Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια πραγματικα μου ερχεται να το πεταξω απο το παραθυρο τωρα τελευταια το να επιτυχω συνδεση στο δικτυο του σπιτιου θεωρειτε θαυμα ολο επανεκινησεις κανει το wifi του και στο τσακιρ κεφι πεταει κ ενα σφαλμα τι στο διαστημα φταιει? .

εχω δαρκυ ρομ 9.1 και το εκανε απο παλαιοτερες ρομ του

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

+1 Μου ξεκίνησε κ εμένα κάτι τέτοια παράξενα με το wifi στο σπίτι και είναι να θες να το πετάξεις!

κ εγώ με 9.1

Για update σε 9.2 με βλέπω...

Edited by femiros

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

εχω js5 το φορτισα και μου λεει 100% ;)

 

Αλλος ειπε 99% εσυ 100% και αν παρω υποψην τα κουλα που μου κανει η JS3, δλδ μια 100% μου δειχνει μετα απο φορτιση, μια 98%, τοτε μαλλον παραμενει "feature". Μετα απο κανα δυο φορτισεις το συζηταμε για την JS5 και γενικα τι αλλαγες εχει.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πραγματικα μου ερχεται να το πεταξω απο το παραθυρο τωρα τελευταια το να επιτυχω συνδεση στο δικτυο του σπιτιου θεωρειτε θαυμα ολο επανεκινησεις κανει το wifi του και στο τσακιρ κεφι πεταει κ ενα σφαλμα τι στο διαστημα φταιει? .

εχω δαρκυ ρομ 9.1 και το εκανε απο παλαιοτερες ρομ του

 

+1 Μου ξεκίνησε κ εμένα κάτι τέτοια παράξενα με το wifi στο σπίτι και είναι να θες να το πετάξεις!

κ εγώ με 9.1

Για update σε 9.2 με βλέπω...

βαλτε αλλη ρομ ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Η διαβάζουμε προσεκτικότερα τις οδηγίες :)

 

οδηγιες για να συνδεθουν σωστα στο δικτυο???

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ήταν λάθος στις οδηγίες γιατί δε θα έβγαινε πάνω από μία βδομάδα μετά σωστά?

'Αλλη ρομ...ιδέες?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πραγματικα μου ερχεται να το πεταξω απο το παραθυρο τωρα τελευταια το να επιτυχω συνδεση στο δικτυο του σπιτιου θεωρειτε θαυμα ολο επανεκινησεις κανει το wifi του και στο τσακιρ κεφι πεταει κ ενα σφαλμα τι στο διαστημα φταιει? .

εχω δαρκυ ρομ 9.1 και το εκανε απο παλαιοτερες ρομ του

 

Όταν είναι να το πετάξεις φώναξε με να είμαι από κάτω να το πιάσω :)

Έχω την darkly 9.1 αλλά den μου τα κάνει αυτά.

Μάλλον φταίει ο kernel voodoo den έχεις;

Άλλαξε σε speed

 

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ήταν λάθος στις οδηγίες γιατί δε θα έβγαινε πάνω από μία βδομάδα μετά σωστά?

'Αλλη ρομ...ιδέες?

 

αν δεν θες να αλλαξεις κατευθειαν ρομ δοκιμασε με αλλον κερνελ

νομιζω το pda ειναι υπευθυνο για την διασυνδεση του κινητου (wifi, 3g, gps κτλ)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ήταν λάθος στις οδηγίες γιατί δε θα έβγαινε πάνω από μία βδομάδα μετά σωστά?

'Αλλη ρομ...ιδέες?

 

Official js5 :)

Ότι γράφει ο ύποπτος 21 ποιο πάνω.

Sent from my turbocharged galaxy using tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

js5 ε? Ναι βλέπω αρκετά καλά λόγια λέτε...χμμ...

Από περιέργεια...το κιν μπορεί να φάει άφοβα πολλά φλασαρίσματα ή θα σκαλώσει μετά από λίγο?

Γιατί όπως βλέπω πάμε για αρκετά!

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

js5 ε? Ναι βλέπω αρκετά καλά λόγια λέτε...χμμ...

Από περιέργεια...το κιν μπορεί να φάει άφοβα πολλά φλασαρίσματα ή θα σκαλώσει μετά από λίγο?

Γιατί όπως βλέπω πάμε για αρκετά!

 

θεωρητικα ναι

αλλα μην το ξεφτυλισεις...

εχω κανει μεχρι 4-5 νομιζω σε διαρκεια 2 ωρων, δεν επαθε τιποτα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω σκοπό..πιο πολύ για μελλοντικά το λέω γιατί έτσι όπως βγάζουν καινούριους kernel και rom θα κάνουμε πολλά ως το 'τέλειο'! :P

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχω σκοπό..πιο πολύ για μελλοντικά το λέω γιατί έτσι όπως βγάζουν καινούριους kernel και rom θα κάνουμε πολλά ως το 'τέλειο'! :P

 

αμα μπεις σε αυτο τρυπακι φιλε καληνυχτα...

