Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το CSC που περιέχει η ΧWJS5 που είναι στο 1ο post, έχει τις ρυθμίσεις για τις Ελληνικές εταιρίες (Cosmote κλπ), ή να τις κάνω backup από την 2.2 ?

 

Ευχαριστώ !

Μην κανεις τιποτα φιλε. επανεφερε τα με τον τροπο απο εδω. τα εχω μαζεψει και απο τις 3 εταιρειες.

http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για τα πολύ καλά posts.

Είναι η πρώτη φορά που γράφω έχοντας μια απορία.Έκανα root το i9000

froyo 2.2 με cf root και odin και μετά oclf.

Όλα καλά μέχρι που ανακάλυψα ότι η κάμερα δε τραβάει φωτογραφίες (το βίντεο οκ).

Βγάζει ένα γκριζo ανθρωπάκι.

Αφαίρεσα το lagfix και τα ext2 tools αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Έχει κάποιος καμιά σκέψη;

 

baseband ver I9000XXJPP

Kernel 2.6.32.9 root@SEI-28#1

Built no FROYO.XWJPH

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

και εκει που ελεγα ησυχασα με το θεμα μπαταριας πλεον περασα σχεδον τη 2η μερα και μου κλεισε πριν λιγο απο μπαταρια.μολις το εβαλα να φορτισει και το ανοιξα ηταν λες και το ειχα φλασαρει απο την αρχη οσες εφαρμογες δεν λειπαν και ειχαν μεινει καναν fc συνεχεια τι να φταιει αραγε?ετοιμαζομαι να ξαναφλασαρω και με πιανουν τα νευρα μου σιγα σιγα...

 

Tι filesystem έχεις επιλέξει στο cwm?Το jfs ενώ είναι αρκετά αποδοτικό file system,έχει ακριβώς αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις,αν το κινητό στραγγιξει απο μπαταρία έχεις κινδυνο για data loss,τσέκαρε το και αν όντως έχεις jfs γύρνα το σε EXT4.

 

Ρε παιδία μου κάνει πάλι αυτό το ενοχλητικό να φορτώνει κάθε φορά τα εικονίδια του μενού και της αρχικής οθόνης με αποτέλεσμα να καθυστερεί κάπως κάθε φορά που θέλω να δω κάτι!

Είναι εκνευριστικό και ξεκίνησε πολύ πρόσφατα! Φλάσαρα πάλι σε speedmod και το ίδιο σκηνικό...!! :-S

 

Προφανώς ο launcher σου γίνεται closed απο κάποιον task killer ή τον κλείνεις εσύ απο τον task manager γιαυτό ξαναφορτώνει τα πάντα κάθε λίγο και λιγάκι,απλα προσθέσε τον στο ignore list του task killer που χρησιμοποιείς και θα είσαι οκ.

 

Καλησπέρα και συγχαρητήρια για τα πολύ καλά posts.

Είναι η πρώτη φορά που γράφω έχοντας μια απορία.Έκανα root το i9000

froyo 2.2 με cf root και odin και μετά oclf.

Όλα καλά μέχρι που ανακάλυψα ότι η κάμερα δε τραβάει φωτογραφίες (το βίντεο οκ).

Βγάζει ένα γκριζo ανθρωπάκι.

Αφαίρεσα το lagfix και τα ext2 tools αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Έχει κάποιος καμιά σκέψη;

 

baseband ver I9000XXJPP

Kernel 2.6.32.9 root@SEI-28#1

Built no FROYO.XWJPH

 

Μια πρώτη ιδέα που μου έρχεται είναι,κατέβασε το SGS tools αν δεν το έχεις και πήγαινε στο menu upgrade stock apps και πάτησε hacked camera.apk,ίσως βοηθήσει ίσως δεν γίνει και τίποτα,καλή τύχη :)

Edited by Terrorbladez
Link to comment
Share on other sites

Μια πρώτη ιδέα που μου έρχεται είναι,κατέβασε το SGS tools αν δεν το έχεις και πήγαινε στο menu upgrade stock apps και πάτησε hacked camera.apk,ίσως βοηθήσει ίσως δεν γίνει και τίποτα,καλή τύχη :)

 

το hacked camera νομιζω αλλαζει μονο το shutter key

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

το hacked camera νομιζω αλλαζει μονο το shutter key

 

Ναι βασικά το ίδιο νομίζω και εγώ αλλα αξίζει μια προσπάθεια :p

Link to comment
Share on other sites

Tι filesystem έχεις επιλέξει στο cwm?Το jfs ενώ είναι αρκετά αποδοτικό file system,έχει ακριβώς αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις,αν το κινητό στραγγιξει απο μπαταρία έχεις κινδυνο για data loss,τσέκαρε το και αν όντως έχεις jfs γύρνα το σε EXT4.

Δεν εχω ενεργοποιημενο lag fix

Αν εγινε μονο του jfs τι να πω ειμαι αξιος της καντεμιας χαχαχα

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη για την αστεια μου ερωτηση αλλα δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω ωστε να κατεβααω το ρουτ εξπλορερ. Ειμαι ρουτ αλλα δςν μπορω να βρω την εφαρμογη και να την εγκαταστησω...
Link to comment
Share on other sites

Ζητω συγνωμη για την αστεια μου ερωτηση αλλα δεν καταλαβαινω τι πρεπει να κανω ωστε να κατεβααω το ρουτ εξπλορερ. Ειμαι ρουτ αλλα δςν μπορω να βρω την εφαρμογη και να την εγκαταστησω...

