Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδια.

 

Μόλις παρέλαβα μια κινέζικη ταμπλέτα (MID) με android 2.2 πάνω.

 

Αλλά κάνω Wifi scan και δεν βρισκει ΚΑΝΕΝΑ δικτυο... :(

Το κινητο μου με android 2.1 βρισκει τα παντα.

 

Τι μπορώ να κάνω. Παιζει να φταίει η συσκευή? Help..>!!!

ποιο ειναι?

 

τι λετε γι αυτο Dell Mobilcom-debitel oneTab XST2?

υπαρχουν πολυ καλυτερα...εχουν αναφερθει εδω στο thread

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδες να σας ρωτησω,"καλυτερο" ταμπλετακι στα 150 ευρα ποιο θεωρειτε/προτεινετε?

αυτο που με νοιαζει κυριως ειναι η αυτονομια της μπαταριας.απο λειτουργικο θελω ναναι ανδροιδες και να φοραει τουλαχιστον εκδοση 2.2. (ή 2.1 αλλα να μπορει να αναβαθμιστει) Επισης θα προτιμουσα να μην το παραγγειλω απεξω καθως δεν θελω να μπλεκω με τελωνια,εγγυησεις,καθυστερησεις,γλωσσες και λοιπα.εκτος και αν γνωριζετε καποιο site για παραγγελιες εξωτερικου με καλες τιμες και χωρις τα παραπανω θεματακια..και αμα ειναι ευκολο με capacitive οθονη..

Edited by konstantinoslp
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδες να σας ρωτησω,"καλυτερο" ταμπλετακι στα 150 ευρα ποιο θεωρειτε/προτεινετε?

αυτο που με νοιαζει κυριως ειναι η αυτονομια της μπαταριας.απο λειτουργικο θελω ναναι ανδροιδες και να φοραει τουλαχιστον εκδοση 2.2. (ή 2.1 αλλα να μπορει να αναβαθμιστει) Επισης θα προτιμουσα να μην το παραγγειλω απεξω καθως δεν θελω να μπλεκω με τελωνια,εγγυησεις,καθυστερησεις,γλωσσες και λοιπα.εκτος και αν γνωριζετε καποιο site για παραγγελιες εξωτερικου με καλες τιμες και χωρις τα παραπανω θεματακια..

 

κοιτα εδω καλο σαιτ και καλες τιμες με δωρεαν αποστολη http://www.dealextreme.com/p/dropad-7-capacitive-lcd-android-2-2-tablet-pc-w-wi-fi-gps-bluetooth-hdmi-8gb-tf-cortex-a8-71932 :)

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εδω καλο σαιτ και καλες τιμες με δωρεαν αποστολη http://www.dealextreme.com/p/dropad-7-capacitive-lcd-android-2-2-tablet-pc-w-wi-fi-gps-bluetooth-hdmi-8gb-tf-cortex-a8-71932 :)

 

ωραιος!αλλα τα περισσοτερα ειναι με 1.6 ή 2.1...:worry:

να παιχτει αναβαθμιση δεν παιζει φανταζομαι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ωραιος!αλλα τα περισσοτερα ειναι με 1.6 ή 2.1...:worry:

να παιχτει αναβαθμιση δεν παιζει φανταζομαι..

 

οχι δεν ειναι μονο 1.6 η 2.1 εχει οτι θες στην αναζητηση βαλε tablet android και θα σου βγαλει απο ολλα 1.6 2,1 2.2 3. και οτι θες .... και εχει αναβαθμησεις ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι μονο 1.6 η 2.1 εχει οτι θες στην αναζητηση βαλε tablet android και θα σου βγαλει απο ολλα 1.6 2,1 2.2 3. και οτι θες .... και εχει αναβαθμησεις ....

 

θα το τσεκαρω...αλλα απο αμερικη δεν ερχεται?με το τελωνιο τι γινεται??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θα το τσεκαρω...αλλα απο αμερικη δεν ερχεται?με το τελωνιο τι γινεται??

 

αυτο δεν το ξερω γιατι δεν εχω παρει ακομα αλλα εχω ακουσει οτι αποστολη με ems γλειτωνεις τελωνειο οτι και να παρεις εκτος Ε.Ε υπαρχει πιθανοτητα τελωνειου αλλα εξαρταται απο τον τροπο αποστολης με ems ειναι ο ποιο καλος λενε και γω θελω να παρω θα δουμε ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν το ξερω γιατι δεν εχω παρει ακομα αλλα εχω ακουσει οτι αποστολη με ems γλειτωνεις τελωνειο οτι και να παρεις εκτος Ε.Ε υπαρχει πιθανοτητα τελωνειου αλλα εξαρταται απο τον τροπο αποστολης με ems ειναι ο ποιο καλος λενε και γω θελω να παρω θα δουμε ...

