Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να παραγγείλω ένα τάμπλετ από Κίνα με οθόνη από 9 '' και πάνω. Η χρήση του θα είναι κυρίως ψυχαγωγία (βίντεο, ταινίες, παιχνίδια, ιντερνετ) και μετά εργασίες γραφείου. Θα επιθυμούσα καλή μπαταρία και να συνδέεται με HDMI και usb αν γίνεται. Blutooth και gps επιθυμητά επίσης. Τιμή μέγιστη μέχρι 150 Ε άντε και λίγο πάνω. Θα παρακακαλούσα για τις γνώμες σας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά γεια σας...επειδή δεν γνωρίζω πολλα απο tablet μήπως μπορείτε να μου προτείνεται το καλύτερο μέχρι 60-65€ ;;;;

 

Καλύτερα να δώσεις λίγα παραπάνω και να πάρεις κάτι που δεν θα σε κάνει να βλαστημάς. Γύρω στα 100-20 ευρώ δηλαδή.

Στα 60 απλά δεν αξίζει από καμία άποψη. Η εμπειρία θα είναι κάκιστη και θα έχεις πολλές ελλείψεις.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια σας.

το παραπανω ταμπλετακι αξιζει??το εχει κανεις απο εσας??μου το δινουνε δωρεαν με συνδεση στην κοσμοτε.αν οχι αξιζει να δωσεις κατι παραπανω για κατι πιο ποιοτικο??

Link to comment
Share on other sites

Αν πεις να πάρεις κάτι καλύτερο από γερμανό θα πρέπει να δώσεις και αρκετά χρήματα παραπάνω. Το συγκεκριμένο tablet από τα λίγα που έχω διαβάσει φαίνεται αρκετά καλό. Δεν πρέπει να παίζει άλλο τετραπύρηνο σε αυτή την τιμή από τα συγκεκριμένα καταστήματα. Απλά νομίζω πως δεν έχει θύρα hdmi και δεν υποστηρίζει σύνδεση otg.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια αξιόλογα tablet μέχρι τα 100 ευρώ?

Θα προτιμούσα να είναι διαθέσιμα από Ελλάδα αλλά αν αξίζει και από εξωτερικό (online) είναι οκ.

Επιπλέον μπορείτε να προτείνετε κάποια αξιόπιστα site για online παραγγελίες tablet?

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου , σχετικά με εγγύηση απο το σελίδα που το πήρες τι παίζει ?

 

12 Months Free Repair λέει όσον αφορά την εγγύηση και είναι γενικά για όλα που πουλάει η συγκεκριμένη σελίδα όχι μόνο για το συγκεκριμένο.

 

Μια ερώτηση για τους γνώστες της κινέζικης αγοράς... Κάνω tracking το πακέτο μου και γράφει

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF186626295SG 04-12-2013 06-12-2013 Received from customer

 

Επειδή είναι η πρώτη μου παραγγελεία από την Κίνα... Το στείλανε σήμερα από την Σινγκαπούρη (είχα επιλέξει δωρεάν με SingPost) και στις 6 αναμένεται να ρθει Ελλάδα ή σε εμένα;

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους γνώστες της κινέζικης αγοράς... Κάνω tracking το πακέτο μου και γράφει

 

Item No. Posting Date Status Date Status Description

RF186626295SG 04-12-2013 06-12-2013 Received from customer

 

Επειδή είναι η πρώτη μου παραγγελεία από την Κίνα... Το στείλανε σήμερα από την Σινγκαπούρη (είχα επιλέξει δωρεάν με SingPost) και στις 6 αναμένεται να ρθει Ελλάδα ή σε εμένα;

 

Σε δυο μερες απο Κινα στην Ελλαδα...ουτε με πυραυλο :lol:

Αν σου ερθει το επομενο δεκαπενθημερο θα εισαι τυχερος αλλα και λογω γιορτων....δυσκολα.

Θα κανεις υπομονη !

Link to comment
Share on other sites

Σε δυο μερες απο Κινα στην Ελλαδα...ουτε με πυραυλο :lol:

Αν σου ερθει το επομενο δεκαπενθημερο θα εισαι τυχερος αλλα και λογω γιορτων....δυσκολα.

Θα κανεις υπομονη !

 

κι όμως... το βρίσκουν κ τα ΕΛΤΑ....

