Jump to content

Android Tablets: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, εντυπώσεις


rigasnic1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάντως θα περιμένω μέχρι και Ιούνη που θα βγουν μαζικά ταμπλέτες με το Rockchip 3066 που είναι πολλά υποσχόμενες.

Επίσης ένας λόγος παραπάνω να περιμένω είναι και η νέα ταμπλέτα των $199 που θα βγάλει η Nvidia και θα βασίζεται σε τετραπύρηνα android με παραπλήσιες επιδόσεις με το Tegra 3. Με το που θα βγει , φαντάζομαι θα συμπαρασύρει προς τα κάτω και τις κινέζικες ταμπλέτες των $250+

Ήδη το ξανασκέφτομαι για το Aurora II και προσανατολίζομαι πλέον στο Cube U30GT με 10,1 IPS panel και 4 πύρηνη Mali-400 GPU

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω λογω του ipad2 που εχω σαν κύριο tablet θελω κατι φορητό με καλη αυτονομία οποτε 7". Πολυ όμορφο ειναι το Hyundai A7HD στα 150$ με Ips αλλα διαβάζω παρα πολλα bugs και το βλέπω χρώμιο. Το rockchip ειναι πολυ καλο αλλα δεν υπαρχει ακόμα σε 7". Ασε που αμα περιμένουμε και πολυ μπορει να τα πληρώσουμε και σε δραχμές αρα πανάκριβα :-)
Link to comment
Share on other sites

Ειχα δει σε 7αρι μια ταμπλετα με το 3066 που θα βγαλουν συντομα αλλά δεν θυμαμαι πως τη λεγανε.

Αν ψαξεις λιγο θα τη βρεις. Οποιος περιμενει λιγο θα βγει κερδισμενος πιστευω

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα ώρα πριν για 7" με rockchip αλλά δε βρήκα τίποτα.δε θέλω να ξεφύγω και στην τιμή γιατί το κινεζικό είναι κινεζικό και όλο και κάποιο πρόβλημα θα βγάλει
Link to comment
Share on other sites

Με ένα γρήγορο ψάξιμο βρήκα το VVSUM που είναι 7αρι με chip 3066.Δεν έχει βγει ακόμα στην αγορά αλλά αναμένετε.Και φαντάζομαι θα βγουν πάρα πολλά 7αρια με το τσιπάκι της Rockchip.

Εδώ και το site της εταιρίας.

Για αυτό που λες με την τιμή έχεις δίκιο.Αν έχει πρόβλημα η ταμπλέτα τότε μπλέκεις άσχημα.Στην καλύτερη χάνεις πάρα πολύ χρόνο να στην αντικαταστήσουν και στη χειρότερη αν πετύχεις δύστροπο reseller χάνεις και τα λεφτά σου.

Πάντως και στα ξένα forum βλέπω οτι όλοι όσοι παραγγέλνουν ταμπλέτες από Κίνα το παίζουν ρουλέτα μιας και το ρίσκο είναι μεγάλο.

Έχω βρει πάντως οτι στο aliexpress, υπάρχει μια υπηρεσία ονόματι escrow που την υποστηρίζουν οι περισσοτεροι resellers και απότι κατάλαβα λειτουργεί ως ενδιάμεσος εγγυητής μεταξύ εσένα και του πωλητή.Δηλαδή κάνεις την παραγγελία σου, η υπηρεσία escrow δεσμεύει το ποσό της αγοράς σου από την κάρτα σου ΑΛΛΑ δεν το δίνει αμέσως στον πωλητή.Περιμένει πρώτα να σου στείλει ο πωλητής το αντικείμενο που παράγγειλες, να φτάσει στα χέρια σου και όταν το ελέγξεις οτι είναι όντως αυτό που παράγγειλες και δουλεύει κανονικά, τότε μόνο δίνεις εσύ εντολή ώστε να αποδεσμευτεί το ποσό και να πληρωθεί ο πωλητής.

Δεν το έχω ψάξει πολύ αλλά έχω την εντύπωση οτι γίνεται μόνο με πιστωτική και όχι μέσω paypal πληρωμή.Πάντως έχεις ένα βαθμό ασφάλειας , ειδικά εαν πάρεις κάποια ακριβή ταμπλέτα.

