Jump to content

Hacks/Aναβαθμίσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελει ακομη δουλεια...

 

Συμφωνω, απλα αν εξαιρεσεις τα bugs που εχει κατα τα λοιπα πηγαινει σφαιρα το κινητο(τρελη διαφορα στο browsing)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνω, απλα αν εξαιρεσεις τα bugs που εχει κατα τα λοιπα πηγαινει σφαιρα το κινητο(τρελη διαφορα στο browsing)

 

την εχεις δοκιμασει?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Δε το βλεπω να βγει stable εκδοση.Πρωτα θα ερθει η επισημη απο τη samsung.

 

Να σας πω την πικρη μου αληθεια 1000 φορες cm7 και ας μην λειτουργουν καποια πραγματα παρα sammy

 

την εχεις δοκιμασει?

 

Εδω και καιρο την εχω βαλει.Γινεται ολο και καλυτερη.Με τα γνωστα θεματακια της βεβαια

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί να σου πω, μάλλον κάτι δεν γράφεις καλά. Κάντα όλα από την αρχή... Θα είμαι στο chat για κάποια ώρα, αν θες μπες εκεί να τα πούμε.

 

Αlex εχθες δεν μπηκα στο chat λογο δουλειας.Ευχαριστω για το ενδιαφερον.Δεν μπορεσα παντως ακομα να rootαρω μεσω adb και δεν μπορω να καταλαβω γιατι.

O αλλος τροπος για root ειναι το superoneclick root 1.6.5?Υπαρχουν οδηγιες για αυτο τον τροπο η απλα κατεβαζω το αρχειο βαζω το κιν. σε debug mode και παταω απλα το root οπως στην 2.1?

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να δουλέψει αύριο το jig και να μπορέσει να γίνει το flash....κρίμα γιατί OCLF το είχα ξαναβάλει και δούλευε κανονικά με το ext2....απλα το εκανα undo για να παίξω λίγο με το kies και μετά που πήγα να το ξαναπεράσω....:(

 

Καλησπέρα!

Flash-αρισα με το odin το 2.2 το επίσημο απο την πρώτη σελίδα μονο το pda και χωρις repartition αλλα μολις τελειωνει και κανει reset το τηλεφωνο βγάζει στην οθόνη το Android System recovery <3e> και λιγο παρακάτω γράφει:

 

update media please wait

E:Can't mount /dev/block/stl10

(Invalid argument)

E:copy_dbdata_media:Can't mount DBDATA:

 

your storage not prepared yet, please use UI menu for format and reboot actions.

copy default media content failed.

 

Δοκίμασα να κάνω wipe data/factory reset και wipe cache partition αλλά τα ίδια....μόνο το format internal sd-card θα με σώσει;

Έτσι 'ομως θα χάσω και το backup του titanium ετσι δεν είναι; Καποιος τροπος να παρω τον φάκελο του Titanium backup απο την internal_sd? Η μήπως δεν ειναι στην internal_sd οπότε ολα οκ?

Τα βιντεακια και τις φωτο δεν καιγομαι....κατι αλλο να δοκιμασω;

Το adb επίσης δουλεύει!!

Αν κάποιον τον βοηθάει πριν γίνει η όλη φάση είχα παίξει με τα αρχεία playlogo!

Ευχαριστώ

 

NEO:

Ξαναφλασάρισα την 2.2.1 με τα 3 αρχεία και τώρα μου εκανε reboot και κόλλησε στο πολύχρωμο S που αλλάζει χρώματα, οπότε ξανα-φλασάρισα το 2.2 το 1 αρχείο το pda και τώρα δε μου βγάζει ούτε το recovery menu οπως πριν, απλά με το πολύχρωμο S χτυπάει η δόνηση μια φορά, μετά ΄3 μετά 1 κλπ Επίσης αν αγγίξω κάποιο απο τα touch κουμπάκια μένουν αναμμένα και οι "δονησούλες" συνεχίζουν....?!?!?!

Επίσης στο σημείο μετά το φλασλαρισμα που εβγαζε ολα τα παρπάνω τώρα γράφει κατι updating media files....sucessfully....κλπ και ξανακάνει ένα μικρό reset και τέλος...μαυρη οθόνη και δονησούλες....

Μήπως κάτι παραπάνω από odin? Κατι σε τσεκάρισμα για να σβήσει τον bootloader ή αυτο το Phone EFS Clear? Δεν ξέρω τι είναι κανένα από τα δύο...απλά ρωτάω...

 

ΝΕΟ 2:

Κατάφερα να το ξαναφτάσω στο Recovery Menu!! Βγαίνουν ακριβώς τα ίδια με τα παραπάνω!!