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 04-12-2013 15:29 IPS

 

Δε ξέρω με τι το στείλανε αλλά από όσο κατάλαβα βρίσκεται ήδη στην Ελλάδα, σωστά;

BORN TO BE AEL
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια αξιόλογα tablet μέχρι τα 100 ευρώ?

Θα προτιμούσα να είναι διαθέσιμα από Ελλάδα αλλά αν αξίζει και από εξωτερικό (online) είναι οκ.

Επιπλέον μπορείτε να προτείνετε κάποια αξιόπιστα site για online παραγγελίες tablet?

Σας ευχαριστώ.

 

Θα με ενδιέφερε και εμένα παρόμοια αγορά μέχρι 120€

www.slotgames.gr
Link to comment
Share on other sites

κι όμως... το βρίσκουν κ τα ΕΛΤΑ....

 

 

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 04-12-2013 15:29 IPS

 

Δε ξέρω με τι το στείλανε αλλά από όσο κατάλαβα βρίσκεται ήδη στην Ελλάδα, σωστά;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Δες εδω φιλε και θα βρεις απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα το freelander pd900.Αναλυση 1280χ800 2γιγα μνημη 16γιγα αποθηκευτικο.Το wifi πεταει.Πιανει εκει που το κινητο μου htc και το σταθερο με tplink wifi δεν επιανε.Τα ηχεια δεν τα εβαλα ποτε τερμα γιατι ειναι πολυ δυνατα.Το antutu βγαζει σκορ 19500.Το πηρα 159€ απο buyincoins και μου ηρθε μετα απο 35 και ημερες.Το εχω 2 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος κοιτοντας αλλα πιο γνωστα κινεζικα με προβληματα στο wifi η στα ηχεια.
Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω κι εδώ μήπως βρεθεί κάποιος και απαντήσει.

 

Στις πρώτες φορτίσεις μπορούμε να το έχουμε ανοιχτό και να το δουλεύουμε ή πρέπει να είναι κλειστό καλύτερα;

 

Δε νομίζω να έχει σημασία το μοντέλο, ας το αναφέρω, μου ήρθε σήμερα το pipo m6pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ρωτήσω κι εδώ μήπως βρεθεί κάποιος και απαντήσει.

 

Στις πρώτες φορτίσεις μπορούμε να το έχουμε ανοιχτό και να το δουλεύουμε ή πρέπει να είναι κλειστό καλύτερα;

 

Δε νομίζω να έχει σημασία το μοντέλο, ας το αναφέρω, μου ήρθε σήμερα το pipo m6pro

 

αν μπορει εχε το κλειστο αν και δεν νομιζω να δεις τεραστια διαφορα...

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!μιας που πλησιαζουν τα χριστουγεννα ειπα να κοιταξω να παρω μια ταμπλετα..ξεκινησα να ψαχνω αλλα εχω κανει μπαχαλο το κεφαλι μου.Μου φαινεται πολυ δυσκολο να διαλεξω γιατι γινεται χαμος απο μαρκες και χαρακτηριστικα.Θα ηθελα λοιπον την βοηθεια σας.Ψαχνω μια ταμπλετα που:

1)Να ειναι αξιοπιστη

2)Να μπορω να την διορθωσω αν παθει κατι

3)Να εχει android 4.1+

4)Να εχει το πολυ μεχρι 200 ευρω

Ζηταω πολλα;;

Ελπιζω να μην σας κουρασα!Καθε γνωμη δεκτη!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ αγόρασα από το merimobiles το συγκεκριμένο window N70:

http://www.merimobiles.com/window-n70-dual-core-s-1-6ghz-rk3168-7inch-1024-600-android-4-1-1-hdmi-8gb_p/meri7734.htm

Μου ήρθε σήμερα άλλα μέσα στην συσκευασία έχει ένα Vido N70s dz.

Σαν κι αυτο

http://dx.com/p/vido-n70s-dz-7-0-android-4-2-2-dual-core-tablet-pc-w-512mb-ram-8gb-rom-wi-fi-white-black-269167

Οπως καταλαβαίνετε είναι χειρότερο από αυτό που παρήγγειλα..

Τι κάνω τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ αγόρασα από το merimobiles το συγκεκριμένο window N70:

http://www.merimobiles.com/window-n70-dual-core-s-1-6ghz-rk3168-7inch-1024-600-android-4-1-1-hdmi-8gb_p/meri7734.htm

Μου ήρθε σήμερα άλλα μέσα στην συσκευασία έχει ένα Vido N70s dz.

