Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πες για πες....:p

Τι διαφορες ειδες γενικα αλλαξε κατι στα μενου η απλα ειναι το ιδιο με καλυτερη αποκριση?:)

 

δεν ειδα καμια μεγαλη διαφορα...τα ιδια πραγματα με την js3...τα μονα που εχω παρατηρησει ειναι οτι στα γραμματα στην δεξια μπαρα στις επαφες πλεον υπαρχουν ολα ενω στην js3 ειχε 2-3 κενα...αν στελεις ομως μηνυμα και κανεις αναζητηση στις επαφες εκει υπαρχουν τα κενα :p εχει 35 samsung apps οπως η js3...ιδια μνημη 339...η πλοηγηση στο ιντερνετ ειναι ιδια καμια καλυτερευση λογικο ουτως η αλλως εχουν το ιδιο αρχειο modem :p....στο quadrant μου βγαζει 1080...ενω η js3 εβγαζε 1200...δεν ξερω γιατι στο xda αναφερουν οτι τους βγαζει 1200...root με superoneclick....αυτα απο μενα...γενικα ειναι μια γρηγορη ρομ εννοειται :p

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

....στο quadrant μου βγαζει 1080...ενω η js3 εβγαζε 1200...δεν ξερω γιατι στο xda αναφερουν οτι τους βγαζει 1200...root με superoneclick....αυτα απο μενα...γενικα ειναι μια γρηγορη ρομ εννοειται :p

μπορει να ετυχε και σου εβγαλε τοσο,πριν λιγο την περασα και δοκιμασα ετσι απο περιεργεια το quadrant,μου εβγαλε 1231,μην δινεις ομως σημασια,το quadrant οπως πολλες φορες αναφερθηκε ειναι οτι ναναι :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να φλασάρω την JS3 ή την JS5 πάω απευθείας στο Βήμα 2 στον οδηγό, δηλαδή δεν κάνω repartition κτλ??? Αυτή τη στιγμή φοράω την official JPY....
-- Άγγελος
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ετυχε και σου εβγαλε τοσο,πριν λιγο την περασα και δοκιμασα ετσι απο περιεργεια το quadrant,μου εβγαλε 1231,μην δινεις ομως σημασια,το quadrant οπως πολλες φορες αναφερθηκε ειναι οτι ναναι :p

 

δεν ετυχε...το εκανα 4 φορες :p τεσπα δεν θα κατσω να σκασω :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να φλασάρω την JS3 ή την JS5 πάω απευθείας στο Βήμα 2 στον οδηγό, δηλαδή δεν κάνω repartition κτλ??? Αυτή τη στιγμή φοράω την official JPY....
ναι πας κατευθειαν στο 2 βημα

 

δεν ετυχε...το εκανα 4 φορες :p τεσπα δεν θα κατσω να σκασω :p
ρε Λεωνιδα μην το παιρνεις για μετρο συγκρισης,το ειχα δοκιμασει προσφατα στην js3,την μια μου εδειξε 1230,την αλλη 1307 (ναι τοσο),κανω μια επανεκινηση,το ξανατρεχω και μου δεινει 1080 χαχαχα οτι ναναι δηλαδη,αξιοπιστια μηδεν :lol: αμα βλεπεις και σου τρεχει καλα η ρομ μην ασχολεισαι μαζι του,εγω το εκανα κιολας unistall. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

 

ρε Λεωνιδα μην το παιρνεις για μετρο συγκρισης,το ειχα δοκιμασει προσφατα στην js3,την μια μου εδειξε 1230,την αλλη 1307 (ναι τοσο),κανω μια επανεκινηση,το ξανατρεχω και μου δεινει 1080 χαχαχα οτιναι δηλαδη,αξιοπιστια μηδεν :lol: αμα βλεπεις και σου τρεχει καλα η ρομ μην ασχολεισαι μαζι του,εγω το εκανα κιολας unistall.

 

μην ανησυχεις ρε συ το ξερω οτι δεν ειναι μετρο συγκρισης απλως το αναφερω :p ουτως η αλλως σου ειπα δεν θα κατσω να σκασω :p το παν ειναι να τρεχει σωστα :p

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχεις ρε συ το ξερω οτι δεν ειναι μετρο συγκρισης απλως το αναφερω :p ουτως η αλλως σου ειπα δεν θα κατσω να σκασω :p το παν ειναι να τρεχει σωστα :p

 

Εκεινο το σπαστικο 98% της μπαταριας εξακολουθει και ειναι feature; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο το σπαστικο 98% της μπαταριας εξακολουθει και ειναι feature; :mad:

 

δεν ξερω εμενα δεν μου ειχε συμβει...:p

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο το σπαστικο 98% της μπαταριας εξακολουθει και ειναι feature; :mad:
το εχω στο φορτιστη,θα δειξει σε λιγο :blink:
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να αντιγραψω ενα αρχειο με τον αστρο απο την καρτα στην εσωτερικη μνημη με copy pasteαλλα δεν αντιγραφεται με τιποτα. . Προκειται για το αρχειο που προκυπτει με την τροποποιηση για την αλλαγη της ενδειξης του εικονιδιου της μπαταριας. Ολοκληρωσα την ενεργεια κα απο την καρτα δεν μπορω να το αντιγραψω στην εσ. Μνηνη...
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο αλλά νομίζω πως χρειάζομαι βοήθεια...