Edited by pamarakos
Link to comment
Share on other sites

Σου λειτουργει το τρικουμπο μετα απο το φλασαρισμα της 2.2.1? Περιεργο, δεν ηξερα πως επηρεαζει τον bootloader...

Nαι όπου βλέπεις low στο pda αρχείο, έχει bootloaders. Μάλιστα οι SBL της JPU και πιθανότατα της JS3 και JS5, (δεν έχω δοκιμάσει τις 2 τελευταίες), έχουν τη λειτουργία των 3 κουμπιών.

 

Καλησπέρα!

Flash-αρισα με το odin το 2.2 το επίσημο απο την πρώτη σελίδα μονο το pda και χωρις repartition αλλα μολις τελειωνει και κανει reset το τηλεφωνο βγάζει στην οθόνη το Android System recovery <3e> και λιγο παρακάτω γράφει:

 

update media please wait

E:Can't mount /dev/block/stl10

(Invalid argument)

E:copy_dbdata_media:Can't mount DBDATA:

 

your storage not prepared yet, please use UI menu for format and reboot actions.

copy default media content failed.

 

Δοκίμασα να κάνω wipe data/factory reset και wipe cache partition αλλά τα ίδια....μόνο το format internal sd-card θα με σώσει;

Έτσι 'ομως θα χάσω και το backup του titanium ετσι δεν είναι; Καποιος τροπος να παρω τον φάκελο του Titanium backup απο την internal_sd? Η μήπως δεν ειναι στην internal_sd οπότε ολα οκ?

Τα βιντεακια και τις φωτο δεν καιγομαι....κατι αλλο να δοκιμασω;

Το adb επίσης δουλεύει!!

Αν κάποιον τον βοηθάει πριν γίνει η όλη φάση είχα παίξει με τα αρχεία playlogo!

Ευχαριστώ

 

NEO:

Ξαναφλασάρισα την 2.2.1 με τα 3 αρχεία και τώρα μου εκανε reboot και κόλλησε στο πολύχρωμο S που αλλάζει χρώματα, οπότε ξανα-φλασάρισα το 2.2 το 1 αρχείο το pda και τώρα δε μου βγάζει ούτε το recovery menu οπως πριν, απλά με το πολύχρωμο S χτυπάει η δόνηση μια φορά, μετά ΄3 μετά 1 κλπ Επίσης αν αγγίξω κάποιο απο τα touch κουμπάκια μένουν αναμμένα και οι "δονησούλες" συνεχίζουν....?!?!?!

Επίσης στο σημείο μετά το φλασλαρισμα που εβγαζε ολα τα παρπάνω τώρα γράφει κατι updating media files....sucessfully....κλπ και ξανακάνει ένα μικρό reset και τέλος...μαυρη οθόνη και δονησούλες....

Μήπως κάτι παραπάνω από odin? Κατι σε τσεκάρισμα για να σβήσει τον bootloader ή αυτο το Phone EFS Clear? Δεν ξέρω τι είναι κανένα από τα δύο...απλά ρωτάω...

 

ΝΕΟ 2:

Κατάφερα να το ξαναφτάσω στο Recovery Menu!! Βγαίνουν ακριβώς τα ίδια με τα παραπάνω!!

 

Ποιά 2.2 έβαλες; Επίσης, τί ακριβώς είχες πρίν; Γιατί έπαιξες με τα playlogos? Πώς ξαναέφτασες στο recovery menu? Θέλουμε παραπάνω πληροφορίες. Αnyway, με το adb μπορείς να μεταφέρεις το φάκελο του titanium στο pc σου, πριν κάνεις format αν θες, αν και δε νομίζω να σε βοηθήσει αυτό.

Η εντολή θα είναι είναι adb pull /sdcard/TitaniumBackup

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Ποιά 2.2 έβαλες; Επίσης, τί ακριβώς είχες πρίν; Γιατί έπαιξες με τα playlogos? Πώς ξαναέφτασες στο recovery menu? Θέλουμε παραπάνω πληροφορίες. Αnyway, με το adb μπορείς να μεταφέρεις το φάκελο του titanium στο pc σου, πριν κάνεις format αν θες, αν και δε νομίζω να σε βοηθήσει αυτό.

Η εντολή θα είναι είναι adb pull /sdcard/TitaniumBackup

 

Την 2.2 που δίνεις στο "Eπιστροφή στο 2.2 ελληνικό firmware:" και την φλασαρα με το Odin μόνο ως pda. Kαι πριν αυτήν είχα αν είναι αυτή που δίνει αι το Kies σαν αναβάθμιση επίσημα (χωρίς το registry patch)(XWJPH ηταν το firmware νομιζω και XXPP ηταν κάτι γραμμένο απο κάτω αν θυμαμαι καλα)!

