Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν αφού δεν έχουμε με τι να ασχοληθούμε, Speaker mod είναι για Captivate αλλά λειτουργεί επίσης και σε SGS:lol:

 

:lol::lol: Το εκανες δηλαδη? Αν ναι βγαλε καμια pic για να γελασουμε. Περα απο την πλακα μην ποσταρεις εδω τετοια κι εχουμε μετα αλλοφρονες με καμια οθονη χαρακωμενη:p

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

:lol::lol: Το εκανες δηλαδη? Αν ναι βγαλε καμια pic για να γελασουμε. Περα απο την πλακα μην ποσταρεις εδω τετοια κι εχουμε μετα αλλοφρονες με καμια οθονη χαρακωμενη:p

 

Εε μόλις είδα το changelog και ξενέρωσα!

 

version 0.67 beta 4 change log:

- scratch off the at&t logo.

 

*Known issues: logo is located under Gorilla Glass. Might take awhile to figure out a fix.

 

 

:lol::lol::lol::lol:

 

 

Edit. Τροποποίησα και το αρχικό για παν ενδεχόμενο ^_^

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ειδα οτι βγηκε αυτη η εκδοση xwjs3 και ειναι 2.2.1 για ολανδια...το μονο θεμα ειναι ειναι επισημη η leaked??

edit:απο οτι διαβασα δινεται μεσω kies...

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις ειδα οτι βγηκε αυτη η εκδοση xwjs3 και ειναι 2.2.1 για ολανδια...το μονο θεμα ειναι ειναι επισημη η leaked??

edit:απο οτι διαβασα δινεται μεσω kies...

 

Βασικα απο οτι διαβαζω διατιθεται μεσω kies αρα official...

 

Χοχοχο αρχιζει να κατηφοριζει η 2.2.1 προς τα κατω σιγα σιγα:)

 

@Κυβοχιας - Βασιλη το μοντακι που αναφερεις λειτουργει στην 2.2.1? Μην τρεχω και δεν φτανω μετα (:X:lol:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

7. Τα κλασικά πλέον battery stats.. μετά από φλασάρισμα καινούργιας ρομ λοιπόν ή ακόμα και αλλαγή κέρνελ καλό θα είναι να κάνετε και reset τα battery stats σας. Αυτό λοιπόν γίνεται με διάφορους τρόπους, είτε μέσω CWM recovery (advanced cwm fetures --> wipe battery stats) είτε με Root explorer, ή ακόμα ποιο εύκολα με την εφαρμογή Tuxility (root) Tuxility -> Phone settings and tweaks --> Clear battery stats.

Αυτό δεν το κατάλαβα. Γιατί βοηθάει το reset των battery stats, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει; :)

Link to comment
Share on other sites

ωραια αρα ξεκιναω και εγω απο βραδακι να την περναω και να ειμαι και εγω με 2.2.1 :p την κατεβασα και ειδα οτι εχει μονο ενα αρχειο οπως και η jpy αρα το βαζω στο odin στο πεδιο pda και ειμαι κομπλε ε? :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ξαφνικα οταν μπενω στο μαρκετ και κατεβαζω καποια εφαρμογη την κατεβαζει κ οταν ειναι να την κανει install εμφανιζει Λυπουμαστεη εφαρμογη Market com.android.vending τερματιοστικη απροσδοκητα Δοκιμαστε Ξανα. το βγαζει συνεχεια... δοκιμασα να κανω clear cache του μαρκετ απο sgs tools αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

ωραια αρα ξεκιναω και εγω απο βραδακι να την περναω και να ειμαι και εγω με 2.2.1 :p την κατεβασα και ειδα οτι εχει μονο ενα αρχειο οπως και η jpy αρα το βαζω στο odin στο πεδιο pda και ειμαι κομπλε ε? :p

 

