Jump to content

[Επίσημο] Nokia E7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

browser:

Οχι αν εχεις εμπειρια απο iOS ή Windows Phone, ναι αν προέρχεσαι απο παλαιότερα Νοκια.

Γενικά ενώ η οθόνη του βοηθά στο να έχεις μια ξεκούραστη εμπειρία ίντερνετ, o browser και η χαμηλή ανάλυση χαλάνε αρκετά το αποτέλεσμα.

 

Τηλέφωνο:

Σαν τηλέφωνο αξίζει με τα χίλια από άποψη ποιότητας και με τη γνωστή αξιοπιστία ηλεκτρονικών της Νοκια.

ΑΛΛΑ: Όσες φορές το έχω πιάσει στα χέρια μου κολλάει στο άσχετο και συνεχώς. Αν θες μπορείς να περιμένεις για κάποια αναβάθμιση μελλοντικά.

 

Αν στο προτείνω: Ναι γιατί έχει δυνητικά έχει δυνατότητες, όχι γιατί δεν τις εκπληρώνει ούτε στο μισό.

Το ζυγίζεις και αποφασίζεις. Εγώ με μισώ που το λατρεύω.

 

το προβλημα ειναι οτι προερζομαι απο Ν900. Κι επειδη χαλασε η Νοκια μου εδωσε αυτο. Το θεμα ειναι πως απο την μια σιχενομαι πια την νοκια γιατι μετα απο 15χρονια σερι που παιρνω οτι πιο ακριβο βγαζει μου εριξαν νερο στο Ν900 μετα απο 1,5 μηνα που το ειχαν στο σερβις για να το βγαλουν εκτος εγγυησης και τελικα την πατησαν και αναγκαστηκαν να δωσουν καινουργιο τηλ, και απο την αλλη το θεωρω υποβαθμιση.. το Belle ποτε βγαινει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 995
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

browser:

Οχι αν εχεις εμπειρια απο iOS ή Windows Phone, ναι αν προέρχεσαι απο παλαιότερα Νοκια.

Γενικά ενώ η οθόνη του βοηθά στο να έχεις μια ξεκούραστη εμπειρία ίντερνετ, o browser και η χαμηλή ανάλυση χαλάνε αρκετά το αποτέλεσμα.

 

.

 

σαν κατοχος και των δυο να μου επιτρεψεις να διαφωνησω. Αν κλεισεις το flash για να κανεις τη συγκριση με iphone που δεν εχει flash η εμπειρια ειναι εξισου η ιδια.

 

Και επισης το δικο μου δεν εχει κολλησει ουτε μια φορα στον 1 μηνα που το χρησιμοποιω. Ισως ετυχες σε περιπτωση.

Edited by morfeas-dsl-
Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι προερζομαι απο Ν900. Κι επειδη χαλασε η Νοκια μου εδωσε αυτο. Το θεμα ειναι πως απο την μια σιχενομαι πια την νοκια γιατι μετα απο 15χρονια σερι που παιρνω οτι πιο ακριβο βγαζει μου εριξαν νερο στο Ν900 μετα απο 1,5 μηνα που το ειχαν στο σερβις για να το βγαλουν εκτος εγγυησης και τελικα την πατησαν και αναγκαστηκαν να δωσουν καινουργιο τηλ, και απο την αλλη το θεωρω υποβαθμιση.. το Belle ποτε βγαινει?

 

σε αλλα θεματα ειναι καλυτερο του Ν900 ενω σε αλλα πολυ χειροτερο.

 

εχει να κανει με τις προτεραιότητες σου,

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι πως απο την μια σιχενομαι πια την νοκια γιατι μετα απο 15χρονια σερι που παιρνω οτι πιο ακριβο βγαζει μου εριξαν νερο στο Ν900 μετα απο 1,5 μηνα που το ειχαν στο σερβις για να το βγαλουν εκτος εγγυησης και τελικα την πατησαν και αναγκαστηκαν να δωσουν καινουργιο τηλ, και απο την αλλη το θεωρω υποβαθμιση.. το Belle ποτε βγαινει?

 

 

Καταρχας το belle το βαζεις και μονο σου εχει βγει ηδη στο καθημερινο φορουμ.

Καταδευτερον επειδη με εχει φαει η περιεργεια πως απεδειξες οτι εριξαν νερο?

Μου εχει βγαλει 2 τηλεφωνα off ο γερμανος και αρνηθηκαν αντικατασταση λογω υγρασιας ειπαν και εκοβα οχι το χερι μου αλλα και το ποδι μου οτι ουτε σταγονα νερου δεν εχει πεσει πανω τους ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας το belle το βαζεις και μονο σου εχει βγει ηδη στο καθημερινο φορουμ.