Με τα playlogos μου έλεγε το OCLF ότι ειχε πρόβλημα!

Το recovery menu βγαίνει μόνο μια φορά μετά το κάθε φλασάρισμα και δίνει μόνο τις 3 επιλογες απο τισ οποιες η μια ειναι το format!

"remote object does not exist" δινει η εντολη! Άρα ουτως ή αλλως χαμένω το χω; Το αντίστοιχο του dir στο dos ποιο ειναι για να δω τα περιεχομενα του φακέλου;

Tι αλλο μπορώ να κάνω;

 

Και με το format δεν επαιξε τελικα....βγαζει ακριβως τα ιδια με παραπανω!!

Edited by pamarakos
Link to comment
Share on other sites

Την 2.2 που δίνεις στο "Eπιστροφή στο 2.2 ελληνικό firmware:" και την φλασαρα με το Odin μόνο ως pda. Kαι πριν αυτήν είχα αν είναι αυτή που δίνει αι το Kies σαν αναβάθμιση επίσημα (χωρίς το registry patch)(XWJPH ηταν το firmware νομιζω και XXPP ηταν κάτι γραμμένο απο κάτω αν θυμαμαι καλα)!

Με τα playlogos μου έλεγε το OCLF ότι ειχε πρόβλημα!

Το recovery menu βγαίνει μόνο μια φορά μετά το κάθε φλασάρισμα και δίνει μόνο τις 3 επιλογες απο τισ οποιες η μια ειναι το format!

"remote object does not exist" δινει η εντολη! Άρα ουτως ή αλλως χαμένω το χω; Το αντίστοιχο του dir στο dos ποιο ειναι για να δω τα περιεχομενα του φακέλου;

Tι αλλο μπορώ να κάνω;

 

Και με το format δεν επαιξε τελικα....βγαζει ακριβως τα ιδια με παραπανω!!

 

Κατάφερα και έπαιξε η 2.2.1 κάνοντας όλα τα βήματα με το repartition και με το format απο πριν....

Να αφήσω αυτήν φυσικά μια που και πιο γρήγορη;

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και έπαιξε η 2.2.1 κάνοντας όλα τα βήματα με το repartition και με το format απο πριν....

Να αφήσω αυτήν φυσικά μια που και πιο γρήγορη;

 

Μιας και επέρχεται το ban μου, να δώσω την τελευταία συμβουλή ( :( :( :( )

Να την κρατήσεις εννοείται ! δεν χρειάζεται περαιτέρω "δουλειά"

Ενδιαφέρον λόγος πάντως για να κάνεις root, το adfree και το setcpu.

 

 

Θα μου λείψετε όλοι σας παιδιά και κάντε μου και μια τελευταία χάρη, ψηφίστε στο link που έχω στην υπογραφή μου.

Edited by Tyxerakias

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω..Απο rom kitchen στο csc βάζω multi , eur τί? :confused:

 

στις επεξηγησεις στη λιστα γραφει απο διπλα νομιζω ποιο csc ειναι για καθε χωρα

το eur και καλα αν θυμαμαι καλα αντιπροσωπευει και την Ελλαδα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το eur είναι μόνο για Ελλάδα απ' όσο βλέπω..Απλά αναρωτιέμαι αν αλλάζει κάτι είτε βάλω multi csc είτε eur.. :) Και κάτι ακόμα..Για να κάνω backup τα πάντα όλα και μετά στο restore να είναι το κινητό όπως το άφησα, κάνω αυτό που μου προτείνει στο CWM (backup data,dbdata,cache) ή backup all? :)
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα και έπαιξε η 2.2.1 κάνοντας όλα τα βήματα με το repartition και με το format απο πριν....

Να αφήσω αυτήν φυσικά μια που και πιο γρήγορη;

 

Καλά η 2.2.1 δεν υπάρχει και με τον Super optimised τον kernel (δοκίμασα και τον voodoo) πετάει με το lagfix που δίνει....ε ρε διάβασμα που έριξα δυο μέρες...προχθές δεν ήξερα τι είναι το odin και σήμερα...:) Ουφ...πάει κι αυτό...το μόνο στην 2.2.1 είναι ότι έχει εξαφανιστεί το εικονιδιάκι το G ή Η από την γραμμή δίπλα στο σήμα και έτσι δεν έχω Internet μέσω της Cosmote!!! Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό;

 

ΛΥΘΗΚΕ ΚΙ ΑΥΤΟ!! ΑPN Backup and restore!!

