Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Απλά τοποθετείς ένα εικονίδιο πάνω στο άλλο και αυτόματα δημιουργείτε φάκελος.έπειτα τον ονομάζεις όπως θέλεις.

Thanks!Απορώ πώς το ανακάλυψες :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks!Απορώ πώς το ανακάλυψες :)

Eίναι γνωστό κόλπο από το άιφον :)

 

Ο nova εχει δικα του widget οπως εχει ο GO ???

Όχι, δεν έχει δικά του.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, ειμαι με miui με launcher Atom, και εχω το εξεις προβλημα δεν μπορω να βαλω Widgets στις οθονες μου! μου εμφανιζει το μηνυμα "settings διακοπηκε" εκανα απεγκαστασταση και ξανα εγκατασταση αλλα δεν αλλαξε κατι το ιδιο μηνυμα εμαφανιζει.

εαν καποις γνωριζει help!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα βαλει τον Nova επειδη ακουγα πολυ καλα λογια αλλα τον free.

Δεν με βολεψε αι ετσι τον εβγαλα.

Ο prime εχει gestoures? Ειχα δει στο menu οτι ειχε κινησεις.Αν μπορει καποιος να μου πει

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ο prime εχει gestoures? Ειχα δει στο menu οτι ειχε κινησεις.Αν μπορει καποιος να μου πει

 

Αν και απαντήθηκε, για να πάρεις μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα βαλει τον Nova επειδη ακουγα πολυ καλα λογια αλλα τον free.

Δεν με βολεψε αι ετσι τον εβγαλα.

Ο prime εχει gestoures? Ειχα δει στο menu οτι ειχε κινησεις.Αν μπορει καποιος να μου πει

 

Ειναι ίδιοι απλώς ο prime εχει έξτρα δυνατότητες που στον free ειναι κλειδωμενες.

 

Μπορείς να δεις απο τον free ποιες ειναι αυτες. Ειναι καλός launcher, υπάρχει και πιο ελαφρυς σε ίδιο μοτίβο, αλλα δεν εχει θέματα ταχύτητας ο νοβα σε καλές συσκευές. Ναι εχει gestures όπως λέει ο φίλος και συνδυασμό χτυπηματων (2πλο ταπ για μενου)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρει κάποιος πως αλλάζουμε ένα εικονίδιο στον Next; Βάζω τις "Ρυθμίσεις" ως shortcut στο Home και δεν μπορώ να αλλάξω το icon με τίποτα. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρει κάποιος πως αλλάζουμε ένα εικονίδιο στον Next; Βάζω τις "Ρυθμίσεις" ως shortcut στο Home και δεν μπορώ να αλλάξω το icon με τίποτα. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει. Ευχαριστώ.

 

Δοκιμασες να κρατήσεις παρατεταμένο το εικονίδιο που θέλεις να αλλάξεις στην αρχική οθόνη? θα σου βγει λογικα παράθυρο με επιλογές. Απο εκει φορτώνεις την εικόνα απο το πακέτο που θες.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κρατήσεις παρατεταμένο το εικονίδιο που θέλεις να αλλάξεις στην αρχική οθόνη? θα σου βγει λογικα παράθυρο με επιλογές. Απο εκει φορτώνεις την εικόνα απο το πακέτο που θες.

 

Έχει διάφορες επιλογές (μετονομασία, αλλαγή κλήσης εικονιδίου, διαγραφή, πολλαπλή επιλογή, μετακίνηση) άλλα όχι αυτό. Σε κάποιου launchers έχω δει ότι αλλαγή εικονιδίου και μετονομασία τα έχουν μαζί. Εδώ δεν υπάρχει κάπου. Εγώ τουλάχιστον δεν το έχω βρει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το next launcher κ έχω ένα θέμα στο μενού προσπαθώ να φτιάξω τα εικονίδια όπως τα θέλω εγώ , τα μετακινώ αλλά μετά από λίγο αυτά έχουν αλλάξει θέση χωρίς να έχω κάνει κάτι εγω. Υπάρχει μια ρυθμίσει που μπορείς να τα βάλεις αλφαβητικά ή ε την σειρά που μπήκαν, αλλά εγώ θέλω να. Τους αλλάξω θέση κ να παραμείνουν, πως γίνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ίδιοι απλώς ο prime εχει έξτρα δυνατότητες που στον free ειναι κλειδωμενες.

