt,msn talk,paper toss,pba bowling,root explorer,3d pool master pro

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτες τις μεταφέρεις οντως αλλά στην INTERNAL SD CARD όχι στην EXTERNAL κάρτα....

 

Με ενδιαφέρει να πάνε στην EXTERNAL SD . πως το κάνεις?

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτες τις μεταφέρεις οντως αλλά στην INTERNAL SD CARD όχι στην EXTERNAL κάρτα....

 

Με ενδιαφέρει να πάνε στην EXTERNAL SD . πως το κάνεις?

 

κοιτα αμα παω σε καποιες απο τις εφαρμογες που σου ειπα..(ρυθμισεις-εφαρμογες-διαχειριση εφαρμογων-διαλεγω μια)για τον λογο οτι της εχω τωρα αποθηκευμενες στο τηλεφωνο μου λεει μετακινηση στην καρτα SD(εξωτερικη δηλαδη) αλλιως αν την εχω στην καρτα SD μου λεει μετακινηση στο τηλεφωνο..αν θες πατα μετακινηση στην SD και μετα θα σου εχει μετακινηση στο τηλεφωνο να δεις οτι δουλευει...;) ελπιζω να βοηθησα...:)

 

edit:γιατι φαση εχει το παιχνιδακι :P βασικα το ειχα και στο iphone οποτε το εβαλα και εδω :P το μονο που θελω να βρω ειναι ονειροκριτη,εορτολογιο(σε προγραμμα ομως) και κανα poker...γενικα με το μαρκετ του android δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος σε σχεση με το applestore :P

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

κοιτα υπάρχει

1. το τηλέφωνο (1,62 κατι gb)

2. η κάρτα sd

και

3. η εξωτερική κάρτα sd (εγω του εχω βαλει μια 16)

 

αυτο που λες ειναι οταν μεταφέρει τις εφαρμογες προφανώς στην εσωτερική sd... καταφερα δε να μεταφέρω μόνο το home switcher

 

δοκιμαζω τωρα τον task και τον file manager της adao θα ωαξω και κατι αντιστοιχο για τις εφαρμογές...

 

(μαλλον αρχιζω και κουτουλαω απ τη νυστα, κοιμαται και το ετερον ημισι εδω)

θα το κοιταξω αυριο το πρωι με καθαρο ματι να σου πω

 

ευχαριστώ παντως ρε συ domi...:)

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

οχι κοιτα...το τηλεφωνο με το εσωτερικη sd ειναι το ιδιο μην μπερδευεσαι..απλως το τηλεφωνο εχει 1.60+ που λες γιατι αυτος ειναι ο χωρος για εφαρμογες που εχει το κινητο...δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις το υπολοιπο..καταλαβες?δηλαδη εσυ απο τα 8giga που εχει το τηλεφωνο τα 6ειναι για το συστημα και τα αλλα 2 για εφαρμογες...καταλαβες?

 

ναι οντως ειναι μια ωρα δυσκολη :P

Link to comment
Share on other sites

χμμμ εχεις δικιο

 

ta θυμωμενα πουλια μου τα μετεφερε το adobe πχ οχι

 

το τσεκαρα και οταν εβγαλα την καρτα εξαφανίσθηκαν αυτα

 

ωραιος..... να σαι καλα:lol:

Vita Brevis
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΑ ΦΛΑΣΑΡΙΣΜΑΤΑ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΒΛΙΑΣΕΤΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ!!!!!

 

επίσης κάποιος είπε γιατί βάζουμε την darky ενώ είναι χειρότερη

Το μεγάλο ατού της darky πραγματικά είναι οτι είναι πληρέστερη από οποιαδήποτε άλλα ρομς επίσημες η όχι και δεν αναφέρομαι μόνο στο θέμα εφαρμογών αλλά και στα modems/csc/code που χρησιμοποιεί.

 

@despina μην βάλεις την jpu !!!!!

την jpx βάλε καλύτερα είναι ποιο κομπλέ νομίζω.

 

@ρεδ_ηερρινγ unblock me free/ puzzlebox adult <-- t3h best ;)

 

:ninja:

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

εγω απορω γιατι βαζετε την ρομ του darky, ο τυπος υποτιθεται οτι προσπαθει να βελτιωση της επισημες rom αλλα τις κανει χειροτερες πραγμα φυσικο για μενα. το κινητο με την 2.2.1 παει σφαιρα σε ολα

 

Πως το εννοείς οτι τις κάνει χειρότερες? Εγώ προσωπικά δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα εκτός απ την μπαταρία που έπεφτε σαν χρονόμετρο και αυτό το διόρθωσα περνώντας άλλο kernel.

Έχω 23451512 εφαρμογές χωρίς lagfix κτλπ και πετάει το κινητό..

