Jump to content

Πρόβλημα στο δίκτυο της Cosmote 14/9


andrikosBO
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα

 

Αλεξανδρούπολη και απο τα ξημερώματα κανένα κινητό Cosmote δεν έχει σήμα. Κάποιοι μιλάνε για κατάρευση δικτύου.

 

Ξέρει κανείς κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 134
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ούτε στην Θεσσαλονίκη υπάρχει σήμα παιδιά.

Έπεσε το δικτυο τους προφανώς.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Ούτε στην Θεσσαλονίκη υπάρχει σήμα παιδιά.

Έπεσε το δικτυο τους προφανώς.

 

Αλεξάνδρεια Ημαθίας.

Όλοι οι άλλοι έχουν σήμα εκτός από εμένα και την κοπέλα μου, ακόμη κι αυτοί που είμαστε στο ίδιο εταιρικό πακέτο.

Να κοιτάξουν να μας αποζημιώσουν, η Cyta αφαίρεσε αντίστοιχο ποσό από το πάγιο σε αντίστοιχη περίπτωση. Το κινητό είναι θέμα ασφάλειας, αν μείνω στο δρόμο τι θα κάνω; Θα ψάχνω για κάποιον που έχει Vodafone ή Wind;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε οι απανταχού τσατισμένοι κοσμοτάκιδες να την κράξετε την καλύτερη εταιρεία κινητής στην Ελλάδα. Δυστυχώς θα μπορούσε να συμβεί στην οποιαδήποτε αλλά ως πρώην συνδρομητής του εν λόγω τσίρκου και σκασμένος χρόνια από το περίφημο σήμα καμπάνα θα φωνάξω! ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙ!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

"Πρόκειται για προγραμματισμένη αναβάθμιση δικτύου" & "Δεν γνωρίζουμε πότε θα επανέλθει η κάλυψη, κάποια στιγμή σήμερα" απαντούν οι γελοίοι.

 

Υπάρχει πρόβλημα σε όλη τη βόρεια Ελλάδα από τις 6 περίπου το πρωί.

 

Όταν τους ρώτησα "Αφού είναι τόσο μεγάλης έκτασης και προγραμματισμένη η αναβάθμιση, γιατί δεν μας ενημερώσατε για να λάβουμε τα μέτρα μας (τουλάχιστον οι έχοντες επαγγελματικές συνδέσεις;...." άρχισαν τις γαργάρες...

 

Γελοίοι. Τουλάχιστον ας έλεγαν ότι προέκυψε ξαφνικό πρόβλημα, αυτό το "προγραμματισμένα σας κρεμάμε σήμερα αλλά δεν σας το είπαμε γιατί μας αρέσουν οι εκπλήξεις" μου σηκώνει την πίεση στα ύψη!!! :mad:

Link to comment
Share on other sites

"Πρόκειται για προγραμματισμένη αναβάθμιση δικτύου" & "Δεν γνωρίζουμε πότε θα επανέλθει η κάλυψη, κάποια στιγμή σήμερα" απαντούν οι γελοίοι.

 

Υπάρχει πρόβλημα σε όλη τη βόρεια Ελλάδα από τις 6 περίπου το πρωί.

 

Όταν τους ρώτησα "Αφού είναι τόσο μεγάλης έκτασης και προγραμματισμένη η αναβάθμιση, γιατί δεν μας ενημερώσατε για να λάβουμε τα μέτρα μας (τουλάχιστον οι έχοντες επαγγελματικές συνδέσεις;...." άρχισαν τις γαργάρες...

 

Γελοίοι. Τουλάχιστον ας έλεγαν ότι προέκυψε ξαφνικό πρόβλημα, αυτό το "προγραμματισμένα σας κρεμάμε σήμερα αλλά δεν σας το είπαμε γιατί μας αρέσουν οι εκπλήξεις" μου σηκώνει την πίεση στα ύψη!!! :mad:

 

Από τις 3.30 και μετά υπάρχει πρόβλημα.

 

Είχα κανονικά σήμα, αλλά δεν μπορούσα να στείλω μήνυμα, ούτε να κάνω την οποιαδήποτε κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που νόμιζα ότι κάηκε η κάρτα σιμ και δοκιμαζα 3 συσκευές πρωί πρωί!!!!!!

Η απόλυτη ξεφτίλα...........δεν υπάρχει ούτε support και επίσης ανακάλυψα ότι για να καλέσεις από σταθερό στην εταιρική υποστήριξη έπρεπε να ψάξω στο section "Για Σένα" και όχι στα "Επαγγελματικά" στο site τους!!!!!! Ερασιτέχνες με τα όλα τους.

