Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γύρνα το τάμπλετ πίσω

Τελικά ένα 24ωρο περίπου Όλα καλά μετά το clear data του media storage.άιντε να δούμε .εάν το ξανακάνει θα το πάω πίσω όντως.

 

Sent from my ZP952 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παράγγειλα το Pixel C της Google, και έβαλα για πώληση του Surface 3 μου μιας και δεν με βολεψε.

Για να δούμε τι λέει και το Google made Tablet. Δεν έχω αποφασίσει αν θέλω και το keyboard ακόμα... το έχει κανείς από εδω μέσα να πει εντυπώσεις?

 

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το Pixel C της Google, και έβαλα για πώληση του Surface 3 μου μιας και δεν με βολεψε.

Για να δούμε τι λέει και το Google made Tablet. Δεν έχω αποφασίσει αν θέλω και το keyboard ακόμα... το έχει κανείς από εδω μέσα να πει εντυπώσεις?

 

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Εγώ το έχω έχω ανεβασει και λινκ πιο πάνω με unbox. Αν θέλαν και οι moderators να κάναμε μία πιο καλή παρουσίαση

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω έχω ανεβασει και λινκ πιο πάνω με unbox. Αν θέλαν και οι moderators να κάναμε μία πιο καλή παρουσίαση

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, τα έχω δει τα 2 βίντεο σου - στα μουγκά όμως :):)

Πληκτρολόγιο όμως δεν έχες πάρει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, τα έχω δει τα 2 βίντεο σου - στα μουγκά όμως :):)

Πληκτρολόγιο όμως δεν έχες πάρει ετσι?

Μιας και είσαι moderator μπορώ να το κάνω και με φωνή αν θελεται βέβαια. Το πήρα με το develoler discount, χωρίς πληκτρολόγιο, περιμένω να βγει προσφορά

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση εάν είμαι Mod ή όχι βρε :)

Αυτό το κάνεις για τα μέλη του φόρουμ για να ενημερώνονται κλπ.

Εγώ δεν το πήρα με developer discount γιατί δεν το είχα πάρει πρέφα!

Παράγγειλα και μία θήκη από Amazon για να το στήνω όρθιο και βλέπουμε.

 

Μολις βγήκε και ή 4τη developer preview, ανυπομονω να την περάσω αύριο!

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση εάν είμαι Mod ή όχι βρε :)

Αυτό το κάνεις για τα μέλη του φόρουμ για να ενημερώνονται κλπ.

Εγώ δεν το πήρα με developer discount γιατί δεν το είχα πάρει πρέφα!

Παράγγειλα και μία θήκη από Amazon για να το στήνω όρθιο και βλέπουμε.

 

Μολις βγήκε και ή 4τη developer preview, ανυπομονω να την περάσω αύριο!

Τα σπάει στην Ν είναι άλλο ταβλετ! Ή 6 την θεωρώ σαν κοφτη στο pixel c! Ακόμα δεν έχω πάρει θήκη γτ σκέφτομαι το keyboard αγορασα από το uk το glass της intelliglass πολύ καλο!

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1984

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε με 0% μπαταρία... και το φορτίζω για να πάρει μια αναβάθμηση 47.5MB. Επίσης είδα touchscreens issues - είχε αναφερθεί και πιο παλιά και είπαν οτι έφτιαξε με updates... ίδωμεν.

Πολύ καλη κατασκεύη σαν πρώτη επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει η N τώρα και τα touchscreen issues εξαφανίστηκαν μετά απο το firmware update :p

Το εργαλείο παει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από google store αγγλιας με developer discount 25% ακόμα ισχύει νομίζω μπορείς να πάρεις κωδικό. Το αγόρασε φίλος εκεί και μου το έφερε.δεν έχει τελωνείο από ΕΕ. Αν έχεις κάποιον εκεί μπορεί να στο στείλει με royal mail με 17 λίρες. Τελική τιμή 375 ευρω

 

Στάλθηκε από το Pixel C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατεβαίνει η N τώρα και τα touchscreen issues εξαφανίστηκαν μετά απο το firmware update :p

Το εργαλείο παει σφαίρα!

Υπήρχε θέμα όταν βγήκε μετά τα πρώτα firm εξαφανίστηκαν. Ή μπαταρία είναι 9000mah

 

Στάλθηκε από το Pixel C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από google store αγγλιας με developer discount 25% ακόμα ισχύει νομίζω μπορείς να πάρεις κωδικό. Το αγόρασε φίλος εκεί και μου το έφερε.δεν έχει τελωνείο από ΕΕ. Αν έχεις κάποιον εκεί μπορεί να στο στείλει με royal mail με 17 λίρες. Τελική τιμή 375 ευρω

 

Στάλθηκε από το Pixel C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπήρχε θέμα όταν βγήκε μετά τα πρώτα firm εξαφανίστηκαν. Ή μπαταρία είναι 9000mah

 

Στάλθηκε από το Pixel C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν παίζει πιά το Developer discount δυστυχώς.