Edited by tarantules

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενας φιλος ψαχνει να αγορασει ενα ταμπλετ. Ο βασικος λογος που το θελει ειναι για να παρουσιαζει ενα dvd σε πελατες. Αρα μεγαλη οθονη κ να μπορει να παιξει την παρουσιαση . Εκτος απο το γκαλαξυ ταμπ στα 300 εχετε κατι αλλο πιο οικονομικο να προτεινετε?ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

 

Το Gemei G9 είναι 9.7", πολύ λεπτό και με πολύ καλή οθόνη IPS (για μεγάλη γωνία θέασης).

 

Και αυτή την στιγμή είναι το αγαπημένο tablet του Mr. Tasselhof (Guru των κινέζικων tablets!!). :)

Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στο Gemei G9 οι τελευταιες παρτίδες με την μαυρη πλατη εχουν προβληματα, πρεπει να ριξεις της ταχυτητα του επεξεργαστη (στα 900Mhz) για να παιξουν σωστα χωρις κολληματα. μακαρι να μην το ειχα παρει. οπως επισης κανουν και ενα θορυβο απο το ηχειο, διαβαστε στο slatedroid.com στην κατηγορια για το gemei.
DiMkRoM
Link to comment
Share on other sites

Προσοχή στο Gemei G9 οι τελευταιες παρτίδες με την μαυρη πλατη εχουν προβληματα, πρεπει να ριξεις της ταχυτητα του επεξεργαστη (στα 900Mhz) για να παιξουν σωστα χωρις κολληματα. μακαρι να μην το ειχα παρει. οπως επισης κανουν και ενα θορυβο απο το ηχειο, διαβαστε στο slatedroid.com στην κατηγορια για το gemei.

Και αυτά με τον δυπλοπυρινο επεξεργαστή τι λένε? γιατί το γλυκοκοιτάζω. http://www.merimobiles.com/Gemei_G9T_Dual_Core_16GB_9_7_inch_IPS_1024_768_wit_p/meri4709.htm

Link to comment
Share on other sites

Μολις είδα οτι έφερε το VVSUM 7 με το rockchip 3066 to merimobiles στα 199$ αλλα λεει out of stock. Αξιζει άραγε σαν εταιρία η VVSUM?

Όλες αυτές οι κινέζικες εταιρίες έχουν γραμμή παραγωγής που συναρμολογούν φασόν τις ταμπλέτες.Αν μπεις στο armdevices.net θα δεις άπειρα βιντεάκια που δείχνουν μέσα στις εγακταστάσεις των εταιριών πως γίνεται η συναρμολόγηση.Υπάρχει ολόκληρη περιοχή στην Κίνα η Shenzen που είναι όλες οι εταιρίες μαζεμένες εκεί και έχουν φασόν γραμμές παραγωγής.Ήτοι, κολήσεις πάνω στις πλακέτες με το χέρι από πιτσιρικάδες και πιτσιρίκες και quality control από τους ίδιους σε συνδυασμό με τα κατάλληλα ηλεκτρονικά μηχανήματα.

Θα μου πεις, εμπιστεύεσαι αυτές τις γραμμές παραγωγής απότι πχ μια αυτοματοποιημένη γραμμή παραγωγής πχ της Samsung ή της κάθε επώνυμης εταιρίας; Εγώ θα έλεγα οτι fail μπορεί να συμβεί και στις αυτοματοποιημένες μονάδες.Προτιμώ να πληρώσω πχ 200 ευρώ για μια 10,1 IPS οθόνη με 2πύρηνη CPU και τετραπύρηνη GPU παρά 500 και 600 για να πάρω το αντίστοιχο που θα έχει το brand name της επώνυμης εταιρίας.

Πάντως εγώ θα περιμένω να βγάλει η nvidia το τετραπύρηνο Kai στα 199 δολάρια.Νομίζω Ιούλιο το περιμένουμε αν δεν κάνω λάθος.Θα συμπαρασύρει πολλές κινέζικες ταμπλέτες προς τα κάτω στην τιμή.Προς το παρόν δεν κάνω αγορά μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σκέφτομαι να πάρω nook tablet μεταχειρισμένο σε αυτή την τιμή. Μετά το herotab c 8 πού μου βγήκε μάπα το σκέφτομαι να το ρισκαρω πάλι. Άλλωστε ποσό καλύτερό είναι το rock chip 3066 αν εξαιρέσουμε την τετραπυρήνη gpu η οποία τελικά μονό στα παιχνίδια φαίνεται. Οπότε αφού δεν παίζω παιχνίδια δε με ενδιαφέρει και πολύ. Και το βασικό πού υστερούν πολύ τα κινεζικά είναι η μπαταριά
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σκέφτομαι να πάρω nook tablet μεταχειρισμένο σε αυτή την τιμή. Μετά το herotab c 8 πού μου βγήκε μάπα το σκέφτομαι να το ρισκαρω πάλι. Άλλωστε ποσό καλύτερό είναι το rock chip 3066 αν εξαιρέσουμε την τετραπυρήνη gpu η οποία τελικά μονό στα παιχνίδια φαίνεται. Οπότε αφού δεν παίζω παιχνίδια δε με ενδιαφέρει και πολύ. Και το βασικό πού υστερούν πολύ τα κινεζικά είναι η μπαταριά