 

"Πρόκειται για προγραμματισμένη αναβάθμιση δικτύου"???????? Εμάς μας ειδοποίησαν που το έχουμε για επαγγελματική χρήση?? Γιατί η προώθηση που έχω στο νουμερο μου αξίζει 4500 ευρώ/μηνα για την εταιρία μου και από το πρωί ψάχνομαι........

 

Και το πιο αστείο της υποθεσης είναι το banner με το διαφημιστικό τους που ειναι στην κορυφή του forum!!!

"Νοιώθω υπέροχα!!! Εσείς????"

Edited by michalis031
Dub be good to me!
Link to comment
Share on other sites

What'up (2ο νούμερο ευτυχώς) και στέλνω/λαμβάνω κανονικά sms στην περιοχή μου με σήμα 3G.
Link to comment
Share on other sites

"Πρόκειται για προγραμματισμένη αναβάθμιση δικτύου" & "Δεν γνωρίζουμε πότε θα επανέλθει η κάλυψη, κάποια στιγμή σήμερα" απαντούν οι γελοίοι.

 

Προγραμματισμένη αναβάθμιση καθημερινή και σε ώρες αιχμής στην μισή Ελλάδα; Δεν πολυ-στέκει σαν δικαιολογία:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε 3g στα κινητά σας ενεργοποιηστε το. Από το πρωί είχα πρόβλημα στη θεσσαλονίκη και άλλαξα κινητό (το έβαλα σε ένα τρίτης γενιάς) και νόμισα ότι έφταιγε το πρώτο κινητό, γιατί με το που άλλαξα, είχα σημα. Όλα καλά μέσω 3g

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Αμπελόκηποι Θεσσαλονικής Απο Το Πρωι Κανενα Κινητο Δεν Εχει Σημα.

 

Στην Εξυπηρετηση Πελατων Δεν Απαντανε Καν.

 

ΜΠΡΑΒΟ Cosmote. Ουτε Μια Ενημερωση...

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

απάντηση cosmote :

 

Κύριε XXXXXXXXXXXXX,

 

Αρχικά θα θέλαμε να σας ευχαριστούμε για τον χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας.

 

Σχετικά με το αναφερόμενο θέμα θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι έχουν ληφθεί όλες οι απαιτούμενες ενέργειες σε σχέση με την ταχεία αποκατάσταση. Παράλληλα συνίσταται η εναλλαγή δικτύου (από 2G σε 3G ή και αντίστροφα) μέσα από το menu της συσκευής σας.

 

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και παραμένουμε στη διάθεση σας για οποιαδήποτε συμπληρωματική διευκρίνιση.

 

Με εκτίμηση,

 

Για το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών,

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

Tα σχόλια δικά σας ...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν είναι "προγραμματισμένη αναβάθμιση".. ούτε μια δικαιολογία της προκοπής δεν μπορούν να βρούν..

:: what locks... unlocks! © :: κάθε λαός έχει την κινητή τηλεφωνία που του αξίζει..::

:: SY1EBE ::

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και οι άλλες δύο έχουν σήμα. Γενικό πρόβλημα

 

Αυτό πού προκύπτει; Μια χαρά λειτουργούν οι άλλες 2.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και οι άλλες δύο έχουν σήμα. Γενικό πρόβλημα

Στην περιοχή μου (Αλεξάνδρεια Ημαθίας) έχει σήμα κανονικά και η Vodafone και η Wind.

H Cosmote μόνο σε 3G, κι εκεί είναι της κακιάς ώρας καθώς οι κλήσεις καθυστερούν απίστευτα να "βγούν".

Ericsson PH388, Ericsson T29, Panasonic GD35, Panasonic GD87, Nokia 8210, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 3410, Nokia 7250i, Nokia 6100, Nokia 6510, Nokia N-Gage, Mitsubishi M341i, Sharp GX-17, Nokia 6020, Nokia E50, Nokia 6120 Classic, Nokia 5800XM, Nokia N900, Huawei Ideos X5 Pro, Acer Liquid E2, Lenovo K3 Note, Xiaomi Mi A1, Nokia 7.2, Poco F3 and counting...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε και οι άλλες δύο έχουν σήμα. Γενικό πρόβλημα

 

Εγώ με τις άλλες 2 δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα :p (άνω πόλη). Δεν ξέρω τι γίνεται με το σήμα της cosmote εδώ πάνω, δεν έχω...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...