Jump to content

[Επίσημο] Nokia C7-00


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητο ειναι παραεισαγωγης γιαυτο εχασες τα ελληνικα με την αναβαθμιση. αν την εκανες ota δεν θα εχανες τα ελληνικα. η πας το κινητο σε nokia care, πληρωνεις 15 ευρω και σου ξαναπερνανε τα ελληνικα η τα περνας μονος σου μεσω φινιξ με κινδυνο να μην παει κατι καλα και να γινει η συσκευη σου <<τουβλο>>

 

Τελευταία ανακάλυψα στο "μαγαζί" το Nokia Care Suite 4.0....που κάνει και product code change μαζί με refurbish,δηλαδή σου περνάει το λογισμικό του product code balkans πχ. και σου αλλάζει και το product code,σου λέει κιολας πως το label κατω από την μπαταρία πρέπει να εκτυπωθεί με το καινούργιο product code.Μεγάλη ανακάλυψη αλλά η "τουβλοποίηση" και εδώ είναι υπαρκτή,αν όμως πετύχει είναι όλα ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pexths, δεν με πειράζει το περιβάλλον να είναι στα Αγγλικά(μενού, επιλογές, ειδοποιήσεις, μυνήματα συστήματος).

Δηλαδή αν κατάλαβα, το 2011 η NOKIA δεν υποστηρίζει πληκτρολόγιο σε άλλη γλώσσα εκτός από εκείνη του περιβάλλοντος?

 

Δηλαδή αν είχα την ελληνική έκδοση δεν θα μπορούσα να γράψω ισπανικά, γιουγκοσλάβικα και ιταλικά? στο ίδιο SMS?

 

Το τηλέφωνο είναι για την Γερμανική αγορά, (ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ να κλειδώνεις συσκευές για χώρες) αλλά αυτό σημαίνει πως ο Γερμανός δεν πρέπει να μπορεί να γράφει ελληνικές λέξεις σε ένα SMS που θέλει να στείλει?

 

Κάτι δεν καταλαβαίνω ή κάτι είναι ΠΟΛΥ στραβό με το λογισμικό της ΝΟΚΙΑ.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Edited by viron
Link to comment
Share on other sites

pexths, δεν με πειράζει το περιβάλλον να είναι στα Αγγλικά(μενού, επιλογές, ειδοποιήσεις, μυνήματα συστήματος).

Δηλαδή αν κατάλαβα, το 2011 η NOKIA δεν υποστηρίζει πληκτρολόγιο σε άλλη γλώσσα εκτός από εκείνη του περιβάλλοντος?

 

Δηλαδή αν είχα την ελληνική έκδοση δεν θα μπορούσα να γράψω ισπανικά, γιουγκοσλάβικα και ιταλικά? στο ίδιο SMS?

 

Το τηλέφωνο είναι για την Γερμανική αγορά, (ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ να κλειδώνεις συσκευές για χώρες) αλλά αυτό σημαίνει πως ο Γερμανός δεν πρέπει να μπορεί να γράφει ελληνικές λέξεις σε ένα SMS που θέλει να στείλει?

 

Κάτι δεν καταλαβαίνω ή κάτι είναι ΠΟΛΥ στραβό με το λογισμικό της ΝΟΚΙΑ.

 

Μάλλον το πρώτο συμβαίνει. Σιγά να μην μπορείς να γράψεις και κινέζικα!

Διάβασε εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3349364#post3349364

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

pexths, δεν με πειράζει το περιβάλλον να είναι στα Αγγλικά(μενού, επιλογές, ειδοποιήσεις, μυνήματα συστήματος).

Δηλαδή αν κατάλαβα, το 2011 η NOKIA δεν υποστηρίζει πληκτρολόγιο σε άλλη γλώσσα εκτός από εκείνη του περιβάλλοντος?

 

Δηλαδή αν είχα την ελληνική έκδοση δεν θα μπορούσα να γράψω ισπανικά, γιουγκοσλάβικα και ιταλικά? στο ίδιο SMS?

 

Το τηλέφωνο είναι για την Γερμανική αγορά, (ΤΕΛΕΙΩΣ ΠΑΡΑΛΟΓΟ να κλειδώνεις συσκευές για χώρες) αλλά αυτό σημαίνει πως ο Γερμανός δεν πρέπει να μπορεί να γράφει ελληνικές λέξεις σε ένα SMS που θέλει να στείλει?