Φίλε μου αναλόγως το ταβλετ. Έτσι νομιζα κι εγω αλλά στο zenithink zt 280 μου κραταει η μπαταρια 5-6 ώρες με το ασυρματο και 7-8 ώρες με κλειστο wifι και χρηση καλωδιου ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σκέφτομαι να πάρω nook tablet μεταχειρισμένο σε αυτή την τιμή. Μετά το herotab c 8 πού μου βγήκε μάπα το σκέφτομαι να το ρισκαρω πάλι. Άλλωστε ποσό καλύτερό είναι το rock chip 3066 αν εξαιρέσουμε την τετραπυρήνη gpu η οποία τελικά μονό στα παιχνίδια φαίνεται. Οπότε αφού δεν παίζω παιχνίδια δε με ενδιαφέρει και πολύ. Και το βασικό πού υστερούν πολύ τα κινεζικά είναι η μπαταριά

Αυτό με τη μπαταρία το έχω ακούσει κι εγώ και δεν ξέρω για ποιο λόγο συμβαίνει αυτό.

Πάντως αν είναι να πάρεις το nook, γνώμη μου είναι να επιλέξεις την έκδοση με τα 16GB που έχει 1GB RAM και όχι την 8GB που έχει 512MB RAM.Η μνήμη RAM από 512ΜΒ σε 1GB έχει διαφορά και ας μην παίζεις παιχνίδια.

Ούτε κι εγώ παίζω παιχνίδια και την ταμπλέτα τη θέλω κατά 60% για διάβασμα pdf βιβλίων και περιοδικών και κατά 40% για ταινίες αλλά το scorling και το γρήγορο φόρτωμα των pdf χωρίς να κομπιάζει , παίζει τεράστιο ρόλο για μένα.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω να πάρω αν και για κύριο tablet έχω ένα ipad 2 αλλά θέλω κάτι να πειράζω μίας και το ipad δεν έχει ενδιαφέρον. Μεταξύ του vvsum 7 και nook? Το μονό πού με χαλάει είναι!η ότι δεν τρέχει ακόμα αξιοπρεπώς ics και δεν τη παλεύω και πολύ με ένα tablet πού τρέχει gb. Μεταξύ T Omar 4430 του amlogic8726 με τη διπυρήνη mali 400 και του rockchip 3360 με τετραπυρήνη mali 400 εκτός από games σε άλλες εφαρμογές και ταινίες έχουν διάφορές?
Link to comment
Share on other sites

Απόσο γνωρίζω, και τα 3 τσιπάκια ( TI Omap 4430 , Amlogic 8725 MX , Rockchip 3360) δεν θα έχουν το παραμικρό πρόβλημα να παίζουν απροβλημάτιστα είτε τανίες HD είτε να φορτώνουν εφαρμογές.Τουλάχιστον τα video που βγαίνουν κατά καιρούς στο youtube αυτό δείχνουν.Εξακολουθώ να πιστεύω οτι η RAM που είναι 1GB σε όλες αυτές τις νέες ταμπλέτες βοηθάει αφάνταστα σε σχέση με της προηγούμενης γενιάς που είχαν 512MB.

Δεν έχω ιδία άποψη για τις ταμπλέτες εφόσον δεν έχω μέχρι στιγμής καμία.Επίσης κάθε χρήστης έχει διαφορετικές ανάγκες.Εγώ πχ που συνηθίζω να διαβάζω ebooks, έχω θέμα με την ποιότητα της οθόνης.Επειδή μέχρι τώρα τα pdf τα διαβάζω σε ένα Samsung Galaxy S με AMOLED οθόνη και την έχω συνηθίσει, δεν συμβιβάζομαι να πάρω ταμπλέτα που να μην έχει τουλάχιστον IPS panel, γιατί ξέρω οτι αν δεν είναι καλό panel, με το που θα καθήσω λίγη ώρα να διαβάσω θα την πετάξω από το παράθυρο.