 

Μπορείς να δεις απο τον free ποιες ειναι αυτες. Ειναι καλός launcher, υπάρχει και πιο ελαφρυς σε ίδιο μοτίβο, αλλα δεν εχει θέματα ταχύτητας ο νοβα σε καλές συσκευές. Ναι εχει gestures όπως λέει ο φίλος και συνδυασμό χτυπηματων (2πλο ταπ για μενου)

 

Ποιος ειναι ο πιο ελαφρυς απο αυτον? Και γενικα ποιος ειναι πιο ελαφρυς και ταυτοχρονα καλος?

Ο stock δεν ειναι ο πιο ελαφρυς απο ολους?απλα με τις λιγοτερες επιλογες? η δεν ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει ρύθμιση στον Nova για τα εικονίδια των εφαρμογών ώστε να μην έχουν πλαίσιο γύρω γύρω αλλά να είναι μόνο η εικόνα της εφαρμογής;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει ρύθμιση στον Nova για τα εικονίδια των εφαρμογών ώστε να μην έχουν πλαίσιο γύρω γύρω αλλά να είναι μόνο η εικόνα της εφαρμογής;

Ρυθμίσεις Nova/Φάκελοι/Φόντο φακέλου/κανένα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για τα εικονίδια των εφαρμογών; Να μην έχουν δηλαδή περίγραμμα;
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο και για τα εικονίδια των εφαρμογών; Να μην έχουν δηλαδή περίγραμμα;

 

Δεν νομιζω να γινεται αυτο φιλε μου, εκτος κι αν χρησιμοποοησεις καποιο icon pack που να κανει αυτο που ζητας (δεν ξερω καποιο, σαν ιδεα το λεω).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, τελικα ποιο θεωρειτε καλυτερο αναμεσα στο Nova καισ τον next? αξιζει αν δωσουμε τα χρηματα αυτα για την αγορα του next?
Link to comment
Share on other sites

η μεγαλύτερη έλλειψη του Nova είναι ότι δεν έχει ταξινόμηση στο app drawer. Για μένα είναι πάρα πολύ βασικό και ως ότου το φτιάξουν δεν τον χρησιμοποιώ αν και τον έχω αγορασμένο. τους έχω στείλει άπειρα μηνύματα άλλα δεν......!!!! μέχρι στιγμής. Εξίσου πάρα πολύ καλός είναι ο apex pro οποίος κάνει τα πάντα και γι' αυτό τον χρησιμοποιώ.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

η μεγαλύτερη έλλειψη του Nova είναι ότι δεν έχει ταξινόμηση στο app drawer. Για μένα είναι πάρα πολύ βασικό και ως ότου το φτιάξουν δεν τον χρησιμοποιώ αν και τον έχω αγορασμένο. τους έχω στείλει άπειρα μηνύματα άλλα δεν......!!!! μέχρι στιγμής. Εξίσου πάρα πολύ καλός είναι ο apex pro οποίος κάνει τα πάντα και γι' αυτό τον χρησιμοποιώ.

 

 

καλυτερος θεωρεις απο τον next ειναι ο apex? πιο γρηγορος?

Link to comment
Share on other sites

καλυτερος θεωρεις απο τον next ειναι ο apex? πιο γρηγορος?

Γνώμη μου και το έχω πεί πολλές φορές, ο apex, όπως και ο adw στην προεπισκόπιση των οθονών (αλά sence) έχουν λάγκ και το γραφικό δεν είναι ομαλό (όχι πάντα, κάποιες φορές). Φαίνεται ότι αυτό ενοχλεί μόνο εμένα , καθώς οι περισσότεροι χρήστες δεν δίνουν σημασία και δεν το αναφέρουν. Κατά τα άλλα και οι 2 που αναφέρεις (next & apex) είναι πολύ καλοί και γρήγοροι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και εβαλα τον Nova prime. Απλα δεν εχω λογια για τα gestures.

Εχω ασχημες εμπειριες με τα home buttons απο iphone μερια και καθε φορα που το παταγα για να ανοιξω το multitasking ποναγε η καρδια μου.

 

Τωρα δεν ξερω ποσο ελαφρύς ειναι

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τελικα δεν αντεξα και εβαλα τον Nova prime. Απλα δεν εχω λογια για τα gestures.

Εχω ασχημες εμπειριες με τα home buttons απο iphone μερια και καθε φορα που το παταγα για να ανοιξω το multitasking ποναγε η καρδια μου.

 

Τωρα δεν ξερω ποσο ελαφρύς ειναι

Mε το Note2 συνεργάζεται άψογα. Τον ίδιο έχω και εγώ. Αν δεν τον γεμίσεις με widgets, θα είναι μια χαρά. (μέχρι 7-8 widgets συνολικά είναι οκ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...