Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Τι δεν έχει; Τι εννοείς;

 

Εννοεί πως όταν είναι στην αρχική οθόνη και πατά κάτω δεξιά -> εφαρμογές, κάνει ένα πολύ γλυκό τσαφ (ήχος).

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοεί πως όταν είναι στην αρχική οθόνη και πατά κάτω δεξιά -> εφαρμογές, κάνει ένα πολύ γλυκό τσαφ (ήχος).

 

Αυτό εννοώ!Δέν είναι κάτι το τόσο σημαντικό αλλα εντάξει...Δέν αλλάζω launcher επειδή έχω συνιθίσει τον μητρικό και τα widgetς στις αρχικές οθόνες...Ειναι πολύ πιθανόν οταν με το καλό βγεί η 2.3 και θα πρέπει να τα κάνω όλα απο την αρχή να αλλάξω και μάλλον σε GO Launcher...Επίσης δέν έχω βρεί απο πού αλλάζουν οι προεπιλογές...

Link to comment
Share on other sites

κανενας Launcher που να αφαιρει εντελως την κατω dock bar υπαρχει?

 

Δέν είμαι σίγουρος αλλά δεν έχω βρεί κατι...

 

Έχει βρεί κανένας κανέναν Launcher se styl iPhone?

Link to comment
Share on other sites

κανενας Launcher που να αφαιρει εντελως την κατω dock bar υπαρχει?

 

Κοίτα, η MIUI τρέχει τον GO και δεν έχει καθόλου dock bar αλλά ούτε και το μενού των εφαρμογών.(τουλάχιστον δεν φαίνεται.)

Οπότε σίγουρα έχει επιλογές ο Go. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Που να κάνει τι δηλαδή;

νομιζω θελει να το κανει να μοιαζει το μενου με iphone.τραγικο κατα τη γνωμη μου

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

νομιζω θελει να το κανει να μοιαζει το μενου με iphone.τραγικο κατα τη γνωμη μου

 

Τα εικονίδια όχι το μενού αλλα τελικά δίκιο εχεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαρεσει παρα πολυ ο mx home. Για τσεκαρετε τον να ακουσω γνωμες...

 

Αρκετά καλό είναι βλέπω έχει και θέματα.

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Αρκετά καλό είναι βλέπω έχει και θέματα.

 

Και γρηγορος και διασκεδαστικος με θεματα και ευχρηστος με τις κατηγοριες εφαρμογων... Πιστευω ειναι αδικο που δεν ειναι τοσο γνωστος launcher και δεν συζητιεται...

Link to comment
Share on other sites

Δέν είμαι σίγουρος αλλά δεν έχω βρεί κατι...

 

Έχει βρεί κανένας κανέναν Launcher se styl iPhone?

 

Κατεβαζεις τον go launcher και μετα κατεβαζεις και το θέμα για τον go που κανει τα εικονίδια σαν I phone .

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις τον go launcher και μετα κατεβαζεις και το θέμα για τον go που κανει τα εικονίδια σαν I phone .

 

Αυτό έχω κάνει!

Νομίζω όμως οτι ο Go Launcher καίει πάρα πολύ μπαταρία...σε 6 ώρες ...

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπα πριν φοβερος ο mx home αλλα με τη μπαταρια εχει ενα θεματακι... χρηση μπαταριας σε λειτουργικο συστημα android 40%;;; με ελαχιστη χρηση εχω 62% μπαταρια απο σημερα το πρωι... κριμα ηιατι μαρεσει πολυ ο συγκεκριμενος launcher...
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάποιος που έχει δοκιμάσει τον GO Launcher να μου πεί αν όντως καίει περισσότερο μπαταρία η αν ειναι ιδέα μου?
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κάποιος που έχει δοκιμάσει τον GO Launcher να μου πεί αν όντως καίει περισσότερο μπαταρία η αν ειναι ιδέα μου?

 

φίλε μου στο optimus black που τον χρησιμοποιώ καίει λιγότερο μπαταρία από τον stock Launcher της LG.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου στο optimus black που τον χρησιμοποιώ καίει λιγότερο μπαταρία από τον stock Launcher της LG.

 

Ευχαριστώ πολύ!Εγω το 2Χ έχω...το Μαυρο έχει λίγο πιο βαρύ μου φένετε...Τέλος πάντων θα δώ!Την προεπιλογή ξέρει κανένας απο πού την αλλάζω γιατι δεν το βρίσκω...Επίσης αν και οφ-τόπικ η οθόνη του κινητού σου είναι όντως τόσο φωτεινή και πως είναι κάτω μα κάτω απο τον ήλιο?