 

Κάτι δεν καταλαβαίνω ή κάτι είναι ΠΟΛΥ στραβό με το λογισμικό της ΝΟΚΙΑ.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

λογικη η απορια σου και σωστο το σκεπτικο σου. αναλογως το product code εχει και καποιες αλλες προεγκατεστημενες γλωσσες. ολες παντως, δεν τις υποστηριζει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην ελλάδα η Αννα ποτε θα γίνει διαθέσιμη; Μέσα στις επόμενες 3 εβδομάδες ισχύει ακόμα;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις μετά απο 12 ώρες χρήσης:

 

- Πέρασα τις πρώτες 10 εφαρμογές χωρίς πρόβλημα

- Πέρασα στοιχεία απο επαφές και ημερολόγιο με μια απλή μεταφορά απο το παλιό Nokia (φαντάζομαι αν πήγαινα σε Android δεν θα ήταν τόσο απλά τα πράγματα)

- Τώρα ακούω internet radio, περνάω στοιχεία απο το παλιό με btooth, είμαι στο Ovi και παίζω Angry Birds

- Έχω πάθει πλάκα με τη ποιότητα της οθόνης

- 8 Mpixels φίλε και Βασιλιάς της φωτογραφίας και άσε τα iphones να ψάχνονται στα 3.2!

 

 

 

 

...και ακόμα δεν έβαλα πάνω την ΑΝΝΑ !

 

Τι άλλο να ζητήσω απο τη ζωή μου? (Αυτό μάλλον θα μου το απαντήσετε εσείς!)

 

Για μια ακόμα φορά η Nokia με αποζημίωσε με το παραπάνω για την επιλογή μου (και άσε τους άλλους να ψάχνουν σε "flee" markets και μοναστηράκια).

 

 

Ευχαριστώ Nokia(μη πας ποτέ στα Windows!)

 

Σκέψου να βάλεις την Belle τι έχει να γίνει.........;)

abacab
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Στο Ovi Store μου εμφανίζει και τις εφαρμογές/θέματα που εχω απεγκαταστήσει εδώ και κανα μήνα. Έτσι κάνει παντού η εγώ κάνω κάτι λάθος; (εννοώ τις εμφανίζει στο my content)
Nokia 3310 -> Nokia 3510i -> Nokia 6230i -> Nokia C7-00
Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε ρε παιδιά έχει βάλει κανείς το symtorent στο c7 για να κατεβάσει καμιά ταινιούλα??Γιατί όπου έψαξα μου λεέι ασύμβατο με το τηλέφωνο μας,κι εγώ το εγκατέστησα παρ όλα αυτά αλλά μου ανοίγει απλά μια οθόνη χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα πλέον.Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα για αυτή την δουλειά?

Οσον αφορά την Αννα αντε να δούμε γιατί με τόσα κρασαρίσματα που έχει φάει το δικό μου είναι η μόνή μου ελπίδα.Πόσες φορές εσάς σας έχει βγάλει critical error και σας έχει χάσει τα widjets γιατί εμένα μετά από 2 αντικαταστάσεις τηλεφώνων εξακολουθώ να έχω τα ίδια προβλήματα.Αναρωτιέμαι αν φταίει κάποια εφαρμογή αλλά όλες τις έχω από το OVI οπότε το πρόβλημα της νοκια είναι που μας σπάει τα @@ με κάθε τρόπο.Ειδικά να φτιάχνεια από την αρχή 3 οθόνες με μερικές 10αδες εικονίδια είναι ότι χειρότερο μπορεί να σου συμβαίνει κάθε τόσο.Φανταστείτε ότι χρησιμοποιώ και το favourite applications που μου προσθέτει συνολικα 15 συντομεύσεις σε κάθε widjet.;

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λέτε ρε παιδιά έχει βάλει κανείς το symtorent στο c7 για να κατεβάσει καμιά ταινιούλα??Γιατί όπου έψαξα μου λεέι ασύμβατο με το τηλέφωνο μας,κι εγώ το εγκατέστησα παρ όλα αυτά αλλά μου ανοίγει απλά μια οθόνη χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα πλέον.Υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα για αυτή την δουλειά?

Οσον αφορά την Αννα αντε να δούμε γιατί με τόσα κρασαρίσματα που έχει φάει το δικό μου είναι η μόνή μου ελπίδα.Πόσες φορές εσάς σας έχει βγάλει critical error και σας έχει χάσει τα widjets γιατί εμένα μετά από 2 αντικαταστάσεις τηλεφώνων εξακολουθώ να έχω τα ίδια προβλήματα.Αναρωτιέμαι αν φταίει κάποια εφαρμογή αλλά όλες τις έχω από το OVI οπότε το πρόβλημα της νοκια είναι που μας σπάει τα @@ με κάθε τρόπο.Ειδικά να φτιάχνεια από την αρχή 3 οθόνες με μερικές 10αδες εικονίδια είναι ότι χειρότερο μπορεί να σου συμβαίνει κάθε τόσο.Φανταστείτε ότι χρησιμοποιώ και το favourite applications που μου προσθέτει συνολικα 15 συντομεύσεις σε κάθε widjet.;

 