Γιατι δεν δοκιμαζεις να δεις και με το kies patcher? Αποτι βλεπω λενε οτι ειναι διαθεσιμο στα τηλεφωνα με product code GT-I9000HKDXEN. Ισως λοιπον με XEN να την δινει:confused:

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

απλως εχω το kies 2 :p να το κανω unistall και να περναω το 1.5.3? :p
Link to comment
Share on other sites

απλως εχω το kies 2 :p να το κανω unistall και να περναω το 1.5.3? :p

 

Ε ναι αν δεν βαριεσαι μπορεις να δοκιμασεις. Στο κατω κατω θα σου κανει μονο του τη διαδικασια και θα το εχουμε και αυτο σαν λυση αν καποιος θελει να μην περναει χειροκινητα τα ελληνικα πληκτρολογια.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

οκ :) παντως αν θελω να την περασω μεσω odin εφοσον εχει μονο ενα αρχειο του pda το βαζω εκει χωρις csc χωρις modem και χωρις pit και γινεται η δουλεια ε?
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν δοκιμαζεις να δεις και με το kies patcher? Αποτι βλεπω λενε οτι ειναι διαθεσιμο στα τηλεφωνα με product code GT-I9000HKDXEN. Ισως λοιπον με XEN να την δινει:confused:

 

XEN--->JF3 NETHERLANDS

XEV--->JF4 VIETNAM

Aυτα μου διαβαζει το kies patcher..!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

XEN--->JF3 NETHERLANDS

XEV--->JF4 VIETNAM

Aυτα μου διαβαζει το kies patcher..!!

 

Ωραια αρα την δινει κανονικα με το kies patcher οπως ειπα πριν στον domigr.

Edited by red_herring

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω οτι την δινει μεσω kies patcher απλως ελεγα ποιος θα ηταν ο τροπος μεσω odin για να μην απεγκαθιστω το kies 2 αλλα τωρα το απεγκατεστησα ηδη :p
Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω οτι την δινει μεσω kies patcher απλως ελεγα ποιος θα ηταν ο τροπος μεσω odin για να μην απεγκαθιστω το kies 2 αλλα τωρα το απεγκατεστησα ηδη :p

 

Δοκιμασες και σου την δινει? Τωρα προσεξα οτι ο φιλος απο πανω λεει JF3 αρα δεν του την εδωσε. Μπερδευτηκα απο βιασυνη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

την δινει κανονικα :D

Τρεχουσα εκδοση pda:jf3 phone:jf3 csc:jf1

Τελευταια εκδοση pda:js3 phone:jpy csc:js3

Link to comment
Share on other sites

την δινει κανονικα :D

Τρεχουσα εκδοση pda:jf3 phone:jf3 csc:jf1

Τελευταια εκδοση pda:js3 phone:jpy csc:js3

 

Α ωραια τη δινει κανονικα. Μαλλον τοτε ο φιλος μπερδευτηκε και εγραψε την τρεχουσα που νομιζει το kies οτι εχει. Προχωρας και μας ενημερωνεις:)

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι θα ενημερωσω ;) παντως διαβασα οτι ειναι ελαφρως πιο γρηγορη της jpy ;)
Link to comment
Share on other sites

εννοειται οτι θα ενημερωσω ;) παντως διαβασα οτι ειναι ελαφρως πιο γρηγορη της jpy ;)

 

κι αλλο???? θα γυρναμε σελιδες με εφαρμογες και θα δακρυζουν τα ματια μας :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

λοιπον οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι θετικες :D σαν ρομ ειναι πιο γρηγορη απο jph δυστυχως δεν ειχα βαλει αλλη 2.2.1 για να ξερω...το κινητο τρεχει πιο γρηγορα και ομαλα...οτι εφαρμογη εκανα setup την κανει πολυ γρηγορα...score σε quadrant 1200+...μνημη 339mb...root εκανα με superoneclick...ισως λιγο γρηγοροτερα ρολαρει στο internet...αυτο που παρατηρησα ειναι οτι πλεον σε μια σελιδα δεν υπαρχει στα δεξια μπαρα για να ξερουμε σε πιο σημειο ειμαστε στην σελιδα...αμα μπουμε στις επαφες και μετα βγουμε με το back (εννοειται)αμα πατησουμε παρατεταμενα το home button διαχειριση εργασιων το βλεπουμε ανοιχτο στις ενεργες εφαρμογες πια τις επαφες ενω πριν δεν ηταν...αυτα :) Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

