Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Άμα θέλω...

 

Αμα θελεις. Ο καθενας πραττει κατα συνειδηση και ολα εδω πληρωνονται...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αμα θελεις. Ο καθενας πραττει κατα συνειδηση και ολα εδω πληρωνονται...

 

Δεν νομίζω

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω

 

 

Ο nova δεν έχει bug με τη μπαταρία. Είναι σύμπτωση και παρενέργεια στη συσκευή σου. Βρωμιαρη, εκτός από το προφανές, είσαι και αστείος... :-P

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Μα βλέπω ότι το χρησιμοποιείτε πάρα πολλοί και μου έκανε εντύπωση... :worry: Σήμερα πάντως που το έβγαλα είναι κανονικά πάλι η μπαταρία.. Και μου άρεσε.. :(

 

Υπάρχει περίπτωση να μη λειτουργεί σωστά σε συνδυασμό με κάτι άλλο που ίσως έχω στο τηλέφωνο;

 

Καμία σχέση ο Nova με κατανάλωση μπαταρίας.Απενεργοποίησε τα widgets σου ή κανένα live wallpaper αν έχεις και θα δεις τι παίζει.Αφού θα δεις ότι δεν φταίει ο Nova άρχισε να βάζεις ένα ένα τα widgets και τσέκαρε τη μπαταρία για να δεις ποιο σου τη ρουφάει.

 

Nova Prime for ever! ( άντε και ίσως Vire στο μέλλον αν τον φτάσει ):)

Link to comment
Share on other sites

Kι εμένα ο Nova (prime) τρέχει άψογα στο κινητό χωρίς προβλήματα σε μπαταρία ή ο,τι άλλο. Ποτέ ξανά το scrolling δεν ήταν τόσο... ευχάριστο. Απ όσους launchers έχω δοκιμάσει είναι ο πιο γρήγορος και έχει επίσης πολλές επιλογές για να φτιάξεις το κινητό σου όπως το θες.
Link to comment
Share on other sites

Και όμως λαγκαρει αρκετά

 

Αν στο κινητό σου λαγκαρει τότε είναι πρόβλημα rom/kernel ή κάτι άλλο, μη το κουράζουμε το θέμα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που η συντριπτική πλειοψηφία λέει πόσο smooth είναι o Nova αυτό πιθανόν να σημαίνει (πιθανόν λέω) ότι κάποιο widget σου δημιουργεί lag.Εγώ για παράδειγμα είχα βάλει ένα widget που προκαλούσε lag.Μόλις το έβγαλα το transition έγινε super smooth.Μακάρι να μπορούσα να τραβήξω video να δεις:)
Link to comment
Share on other sites

Μα βλέπω ότι το χρησιμοποιείτε πάρα πολλοί και μου έκανε εντύπωση... :worry: Σήμερα πάντως που το έβγαλα είναι κανονικά πάλι η μπαταρία.. Και μου άρεσε.. :(

 

Υπάρχει περίπτωση να μη λειτουργεί σωστά σε συνδυασμό με κάτι άλλο που ίσως έχω στο τηλέφωνο;

 

Έτυχε!Κάποιες φορές κ στο p χωρίς το nova κατέβαινε για πλάκα η μπαταρία.Με ένα restart έστρωσε κ ήρθε στα κανονικά του.Ίσως κάποια εφαρμογή να σου τρωγε τη μπαταρία.Δώστου άλλη μια ευκαιρία!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο όμορφος launcher που δεν άντεξα και τον ξανά έβαλα.. Για να δούμε.. :)

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

:DΚύριες & κύριοι σας παρουσιάζω κάτι εξαιρετικό......!!!!!!!!!!!!:D

 

Android Launcher

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν στο κινητό σου λαγκαρει τότε είναι πρόβλημα rom/kernel ή κάτι άλλο, μη το κουράζουμε το θέμα.

 

Δηλαδή στο s3 που τον έχω λαγκαρει λόγο του kernel η της Rom ( τις μανισιες έχω)

Και αυτό με τα widgets πως αποδεικνύεται;

Και τέλος γιατί μόνο ο tsf με όλα αυτά είναι ο μόνος πραγματικά smooth;

:DΚύριες & κύριοι σας παρουσιάζω κάτι εξαιρετικό......!!!!!!!!!!!!:D

 

Android

[/size]

 

Καλός φαίνεται αλλά δεν τον βρήκα κάπου και τον έχουν αφαιρέσει από το play

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο s3 που τον έχω λαγκαρει λόγο του kernel η της Rom ( τις μανισιες έχω)

Και αυτό με τα widgets πως αποδεικνύεται;

Και τέλος γιατί μόνο ο tsf με όλα αυτά είναι ο μόνος πραγματικά smooth;

 

Εάν αναφέρεσαι στον Nova, έχω s2 και είναι smooth με 288 εφαρμογές φορτωμένες στο κινητό οπότε δεν μπορώ να επιβεβαιώσω ότι φταίει ο launcher.