 

Κατά τα άλλα πήρε φωτιά το κινητό και με λίγο overclocking (1.120) πετάει! Πολύ το χάρηκα!!

Ευχαριστώ όλους και special τον Τυχερακια που έδωσε τόσα αρχεία που χρειάστηκα!!

Edited by pamarakos
Link to comment
Share on other sites

@Τυχεράκια υπάρχει τρόπος να βάλουμε το ελληνικό swype όπως γράφεις στην πρώτη σελίδα χωρίς τον root explorer? Προσπάθησα με τον ES explorer αλλά προφανώς δε γίνεται να διαγράψω τα αρχεία.

Από το pc ίσως?

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Εχω το galaxy s της att (captivate i897) με firmware jf6. Πρεπει να κατεβασω συγκεκριμενη rom (υποδειξτε μου καποια αν ειναι ευκολο) ή οποιαδηποτε θελω? Το ειχα οταν ημουν αμερικη κ θελω να του περασω την ελληνικη official rom. Η συσκευη ειναι rooted. Πρεπει να το κανω sim unlock πρωτα? Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το galaxy s της att (captivate i897) με firmware jf6. Πρεπει να κατεβασω συγκεκριμενη rom (υποδειξτε μου καποια αν ειναι ευκολο) ή οποιαδηποτε θελω? Το ειχα οταν ημουν αμερικη κ θελω να του περασω την ελληνικη official rom. Η συσκευη ειναι rooted. Πρεπει να το κανω sim unlock πρωτα? Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δεν εχω ασχοληθει με το Captivate οποτε ας σου πει καποιος φιλος που ξερει. Απλως ποσταρω για να προλαβω ενδεχομενο λαθος κατα την αναμονη για καποιον που γνωριζει.

ΔΕΝ θα βαλεις οποια rom θελεις, και ΔΕΝ υπαρχει επισημη ελληνικη για Captivate αφου το μοντελο δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα. Αν εννοεις να βαλεις την JPH η οποια ειναι η επισημη ελληνικη για το Galaxy, ΔΕΝ μπορεις να την βαλεις.

Οσο για το sim unlock, λες πως το ειχες οταν ησουν Αμερικη. Υποθετω πως τωρα εισαι Ελλαδα. Γιατι δεν βαζεις μια σιμ για να δεις? :)

Edit: Ενα καλο repositοry με διαθεσιμες ρομ βρισκεται εδω παντως http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=706

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα.

Εχθές το sgs μου μπλόκαρε σε κατάσταση boot.

Ακούστε πως έχει η ιστορία.

Εγκατέστησα ένα app το icon battery mod2 από το xda το οποίο σου αλλάζει το default εικονίδιο της μπαταρίας όπως στις custom roms

Είναι συμβατό μέρι την JS3 αλλά διαβασα από αρκετους ότι κάνει και για την JS5

με speedmod που έχω εγώ.

Στην αρχή όλα οκ όμως ανακάλυψα ότι δεν εμφανίζονταν οι εικόνες από την ext sd

Είπα λοιπον να κάνω restore (έχει αυτή την επιλογή) και απεγκατάσταση.

Στη φάση του restoration όμως το κινητό κόλλησε στην εικόνα του bootαρίσματος.

Ευτυχώς μπορούσα να μπω σε recovery mode από όπου και επιχείρησα να κάνω restore από πιο παλιά backups.

Όμως κανένα δε λειτούργησε και σε όλα μου εβγαζε μύνημα system .img not found ή κάπως έτσι.

αφού κατά πως φένεται θα πρέπει να ξαναφλασαρω τη rom απότην αρχή είπα να πειραματιστώ λίγο με το μενού του CMW του speedmode μπας και δουλέψει κάτι άλλο αφού δε είχα το καλώδιο usb μαζί μου.

Έτσι πάτησα και την επιλογή format system και από τότε το τηλεφωνο μπήκε σε μία κατάσταση άγρυπου κόμματος δήαδή μόνιμα αναμένο στην πρωτη εικόνα του Boot.

Βγαζωντας την μπαταρία τσέκαρα και μπορώ να μπω σε downlad mode.

Οι ερώτήσεις τώρα

Θα χρειαστεί να κάνω repartition στο Odin; (λόγω του system formtat)

Το τελευταίο backup με titanium περιελάμβανε και αυτή την εφαρμογή σε λειτουργία

υπάρχει τρόπος να την απομακρίνω πριν κανω restore;

Θα ξαναδουλέψει ο γαλαξίας μου;

sorry για την πολυλογία.