λοιπον οι πρωτες μου εντυπωσεις ειναι θετικες :D σαν ρομ ειναι πιο γρηγορη απο jph δυστυχως δεν ειχα βαλει αλλη 2.2.1 για να ξερω...το κινητο τρεχει πιο γρηγορα και ομαλα...οτι εφαρμογη εκανα setup την κανει πολυ γρηγορα...score σε quadrant 1200+...μνημη 339mb...root εκανα με superoneclick...ισως λιγο γρηγοροτερα ρολαρει στο internet...αυτο που παρατηρησα ειναι οτι πλεον σε μια σελιδα δεν υπαρχει στα δεξια μπαρα για να ξερουμε σε πιο σημειο ειμαστε στην σελιδα...αυτα :)

 

Αυτο ειναι απο τα πρωτα που παρατηρησα στην 2.2.1 και ιδιαιτερως ενοχλητικο. Ελληνικα ολα κανονικα? Μπαρα στα δεξια στις επαφες κομπλε? Στο νετ πως παει με javascript ενεργοποιημενο?

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι απο τα πρωτα που παρατηρησα στην 2.2.1 και ιδιαιτερως ενοχλητικο. Ελληνικα ολα κανονικα? Μπαρα στα δεξια στις επαφες κομπλε? Στο νετ πως παει με javascript ενεργοποιημενο?

 

ναι κομπλε τα ελληνικα σε ολα και σε μπαρα σε επαφες και σε μηνυματα και σε ολα...ναι στο νετ δεν πειραξα κατι οπως ηταν με εγκατεστημενο και το flash player εννοειται...επισης εχει πολλες νεες εφαρμογες στο μενου ειδα...εχουν αλλαξει και καποια πραγματα στην μεταφραση πχ το την εφαρμογη internet την λεει πλοηγο προσθεσα και κατι παραπανω επισης σε αυτο που εγραψα πιο πανω

Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

ναι κομπλε τα ελληνικα σε ολα και σε μπαρα σε επαφες και σε μηνυματα και σε ολα...ναι στο νετ δεν πειραξα κατι οπως ηταν με εγκατεστημενο και το flash player εννοειται...επισης εχει πολλες νεες εφαρμογες στο μενου ειδα...εχουν αλλαξει και καποια πραγματα στην μεταφραση πχ το την εφαρμογη internet την λεει πλοηγο προστεσα και κατι παραπανω επισης σε αυτο που εγραψα πιο πανω

 

Ναι πλοηγο τον λεει και στην JPY οπως επισης το google earth το ονομαζει "Γη":p

 

Ωραια ρε Λεωνιδα, τωρα μενει να μας πεις και για την αποδοση της μπαταριας του και αν εχει διορθωμενους τους drivers του wifi που υποτιθεται οτι μας καταπινουν τη μπαταρια. Επιτελους εχουμε και κομπλε τα ελληνικα, θα το πω και στον Αλεξ ουτως ωστε αν θελει να το προσθεσει σε καποιον οδηγο για να σταματησουν τα χιλιοειπωμενα προβληματα με τα ελληνικα πληκτρολογια και το swype.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

για μπαταρια θα χρειαστει λιγος καιρος ακομα για να σας πω :p παντως το wifi δεν εχει προβλημα κλειδωνει απευθειας :p κατι ασχετο εκανα backup τα δεδομενα απο angrybirds :p αμα τα κανω restore θα εχω κανενα προβλημα? γιατι μονο αυτο μου εμεινε :p
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...