ειναι σιγουρο οτι σου αντικατεστησαν το κινητο? σε μενα δεν το εκανε ποτε και κανω βαρια χρηση του κινητου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η πρώτη αντικατάσταση έγινε μέσα σε λίγες ώρες αφότου το πήρα αφού είχε παγώσει η οθόνη και μου το άλλαξαν επιτόπου,η δεύτερη αντικατάσταση έγινε μετά από 20 μέρες παραμονή στο ΝΟΚΙΑ CARE αφού δεν μπορούσαν ούτε αυτοί να το επανεκινήσουν.Βέβαια μου είπαν οτι δεν αντικατέστησαν όλη τη συσκευή αλλά μόνο το chipακι του τηλεφώνου!!!!τι να πω τα προβλήματα συνεχίζονται.Τώρα μετά από ένα hard reset δεν μπορεί να μπει στο ovistore ούτε στο FB.Προσπαθεί να συνδεθεί και δεν συνδέεται ποτέ εδώ και 2 μέρες.Οταν ψάχνω στο google για να το κατεβάσω πάλι το ovistore, μου λέει ότι currently δεν είναι διαθέσιμο για την συσκευή μου.Ημαρτον!!!Τρέχει τίποτα με το ovistore αυτές τις μέρες ή μόνο εγώ το έχω το πρόβλημα?? Edited by airdread
Link to comment
Share on other sites

Αν μπεί κανείς στο ευρωπαϊκό site της Nokia έχει οδηγίες για αναβάθμιση του C7 (ανάμεσα στα άλλα) στην Αννα. Στο Ελληνικό αντίθετα αναφαίρετε σαν τελευταία έκδοση η παλιά. Γιατί να καθυστερούν τόσο την διάθεση στις υπόλοιπες χώρες; Υποτίθεται ότι η αννα είναι έτοιμη από καιρό (και στα Ελληνικά). Την έχει περάσει κανείς με ελληνικό τηλέφωνο;

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

από μέρα σε μέρα και από βδομάδα σε βδομάδα το πάνε στο ελλαδιστάν.Αντε να δούμε,γιατί πολλά περιμένουμε και καμιά φόλα θα φάμε πάλι
Link to comment
Share on other sites

από μέρα σε μέρα και από βδομάδα σε βδομάδα το πάνε στο ελλαδιστάν.Αντε να δούμε,γιατί πολλά περιμένουμε και καμιά φόλα θα φάμε πάλι

το καλο πραγμα αργει, αν και το συγκεκριμενο παρααργησε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αννα για μένα έχει ελάχιστες αλλαγές ειδικά στο UI, εγώ περιμένω τη bella και να πω εδώ ότι το τηλέφωνακι το εχω συμπαθήση γιατί είναι αρκετά τίμιο όμορφο κ πρακτικό!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

το καλο πραγμα αργει, αν και το συγκεκριμενο παρααργησε

 

Μήπως με τις τρελές τιμές των «επίσημων» αντιπροσωπειών τα πήραμε οι περισσότεροι παραεισαγωγή και δε βλέπουν αρκετά ελληνικά product codes πουλημένα, οπότε και δεν ασχολούνται ζεστά να βγάλουν την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι N8 ήδη έχουν εγκαταστήσει την Αννούλα,όποιος ποστάρει εδώ πρώτος ότι την εγκατέστησε στο c7 κερδίζει χρυσό ρολόι!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι κάτοχοι N8 ήδη έχουν εγκαταστήσει την Αννούλα,όποιος ποστάρει εδώ πρώτος ότι την εγκατέστησε στο c7 κερδίζει χρυσό ρολόι!!!

 

μπορεις να τη βρεις στο navifirm

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κινητό με επίσημο ελληνικό product code, μπορείς να κάνεις το update από υπολογιστή μόνο με το Ovi Suite. Εκτός αν έχεις Vodafone branded κωδικό, για αυτά δεν υπάρχει η Anna ακόμα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα κι εγω την αννα, 319ΜΒ με ovi suite, πρωτη αποψη θετικη. τι ειναι ομως το intranet και το NFC στη συνδεσιμοτητα?
Link to comment
Share on other sites

την κατεβασα κι εγω την αννα, 319ΜΒ με ovi suite, πρωτη αποψη θετικη. τι ειναι ομως το intranet και το NFC στη συνδεσιμοτητα?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Near_field_communication

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κινητό με επίσημο ελληνικό product code, μπορείς να κάνεις το update από υπολογιστή μόνο με το Ovi Suite. Εκτός αν έχεις Vodafone branded κωδικό, για αυτά δεν υπάρχει η Anna ακόμα.

 

Εχω ελληνικό και έκανα την αναβάθμιση μέσω ΟΤΑ σε λίγα λεπτά! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κινητό με επίσημο ελληνικό product code, μπορείς να κάνεις το update από υπολογιστή μόνο με το Ovi Suite. Εκτός αν έχεις Vodafone branded κωδικό, για αυτά δεν υπάρχει η Anna ακόμα.

 

Vodafone branded έχω δυστυχώς με ελληνικό product code.Πως ενημερώνομαι ρε παιδιά για το πότε θα είναι διαθέσιμο και για εμάς??Για να μην μπαίνω 10 φορές την ημέρα να τσεκάρω δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Απλό Ελληνικό, την πήρε εχθές το βράδυ μέσω Ovi suite. Δείχνει πιο καλαίσθητη, λοιπά συμπεράσματα μόλις υπάρξουν!

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...