Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχει βρει καποιος κανενα κινεζικο που να αξιζει??

 

Αρκετά καλό είναι το Μ1001. Ρίξε μια ματιά ..

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, για το κατωθι τι γνωμη εχετε ? Το βρισκω και στο ebay uk ετσι ωστε αποφευγω Τελωνεια http://www.lightinthebox.com/iMito-iM7-Android-2-1-Tablet-PC-MID-7-TFT-Touch-Screen-Telechips-TCC8902-800MHZ-256-DDR2-2G-Wifi-Camera-SMQ5774-_p144622.html
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ναι φίλε μου αυτό !!

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Νεο Firmware για το Α81Ε !!

 

 

1) APP2SD βελτιωση

2) full screen mode for more apk.

3) allow more kinds of apk to be installed from microsd

4) better performance for internet audio and video

 

 

adobe flash player 10.1 http://hotfile.com/dl/85402547/6246eaf/adobe.rar.html

firmware 11.22 Part 1 http://hotfile.com/dl/85405063/caa8343/android2.2-1122.part1.rar.html

firmware 11.22 Part 2 http://hotfile.com/dl/85406919/bd758d4/android2.2-1122.part2.rar.html

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

 

Νομίζω είναι το ίδιο ακριβός tablet.

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση?

υπαρχει καποιο μαγαζι που να μπορυμε να δουλεψουμε ταμπλετες ουτως ωστε να εχουμε αποψη και επιτοπου εκτος απο τα θεωρητικα στοιχεια?

πηγα στο media markt περιστεριου αλλα δε βρηκα μεγαλη γκαμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα την άποψή σας για το Nook Color που μου αρέσει πάρα πολύ σαν σχέδιο και είδα ότι σιγά σιγά το μοντάρουν και από το XDA, NookDevs, κλπ. Ήδη το έχουν Rootαρει και παίζουν Angry Birds..!

Και μερικές απορίες:

1. Μπορούμε να το βρούμε κάπου από Ευρώπη, ή μόνο από αμερικάνικο Amazon? Ξέρετε μήπως αν το στέλνει η ίδια η Barnes&Noble στην Ελλάδα από το online shop της?

 

2. Διάβασα και το Review του Engadget, αναφέρει για το σερφάρισμα που επίσης με ενδιαφέρει, αλλά μήπως έχετε δει και κανένα άλλο βίντεο που να δίχνει πώς είναι το Browsing?

 

3. Υπάρχει κάποιo Tablet, ή γενικά κάποια εφαρμογή, που να κάνει το εξής:

Να έχεις ανοικτό ένα pdf και να μπορείς να "γράφεις" πάνω του "χειρόγραφες" σημειώσεις?

Είναι ένας από τους λόγους που θέλω να πάρω ένα Tablet, μιας και θα μου είναι χρήσιμο στην Σχολή για διάφορες εργασίες, παρακολουθήσεις διαλέξεων, κλπ.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

http://img808.imageshack.us/img808/2176/ztepad.jpg

 

 

φήμες που κυκλοφορούσαν το τελευταίο διάστημα και έκαναν λόγο για την Cosmote και το tablet που θα διαθέσει σύντομα επαληθεύονται, η Cosmote φέρνει το φθηνό tablet ZTE V9 Pad. Η τιμή λιανικής του ZTE V9 Pad είναι στα 349 ευρώ (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ), ενώ μπορεί να κανείς να το προμηθευτεί ακόμα και σε χαμηλότερη τιμή αν συνδυάσει την αγορά του με κάποιο πρόγραμμα συμβολαίου Cosmote Internet On The Go ή Cosmote Απεριόριστα με Internet. Ακόμη δεν είναι γνωστό πότε θα διατεθεί στην αγορά το ZTE V9 Pad, ωστόσο εικάζουμε ότι η διάθεσή του θα ξεκινήσει πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων, ενώ επίσης δεν είναι γνωστό αν θα διατεθεί αποκλειστικά από την Cosmote ή και από το δίκτυο καταστημάτων άλλης εταιρίας.

 

Τα χαρακτηριστικά του ZTE V9 Pad

 

Λειτουργικό Android 2.1

 

Οθόνη LCD 7 ιντσών με ανάλυση 800 x 480 pixels, υποστηρίζει multitouch

 

Κάμερα 3 Megapixel, με 5x ψηφιακό ζουμ, λήψη βίντεο 640 x 480 στα 30 fps

 

Επεξεργαστής 600 MHz- Wi-Fi

 

3G/HSDPA 7.2 Mbps

 

Bluetooth 2.1

 

Mνήμη RAM 512 MB / ROM 512 ΜΒ

 

Αποθηκευτικός χώρος έως 32 GB με κάρτα microSD

 

Μπαταρία 3400mAh (αυτονομία 10 ώρες περίπου)

 

Διαστάσεις 192 x 110 x 12,6 mm | Βάρος 403 gr

 

πηγή: techit.gr

 

 

αν δεν ειναι στο καταλληλο topic η αν εχει ξαναμπει (αναζητηση εκανα αλλα δεν μου εβγαλε αποτελεσμα ) ας βγει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) ακυρος επεξεργαστης για tablet

2) Android 2.2 τουλαχιστον για tablet... μην οτι θα πρεπει σίγουρα να ναι σε 2.3 upgradeable

3) RAM/ROM... καποιο απο τα 2 θα επρεπε να ειναι σαφως περισσοτερο για tablet...

