Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Ουπς! Ξέχασα να ψηφίσω προηγουμένως αλλά τώρα το έκανα. Δεν είναι, νομίζω, καθόλου τυχαίο που ο Go launcher είναι πρώτος και με διαφορά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ από σας έμαθα για τον nova και τώρα δεν τον αλλάζω με τίποτα.

 

O nova με τον holo για μένα οι καλύτεροι εδω και αρκετο καιρο. Αλλα μιλάμε για vanilla/pure android.

 

Αν κάποιος θέλει και ρυθμίσεις βάζει nova, αν θέλει μονο ταχύτητα βάζει holo (που δεν θα εχει τις ρυθμίσεις του nova).

 

Σε μη vanilla android παίζουν διάφοροι αλλα ο tsf νομίζω οτι τωρα παιζει μονος του σε ταχύτητα και εφε. Πολυ διαφορετικός όμως.

 

Ο go για μένα εχει χάσει αρκετα τελευταία. Μπορει να εχει ρυθμίσεις αλλα η κατανάλωση mb και η απόκριση του δεν ειναι καθόλου smooth άμα τον φορτωσω σαν τους άλλους ή τον μαμα.

 

Ο holo καταναλώνει λιγότερα mb στην ράμ απο τον μαμα launcher(για την ιδια χρήση), μονο αυτο λέει πολλα. Ο nova καταναλώνει τα ιδια αν όχι και αυτός λιγότερο απο τον εργοστασιακο, αλλα περισσοτερα απο τον holo.

 

Μιλάω για τον εργοστασιακο/μαμα launcher του galaxy nexus μετα απο στήσιμο κανονικα και μέρες δοκιμή. Ο οποίος ειναι πολυ πιο ελαφρυς απο του note και το περιβάλλον του touch wiz. Σε συσκευές με touch wiz πραγματικα η διάφορα στην κατανάλωση της ράμ ειναι χαοτική με άλλους launchers.

Link to comment
Share on other sites

O nova με τον holo για μένα οι καλύτεροι εδω και αρκετο καιρο. Αλλα μιλάμε για vanilla/pure android.

 

Αν κάποιος θέλει και ρυθμίσεις βάζει nova, αν θέλει μονο ταχύτητα βάζει holo (που δεν θα εχει τις ρυθμίσεις του nova).

 

Σε μη vanilla android παίζουν διάφοροι αλλα ο tsf νομίζω οτι τωρα παιζει μονος του σε ταχύτητα και εφε. Πολυ διαφορετικός όμως.

 

Ο go για μένα εχει χάσει αρκετα τελευταία. Μπορει να εχει ρυθμίσεις αλλα η κατανάλωση mb και η απόκριση του δεν ειναι καθόλου smooth άμα τον φορτωσω σαν τους άλλους ή τον μαμα.

 

Ο holo καταναλώνει λιγότερα mb στην ράμ απο τον μαμα launcher(για την ιδια χρήση), μονο αυτο λέει πολλα. Ο nova καταναλώνει τα ιδια αν όχι και αυτός λιγότερο απο τον εργοστασιακο, αλλα περισσοτερα απο τον holo.

 

Μιλάω για τον εργοστασιακο/μαμα launcher του galaxy nexus μετα απο στήσιμο κανονικα και μέρες δοκιμή. Ο οποίος ειναι πολυ πιο ελαφρυς απο του note και το περιβάλλον του touch wiz. Σε συσκευές με touch wiz πραγματικα η διάφορα στην κατανάλωση της ράμ ειναι χαοτική με άλλους launchers.

 

+1 .. Τα είπες όλα. ;)

Link to comment
Share on other sites

σε desire s παντως με 768 ραμ και 1gb επεξεργαστη ο nova ειναι ο πιο γρηγορος.ακομα και απο τον holo που το ειχα με gb.μετα την αναβαθμιση σε ics επισημως εγινε διαθεσιμος και ο nova που με εξεπληξε.κανενα redraw! εδω και μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον nova στο xperia Tipo μου και είμαι πολύ ευχαριστημένος,ήδη σκέφτομαι να αγοράσω την prime έκδοση
Android uber alles
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στον nova όταν είσαι μέσα στις εφαρμογές να μην περνάει στα widgets όταν γίνεται η κύλιση πάρα μόνο όταν το επιλέξεις από πάνω, όπως στον default στο s3;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος στον nova όταν είσαι μέσα στις εφαρμογές να μην περνάει στα widgets όταν γίνεται η κύλιση πάρα μόνο όταν το επιλέξεις από πάνω, όπως στον default στο s3;

 

Ρυθμίσεις nova, συρτάρι εφαρμογών, στο advanced επέλεξε το isolate tabs.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις nova, συρτάρι εφαρμογών, στο advanced επέλεξε το isolate tabs.