Link to comment
Share on other sites

Οι ερώτήσεις τώρα

Θα χρειαστεί να κάνω repartition στο Odin; (λόγω του system formtat)

Το τελευταίο backup με titanium περιελάμβανε και αυτή την εφαρμογή σε λειτουργία

υπάρχει τρόπος να την απομακρίνω πριν κανω restore;

Θα ξαναδουλέψει ο γαλαξίας μου;

sorry για την πολυλογία.

 

-Λογικά όχι, δεν έχει σχέση το format με τα partitions. Δεν είμαι 100% σίγουρος όμως τί κάνει το speedmod. Αν κάνεις πάντως repartition δε θα γίνει κάτι.

-Ναι.

-Nαι.

 

Εχω το galaxy s της att (captivate i897) με firmware jf6. Πρεπει να κατεβασω συγκεκριμενη rom (υποδειξτε μου καποια αν ειναι ευκολο) ή οποιαδηποτε θελω? Το ειχα οταν ημουν αμερικη κ θελω να του περασω την ελληνικη official rom. Η συσκευη ειναι rooted. Πρεπει να το κανω sim unlock πρωτα? Ευχαριστω εκ των προτερων.

Ισχύουν αυτά που είπε ο Πέτρος πιο πάνω. Δεν υπάρχει ελληνική έκδοση για το Captivate. Aν γίνεις root όμως μπορείς να κάνεις όλα αυτά που ζητάς (ελληνικά, ξεκλείδωμα από ΑΤ&Τ... κτλ.)

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

-Λογικά όχι, δεν έχει σχέση το format με τα partitions. Δεν είμαι 100% σίγουρος όμως τί κάνει το speedmod. Αν κάνεις πάντως repartition δε θα γίνει κάτι.

-Ναι.

-Nαι.

 

 

Alex σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Μήπως μπορείς να μου πεις για το titanium backup αν απλά πρέπει να βγαλω από πριν

το συγκεκριμένο apk. ή υπάρχει και τιποτα άλλο που πρέπει να γίνει;

Αν θυμάμαι καλά είχα κάνει full backup αν το λέω σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Alex σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Μήπως μπορείς να μου πεις για το titanium backup αν απλά πρέπει να βγαλω από πριν

το συγκεκριμένο apk. ή υπάρχει και τιποτα άλλο που πρέπει να γίνει;

Αν θυμάμαι καλά είχα κάνει full backup αν το λέω σωστά.

 

Όταν το ανοίξεις, το titanium θα βρει στην sdcard σου τον TitaniumBackup φάκελο, και θα βγάλει όλες τις εφαρμογές που έχεις κάνει backup. Απλά διάλεξε ποιές θες και ποιές όχι. Απλά μην κάνεις format την κάρτα αν δεν έχεις φυλάξει κάπου αυτόν τον φάκελο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και ερωτω τωρα εγω οσοι εχετε βαλει την επισημη js3 κλπ κλπ ολοι λετε οτι πεταει , εγω τωρα ειμαι με custom rom απο δαρκυ που ειναι βασισμενη στην js3 εχει πια τοση μεγαλη διαφορα η επισημη απο την custom ?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Και ερωτω τωρα εγω οσοι εχετε βαλει την επισημη js3 κλπ κλπ ολοι λετε οτι πεταει , εγω τωρα ειμαι με custom rom απο δαρκυ που ειναι βασισμενη στην js3 εχει πια τοση μεγαλη διαφορα η επισημη απο την custom ?

 

Σε θεμα ταχυτητας ειτε επισημη βαλεις ειτε custom, θα εχεις πανω κατω τα ιδια αποτελεσματα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

@Τυχεράκια υπάρχει τρόπος να βάλουμε το ελληνικό swype όπως γράφεις στην πρώτη σελίδα χωρίς τον root explorer? Προσπάθησα με τον ES explorer αλλά προφανώς δε γίνεται να διαγράψω τα αρχεία.

Από το pc ίσως?

 

Nαι φυσικά γίνεται, με adb από το PC, αλλά πρέπει να έχεις βασικές γνώσεις linux. Εναλλακτικά κάποιον άλλον su file manager από το market. Ο ΕS, o Astro και άλλοι τέτοιοι απλοί δεν κάνουν δουλειά (όπως ανακάλυψες).

O root explorer πάντως είναι η ευκολότερη επιλογή.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αν περάσω την js5 ακυρώνεται η εγγύηση. Αν όμως βγεί official από το kies η 2.3 και την περάσω δεν επανέρχεται η εγγύηση; θα έχει σημασία που θα βλέπει την ολλανδική έκδοση το kies?

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...