τουλαχιστον μερα παρα μερα θα περνας κερνελς, και ενδιαμεσα θα αλλαζεις ρομς...:lol::lol:

βρες εναν συνδιασμο που σε καλυπτει, και αφου το χρησιμοποιησεις καμποσο καιρο και αφου αλλαξουν λιγο τα πραγματα παλι στο xda ξαναφλασαρεις

εγω εχω να φλασαρω πανω απο βδομαδα, και το προηγουμενο φλασαρισμα το κρατησα μηνα :D

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,την js5 την εχουν δωσει επισημα η ειναι leaked?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,την js5 την εχουν δωσει επισημα η ειναι leaked?

 

επισημη πρεπει να ειναι γιατι??

Link to comment
Share on other sites

επισημη πρεπει να ειναι γιατι??
δοκιμασα με το kies pacher και δεν την δινει,ηθελα να μαθω που και πως την εδωσαν
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με το kies pacher και δεν την δινει,ηθελα να μαθω που και πως την εδωσαν

 

εμαθα οτι δεν εμφανιζονται πια τα καινουργια firmwares με kies patcher και δινονται μονο επισημα απο kies 2...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

σημερα ειδα τη μπαταρια μου αναστημενη εφοσον προχτες εκανα κολητα 2 φλασαρισματα επειδη ειχα fc στον launcher ετσι ξαφνικα,περασα και τον speedmod 12u το αφησα να σβησει απο μπαταρια και εσβησα τα battery stats

σημερα ειναι με 59% μπαταρια μετα απο 22 ωρες και 47 απο την τελευταια αποσυνδεση με τα εξης

78% προβολη

9% φωνητικες κλησεις

8% αναμονη

4% αδρανεια

2% wi-fi

θα δω το βραδακι ποσο θα φτασει,φοβαμαι να κανω reboot μη φαει καμια φλασια και κατεβει στο 20% η μπαταρια :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

σημερα ειδα τη μπαταρια μου αναστημενη εφοσον προχτες εκανα κολητα 2 φλασαρισματα επειδη ειχα fc στον launcher ετσι ξαφνικα,περασα και τον speedmod 12u το αφησα να σβησει απο μπαταρια και εσβησα τα battery stats

σημερα ειναι με 59% μπαταρια μετα απο 22 ωρες και 47 απο την τελευταια αποσυνδεση με τα εξης

78% προβολη

9% φωνητικες κλησεις

8% αναμονη

4% αδρανεια

2% wi-fi

θα δω το βραδακι ποσο θα φτασει,φοβαμαι να κανω reboot μη φαει καμια φλασια και κατεβει στο 20% η μπαταρια :lol:

δεν μας λες ομως ποση ωρα ειναι η προβολη, οι κλησεις κτλ

οση και να ειναι ομως προσωπικα δεν θα ημουν ευχαριστημενος απο αυτα τα νουμερα... :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

εμαθα οτι δεν εμφανιζονται πια τα καινουργια firmwares με kies patcher και δινονται μονο επισημα απο kies 2...
το εκοψαν κι αυτο ε??..κατι θα βρουν τα σαινια στο xda ;)

 

καλημερα

σημερα ειδα τη μπαταρια μου αναστημενη εφοσον προχτες εκανα κολητα .....θα δω το βραδακι ποσο θα φτασει,φοβαμαι να κανω reboot μη φαει καμια φλασια και κατεβει στο 20% η μπαταρια :lol:

καλα σε παει με αυτα τα νουμερα αλλα δε λεει να ζεις με το φοβο μη το ξαναπαθεις μετα απο reboot..τολμη Αλεξ :p
Link to comment
Share on other sites

το εκοψαν κι αυτο ε??..κατι θα βρουν τα σαινια στο xda ;)

 

ρε παιδια τι σκατε?

odin και αγιος ο θεος... ;)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

δεν μας λες ομως ποση ωρα ειναι η προβολη, οι κλησεις κτλ

οση και να ειναι ομως προσωπικα δεν θα ημουν ευχαριστημενος απο αυτα τα νουμερα... :)

 

βασικα η χρηση του ηταν η συνηθισμενη μου καθημερινη

browsing,e mail εστειλα και ελαβα με επισυναπτομενα αρχεια που ανοιγα και εσωζα,στο αυτοματο το ειχα συνεχεια με κλησεις και μηνυματα και λιγο facebook/taptalk οτι κανω παντα

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα με το kies pacher και δεν την δινει,ηθελα να μαθω που και πως την εδωσαν

 

Καλημέρα

 

Όλες οι εκδόσεις είναι εδώ http://www.samfirmware.com Κάνεις μια απλή εγγραφή

και πας firmwares->android->sgs I9000->τις εχει όλες σε σειρά ανα μήνα και οδηγίες για πέρασμα με odin...

Χρήστος.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...