 

Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει Belle για Ε7???? :blink::blink:

 

Μην το κάψει το κινητό ο άνθρωπος.. (σήμερα που μιλάμε έτσι?? αύριο δε ξέρουμε...)

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει Belle για Ε7???? :blink::blink:

 

Μην το κάψει το κινητό ο άνθρωπος.. (σήμερα που μιλάμε έτσι?? αύριο δε ξέρουμε...)

 

Φιλε lagoskon οταν με το καλο βγει η Belle θα μπορουσες να την κανεις οπως ακριβως και την Anna για το Ε7 ? :)

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε και εδώ η έκδοση Belle αναμένεται λίαν συντόμως και με το γνωστό τρόπο του ΟΤΑ ( μέσω WiFi δηλαδή) για όλα τα Symbian S^3.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπετε και εδώ η έκδοση Belle αναμένεται λίαν συντόμως και με το γνωστό τρόπο του ΟΤΑ ( μέσω WiFi δηλαδή) για όλα τα Symbian S^3.

 

Αν και ειμαστε εκτος θεματος πηγαινε στην τελευταια σελιδα και θα δεις οτι προκειται για φημες

Μακαρι να ναι αληθεια βεβαια

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Χμ οντως βλεπω αυτο που λες. Αλλα απο την αλλη δεν υπαρχει καπνος χωρις φωτια οποτε θελω να ελπιζω οτι η Μπελα δε θα ειναι μακρια.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.¨Εχω ένα μικρό προβληματάκι.

Δεν έχω φτιάξει ομάδες επαφών.Με κάποιο τρόπο όμως έχει μπει μια

εικόνα από μόνη της και εμφανίζεται σε όποια επαφή με καλεί ή καλώ εγώ

σαν εικόνα επαφής,εννοείται από επαφές που δεν έχω βάλει εικόνα καθόλου.

Στις άλλες που έχω ορίσει βγαίνει καονικά.Καμιά πρόταση τι να κάνω Είναι ενοχλητικό...

προσέχω που βάζω την υπογραφή μου
Link to comment
Share on other sites

Φιλε lagoskon οταν με το καλο βγει η Belle θα μπορουσες να την κανεις οπως ακριβως και την Anna για το Ε7 ? :)

 

Εννοείται αυτό :lol::lol::lol: :ninja:

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.¨Εχω ένα μικρό προβληματάκι.

Δεν έχω φτιάξει ομάδες επαφών.Με κάποιο τρόπο όμως έχει μπει μια

εικόνα από μόνη της και εμφανίζεται σε όποια επαφή με καλεί ή καλώ εγώ

σαν εικόνα επαφής,εννοείται από επαφές που δεν έχω βάλει εικόνα καθόλου.

Στις άλλες που έχω ορίσει βγαίνει καονικά.Καμιά πρόταση τι να κάνω Είναι ενοχλητικό...

 

Εαν δημιουργησεις μια νεα επαφη , παλι θα βγαζει εικονα και σε αυτην ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι υπάρχει Belle για Ε7???? :blink::blink:

 

Μην το κάψει το κινητό ο άνθρωπος.. (σήμερα που μιλάμε έτσι?? αύριο δε ξέρουμε...)

 

οχι δεν ειμαι σιγουρος. Το ανεφερε ενας καναδος πως το εκανε και πως δουλευει ρολοι. Να το καψει αν εχει τα original files δυσκολο αλλα σε καθε περιπτωση κανεις να μην κανει πειραματα με το κινητο του εαν δεν εχουν πει αλλα μελη οτι βαλανε μια εκδοση και πως δουλευει τελεια :)

 

Υγ. κανεις καλη δουλεια με τις εκδοσεις, μπραβο

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειμαι σιγουρος. Το ανεφερε ενας καναδος πως το εκανε και πως δουλευει ρολοι. Να το καψει αν εχει τα original files δυσκολο αλλα σε καθε περιπτωση κανεις να μην κανει πειραματα με το κινητο του εαν δεν εχουν πει αλλα μελη οτι βαλανε μια εκδοση και πως δουλευει τελεια :)

 

Υγ. κανεις καλη δουλεια με τις εκδοσεις, μπραβο

 

Πρεπει να βρουμε τα αρχεια !! :!: !! Σε παρακαλω αν μπορεις στειλε μου λινκ με PM να δω την συζητηση του Καναδου! :)

 

Τωρα σχετικα με το Ε7..

Οταν δεχομαι μηνυμα χτυπαει 2 φορες δονηση και σταματαει. Επισης ΔΕΝ αναβει φωτισμος με εισερχομενο μηνυμα!

Μπορω να αλλαξω κατι απο αυτα ? Να χτυπαει περισοτερο η δονηση η να αναβει φωτισμος για λιγο ?