Για το ταμπλετάκι της Samsung με AMOLED δεν το συζητάω λόγω τιμής που ξεφεύγει.

Το ζήτημα επίσης για μένα είναι η αυτονομία της μπαταρίας, αλλά δεν μπορώ να περιμένω να βγουν υλοποιήσεις με τον Cortex Α15 που θα έχει πολύ καλύτερο power eficiency.

Μέχρι στιγμής έχω κατασταλάξει σε 2 ταμπλέτες, με νο1 την Cube U30GT με τη 10.1'' οθόνη και σαν 2η επιλογή την Ainol Aurora II που έχει 7'' οθόνη και μάλον δεν θα με βολέψει ούτε στο browsing ούτε στο διάβασμα pdf αλλά η τιμή της θα είναι πιο κάτω από το Cube.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Απόσο γνωρίζω, και τα 3 τσιπάκια ( TI Omap 4430 , Amlogic 8725 MX , Rockchip 3360) δεν θα έχουν το παραμικρό πρόβλημα να παίζουν απροβλημάτιστα είτε τανίες HD είτε να φορτώνουν εφαρμογές.Τουλάχιστον τα video που βγαίνουν κατά καιρούς στο youtube αυτό δείχνουν.Εξακολουθώ να πιστεύω οτι η RAM που είναι 1GB σε όλες αυτές τις νέες ταμπλέτες βοηθάει αφάνταστα σε σχέση με της προηγούμενης γενιάς που είχαν 512MB.

Δεν έχω ιδία άποψη για τις ταμπλέτες εφόσον δεν έχω μέχρι στιγμής καμία.Επίσης κάθε χρήστης έχει διαφορετικές ανάγκες.Εγώ πχ που συνηθίζω να διαβάζω ebooks, έχω θέμα με την ποιότητα της οθόνης.Επειδή μέχρι τώρα τα pdf τα διαβάζω σε ένα Samsung Galaxy S με AMOLED οθόνη και την έχω συνηθίσει, δεν συμβιβάζομαι να πάρω ταμπλέτα που να μην έχει τουλάχιστον IPS panel, γιατί ξέρω οτι αν δεν είναι καλό panel, με το που θα καθήσω λίγη ώρα να διαβάσω θα την πετάξω από το παράθυρο.

Για το ταμπλετάκι της Samsung με AMOLED δεν το συζητάω λόγω τιμής που ξεφεύγει.

Το ζήτημα επίσης για μένα είναι η αυτονομία της μπαταρίας, αλλά δεν μπορώ να περιμένω να βγουν υλοποιήσεις με τον Cortex Α15 που θα έχει πολύ καλύτερο power eficiency.

Μέχρι στιγμής έχω κατασταλάξει σε 2 ταμπλέτες, με νο1 την Cube U30GT με τη 10.1'' οθόνη και σαν 2η επιλογή την Ainol Aurora II που έχει 7'' οθόνη και μάλον δεν θα με βολέψει ούτε στο browsing ούτε στο διάβασμα pdf αλλά η τιμή της θα είναι πιο κάτω από το Cube.

γιατί δεν κοιτάς και προς nook μεριά αν πας στις 7" ;

Link to comment
Share on other sites

Το nook έχω την εντύπωση οτι η έκδοση των 8GB με τα 512ΜΒ RAM έχει 199 δολάρια και εαν έπαιρνα nook σίγουρα δεν θα έπαιρνα αυτή την έκδοση αλλά αυτή των 16GB και 1GB RAM που φαντάζομαι θα έχει 30-40 δολάρια παραπάνω οπότε δεν συμφέρει κατά τη γνώμη μου.Με τα ίδια λεφτά θα βγει το Cube με τη 10άρα οθόνη.

Βέβαια άλλη ποιότητα το Cube άλλη το nook.Πάντως το γεγονός οτι δεν θα την κουβαλάω πουθενά έξω την ταμπλέτα παρά μόνο μέσα στο σπίτι, με προσανατολίζει στη μεγάλη οθόνη των 10.1'' παρά στη μικρή των 7'' που απότι έχω ακούσει από πολλούς τελικά δεν τους καλύπτει σαν μέγεθος.

Θα δούμε εαν έχω και την υπομονή να περιμένω την τετραπύρηνη της nvidia...