 

Ευχαριστώ, ωραίος φαίνεται ο nova αν και το να φτιάξεις τους φακέλους είναι λίγο χρονοβόρο.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τον go αλλα δεν μου αρεσε η εμφανιση του...

Με τον nova τπτ ιδιαιτερο.

Ο next ειναι καλος?

Εχετε καποιον αλλο να προτινετε?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι εγώ nova πλέον φανατικά.

Ταχύτατος και με πολλές ρυθμίσεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

TSF launcher στην τιμή του Next περίπου, εντελώς διαφορετικός απ'τους υπόλοιπους και απίστευτα smooth (ο καλύτερος κατ'εμέ σ'αυτόν τον τομέα). Σίγουρα αξίζει μια ματιά.:)
Link to comment
Share on other sites

TSF launcher στην τιμή του Next περίπου, εντελώς διαφορετικός απ'τους υπόλοιπους και απίστευτα smooth (ο καλύτερος κατ'εμέ σ'αυτόν τον τομέα). Σίγουρα αξίζει μια ματιά.:)

 

Να βγάλουν κανένα update όμως γιατί έχουν περάσει 2 μήνες +

Link to comment
Share on other sites

Να βγάλουν κανένα update όμως γιατί έχουν περάσει 2 μήνες +

 

Πεστα Πεστα, περιμένουμε και μείζον update.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Να βγάλουν κανένα update όμως γιατί έχουν περάσει 2 μήνες +

 

Έχει ανακοινώσει έκδοση μετά το νέο έτος των Κινέζων. Νομίζω πως ήταν πριν λίγες μέρες η πρωτοχρονιά τους.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανακοινώσει έκδοση μετά το νέο έτος των Κινέζων. Νομίζω πως ήταν πριν λίγες μέρες η πρωτοχρονιά τους.

 

Έχεις δίκιο.

Την Δευτέρα έληξε το έληξε το εορταστικό τους δεκαήμερο.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ο tsf φτιάξει την κίνηση στα scrollable widgets δεν υπάρχει για μένα άλλος launcher

 

Έχω την αίσθηση πως το έχουν βελτιώσει αυτό το θέμα.

Δύο scrollable widgets που χρησιμοποιώ πάνε σχεδόν τέλεια.

Αυτά που με ενοχλούν είναι τα white blocks και μου μερικές φορές τα widgets περνάνε σε διπλανή οθόνη χωρίς να φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς επιβεβαίωσα ότι ο tsf μου κολλάει το κινητό, μου μαυρίζει την οθόνη κα πρέπει να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω. Σιγουρεύτηκα γιατί είναι η τρίτη φορά που αφού τον έχω βγάλει μόλις του κάνω επαναγκαταστασης μου κολλάει το κινητό......
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς επιβεβαίωσα ότι ο tsf μου κολλάει το κινητό, μου μαυρίζει την οθόνη κα πρέπει να βγάλω την μπαταρία και να την ξαναβάλω. Σιγουρεύτηκα γιατί είναι η τρίτη φορά που αφού τον έχω βγάλει μόλις του κάνω επαναγκαταστασης μου κολλάει το κινητό......

 

Ποιό κινητό έχεις;

Τον έχεις σπασμένο ή αγορασμένο;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το galaxy ace 2 και τον έχω κανονικά αγορασμένο. Τους έστειλα μήνυμα και θα το λάβουν λέει υποψην τους....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είχα επικοινωνία με την ομάδα ανάπτυξης του Vire Launcher και πέρα από αυτά που του είχα πει ( βλ. προηγούμενες σελίδες ) του ζήτησα και το απλό,δλδ να έχουμε επιλογή να βάζουμε wallpaper που να μη γίνεται stretched αλλά να μπαίνει αυτούσιο με τη σωστή αρχική του ανάλυση.Επίσης σαν δευτερεύον, του ζήτησα να μπει επιλογή να βάζουμε ξεχωριστό wallpaper σε κάθε home screen.Μου απάντησε ότι του άρεσαν πολύ οι προτάσεις μου και τις έβαλε ήδη στην to-do list.:) Άντε να δούμε:)

 

Εντωμεταξύ χάρη στις ψήφους πολλών από εσάς πάει καλά η ψηφοφορία να μπει το θαυμάσιο κρυστάλλινο εφέ του Vire στον Nova :

http://feedback.novalauncher.com/forums/145180-nova-feature-requests

 

Ευχαριστώ Nova users :bow:

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΘΕΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ..................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad:

 

 

Πλάκα έχει πάντως:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...