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ρε παιδια.Εχω ενα φιλο ο οποιος εχει το Ε7 εδω και 1 μηνα.Εχει ενα προβλημα και μια extreme ιδεα και με παρακαλεσε να το ανεβασω στο forum για να παρει γνωμες.Τον απασχολει πολυ το θεμα της αυτονομιας της μπαταριας.Εψαξε μηπως και υπαρχει καμια πατεντα ωστε να φτιαξει καποιος,ανοιγομενο καπακι στο πισω μερος του κινητου,ετσι ωστε οταν τελειωσει η μπαταρια,να την αντικαθηστα με μια αλλη.Ξερω οτι ακουγεται πολυ τραβηγμενο αλλα για μενα (του ειπα οτι απο τη στιγμη που το αγορασε επρεπε να το ξερει αυτο το μειωνεκτημα με την ενσωματομενη μπαταρια) η μονη λυση ειναι κατι φοριτοι φορτιστες με μπαταριες ΑΑΑ που κυκλοφορουν στο ebay.Καμια αλλη ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

@ ardonhs δε μπορω να βρω το λινκ, το φορουμ ειναι ενα χαος. Οπου να ναι κατι θα μαθουμε ομως.

 

@mitsos

παρε το αυθεντικο περιφερειακο της νοκια για Ε7 και οχι μονο

 

http://www.mobilefun.co.uk/nokia-dc-11k-extra-power-p18302.htm

Link to comment
Share on other sites

παρε το αυθεντικο περιφερειακο της νοκια για Ε7 και οχι μονο

 

http://www.mobilefun.co.uk/nokia-dc-11k-extra-power-p18302.htm

 

wow

αυτο ειναι τελειο!

παρα πολυ χρησιμο

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ωραια συσκευη.Θα τον ενημερωσω αμεσα,γιατι ηταν ετοιμος να παραγγείλει απο ebay το πισω κάλυμμα και να το κοψει :blink: με μικροεργαλειο(dremel) ετσι ωστε να δημιουργισει θυρα για εισοδο-εξοδο μπαταριας:shock:.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.¨Εχω ένα μικρό προβληματάκι.

Δεν έχω φτιάξει ομάδες επαφών.Με κάποιο τρόπο όμως έχει μπει μια

εικόνα από μόνη της και εμφανίζεται σε όποια επαφή με καλεί ή καλώ εγώ

σαν εικόνα επαφής,εννοείται από επαφές που δεν έχω βάλει εικόνα καθόλου.

Στις άλλες που έχω ορίσει βγαίνει καονικά.Καμιά πρόταση τι να κάνω Είναι ενοχλητικό...

 

Μάλλον κατά λάθος θα έχεις ορίσει κάποια εικόνα απ την έκθεση σαν εικόνα κλήσης γιαυτό στη βγάζει σε όσες κλήσεις δεν έχεις αντιστοιχείση ξεχωριστές εικόνες σε επαφές

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε και εμενα Λογισμικο συσκευης 025.007 μεσω υπολογιστη.

Λογικα μεσω ΟΤΑ θα αργησει..

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι.¨Εχω ένα μικρό προβληματάκι.

Δεν έχω φτιάξει ομάδες επαφών.Με κάποιο τρόπο όμως έχει μπει μια

εικόνα από μόνη της και εμφανίζεται σε όποια επαφή με καλεί ή καλώ εγώ

σαν εικόνα επαφής,εννοείται από επαφές που δεν έχω βάλει εικόνα καθόλου.

Στις άλλες που έχω ορίσει βγαίνει καονικά.Καμιά πρόταση τι να κάνω Είναι ενοχλητικό...

 

 

Την εικόνα που λές, την έβαλες απο το Μενου/Ρυθμίσεις/Θεματα/Εικόνα κλήσης. Αλλαξέ το σε Εικόνα θέματος, ή καμία αν δεν θες εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι

ένα μικρό review ενημερωμένο (μετά από πεντάμηνη συμβίωση) με την Anna στο http://stirixis.blogspot.com/

Edited by Greekblogger
Link to comment
Share on other sites

Μεσω του καλωδιου HDMI μπορω μονο στην τηλεοραση να συνδεσω το κινητο μου ?

Π.χ στον σταθερο υπολογιστη μου εχει εξοδο απο πισω , στο λαπτοπ επισης , δεν γινετε σε καποιο απο αυτα τα 2 ?

Οταν τα συνδεω δεν γινετε τιποτα.. :confused:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

το hdmi υπάρχει για να μεταφέρει ήχο ή/και εικόνα.

άρα δεν έχει νόημα να το συνδέεις με το pc ή το laptop.

εκτός αν το συνδέσεις με την οθόνη του desktop

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...