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με την οθόνη του galaxy s ακόμα και του ipad μου φαίνεται μέτρια. Όσο για απλή tft σαν το herotab πού είχα απλά φαίνεται τραγική. Όντως το galaxy tab με την amoled γλυκόκοίταζα αλλά είναι υπερβολικά ακριβό. Οπότε πάω για nook 16αρι και όταν κυκλοφορήσει ευρέως το νέο της google με βλέπω να το πουλάω

 

Τελικά βρήκα nook 16αρι μεταχειρισμένο. Μάλλον πως θα το πουλήσω όταν αρχίσουν να κυκλοφορούν ταμπλέτες με Nvidia kai. Οπότε το nook tablet έχει καλύτερή μεταπώληση από τα κινεζικά

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα ήταν τόσο πολύ για τα μπάζα οι rom του nook tablet δεν το φανταζόμουν. Υποτίθεται ότι έχει και υποστήριξή στο xda! Οι στοκ ρομς είναι πολύ όμορφες αλλά πολύ περιορισμένες και με root και hacks έχει διάφορα κολλήματα. Κυρίως η μερική προσβαση στο play store είναι πολύ ενοχλητική. Καλύτερή μεχρι στιγμης η custom 1.41 Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θα ηθελα την γνωμη σας για αγορα ταμπλετ,ειμαι αναμεσα στο Huawei MediaPad k Samsung Galaxy Tab II 7''.Η τιμη δεν με πολυαπασχολει,καθως τα εχω βρει κ τα 2 στα 250 ευρω περιπου.Δεν εχω θεμα με τις διαστασεις,απλως με ενδιαφερει ποια απ τις 2 συσκευες ειναι καλυτερη.Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Ότι θα ήταν τόσο πολύ για τα μπάζα οι rom του nook tablet δεν το φανταζόμουν. Υποτίθεται ότι έχει και υποστήριξή στο xda! Οι στοκ ρομς είναι πολύ όμορφες αλλά πολύ περιορισμένες και με root και hacks έχει διάφορα κολλήματα. Κυρίως η μερική προσβαση στο play store είναι πολύ ενοχλητική. Καλύτερή μεχρι στιγμης η custom 1.41

Ακριβώς για αυτό ΔΕΝ προτείνω το Nook Tablet,αλλά το Nook Color σε όποιον θέλει μια αξιόλογη, γρήγορη και με τρομερό support (από XDA) ταμπλέτα.

Είναι παραπάνω χρόνια έξω, με αποτέλεσμα το Nook Color να το έχουν εξελίξει οι προγραμματιστές των XDA σε ό,τι καλύτερο μπορούσε να περιμένει κανείς. Γρήγορες Rom και ακόμα και ICS που παίζει σχεδόν σαν να την είχε βγάλει η ίδια η Barn&Nobles.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν τα ήξερα αυτά πιο νωρίς θα το σκεφτόμουν καλύτερα. Τώρα βρίσκεται σε εξέλιξή η cm9 με kernel 3.0.21 και προχωράει καλά οπότε πιστεύω ότι σε λίγο καιρό θα έχουμε μία αξιόλογη cm9. Πολύ καλή πάντως η στοκ rom αλλά απευθύνεται μονό σε αμερικανάκια
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ενδιαφέρομαι για ένα tablet 7" μέχρι 140 ευρώ .τι προτείνετε να πάρω?έχω ρήξη μια μάτια http://www.merimobiles.com/Ainol_NOVO_7_ELF_II_1_5GHz_Dual_Core_7_inch_1024_p/meri4706.htm

 

http://www.merimobiles.com/HYUNDAI_A7HD_7_inch_IPS_Screen_Android_4_0_3_1GB_R_p/meri4434.htm

 

η κάτι άλλο ? HYUNDAI πως σας φενετε ειναι καλό ?

:!:
Link to comment
Share on other sites

Το huyndai έχει πρόβλημα με την οθόνη και σε τέρμα φωτεινότητά τρέμει η οθόνη. Υπάρχει κάπου ένα cube με ips οθόνη γύρω στα 129$
Link to comment
Share on other sites

Το huyndai έχει πρόβλημα με την οθόνη και σε τέρμα φωτεινότητά τρέμει η οθόνη. Υπάρχει κάπου ένα cube με ips οθόνη γύρω στα 129$

 

για το ramos W16 8"έχουμε καμία γνώμη ?

http://www.merimobiles.com/Ramos_W16_8_inch_1024_768_High_Resolution_p/meri3973.htm

:!:
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πας οπωσδήποτε σε 7άρι , τότε προτείνω να δεις και το Ainol NOVO 7 Aurora II

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...