 

 

αν οντως υπαρχει δυνατοτητα αποφυγης τελωνειου,τοτε εχω βρει 2-3 ταμπλετακια ακριβως στα μετρα μου..

Διαφορετικα εχεις υποψην σου καποιο αλλο σαιτακι ευρωπαικο ωστε να γλειτωσω τη μανουρα;

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν οντως υπαρχει δυνατοτητα αποφυγης τελωνειου,τοτε εχω βρει 2-3 ταμπλετακια ακριβως στα μετρα μου..

Διαφορετικα εχεις υποψην σου καποιο αλλο σαιτακι ευρωπαικο ωστε να γλειτωσω τη μανουρα;

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

απο ευρωπαικα σαιτ κοιτα ebay η στο εληνικο ricardo ....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο δεν το ξερω γιατι δεν εχω παρει ακομα αλλα εχω ακουσει οτι αποστολη με ems γλειτωνεις τελωνειο οτι και να παρεις εκτος Ε.Ε υπαρχει πιθανοτητα τελωνειου αλλα εξαρταται απο τον τροπο αποστολης με ems ειναι ο ποιο καλος λενε και γω θελω να παρω θα δουμε ...

 

Για αγορά εκτός Ευρώπης, πάντα υπάρχει το ρίσκο των δασμών από το τελωνείο. Ειδικά αν μεσολαβήσουν εταιρίες τύπου FEDEX κτλ, είναι σίγουρο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απο ευρωπαικα σαιτ κοιτα ebay η στο εληνικο ricardo ....

 

Απο εδω το πήρα εγω, κανει ενα κυκλο σε ολο τον πλανήτη!! χαχααα, εισάγεται στην ευρωπη απο την Αγγλια και τελικα φτανει στην Ελλάδα απο χωρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

 

http://www.merimobiles.com/ProductDetails.asp?ProductCode=MERI0620&Click=3723

Link to comment
Share on other sites

Απο εδω το πήρα εγω, κανει ενα κυκλο σε ολο τον πλανήτη!! χαχααα, εισάγεται στην ευρωπη απο την Αγγλια και τελικα φτανει στην Ελλάδα απο χωρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

 

http://www.merimobiles.com/ProductDetails.asp?ProductCode=MERI0620&Click=3723

 

Και απο εξοδα αποστολης πως παμε;

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και απο εξοδα αποστολης πως παμε;

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

Δεν διαβασες το λινκ?

 

FREE SHIPPING

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαβασες το λινκ?

 

FREE SHIPPING

 

 

ειμαι απο ipod και δυσκολευομαι να διακρινω.ευχαριστω πολυ φιλτατε!

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και απο εξοδα αποστολης πως παμε;

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

αν επλέξεις ems (14$) έρχεται με κωδικό αγγλίας...ούτε 4 ευρώ στο πόρτα πόρτα Ελτά δεν πληρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

αν επλέξεις ems (14$) έρχεται με κωδικό αγγλίας...ούτε 4 ευρώ στο πόρτα πόρτα Ελτά δεν πληρώνεις.

 

Ευχαριστω πολυ!θα επανελθω οταν ριξω μια ματια σε συγκεκριμενα μοντελα..

παντω για no name tablets εχω ακουσει διαφορετικες αποψεις..αλλοι τα κραζουν και αλλοι ειναι ευχαριστημενοι..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ!θα επανελθω οταν ριξω μια ματια σε συγκεκριμενα μοντελα..

παντω για no name tablets εχω ακουσει διαφορετικες αποψεις..αλλοι τα κραζουν και αλλοι ειναι ευχαριστημενοι..

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

υπάρχει κινέζικο μαϊμού υπάρχει κ κινέζικο για αγορά...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κινέζικο μαϊμού υπάρχει κ κινέζικο για αγορά...

 

το θεμα ειναι το δεν ξερω να ξεχωριζω τη μαιμου απο το "καλο"...υπαρχουν απειρα tabs που κυκλοφορουν στις αγορες..και στα λεφτα που θελω να δωσω μαλιστα..και επειδη ειναι μικρο το ποσο που θα διαθεσω,φοβαμαι μην πεσω σε μουφιτσα γιατι φανταζομαι το κινεζικο μαιμου θα ειναι φθηνο..και ισως ξεγελαστω..:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι το δεν ξερω να ξεχωριζω τη μαιμου απο το "καλο"...υπαρχουν απειρα tabs που κυκλοφορουν στις αγορες..και στα λεφτα που θελω να δωσω μαλιστα..και επειδη ειναι μικρο το ποσο που θα διαθεσω,φοβαμαι μην πεσω σε μουφιτσα γιατι φανταζομαι το κινεζικο μαιμου θα ειναι φθηνο..και ισως ξεγελαστω..:worry:

Φίλε μου στα χρήματα που θες βρίσκεις 2-3 tablet αξιόλογα να κάνεις σχετικά άνετα τα περισσότερα από αυτά που θες.

