Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

και εεγω κατεβασα μια "free" εκδοση του spb shell και πιστευω οτι ειναι απιστευτος... και στο scrolling και στην ευκολια και στο οτι ειναι πολυ μουρατος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με τον SPB Shell έχετε παρατηρήσει την μπαταρία σας να ξεζουμίζεται;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Με τον SPB Shell έχετε παρατηρήσει την μπαταρία σας να ξεζουμίζεται;

 

Όχι τόσο. Αν και εσύ έχεις γενικότερο θέμα με την μπαταρία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Με τον SPB Shell έχετε παρατηρήσει την μπαταρία σας να ξεζουμίζεται;

 

Όχι, με τίποτα. Τον εχω δοκιμάσει με 10 διαφορετικές ρομ και δεν έχει καθόλου μεγαλύτερη κατανάλωση από τον default.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το Spb όταν θέλω να αφαιρέσω/μετακινήσω κάποιο widget/εικονίδιο από την αρχική οθόνη; Όσο και να επιμένω με το παρατεταμένο πάτημα... σπάνια πιάνει!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το Spb όταν θέλω να αφαιρέσω/μετακινήσω κάποιο widget/εικονίδιο από την αρχική οθόνη; Όσο και να επιμένω με το παρατεταμένο πάτημα... σπάνια πιάνει!

 

Όχι,με εμένα μια χαρά.Πάντως το spb με διάφορες ρομ έχει και διαφορετική συμπεριφορά sto desire πόσο μάλλον με διαφορετικό κινητό.Στην insercoin κράσαρε και σταματούσε μόνο του.

Στην aurax δούλευε με ένα πολύ μικρό bug,-δεν είναι της παρούσης-.

Στην oxygen δουλέυει απροσκοπτα χωρίς κανένα bug.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το Spb όταν θέλω να αφαιρέσω/μετακινήσω κάποιο widget/εικονίδιο από την αρχική οθόνη; Όσο και να επιμένω με το παρατεταμένο πάτημα... σπάνια πιάνει!

 

Το είχα και εγώ αυτό. Μήπως φταίει η υπερευαισθησία του 2Χ;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το είχα και εγώ αυτό. Μήπως φταίει η υπερευαισθησία του 2Χ;

 

Δε νομίζω γιατί μιας και δοκίμασα διάφορες rom στο Optimus, σε μία δούλευε κανονικά. Από τότε δεν ξαναδούλεψε σωστά! :wacko:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω γιατί μιας και δοκίμασα διάφορες rom στο Optimus, σε μία δούλευε κανονικά. Από τότε δεν ξαναδούλεψε σωστά! :wacko:

 

Στη μαμα ρομ δουλεύει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να γινεται καπως στον LauncherPro να εχω κατηγοριες ή φακελους στον drawer;Οχι στην homescreen μην μπερδευτειτε.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα με το Spb όταν θέλω να αφαιρέσω/μετακινήσω κάποιο widget/εικονίδιο από την αρχική οθόνη; Όσο και να επιμένω με το παρατεταμένο πάτημα... σπάνια πιάνει!

και μενα το εκανε στο Desire, αρα δεν εφταιγε το κινητο.

το κανει σε συγκεκριμενη περιπτωση, οπως λες, οχι παντα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
και μενα το εκανε στο Desire, αρα δεν εφταιγε το κινητο.

το κανει σε συγκεκριμενη περιπτωση, οπως λες, οχι παντα.

 

Ναι ναι, είμαι σίγουρος ότι δεν είναι θέμα συσκευής. Απλά ψάχνω και εγώ να βρω που οφείλεται!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σκοπευω να αλλαξω ψηφο!

Ημουν φανατικος του LPP οπως ειχα γραψει πριν καποιες σελιδες. Εδω και μια εβδομαδα περιπου, εβαλα δοκιμαστικα τον Go Launcher EX. Και μπορω να πω πως μου φαινεται σαν μια βελτιωμενη εκδοση του LPP (οκ αντιγραφει καπως).

Γραφω τι θεωρω συν, που στον LPP δεν εβρισκα τροπο να κανω.

1) Επιτρεπει την δημιουργια φακελων στο app drawer και μαλιστα επιτρπει την μεταφορα της εφαρμογης στον εκαστοτε φακελο με πολυ user friendly τροπο, drag n' drop. Και για να απαντησω ταυτοχρονα στον panosfx, οχι, ο LPP δεν εχει αυτο το feature.

2) Αλλαζω συχνα rom στην συσκευη μου. Καθε φορα ειχα θεμα με το restore του LPP. Θεωρουσα αυτονοητο πως πρεπει να ξαναπερασω icons στο dock και widgets στο home screen. Με τον Go τα παραπανω επανερχονται κανονικα (μαζι με τις υπολοιπες ρυθμισεις του).