Από χθες το βράδυ για κάποιο λόγο μου κλείνει πάντα τον Launcher κάθε φορά που ανοίγω την home screan ή βγαίνω από ένα πρόγραμμα ή γενικά πάντα! Με λίγα λόγια τον κλείνει κ τον ξαναφορτώνει με αποτέλεσμα να χρειάζεται κάποια δευτερόλεπτα για να φορτώσει είτε τη home screan είτε το drower! Τι σ@@@α μπορεί να είναι??

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

με το τελειωμα της φορτισης εχω ενδειξη 99%,με την επομενη πιθανων να παει στο 100%.

 

μπηκα προηγουμενως στο samfirmware και μου κινησε την περιεργεια που ειδα οτι στην js5 δινουν pit file το 803,δεν βλεπω και τον tyxerakias online να μας πει τι γινεται με μας που εχουμε απο πριν το partition με το 512.

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

με το τελειωμα της φορτισης εχω ενδειξη 99%,με την επομενη πιθανων να παει στο 100%.

 

μπηκα προηγουμενως στο samfirmware και μου κινησε την περιεργεια που ειδα οτι στην js5 δινουν pit file το 803,δεν βλεπω και τον tyxerakias online να μας πει τι γινεται με μας που εχουμε απο πριν το repartition με το 512.

 

στο samfirmwares την δινουν με 803pit γιατι ειναι ενα αρχειο...εμεις αυτη που εχουμε που ειναι και τα 3 αρχεια μπορεις να την βαλεις και με 803pit και με 512pit αλλα συνισταται το 512 ;)

Link to comment
Share on other sites

με το τελειωμα της φορτισης εχω ενδειξη 99%,με την επομενη πιθανων να παει στο 100%.

 

μπηκα προηγουμενως στο samfirmware και μου κινησε την περιεργεια που ειδα οτι στην js5 δινουν pit file το 803,δεν βλεπω και τον tyxerakias online να μας πει τι γινεται με μας που εχουμε απο πριν το repartition με το 512.

 

 

Εγω παντως περασα την JS5 απο την πρωτη σελιδα με PIT 512 κατευθειαν κι ολα καλα .

ΓΙΑΝΝΗΣ
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εκανα καθολου το repartition εφοσον ειμουν ηδη με 2.2.1 και περασα την js5 στο καπακι με τα 3 αρχεια,απλα ειδα πριν λιγη ωρα στο samfirmware να δινουν με τη js5 με το 803 pit αντιθετα απο τις προηγουμενες που πηγαιναν πακετο με το 512 και μπηκα στην μπριζα
Link to comment
Share on other sites

sos.....μόλις ανοίγω το κινητό ακούγετε μια γυναικεία ρομποτική φωνή "restore operation" k kanei reboot ...δε μπορώ να μπω σε recovery αλλά μπορώ να μπω se download....ξέρει κανείς καμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

sos.....μόλις ανοίγω το κινητό ακούγετε μια γυναικεία ρομποτική φωνή "restore operation" k kanei reboot ...δε μπορώ να μπω σε recovery αλλά μπορώ να μπω se download....ξέρει κανείς καμιά λύση?

 

Eχεις βαλει Voodoo Kernel? Μηπως δεν μπηκε σωστα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

ναι voodoo είχα βάλει...΄γινετε να τον περάσω με αλλον τρόπο????

 

Μα δεν ξερω με ποιον τροπο τον περασες. Σε ποια ρομ?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μπειτε http://tinychat.com/myphonesgs να τα πουμε

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

darky 9.2 με to odin......

 

Εγω θα φλασαρα εκ νεου Αλλα επειδη δεν μου εχει τυχει κατι αναλογο περιμενε να σε βοηθησει καποιος φιλος με Darky και Voodoo μηπως υπαρχει κι αλλος τροπος.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

darky 9.2 με to odin......

 

λογικα ενεργοποιησες το lagfix...Μπεσ στο λινκ που εδωσα παραπανω αν ειναι να μιλησουμε κανονικα

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...