4) αναλυση οθονης FAIL

 

Για 200 ευρώ μπορεί να ηταν fair price... για 350 γελώ πολύ δυνατά :-)

 

Χιλιες φορές να χρυσωσω το Samsung Tab που ειναι σωστο και ολοκληρωμενο χωρις χτυπητες αδυναμιες, παρά να δωσω ένα σεβαστό ποσό σε μια μετριότητα που θα με προβληματίσει σίγουρα...

Link to comment
Share on other sites

το archos 101 λεει τελικα (για 230 euros)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα την άποψή σας για το Nook Color που μου αρέσει πάρα πολύ σαν σχέδιο και είδα ότι σιγά σιγά το μοντάρουν και από το XDA, NookDevs, κλπ. Ήδη το έχουν Rootαρει και παίζουν Angry Birds..!

Και μερικές απορίες:

1. Μπορούμε να το βρούμε κάπου από Ευρώπη, ή μόνο από αμερικάνικο Amazon? Ξέρετε μήπως αν το στέλνει η ίδια η Barnes&Noble στην Ελλάδα από το online shop της?

 

2. Διάβασα και το Review του Engadget, αναφέρει για το σερφάρισμα που επίσης με ενδιαφέρει, αλλά μήπως έχετε δει και κανένα άλλο βίντεο που να δίχνει πώς είναι το Browsing?

 

3. Υπάρχει κάποιo Tablet, ή γενικά κάποια εφαρμογή, που να κάνει το εξής:

Να έχεις ανοικτό ένα pdf και να μπορείς να "γράφεις" πάνω του "χειρόγραφες" σημειώσεις?

Είναι ένας από τους λόγους που θέλω να πάρω ένα Tablet, μιας και θα μου είναι χρήσιμο στην Σχολή για διάφορες εργασίες, παρακολουθήσεις διαλέξεων, κλπ.

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

 

Αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι το Public φέρνει το Nook.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το archos 101 λεει τελικα (για 230 euros)

 

Αξιόλογο είναι και «χακέψιμο», μόνο που δεν έχει GPS (για όποιον το χρειάζεται σε ταμπλέτα)

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, νομίζω ότι το Public φέρνει το Nook.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Αλλά αναφέρεσαι στο Nook να υποθέσω, όχι στο Nook Color.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Αλλά αναφέρεσαι στο Nook να υποθέσω, όχι στο Nook Color.

 

Εγραψα και στο αλλο νημα (στους διαξιφισμους) για το εν λογω μηχανακι.

Πολυ σωστα το εντοπισες, κι εγω ψαχνω μεσω byserv τον τροπο αγορας του.

Απο public λογικα θα αργησει πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε v@gelis τι είναι το byserv?

Το μηχανάκι βλέπω και στο xda ότι θα πάρει αρκετό μοντάρισμα και προσωπικά μου αρέσει περισσότερο από οποιοδήποτε άλλο το design του..!

 

Βασικά αξίζει αν δεν πληρώσεις φόρους. Γιατί από amazon.com βγαίνει με έξοδα μεταφοράς 275 ευρώ, χωρίς δασμούς.

Ειδικά αν στο πάρει κάποιος από Αμερική από το Barnes&Noble κοστίζει μονάχα 190 ευρώ..!

Αλλά αν με φόρους στο τελωνείο πάει κοντά στα 400 ευρώ..

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Αξιόλογο είναι και «χακέψιμο», μόνο που δεν έχει GPS (για όποιον το χρειάζεται σε ταμπλέτα)

χακεψιμο ? τι ? πως?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

χακεψιμο ? τι ? πως?

 

από το site της Archos

 

Possibilities beyond Android™ with the ‘Dual OS’

Just like a PC, the ARCHOS 101 internet tablet can be freely programmed in alternative ways. This gives developers programming options in addition to the applications that can be created for the Android platform. To have total control of your Internet Tablet, ARCHOS has opened up this device, thus allowing creative minds to program their own tablet, or create what could be the tablet of the future.

 

ARCHOS has decided to « open » its ARCHOS 101 internet tablet by proposing to install and replace the system running Android originally installed on the machine.

 

Developers and programmers can choose for the operating system running under Linux distribution Ångström.

 

Developers can install this OS on an ARCHOS 101 internet tablet and join the Linux community which is developing a new interface, new icons, drivers, programs ... dedicated to this platform.

 

Skilled developers and programmers can now choose to switch over to a true standard Linux environment as offered by the Ångström Linux distribution. Developers can put this on their ARCHOS 101 internet tablet devices and join other enthusiasts who are experimenting with various ideas and interfaces based on the Linux operating system.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγειλει απο τις 10/10 και χθες ειπωθηκε οτι θα υπαρχει παραλαβη και ακομα περιμενω να δω τι θα συμβει τελικα...

 

Τζιφος ακομα για το Archos παροτι περιμενουμε πανω απο 2 μηνες, τωρα μια ερωρτηση. ΣΚεφτομαι να παρω το ZTE V9 που το ειδα σημερα, ωστοσο ΔΕΝ ξερω αν μπορει να κανει αναβαθμιση μεσω ασυρματου δικτυου. Το αναφερω γιατι το Blade ΔΕΝ το κανει. Ο λογος που θα προτιμουσα archos ειναι η αυτοματη αναβαθμιση και φυσικα η οθονη του...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

 

Παιδιά όποιος το έχει πάρει ας μας πει με 2 λόγια την άποψη του...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...