Δες το dropad a8 και dropad a8x,το renesas a9 και διάλεξε αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα.Το πρώτο από αυτά τα 3 να γνωρίζεις ότι έχει πολύ μεγάλη υποστήριξη από developers και θα βρεις πολλές custom rom και λύσεις.

Αν σε παίρνει να ανεβείς λίγο πάνω από τα 200 παίρνεις με κλειστά μάτια το nook color

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι το δεν ξερω να ξεχωριζω τη μαιμου απο το "καλο"...υπαρχουν απειρα tabs που κυκλοφορουν στις αγορες..και στα λεφτα που θελω να δωσω μαλιστα..και επειδη ειναι μικρο το ποσο που θα διαθεσω,φοβαμαι μην πεσω σε μουφιτσα γιατι φανταζομαι το κινεζικο μαιμου θα ειναι φθηνο..και ισως ξεγελαστω..:worry:

δες και το rena3 με υποστήριξη nec.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου στα χρήματα που θες βρίσκεις 2-3 tablet αξιόλογα να κάνεις σχετικά άνετα τα περισσότερα από αυτά που θες.

Δες το dropad a8 και dropad a8x,το renesas a9 και διάλεξε αυτό που σου ταιριάζει καλύτερα.Το πρώτο από αυτά τα 3 να γνωρίζεις ότι έχει πολύ μεγάλη υποστήριξη από developers και θα βρεις πολλές custom rom και λύσεις.

Αν σε παίρνει να ανεβείς λίγο πάνω από τα 200 παίρνεις με κλειστά μάτια το nook color

 

εχω βρει 3-4,οπως λες και συ,που τα "αντεχω" αλλα ρε συ μπαινω και βλεπω βιντεακια με reviews και unboxing και στο ενα βιντεο εχει εγκατεστημενο το market,στο αλλο οχι.

χαρακτηριστικο παραδειγμα μιας και μου το βγαλε πρωτη επιλογη http://www.merimobiles.com/MID_V7_Android_2_2_VIA_VM8650_800Mhz_p/meri0619.htm στο πρωτο βιντεο δεν υπαρχει το μαρκετ.αλλα κατι σαν το μαρκετ και ολες οι εφαρμογες σαυτο το τυπου μαρκετ ειναι στα κινεζικα.στο δευτερο υπαρχει κανονικα το οφισιαλ μαρκετ.

πως μπορω να ξερω ποιο θα μουρθει εμενα??

 

δες και το rena3 με υποστήριξη nec.

πολυ τουμπανακι ειναι και αυτο φιλε μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και τα 3 tablet που σου πρότεινα έχουν κανονικά το android market.Το renesas a9 που έγραψα είναι αυτό που ο φίλος σου πρότεινε ως rena3.Αυτό το tablet που δίνεις στο link είναι μόνο για τα πολύ βασικά.Σε λιγες μέρες θα βγεί update του με capacitive οθόνη,δυνατότητα για χρήση του ως τηλέφωνο και τιμή έκπληξη

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

και τα 3 tablet που σου πρότεινα έχουν κανονικά το android market.Το renesas a9 που έγραψα είναι αυτό που ο φίλος σου πρότεινε ως rena3.Αυτό το tablet που δίνεις στο link είναι μόνο για τα πολύ βασικά.Σε λιγες μέρες θα βγεί update του με capacitive οθόνη,δυνατότητα για χρήση του ως τηλέφωνο και τιμή έκπληξη

 

Δεν το θελω αμεσα ουτως η αλλως..

Το λινκ το ποσταρα για να σου δειξω οτι στο συγκεκριμενο ταμπλετ,στο ενα ριβιου εχει μαρκετ και στο αλλο οχι.και εχω παρατηρησει καποιο αλλο οτι δ ειχε προεγκατεστημενο το μαρκετ.κ η απορια μου ειναι,πως θα ξερω τι αγοραζω απο τη στιγμη που το παιρνω απεξω;αυτος ειναι ενδιασμος μου.

ΚΑΤα τα αλλα θα επανελθω σιγουρα για περισσοτερες συμβουλες...

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...