Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια η γνώμη σας για το Herotab M10V2 9.7 IPS?

http://www.merimobiles.com/Herotab_M10V2_9_7_IPS_Capacitive_Camera_8GB_p/meri0620.htm

Διάβαζα ότι έχει βγει ο καλύτερος κλώνος ipad, το έχει κανένας?

Επίσης οι επιλογές αποστολής είναι registered mail και ems με έξτρα χρέωση 10$, ποια είναι η προτιμότερη?

υ.γ. το κουπόνι welcome δεν μου το δέχεται!

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλυσπερα...Εχτες αγωρασα ενα tablet 10'' απο το carrefour και οταν μπενω στο Android Market και παω να κανω εγκατασταση π.χ. το skype μου λεει ''Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό'' υπαρχει καπιος τροπος να το διορθοσω αφτο η εστο να τα κατεβασω απο το pc?????
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλυσπερα...Εχτες αγωρασα ενα tablet 10'' απο το carrefour και οταν μπενω στο Android Market και παω να κανω εγκατασταση π.χ. το skype μου λεει ''Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό'' υπαρχει καπιος τροπος να το διορθοσω αφτο η εστο να τα κατεβασω απο το pc?????

 

Μπαίνεις στο Android market μέσω της εφαρμογής που λογικά υπάρχει στη συσκευή σου ή από τον υπολογιστή; Gmail account στη συσκευή σέταρες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο Android market μέσω της εφαρμογής που λογικά υπάρχει στη συσκευή σου ή από τον υπολογιστή; Gmail account στη συσκευή σέταρες;

Πήρα αφτο που έχει τώρα 150ε με 10 ίντσες και 2.1 Androit αλλά στην συσκευή Androit market δεν έχει και Gmail είχα από παλιά τι να φτιάξω καινούριο???

Link to comment
Share on other sites

εστειλα ενα εμαιλ στο merimobiles οπου τους ρωτησα αν το στελνουν σαν gift για το τελωνειο και μου απαντησαν το εξης:

Hi we cannot mark as gift on the package but we will take care of you don't worry order wtih regular mail

 

τι να κανω ?

να το παρω τελικα απο αυτους ή να βρω κανεναν στο ebay?

Link to comment
Share on other sites

όχι. είναι άλλη τεχνολογία και δεν χρησιμοποιούν ακίδες.

 

...και πως χειρίζεσαι τα μικρα λινκ στο ιντερνετ (εκτος απο το δαχτυλο), που πας να χτυπήσεις το πανω και χτυπας 2-3 παρακάτω ή ολα μαζι :p

Link to comment
Share on other sites

...και πως χειρίζεσαι τα μικρα λινκ στο ιντερνετ (εκτος απο το δαχτυλο), που πας να χτυπήσεις το πανω και χτυπας 2-3 παρακάτω ή ολα μαζι :p

 

οι capacitive είναι υψηλής ευκρίνειας οθόνες. θα καταλάβει που θες να χτηπήσεις. Εγώ όταν τις πρωτοχρησιμοποίησα έμεινα ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη resistive screen ειναι χειροτερη απο τη χειρότερη capacitive σε γενικες γραμμες. και γω στην αρχη σκεφτομουν το flytouch3 αλλα αναλογιζομενος τη διαφορα που εχει το παλιο κινητο με το νεο κατεληξα στο συμπερασμα οτι επιβαλεται η capacitive
Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη resistive screen ειναι χειροτερη απο τη χειρότερη capacitive σε γενικες γραμμες. και γω στην αρχη σκεφτομουν το flytouch3 αλλα αναλογιζομενος τη διαφορα που εχει το παλιο κινητο με το νεο κατεληξα στο συμπερασμα οτι επιβαλεται η capacitive

 

σ αυτό έχεις δίκιο. To flytouch έχει multitouch αν θυμάμαι καλά και λενε ότι δουλεύει καλά.

Link to comment
Share on other sites

to merimobile προτείνει σαν πρώτη επιλογή Tablet Herotab MID816R2 και μετά το flytouch 3, τώρα δεν ξέρω κατά πόσο οι 2 ίντσες κάνουν την διαφορά!
Link to comment
Share on other sites

Στην ερωτηση μου δεν απαντήσατε ομως!!

εγω παντως με το κινηυτο δε δυσκολευομαι καθολου. διπλο κλικ zoom και κλικαρω το link. εχει πολυ μεγαλη ακριβεια. και μενα στην αρχη μου φανηκε καπως αλλα τελικα στην πραξη ουτε που χρειαστηκε ποτε.

Και γω μαλλον το herotab 816 θεωρω το καλυτερο αυτη τη στιγμη αν και με EMS παει στα 249$

Link to comment
Share on other sites

Και γω μαλλον το herotab 816 θεωρω το καλυτερο αυτη τη στιγμη αν και με EMS παει στα 249$

με το απλό ταχυδρομείο είναι δωρεάν και δεν κινδυνεύει από τελωνείο!

Link to comment
Share on other sites

Είναι βάσικα ο εκτελωνισμός (περίπου 70€)που μπορείς να τον κανείς και μόνος. Περίπου +40% της ολικής τιμής
Link to comment
Share on other sites

Με το απλό ταχυδρομείο είναι 50-50 το τελωνείο. Με EMS είναι πιο σίγουρο

νόμιζα και το hong kong post είναι σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα...Εχτες αγωρασα ενα tablet 10'' απο το carrefour και οταν μπενω στο Android Market και παω να κανω εγκατασταση π.χ. το skype μου λεει ''Δεν υπάρχουν τηλέφωνα Android τα οποία να σχετίζονται με αυτόν τον λογαριασμό. Συνδεθείτε με διαφορετικό λογαριασμό'' υπαρχει καπιος τροπος να το διορθοσω αφτο η εστο να τα κατεβασω απο το pc?????

 

μπορεί να με βοηθήσει κανένας με το θέμα μου???

Link to comment
Share on other sites

νόμιζα και το hong kong post είναι σίγουρο.

σιγουροτατο θα πληρωσεις 3 ευρω στα ΕΛΤΑ μας.

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να με βοηθήσει κανένας με το θέμα μου???

 

 

Αν μπαίνοντας στο market από το pc είσαι συνδεδεμένος στο wifi, και βλέπει την ταμπλέτα, κάνεις εγκατάσταση πατώντας install στο pc.

Link to comment
Share on other sites

σιγουροτατο θα πληρωσεις 3 ευρω στα ΕΛΤΑ μας.

το ιδιο ακουσα και γω για το EMS και γι αυτο δεν το πηρα με απλο ταχυδρομειο.Αυτη τη βδομαδα περιμενω το C8 οποτε θα δουμε τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εκανα upgrade se Yanwen/Ems Express στο merimobiles με 10 δολλαρια παραπανω και μου ηρθε σπιτι χωρις τελωνειο και αλλα εξοδα σε ΕΛΤΑ, σε ακριβως 8 μερες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...