Η Ν έκατσε πολύ ομορφά και πάει σφαίρα!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε με 0% μπαταρία... και το φορτίζω για να πάρει μια αναβάθμηση 47.5MB. Επίσης είδα touchscreens issues - είχε αναφερθεί και πιο παλιά και είπαν οτι έφτιαξε με updates... ίδωμεν.

 

Πολύ καλη κατασκεύη σαν πρώτη επαφή.

 

 

 

Θα με προβλημάτιζε το ποσοστό της μπαταρίας. Γιατί με 0%;

Είχα μία παρόμοια εμπειρία γι αυτό το λέω.

Link to comment
Share on other sites

Θα με προβλημάτιζε το ποσοστό της μπαταρίας. Γιατί με 0%;

Είχα μία παρόμοια εμπειρία γι αυτό το λέω.

 

Μάλλον είχε μείνει αρκετό καιρό στην αποθήκη της Google στο UK και αποφορτίστηκε.

Link to comment
Share on other sites

Αγορά από google store αγγλιας με developer discount 25% ακόμα ισχύει νομίζω μπορείς να πάρεις κωδικό. Το αγόρασε φίλος εκεί και μου το έφερε.δεν έχει τελωνείο από ΕΕ. Αν έχεις κάποιον εκεί μπορεί να στο στείλει με royal mail με 17 λίρες. Τελική τιμή 375 ευρω

 

Και γνωστό/φίλο να μην έχεις, υπάρχουν υπηρεσίες όπως το Borderlinx που λύνουν το πρόβλημα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ από μένα,όσο και να εψαξα ρε παιδιά περισσότερο μπερδευτηκα. Εγώ ψάχνω ένα tablet για απλή χρήση κινεζικό. Οσο διάβαζα τόσο χειρότερα ηταν. Εχει κανείς καμία ιδέα που να κινηθω? Κανα καλό φτηνό? Πχ είδα http://m.gearbest.com/tablet-pcs/pp_356668.html

και σε τέλεια τιμή. Να εμπιστευτω τ site και αυτά που λέει? Συγνώμη που γράφω έτσι αλλά δν μπόρεσα να βγάλω άκρη! Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για 8αρι και dual boot, κάρτα SD, FHD πολύ καλό το Chuwi hi8 pro εκτός από τη μπαταρία του, βγάζει 2 ώρες με παιχνίδια, 2,5/3 χωρίς.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα για 10αρι.αξίζουν τα onda? ή τα chuwi? Λέω να δώσω κοντά 180€.έλεγα για android μόνο. Αξίζει το dual boot? Τι συν θα έχω και τι πλην?
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα τι θέλει ο καθένας.. Και εγω δε θελω windows, αλλά δύσκολο, πάνε προς τα εκεί τα πράγματα, μαζί με πληκτρολόγιο. Και μάλιστα το windows partition είναι πολύ μεγαλύτερο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα για 10αρι.αξίζουν τα onda? ή τα chuwi? Λέω να δώσω κοντά 180€.έλεγα για android μόνο. Αξίζει το dual boot? Τι συν θα έχω και τι πλην?

210 ευρώ από e-shop nvidia shield k1 είναι 8 αλλά ντουμπανο

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

210 ευρώ από e-shop nvidia shield k1 είναι 8 αλλά ντουμπανο

 

Στάλθηκε από το Nexus 6P μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το εχω δει αυτο που λες αδερφε αλλα επειδης το tablet αγοραζω για την γυναικα μου και μου ειπε οτι θελει 10αρι.σκεψου μονο να δει 8αρι ενω εχει ζητησει 10αρι.ξεριες τι με περιμενει?:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Ελεγα για 10αρι.αξίζουν τα onda? ή τα chuwi? Λέω να δώσω κοντά 180€.έλεγα για android μόνο. Αξίζει το dual boot? Τι συν θα έχω και τι πλην?

Τα θετικά του dual boot,ειναι ότι έχεις επιλογή δυο λογισμικών windows&android.

Στα αρνητικά,αφορούν κυρίως το android,όπου του δίνουν πολύ λίγο χώρο από την nand και ειναι υπερβολικά μπελαλίδικο να αυξήσεις την χωρητικότητα του android ,αν γίνεται αυτο,γι'αυτο καλο να κοιτάξεις σε 64GB ,αντί σε 32GB.Και δευτερο τα θεματακια συμβατότητας που εχουν καποιες εφαρμογές με την αρχιτεκτονική του επεξεργαστή(x86),ειδικά τώρα που η intel σταμάτησε την παραγωγή Soc για android smartphones.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...