Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Aν βαλεις Darkyy θα ακολουθησεις της οδηγιες που εχει για rom installation/ upgrade

και θα ενεργοποιησεις το lagFix μεσα απο το CWM.

 

ααα οκ.δηλ οταν τελειωσω τα παντα με την εγκατασταση της rom μετα χαναμπαινω στο CWM και ενεργοποιω το lagfix..αντε να δουμε τι θα γινει.Αυριο θα το ξεκινησω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

με jpx και root εσβησα το κινητο ......και μετα οταν πηγα να το ανοιξω .....κολλαει στο λογοτυπο samsunggg.....καποια βοηθεια.....ουτε πηγα να φλασαρω...και το ειχα με τη νεα ρομ καμια εβδομαδα ετσι...????
LG G4
Link to comment
Share on other sites

απο οτι προσεξα δεν εχουμε καλη διαχειριση μπαταριας με jpy και darky

με το που το βγαζεις απο την φορτιση κατευθειαν πεφτει στο 99%

και σε γρηγορο διαστημα μεχρι να φτασει στο 75 με 80%,

μετα σαν να ερχετε στα ισια της

το εχει παρατηρησει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο οτι προσεξα δεν εχουμε καλη διαχειριση μπαταριας με jpy και darky

με το που το βγαζεις απο την φορτιση κατευθειαν πεφτει στο 99%

και σε γρηγορο διαστημα μεχρι να φτασει στο 75 με 80%,

μετα σαν να ερχετε στα ισια της

το εχει παρατηρησει?

 

Mετα απο 2-3 φορτισεις και reset τα battery stats ισιωνει το θεμα με το 99%

Link to comment
Share on other sites

με jpx και root εσβησα το κινητο ......και μετα οταν πηγα να το ανοιξω .....κολλαει στο λογοτυπο samsunggg.....καποια βοηθεια.....ουτε πηγα να φλασαρω...και το ειχα με τη νεα ρομ καμια εβδομαδα ετσι...????

 

Δεν βοηθας ιδιαιτερα, αλλα βρες τις οδηγιες για flasharisma μεσω Odin.

Link to comment
Share on other sites

Δεν βοηθας ιδιαιτερα, αλλα βρες τις οδηγιες για flasharisma μεσω Odin.

 

δεν το πειραξα καθολου....

LG G4
Link to comment
Share on other sites

ξαναρωτάμε τα ίδια και τα ίδια που εχουν απαντηθεί εδώ ξανά και ξανά, αλλά αυτό δεν πειράζει, αυτό που πειράζει είναι ότι προτού ρωτήσεις δεν διάβασες το πρώτο post με τις οδηγίες του ίδιου του Darky που λέει ότι «Disabled Lagfix when installing» ...προφανώς γιατί δεν χρειάζεται lagfix;)

 

εδω ομως λεει αυτο (If you're on my v5.x/v6.x ROM, you don't need to disable the lagfix [Voodoo]. ) κ εγω τωρα εχω voodoo lagfix γι αυτο ρωτησα..

Link to comment
Share on other sites

Kαι δεν χρειαζεσαι το lagfix ( εγω το εχω βαλει :D ) και η V7 αναγνωριζει το LagFix που εχεις και δεν χρειαζεσαι να το απενεργοποιησεις για να περασεις αλλη ROM.
Link to comment
Share on other sites

δεν το πειραξα καθολου....

 

Τα 3 κουμπια ελπιζω να λειτουργουν ετσι? Recovery και hard reset. Τα δεδομενα σου βεβαια τα αποχαιρετας. Αν δεν λειτουργησει κι ετσι ξανα flashing. Κατι θα πειραξες δεν μπορει στα καλα καθουμενα να στο κανει. Ισως πειραξες κατι με root explorer

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Γενικα καλο ειναι τα lagfixes να απενεργοποιουνται πριν απο καθε φλασαρισμα. Αυτα επηρεαζουν τα αρχεια του συστηματος οποτε δεν ειναι απιθανο να συμβει τιποτα κουλο κατα το φλασαρισμα.

Δεν το στηριζω και καπου και δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι, αλλα στατιστικα δεν εχω συναντησει προβλημα οσες φορες εχω φλασαρει χωρις lagfix.