Τώρα αμα δεν σας κάθεται καλά το flasharisma δεν φταίει ο darky και ο κάθε darky :)

Link to comment
Share on other sites

Πως το εννοείς οτι τις κάνει χειρότερες? Εγώ προσωπικά δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα εκτός απ την μπαταρία που έπεφτε σαν χρονόμετρο και αυτό το διόρθωσα περνώντας άλλο kernel.

Έχω 23451512 εφαρμογές χωρίς lagfix κτλπ και πετάει το κινητό..

Τώρα αμα δεν σας κάθεται καλά το flasharisma δεν φταίει ο darky και ο κάθε darky :)

 

Καλημερα και χρόνια πολλά.ποιόν kernel έχεις βάλει? έχω τη darky 7

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ- ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ---

τελικα στην ρομ darky 7 ..χρειαζεται lagfix..???? και εαν ναι ποιο προτεινεται..???

LG G4
Link to comment
Share on other sites

εγω απορω γιατι βαζετε την ρομ του darky, ο τυπος υποτιθεται οτι προσπαθει να βελτιωση της επισημες rom αλλα τις κανει χειροτερες πραγμα φυσικο για μενα. το κινητο με την 2.2.1 παει σφαιρα σε ολα
Η απάντηση είναι γιατί οι ROMs του Darky είναι ΣΤΑΘΕΡΕΣ, ΠΛΗΡΕΙΣ, και ΠΑΝΕΥΚΟΛΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αν διαβάζει κάποιος τις οδηγίες) (δεν σβήνουν εφαρμογές, δεν χάνουν ρυθμίσεις, διατηρούν δεδομένα, ...είναι διαδικασία one-click και 3 λεπτών)!!! Φαντάζομαι για τον ίδιο λόγο, μαζί με κάτι λίγους επικριτές έχει και περί τα 20.000 downloads συντριπτικά ευχαριστημένων απλών χρηστών που δεν θέλουν να ξοδεύουν ώρες για το κινητό τους.

 

Όταν κατηγορούμε κάποιον εθελοντή που συνεισφέρει στην κοινότητα χρηστών sgs τουλάχιστον ας το κάνουμε με επιχειρήματα.

 

ΥΓ1: Όπως λέει και ο Darky στις οδηγίες εγκατάστασης που κανένας δεν διαβάζει ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ LAGFIX ο 2.2.1. Επίσης ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΛΛΑΓΗ CSC αν τα APN είναι σωστά (να τα ελέγχετε). Μόνο στο swype.zip από cwm χρειάζεται να βάλετε για ελληνικά (κάντε αναζήτηση έχει ξαναγραφεί). Τίποτα άλλο. ...φαντάζομαι το επόμενο post θα ξαναρωτάει πάλι τα ίδια :-)

 

ΥΓ: ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ: YABD - Battery Drain - Lets take them to court

 

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ :-)

Edited by ilpara
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ- ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ---

τελικα στην ρομ darky 7 ..χρειαζεται lagfix..???? και εαν ναι ποιο προτεινεται..???

 

Βασικά δεν χρειάζεται...η ρομ είναι πολύ γρήγορη και smooth, χωρίς lagfix...εγώ το είχα βάλει και δεν είδα διαφορά...τώρα αν θες πχ bln μπορείς να βάλεις τον advanced voodoo v69 που το περιέχει, όπως επίσης περιέχει και oc/uv..διαφορά όμως σημαντική και πάλι δεν θα δεις..

Χρόνια πολλά σε όλους!

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν χρειάζεται...η ρομ είναι πολύ γρήγορη και smooth, χωρίς lagfix...εγώ το είχα βάλει και δεν είδα διαφορά...τώρα αν θες πχ bln μπορείς να βάλεις τον advanced voodoo v69 που το περιέχει, όπως επίσης περιέχει και oc/uv..διαφορά όμως σημαντική και πάλι δεν θα δεις..

Χρόνια πολλά σε όλους!

Sent from Galaxy !

 

ΚΑΙ απο τοι διαβασα απο τα ελαχιστα αγλλικα ...φλασαρουμε με odin.... και χωρις να τσεκαρουμε pit....??? σωστα..??? και κατεβαζουμε το τελευταιο αρχειο (voodoo.advanced.v69-CWM-update.zip 23-Dec-2010 20:20 6.4M GZIP compressed document) απο την σελιδα http://kernel.1ug.org/ ????