Σχετικά με τα widgets, δοκίμασε το scrolling με και χωρίς αυτά (ένα-ένα) μέχρι να βρεις εάν είναι κάποιο από αυτά.

Από την άλλη εάν σε βολεύει και σου κάθεται καλά ο tsf μείνε εκεί :-)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή στο s3 που τον έχω λαγκαρει λόγο του kernel η της Rom ( τις μανισιες έχω)

Και αυτό με τα widgets πως αποδεικνύεται;

Και τέλος γιατί μόνο ο tsf με όλα αυτά είναι ο μόνος πραγματικά smooth;

 

Κάνε ότι έκανα κι εγώ, δώσε το s3 και πάρε το nexus 4 και ώς δια μαγείας θα σταματήσουν όλα τα lags :p

Ρε σεις , ο nova δεν λαγκάρει ούτε στο sola της γυναίκας μου , είναι θέμα συσκευής θεωρώ που έχει κάκιστη και τραγική διαχείρηση μνήμης.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ο νοβα ειναι πολυ καλος, αλλα οχι σαν τον tsf σε θεμα smooth.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπα θα μείνω στον tsf που είναι πραγματικά smooth για όλα τα android χωρίς περιορισμούς.

Ο Nova όπως φαίνεται είναι για συγκεκριμένα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για τον next τι πιστεύεται;

Τον έχω από το πρωί και έχω εντυπωσιαστεί.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσω κι εγώ κάτι : Έχετε βρει τρόπο στο Nova όταν θέλεις να αλλάξεις εικονίδιο και πας σε ένα πακέτο εικονιδίων που έχεις εγκαταστήσει ( πχ miui ) να σου εμφανίζεται η λίστα εικονιδίων με τίτλο από κάτω και αλφαβητική σειρά ώστε να μη ψαχνόμαστε? Ειδικά για τα miui εικονίδια που είναι άπειρα είναι χρονοβόρο να τα κοιτάς όλα για να βρεις το εικονίδιο της εφαρμογής που θες.

 

Όσο για τις συγκρίσεις smoothness μεταξύ Nova Prime,ΤSF Shell και Holo πχ είναι νομίζω καθαρά θέμα του τι έχουμε φορτώσει στο κινητό μας και όχι θέμα κινητού.Διαβάζω κριτικές στο playstore και πχ για τον TSF με βαθμολογία 4,1 οι περισσότεροι λένε ότι είναι τέλειος και κάποιοι λιγότεροι ότι αργεί πολύ.Στον Nova πάλι με βαθμολογία 4,8 κάποιοι ακόμα λιγότεροι σε σχέση με τον TSF μπορεί να αναφέρουν πρόβλημα.Δεν νομίζω ότι είναι τρελοί ούτε αυτοί που βαθμολογούν με 5 ούτε εκείνοι που βαθμολογούν με 1.Το καλύτερο που μπορεί να κάνει ο καθένας μας είναι να τους δοκιμάζει στο κινητό του με κλειστά widgets και να επιλέγει αυτόν που του είναι πιο smooth,γρήγορος και με τις επιλογές που θέλει.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για τον next τι πιστεύεται;

Τον έχω από το πρωί και έχω εντυπωσιαστεί.

Sent from my note

 

Πολύ καλός, αλλά tsf δεν είναι.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλός, αλλά tsf δεν είναι.

 

Εμένα μου άρεσε πολύ.

Πολύ παραμετροποίηση πολλές ρυθμίσεις και γενικά δείχνει να δουλεύει σωστά.

Πάντως είναι πιο βαρύς από nova.

Αν αυτό επηρεάσει την λειτουργία του κινητού μου θα δείξει στην πορεία.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε πολύ.

Πολύ παραμετροποίηση πολλές ρυθμίσεις και γενικά δείχνει να δουλεύει σωστά.

Πάντως είναι πιο βαρύς από nova.

Αν αυτό επηρεάσει την λειτουργία του κινητού μου θα δείξει στην πορεία.

Sent from my note

 

Σαφώς είναι εξαιρετικός αλλά κατά τη γνώμη μου είναι ένα κλικ κάτω από τον tsf.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ο καλός μου έχει το xperia tipo με ice-cream. Τώρα έχει τον go launcher και έχει βολευτεί απίστευτα με τις ειδοποιήσεις πάνω στα εικονίδια του τηλέφωνου και των μηνυμάτων για αναπάντητα και εισερχόμενα.

Για να βάλει άλλον launcher και να τα έχει αυτά θα πρέπει να πληρώσει. Οπότε ποιον θεωρείτε καλύτερο και πιο ελαφρύ; Nova, apex ή holo? Με το κινητό δεν ασχολείται καθόλου .......

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...