 

Παντως βαριεμαι (και δεν βρισκω τον λογο γιατι) να περασω lagfix στην JPU μου, αλλα πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τι ακριβως lag σας διορθωνει ενα lagfix σε 2.2.1 rom. Αλλα σταματαω γιατι θα γινω γραφικος :p

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρονια πολλα μολις επανεφερα την "απλή μέθοδο των τριών" για είσοδο στο android recovery (2e), και στο download mode του τυχερακια αφου δεν την ειχε αυτην την μεθοδω ετσι θα την ελεγα το κινητο μου. ΚΑΛΕΣ ΓΙΟ:):):):):):)ΡΤΕΣ ΣΟΥ ΟΛΟΥΣ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα 3 κουμπια ελπιζω να λειτουργουν ετσι? Recovery και hard reset. Τα δεδομενα σου βεβαια τα αποχαιρετας. Αν δεν λειτουργησει κι ετσι ξανα flashing. Κατι θα πειραξες δεν μπορει στα καλα καθουμενα να στο κανει. Ισως πειραξες κατι με root explorer

 

οχι ουτε με root explorer πειραξα κατι ...... recovery πως θα το κανω γιατι τωρα εχω συγχυστεί...??? και ουτε μεσω odin δεν κανει συνδεση καθολου στον υπολογιστη..!!!!

Edited by cyberbop
LG G4
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος με 2.2.1 να μου πει τι folders εχει στο /sdcard/Android/data?

 

Εγω εχω com.google.android.apps και com.cooliris.media.

Νομιζω ομως οτι το com.cooliris.media είναι εκει απτην 2.1

 

Καποιος να επιβεβαιωση pls?

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την darky v7! Ειναι απλα τρομερη! Τρομερη πρωτη εντυπωση!

Το lagfix ειναι απενεργοποιημενο απ'οτι διαβασα. Και με το ClockworkMod Recovery για να το ενεργοποιησω πιο παταω? το enable lagfix? γιατι εχει και κατι αλλα απο κατω οπως /system lagfix on και /system lagfix off. Ναι ειμαι ασχετος το ξερω. :p

Και κατι ακομα καπου διαβασα οτι τα lagfix προκαλουνε προβλημα μετα απο καιρο και κολανε. Ισχυει κατι τετοιο? Και γενικα λεει να το κανω? θα δω διαφορα με τωρα?

Link to comment
Share on other sites

οχι ουτε με root explorer πειραξα κατι ...... recovery πως θα το κανω γιατι τωρα εχω συγχυστεί...??? και ουτε μεσω odin δεν κανει συνδεση καθολου στον υπολογιστη..!!!!

 

Με σβηστο κινητο πατας ταυτοχρονα Volume up+home button+power button. Ετσι θα μπει σε recovery mode (αν λειτουργει ο συνδυασμος) και απο εκει θα πας κατω με τα κουμπια εντασης και εκει που λεει wipe data θα πατησεις το home button. Ετσι κανει hard reset. Μετα επιλεγεις reboot και θα κανει reboot κανονικα. Ισως ετσι διορθωθει. Αλλιως ξαναφλασαρεις.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Με σβηστο κινητο πατας ταυτοχρονα Volume up+home button+power button. Ετσι θα μπει σε recovery mode (αν λειτουργει ο συνδυασμος) και απο εκει θα πας κατω με τα κουμπια εντασης και εκει που λεει wipe data θα πατησεις το home button. Ετσι κανει hard reset. Μετα επιλεγεις reboot και θα κανει reboot κανονικα. Ισως ετσι διορθωθει. Αλλιως ξαναφλασαρεις.

 

το recovery δεν δουλετει ....να φλασαρω δεν μπορω γιατι δεν συνδεεται στον υπολογιστ....δειχνει οτι προσπαθει αλλλα συνεχιζει να προσπαθει,,,,

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Μολις εβαλα την darky v7! Ειναι απλα τρομερη! Τρομερη πρωτη εντυπωση!

Το lagfix ειναι απενεργοποιημενο απ'οτι διαβασα. Και με το ClockworkMod Recovery για να το ενεργοποιησω πιο παταω? το enable lagfix? γιατι εχει και κατι αλλα απο κατω οπως /system lagfix on και /system lagfix off. Ναι ειμαι ασχετος το ξερω. :p

Και κατι ακομα καπου διαβασα οτι τα lagfix προκαλουνε προβλημα μετα απο καιρο και κολανε. Ισχυει κατι τετοιο? Και γενικα λεει να το κανω? θα δω διαφορα με τωρα?