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια γιατί έχω πελαγώσει τελείως με τις άπειρες εναλλακτικές. Έβαλα την επίσημη Ελληνική 2.2 και μου σέρνεται χειρότερα απ' ότι με την 2.1, συν ότι δεν μπορεί να κλειδώσει με τίποτε δορυφόρους παρ' ότι ψάχνει, οπότε λέω να προχωρήσω σε 2.2.1 και ψήνομαι για Darky. Όποιος μπορεί ας μου διευκρινίσει τα εξής:

 

1. Η επαναφορά του 2e όπως την περιγράφει στο link του Darky (CF-Root v1.3) είναι αναστρέψιμη; Υπάρχει κίνδυνος να μου χαλάσει την εγγύηση αν δεν έχω τρόπο να το ξαναγυρίσω όπως είναι σήμερα (εννοώ να ξαναγυρίσω το σύστημα των 3 πλήκτρων σε 3e, όχι να ξαναγυρίσω τη rom στα αρχικά); Υπάρχει δηλαδή τρόπος αν χρειαστεί να το κάνω un-root όπως γινόταν με το one click root της 2.1;

 

2. Αν τελικά προτιμήσω να κάνω update μέσω Kies, ποιά επιλογή βάζω για την JPY; Την XEU ή κάποια άλλη;

 

3. Η επίσημη JPY χρειάζεται lagfix;

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ απο τοι διαβασα απο τα ελαχιστα αγλλικα ...φλασαρουμε με odin.... και χωρις να τσεκαρουμε pit....??? σωστα..??? και κατεβαζουμε το τελευταιο αρχειο (voodoo.advanced.v69-CWM-update.zip 23-Dec-2010 20:20 6.4M GZIP compressed document) απο την σελιδα http://kernel.1ug.org/ ????

 

Ναι το τελευταίο είναι αλλά ΟΧΙ με odin αλλά με cwm...recovery/instal zip from sdcard/choose zip from sdcard/το επιλέγεις γίνεται instal και μετά back και reboot..αυτό προϋποθέτει na έχεις βάλει το αρχείο στη internal card (sdcard)..

Αν θες με odin είναι το προτελευταίο αρχείο και μπαίνει όπως περιγράφεις

Δεν τσεκάρεις re partition ούτε pit το επιλέγεις μέσω pda...

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ναι το τελευταίο είναι αλλά ΟΧΙ με odin αλλά με cwm...recovery/instal zip from sdcard/choose zip from sdcard/το επιλέγεις γίνεται instal και μετά back και reboot..αυτό προϋποθέτει na έχεις βάλει το αρχείο στη internal card (sdcard)..

Αν θες με odin είναι το προτελευταίο αρχείο και μπαίνει όπως περιγράφεις

Δεν τσεκάρεις re partition ούτε pit το επιλέγεις μέσω pda...

 

Sent from Galaxy !

 

επειδη δεν δουλευει ο συνδυασμος των πληκτρων ουτε 2 ή 3 ...θα το βαλω με jig και odin....?!?!?!?!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν δουλευει ο συνδυασμος των πληκτρων ουτε 2 ή 3 ...θα το βαλω με jig και odin....?!?!?!?!

 

Lol ωπα για να μην τρέχεις χριστουγεννιάτικα θα σου συνιστούσα να μην πειράξεις το τηλέφωνο..άλλωστε δεν χάνεις και τίποτα σπουδαίο..εκτός και αν έχεις εμπειρία σε αυτό τον τρόπο φλασαρισματος οπότε πάω πάσο..

.

 

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Lol ωπα για να μην τρέχεις χριστουγεννιάτικα θα σου συνιστούσα να μην πειράξεις το τηλέφωνο..άλλωστε δεν χάνεις και τίποτα σπουδαίο..εκτός και αν έχεις εμπειρία σε αυτό τον τρόπο φλασαρισματος οπότε πάω πάσο..

.

 

Sent from Galaxy !

 

με jig+odin εχω φλασαρει...!!!! οποτε οκ ισως το δοκιμασω..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

με jig+odin εχω φλασαρει...!!!! οποτε οκ ισως το δοκιμασω..!!!

 

 

Οκ, τότε, αν ασχοληθείς και με uv/oc κατέβασε από xda τι apk του xan για να χειριστείς τα uv/oc ...καλή φλασιά lol

Sent from Galaxy !

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εκανα προχθες αναβαθμηση μεσω kies registry patcher και διαπιστωσα οτι οταν συνδεομαι στο κιες μου λειι οτι εχω την jm2 και θελω παλι αναβαθμηση ενο την εχω κανει και εχω περασει την jph???:):)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι εκανα προχθες αναβαθμηση μεσω kies registry patcher και διαπιστωσα οτι οταν συνδεομαι στο κιες μου λειι οτι εχω την jm2 και θελω παλι αναβαθμηση ενο την εχω κανει και εχω περασει την jph???:):)

 

δεν ξερω γιατι αλλα μην ασχολεισαι :p παντως αν ξερει καποιος ας απαντησει :p

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...