 

το ρουτ εξπλορερ ειναι paid εφαρμογη και επομενως μη ορατη στο market απο Ελλαδα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς ο launcher σου γίνεται closed απο κάποιον task killer ή τον κλείνεις εσύ απο τον task manager γιαυτό ξαναφορτώνει τα πάντα κάθε λίγο και λιγάκι,απλα προσθέσε τον στο ignore list του task killer που χρησιμοποιείς και θα είσαι οκ.

 

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά ναι κ εγώ ήταν το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα μόνο που δε χρησιμοποιω task killer (μόνο το autokiller το οποίο δε νομίζω να έκανε κάτι τέτοιο αλλά για παν ενδεχόμενο το απεγκατέστησα κ καμία αλλαγή). έχεις καμία άλλη ιδέα??

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

το ρουτ εξπλορερ ειναι paid εφαρμογη και επομενως μη ορατη στο market απο Ελλαδα

 

Ναι.ενταξει... Εγω τι πρεπει να κανω για.να την δω και εγκαταστησω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι.ενταξει... Εγω τι πρεπει να κανω για.να την δω και εγκαταστησω;

 

να βαλεις το market enabler το οποιο δεν γνωριζω πως μπαινει

η να το βρεις απο αλλου...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις συμβουλές.

Δοκίμασα το sgs tools και το hack camera (παρεμπιπτόντως πολύ καλή εφαρμογή)

Το power button δουλεύει, αλλά δεν εμφανίζονται φωτογραφία παρά μόνο το γκρίζο ανθρωπάκι

Οποιαδήποτε άλλη υπόδειξη καλοδεχούμενη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι.ενταξει... Εγω τι πρεπει να κανω για.να την δω και εγκαταστησω;

Την βρίσκεις κανονικά στο μαρκετ και την εγκαθιστάς κανονικά. Μετά μπαίνεις στην καρτέλα settings list και πατάς πάνω στο T-Mobile παρατεταμένα για να διαλέξεις τον provider. Κάνεις και μια διαγραφή δεδομένων του market και θα βλέπεις και τις paid εφαρμογες. :)

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Την βρίσκεις κανονικά στο μαρκετ και την εγκαθιστάς κανονικά. Μετά μπαίνεις στην καρτέλα settings list και πατάς πάνω στο T-Mobile παρατεταμένα για να διαλέξεις τον provider. Κάνεις και μια διαγραφή δεδομένων του market και θα βλέπεις και τις paid εφαρμογες. :)

 

ναι αυτα πρεπει να τα κανει αφου εγκαταστησει το market enbaler ετσι? η καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτα πρεπει να τα κανει αφου εγκαταστησει το market enbaler ετσι? η καποιο αλλο αντιστοιχο προγραμμα...

 

Παράληψης. Έτσι εγκαθιστάς τον market enabler. Κάνεις τα παραπάνω και μετά ψάχνεις την paid εφαρμογή που θες...

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

παιδια με js5 κ speedmode k13A δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος με μπαταρια , χανει πολυ sto idle ακομα και με set cpu ειμαι στο 5% ανα 3 ωρες να χανω
Link to comment
Share on other sites

παιδια με js5 κ speedmode k13A δεν ειμαι καθολου ευχαριστημενος με μπαταρια , χανει πολυ sto idle ακομα και με set cpu ειμαι στο 5% ανα 3 ωρες να χανω

 

Κατι θα τρεχει μαλλον στο παρασκηνιο ή δεν εχει στρωσει ακομα η μπαταρια και ειναι εικονικο το 5% που χανεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατι θα τρεχει μαλλον στο παρασκηνιο ή δεν εχει στρωσει ακομα η μπαταρια και ειναι εικονικο το 5% που χανεις.

 

οντως κατι θα τρεχει... εγω με js3 και K13A με ανοιχτο το δικτυο το βραδυ μου τρωει στο 1% περιπου..

εγω ειδα διαφορα οταν εβαλα την hacked "συλλογη" απο το sgs tools ακομα και αν δεν ειναι του galaxy και εχει μερικα προβληματα με το background..

Antonis..
Link to comment
Share on other sites

http://pocketnow.com/html/portal/news/0000014848/samgals216-specs.png

 

512 ram? .... είναι δυνατόν να βγάζεις τέτοιο θηρίο με 512? χμμμ (οκ είναι τηλέφωνο που δόθηκε για beta testing αλλά και πάλι?)

Link to comment
Share on other sites

οντως κατι θα τρεχει... εγω με js3 και K13A με ανοιχτο το δικτυο το βραδυ μου τρωει στο 1% περιπου..

εγω ειδα διαφορα οταν εβαλα την hacked "συλλογη" απο το sgs tools ακομα και αν δεν ειναι του galaxy και εχει μερικα προβληματα με το background..

 

Οντως με την hacked "συλλογη" απο το sgs tools υπαρχει τεραστια διαφορα! Ουτε 1% σε 8+ ωρες υπνου.

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι οτι επιτηδες δεν εχω περασει καμια εφαρμογη πανω για να δω επιτηδες πως θα παει , μονο set cpu , apn backup ,root explorer ,market acess εχω πανω. οταν φλασαρα χθες ειχα 60% μπαταρια, τα χαραματα αδειασε κ το φορτισα μεχρι το πρωι , ουσιαστικα ειμαι στο 1 κυκλο φορτισης κ κατι ψιλα
Link to comment
Share on other sites

Μη τα εμπιστεύεστε και 100%..Αυτοί λένε οτι ο 8260 (αν τελικά φοράει αυτόν) πάει πακέτο με την Adreno 205 (ενώ είναι με τη 220)..
Link to comment
Share on other sites

Οντως με την hacked "συλλογη" απο το sgs tools υπαρχει τεραστια διαφορα! Ουτε 1% σε 8+ ωρες υπνου.

 

 

Πως την γραφει το sgs tools αυτην την hacked "συλλογη ρε παιδια ?

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...