3 (περιπου) ) Το μονο που μου ελειπε απο τον LPP ηταν τα widgets του. Για μενα η μη υπαρξη τους ηταν deal breaker. Εδω ερχεται το Colorize Widget το οποιο ανεφερε ενας φιλος πριν. Εχει τα widgets του LLP και εχει περισσοτερες επιλογες.

Φυσικα ειναι εξισου smooth και απροβληματιστος οσο ο LPP. Αρα keeper :D

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις και συγκριτικές μετρήσεις από ram που καταλαμβάνει ο κάθε launcher;

 

Μετρησεις οχι με ακριβεια, αλλα φορτωμενοι με τα ιδια widgets, και γενικα χωρις αλλαγη στις υπαρχουσες εφαρμογες που τρεχουν, ειμαι με το ιδιο ποσοστο ελευθερης μνημης.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Thanks! :rolleyes:

 

Για τους ενδιαφερόμενους... έχει κυκλοφορήσει καινούργια έκδοση (1.0.4) για το Spb Shell 3D. Στο changelog αναφέρει και διόρθωση του προβλήματος που αναφέρω παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος ο Go Launcher EX αλλα μου την ψιλοσπαει που εχει στον app drawer τις πανω επιλογες που λεει "προσφατα" κτλ.Τον εχω δοκιμασει αρκετες φορες παντως και γενικα ειναι αψογος.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Σκοπευω να αλλαξω ψηφο!

Ημουν φανατικος του LPP οπως ειχα γραψει πριν καποιες σελιδες. Εδω και μια εβδομαδα περιπου, εβαλα δοκιμαστικα τον Go Launcher EX. Και μπορω να πω πως μου φαινεται σαν μια βελτιωμενη εκδοση του LPP (οκ αντιγραφει καπως).

Γραφω τι θεωρω συν, που στον LPP δεν εβρισκα τροπο να κανω.

1) Επιτρεπει την δημιουργια φακελων στο app drawer και μαλιστα επιτρπει την μεταφορα της εφαρμογης στον εκαστοτε φακελο με πολυ user friendly τροπο, drag n' drop. Και για να απαντησω ταυτοχρονα στον panosfx, οχι, ο LPP δεν εχει αυτο το feature.

2) Αλλαζω συχνα rom στην συσκευη μου. Καθε φορα ειχα θεμα με το restore του LPP. Θεωρουσα αυτονοητο πως πρεπει να ξαναπερασω icons στο dock και widgets στο home screen. Με τον Go τα παραπανω επανερχονται κανονικα (μαζι με τις υπολοιπες ρυθμισεις του).

3 (περιπου) ) Το μονο που μου ελειπε απο τον LPP ηταν τα widgets του. Για μενα η μη υπαρξη τους ηταν deal breaker. Εδω ερχεται το Colorize Widget το οποιο ανεφερε ενας φιλος πριν. Εχει τα widgets του LLP και εχει περισσοτερες επιλογες.

Φυσικα ειναι εξισου smooth και απροβληματιστος οσο ο LPP. Αρα keeper :D

 

Άψογος φίλε μου , τον είχα δοκιμάσει παλιότερα αλλά δεν με ενθουσίασε , αλλά τώρα πλέον έχει γίνει must :)

Έφυγε και το αγορασμένο folder organizer μια και δε μου χρειάζεται.

Μάλιστα σε SGS με διάφορες ρομ δεν έχει κανένα πρόβλημα και δεν υπάρχει πλέον το θέμα που είχα συχνά με το drawer , όποτε και να τον ανοίξω είναι τα πάντα στην θέση τους άμεσα.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Άψογος φίλε μου , τον είχα δοκιμάσει παλιότερα αλλά δεν με ενθουσίασε , αλλά τώρα πλέον έχει γίνει must :)

Έφυγε και το αγορασμένο folder organizer μια και δε μου χρειάζεται.

Μάλιστα σε SGS με διάφορες ρομ δεν έχει κανένα πρόβλημα και δεν υπάρχει πλέον το θέμα που είχα συχνά με το drawer , όποτε και να τον ανοίξω είναι τα πάντα στην θέση τους άμεσα.

 

Με χαλαει που δεν εχει grid size 10x10 στη homescreen και δε μπορεις να κανεις overlap τα widgets :p

Σε ολα τα υπολοιπα ομως ειναι πολυ καλος.

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή "επίμονος κηπουρός" στον golauncher ,τι κάνει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή "επίμονος κηπουρός" στον golauncher ,τι κάνει;

 

Που ειναι αυτη? Αλλα υποθετω πως τον κραταει στην μνημη ως εφαρμογη συστηματος?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...