Σαν κι αυτο

http://dx.com/p/vido-n70s-dz-7-0-android-4-2-2-dual-core-tablet-pc-w-512mb-ram-8gb-rom-wi-fi-white-black-269167

Οπως καταλαβαίνετε είναι χειρότερο από αυτό που παρήγγειλα..

Τι κάνω τώρα;

dispute στο paypal κι επιστροφή στην κίνα. απ το merimobiles θα σου πουν πολλές μ*****ες, μην ακουσεις τίποτα κ προχώρα με το paypal

Link to comment
Share on other sites

dispute στο paypal κι επιστροφή στην κίνα. απ το merimobiles θα σου πουν πολλές μ*****ες, μην ακουσεις τίποτα κ προχώρα με το paypal

 

gerstavros μιας και είσαι από τους πιο εμπειρους σε αυτα, δεν με συμφερει πχ να τους πω να μου γυρισουν ενα ποσο των χρηματων πισω αντι της ανταλλαγης;

Καλουτσικο φαίνεται κι αυτό το ταμπλετάκι (για την κοπέλα μου το πηρα αντε να παιζει κανένα παιχνιδάκι)

Φοβάμαι ότι η επιστροφή στην Κίνα θα μου 1.κοστίσει, 2.θα πάρει κανα μήνα η όλη διαδικασία (ήθελα να το κάνω δώρο τώρα τα χριστούγεννα)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ταμπλετιά μου προτείνετε μέχρι 80 ευρώ ?

Πηρα ενα ainol αλλα πήγε πίσω , είχε πρόβλημα.

Κατι άλλο στα ίδια χρήματα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

gerstavros μιας και είσαι από τους πιο εμπειρους σε αυτα, δεν με συμφερει πχ να τους πω να μου γυρισουν ενα ποσο των χρηματων πισω αντι της ανταλλαγης;

Καλουτσικο φαίνεται κι αυτό το ταμπλετάκι (για την κοπέλα μου το πηρα αντε να παιζει κανένα παιχνιδάκι)

Φοβάμαι ότι η επιστροφή στην Κίνα θα μου 1.κοστίσει, 2.θα πάρει κανα μήνα η όλη διαδικασία (ήθελα να το κάνω δώρο τώρα τα χριστούγεννα)

καλά ναι, αν σου κανει αυτο που πηρες, το κρατάς και ζητάς επιστροφή της διαφοράς+λίγα ακόμη για το λάθος τους, πάντα μέσω dispute, γιατι αλλιώς το merimobiles δεν θα σ δώσει δεκάρα

Ποιά ταμπλετιά μου προτείνετε μέχρι 80 ευρώ ?

Πηρα ενα ainol αλλα πήγε πίσω , είχε πρόβλημα.

Κατι άλλο στα ίδια χρήματα ?

pipo s1 pro για 7άρι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Θα ήθελα τη βοήθεια σας στην αγορά tablet.Είμαι ανάμεσα στα εξής

1)PIPO TABLET M1 PRO, 9.7" TFT IPS (M1 PRO) http://www.skroutz.gr/s/4151407/PiPO-Max-M1pro.html

2)VERO Tablet A9724 9.7'' http://www.skroutz.gr/s/2666756/Vero-A9724-16GB.html

3)Ainol Novo9 Spark http://www.skroutz.gr/s/3019947/Ainol-Novo-9-Spark-16GB.html

Το Ainol μάλλον θα απορριφθεί λόγω κακού wifi σήματος και γενικών κολλημάτων απ'ότι διάβασα εκτός εάν κανω λάθος. Γενικά απο αυτά που διάβασα συμπέρανα οτι δεν αξιζει τα λεφτά του παρ'όλο που τα χαρακτηριστικά του ειναι ασύγκριτα με τα άλλα δύο. Θα ήθελα να μου μου πείτε ποιό είναι value for money απο τα τρία και εάν κάποιος έχει στην κατοχή του κάποιο άλλο στις 9.7 ίντσες που να πιστεύει οτι ειναι καλύτερο να το προτείνει. Εάν κάποιος εχει κάνει προσωπικά και χρήση ακόμα καλύτερα!Σημειωτέων θα το αγοράσω απο Ελλάδα γιατί το βιάζομαι.Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...