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου στο optimus black που τον χρησιμοποιώ καίει λιγότερο μπαταρία από τον stock Launcher της LG.

ακριβώς νομιζω οτι δε καιει τιποτα οσο και ο stock της motorola βγαινει και σε μενα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κι εγω τον mxhome και μου αρεσε πολυ! τωρα σχετικα με το αν τρωει την μπαταρια θα ξερω το πρωι!

 

το μονο που του λειπει ειναι η επεξεργασια widget που εχει ο adw. Τοτε θα ειναι για μενα ο υπερτατος launcher... Στον adw παλι δεν μαρεσουν οι φακελοι που φτιαχνεις για τις εφαρμογες και ο τροπος που αλλαζεις τις σελιδες (δεν σου εχει διαφορες επιλογες αν και νομιζω οτι στην paid εκδοση εχει) Παντως ο mx home ειναι ο πιο γρηγορος launcher που εχω δοκιμασει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!Εγω το 2Χ έχω...το Μαυρο έχει λίγο πιο βαρύ μου φένετε...Τέλος πάντων θα δώ!Την προεπιλογή ξέρει κανένας απο πού την αλλάζω γιατι δεν το βρίσκω...Επίσης αν και οφ-τόπικ η οθόνη του κινητού σου είναι όντως τόσο φωτεινή και πως είναι κάτω μα κάτω απο τον ήλιο?

 

Το black έχει την έκδοση 2 του stock launcher της LG και είναι λίγο πιο βαρύς. Η οθόνη του είναι όντως τόσο φωτεινή και καταπληκτική θα έλεγα κάτω από τον Ήλιο και σε αυτό το σημείο είναι το καλύτερο κινητό. Στην αρχή το αγόρασα ως ''δεύτερο'' κινητό όπως βλέπεις και από το avatar έχω και το Νοκια Ν8 άλλα και το samsung ace άλλα λίγο καιρό αργότερα το black έγινε το ''πρώτο'' κινητό μου κυρίως λόγω της οθόνης και της φοβερής ορατότητας σε συνθήκες υψηλού φωτισμού.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παιδιά, μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση του SPB 3D Shell που το κάνει ακόμα ποιο τέλειο...!!! πλέων μπορώ να τρέχω το περιβάλλων και σαν TABLET..!!!η παρακάτω εικόνες μιλούν από μόνες τους..!!!;) Edited by saliez
Αφαίρεση φωτογραφιών που καθυστερούν την σελίδα.

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών παιδιά, μου ήρθε σήμερα η αναβάθμιση του SPB 3D Shell που το κάνει ακόμα ποιο τέλειο...!!! πλέων μπορώ να τρέχω το περιβάλλων και σαν TABLET..!!!η παρακάτω εικόνες μιλούν από μόνες τους..!!!;)

 

 

Φανατικος spb shell στα wm γιατι δεν εβγαινε το τεραστιο ρολοι του sense απο την home screen και επιανε χωρο αλλα στα android που το ρολοι της htc γινεται και πιο μικρο,παροτι αγορασα το spb shell το εβγαλα γιατι εκτος απο 3 θεσεις στην home screen παραπανω απο το sense δεν μου δινει τιποτε αλλο.3D δεν με νοιαζει και πλεον οποια ελλειψη του sense τη καλυπτουν εφαρμογες του μαρκετ!επισης αρνητικο -ακομη- του spb shell τα λιγα widget.

 

@Mariodj

Εαν εγκαταστησω και το spb shell αλλα μετα εχω σαν προεπιλογη το sense θα τρεχει και το spb shell η σταματαει?το ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν θυμαμαι την απαντηση!

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

Edited by Villis
Αφαίρεση εικόνων από παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Φανατικος spb shell στα wm γιατι δεν εβγαινε το τεραστιο ρολοι του sense απο την home screen και επιανε χωρο αλλα στα android που το ρολοι της htc γινεται και πιο μικρο,παροτι αγορασα το spb shell το εβγαλα γιατι εκτος απο 3 θεσεις στην home screen παραπανω απο το sense δεν μου δινει τιποτε αλλο.3D δεν με νοιαζει και πλεον οποια ελλειψη του sense τη καλυπτουν εφαρμογες του μαρκετ!επισης αρνητικο -ακομη- του spb shell τα λιγα widget.

 

@Mariodj

Εαν εγκαταστησω και το spb shell αλλα μετα εχω σαν προεπιλογη το sense θα τρεχει και το spb shell η σταματαει?το ειχα ρωτησει ξανα αλλα δεν θυμαμαι την απαντηση!

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk

 

Θα υπαρχει κανονικα και ο launcher του sense.Μπορεις ανα πασα στιγμη να αλλαζεις launcher με το home button.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...