Είμαι με Darky από την 5.6 και δε νομίζω ότι χρειάζεσαι lagfix. Είναι εξαιρετικά responsive το κινητό με την 7.0 (και με την 6.0 και με την 5.x).

Προσωπικά όταν ενεργοποιώ το voodoo το κινητό σκαλώνει και μένει στη μαύρη οθόνη την αρχική και θέλει αλχημείες για να ανοίξει πάλι. Αλλά όπως είπα, δεν φαντάζομαι ότι μπορεί να προσφέρει πολλά περισσότερα το lagfix.

 

το recovery δεν δουλετει ....να φλασαρω δεν μπορω γιατι δεν συνδεεται στον υπολογιστ....δειχνει οτι προσπαθει αλλλα συνεχιζει να προσπαθει,,,,

 

Δοκίμασε να βγάλεις/βάλεις το ΚΙΕS μπας και σου κάνει refresh τους drivers. Κανονικά το Odin πρέπει να το βλέπει...Μήπως πέρασες κάποιο lagfix?

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

το recovery δεν δουλετει ....να φλασαρω δεν μπορω γιατι δεν συνδεεται στον υπολογιστ....δειχνει οτι προσπαθει αλλλα συνεχιζει να προσπαθει,,,,

 

Καλα μπαινει σε download mode και δεν μπαινει στο recovery? Πως γινεται αυτο? Δοκιμασε 2-3 φορες. Αλλαξες usb θυρα? Εγκατεστησες τους drivers? Root με ποια μεθοδο ειχες κανει?

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με Darky από την 5.6 και δε νομίζω ότι χρειάζεσαι lagfix. Είναι εξαιρετικά responsive το κινητό με την 7.0 (και με την 6.0 και με την 5.x).

Προσωπικά όταν ενεργοποιώ το voodoo το κινητό σκαλώνει και μένει στη μαύρη οθόνη την αρχική και θέλει αλχημείες για να ανοίξει πάλι. Αλλά όπως είπα, δεν φαντάζομαι ότι μπορεί να προσφέρει πολλά περισσότερα το lagfix.

 

 

 

Δοκίμασε να βγάλεις/βάλεις το ΚΙΕS μπας και σου κάνει refresh τους drivers. Κανονικά το Odin πρέπει να το βλέπει...Μήπως πέρασες κάποιο lagfix?

 

lagfix οχι τιποτα... εκανα refresh τους drivers...παλι τιποτα:mad:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Καλα μπαινει σε download mode και δεν μπαινει στο recovery? Πως γινεται αυτο? Δοκιμασε 2-3 φορες. Αλλαξες usb θυρα? Εγκατεστησες τους drivers? Root με ποια μεθοδο ειχες κανει?

 

τιποτα απο τα 2....κολλαει στο λογοτυπο οπως οταν αναβουμε την συσκευη..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

τιποτα απο τα 2....κολλαει στο λογοτυπο οπως οταν αναβουμε την συσκευη..!!!

 

Δηλαδη πιο παλια δουλευαν τα 3 κουμπια και τωρα ξαφνικα δεν δουλευουν?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη πιο παλια δουλευαν τα 3 κουμπια και τωρα ξαφνικα δεν δουλευουν?

 

οχι δεν δουλευαν μονο ροοτ το ειχα κανει...μαλον παω για jig....!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν δουλευαν μονο ροοτ το ειχα κανει...μαλον παω για jig....!!

 

Εγραψες οτι εχεις την JPX γιαυτο ρωταω. Αν δεν δουλευουν μονο με jig σωζεσαι.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

παιδια ροτησα και πριν αν μπορει καποιοσ να με βοηθησει φορα jpy με darky v7 και θελω να βαλω το GPS λογο ταξιδιου αν μπορει καποιοσ να με βοηθησει καποιο patchaki αν χρειαζομαι internet ειναι αναγκη..ευχαριστω:cry:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ροτησα και πριν αν μπορει καποιοσ να με βοηθησει φορα jpy με darky v7 και θελω να βαλω το GPS λογο ταξιδιου αν μπορει καποιοσ να με βοηθησει καποιο patchaki αν χρειαζομαι internet ειναι αναγκη..ευχαριστω:cry:

 

To μονο που χρειαζεσαι ειναι ενα προγραμμα GPS με τους χαρτες του.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...