Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Holo hd για φασόλι και holo plus για παγωτό

 

Σε παραπάνω ποστ στον holo plus αναφερόμουνα ότι λαγκάρει σε σχέση με τους άλλους σε ICS. Τέλος πάντων, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τον Apex pro 1.4.1 σε razr xt910 και πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει διότι παλαιότερα δεν με ενθουσίασε.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε παραπάνω ποστ στον holo plus αναφερόμουνα ότι λαγκάρει σε σχέση με τους άλλους σε ICS. Τέλος πάντων, αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ τον Apex pro 1.4.1 σε razr xt910 και πραγματικά με έχει εντυπωσιάσει διότι παλαιότερα δεν με ενθουσίασε.

 

Ics φοράς;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σας.Ψαχνω εναν launcher που να μπορεί να κάνει οτι και ο μαμα.Τι εννοω..Εχω το s3 με 4.1.2 βαζω τον nova prime plus κανει φακέλους άλλα πουθενα δεν βρήκα ρυθμιση για το μενού να εχει επεξεργασία και να μπορώ να βαζω της εφαρμογές με οποια σειρά θελω εγω και οχι αλφαβητικά οπως τα κανει μονο του.. Βαζω το holo hd plus αλλα και πάλι ουτε φακέλους στο μενου μπορώ να κανω και μου βαζει τα apps πάλι αλφαβητικά..Μου εχουν σπάσει τα νεύρα για να μην κατεβαζω και δοκιμαζω 50 launcher η ερώτηση μου παρακαλώ πολύ ειναι υπάρχει καποιος launcher που να μπορεί να κάνει φακέλους στο μενού τον εφαρμογών και κυρίως να μπορεις στο μενού να επεξεργαστής το υπόλοιπα apps εκτος αυτα που θα εχεις βάλει στους φακέλους και θα έχεις κάνει απόκρυψη και να μπορείς να τα βάζεις εσυ πανω κατω με οποια σειρά θελεις και σε οποια σελιδα θελεις σαν τον μαμα οταν πατας επεξεργασια μενου? Αυτο για μενα είναι πολυ συμαντικο αλλιως να τα σβησω ολα και ας μεινω με τον μαμα και ας παει το μενού ενα χιλιοστο πια αργα απτους άλλους launcher. .Συγνωμη αν πολυλογώ αλλα κουραστικα με της δοκιμές βαλε βγαλε. Περιμενω την βοήθεια σας ευχαριστώ πολυ!!! ;););)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σας.Ψαχνω εναν launcher που να μπορεί να κάνει οτι και ο μαμα.Τι εννοω..Εχω το s3 με 4.1.2 βαζω τον nova prime plus κανει φακέλους άλλα πουθενα δεν βρήκα ρυθμιση για το μενού να εχει επεξεργασία και να μπορώ να βαζω της εφαρμογές με οποια σειρά θελω εγω και οχι αλφαβητικά οπως τα κανει μονο του.. Βαζω το holo hd plus αλλα και πάλι ουτε φακέλους στο μενου μπορώ να κανω και μου βαζει τα apps πάλι αλφαβητικά..Μου εχουν σπάσει τα νεύρα για να μην κατεβαζω και δοκιμαζω 50 launcher η ερώτηση μου παρακαλώ πολύ ειναι υπάρχει καποιος launcher που να μπορεί να κάνει φακέλους στο μενού τον εφαρμογών και κυρίως να μπορεις στο μενού να επεξεργαστής το υπόλοιπα apps εκτος αυτα που θα εχεις βάλει στους φακέλους και θα έχεις κάνει απόκρυψη και να μπορείς να τα βάζεις εσυ πανω κατω με οποια σειρά θελεις και σε οποια σελιδα θελεις σαν τον μαμα οταν πατας επεξεργασια μενου? Αυτο για μενα είναι πολυ συμαντικο αλλιως να τα σβησω ολα και ας μεινω με τον μαμα και ας παει το μενού ενα χιλιοστο πια αργα απτους άλλους launcher. .Συγνωμη αν πολυλογώ αλλα κουραστικα με της δοκιμές βαλε βγαλε. Περιμενω την βοήθεια σας ευχαριστώ πολυ!!! ;););)

 

Ο next launcher κάνει αυτά που ζητάς και είναι αρκετά γρήγορος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα. Θα ήθελα την βοήθεια σας.Ψαχνω εναν launcher που να μπορεί να κάνει οτι και ο μαμα.Τι εννοω..Εχω το s3 με 4.1.2 βαζω τον nova prime plus κανει φακέλους άλλα πουθενα δεν βρήκα ρυθμιση για το μενού να εχει επεξεργασία και να μπορώ να βαζω της εφαρμογές με οποια σειρά θελω εγω και οχι αλφαβητικά οπως τα κανει μονο του.. Βαζω το holo hd plus αλλα και πάλι ουτε φακέλους στο μενου μπορώ να κανω και μου βαζει τα apps πάλι αλφαβητικά..Μου εχουν σπάσει τα νεύρα για να μην κατεβαζω και δοκιμαζω 50 launcher η ερώτηση μου παρακαλώ πολύ ειναι υπάρχει καποιος launcher που να μπορεί να κάνει φακέλους στο μενού τον εφαρμογών και κυρίως να μπορεις στο μενού να επεξεργαστής το υπόλοιπα apps εκτος αυτα που θα εχεις βάλει στους φακέλους και θα έχεις κάνει απόκρυψη και να μπορείς να τα βάζεις εσυ πανω κατω με οποια σειρά θελεις και σε οποια σελιδα θελεις σαν τον μαμα οταν πατας επεξεργασια μενου? Αυτο για μενα είναι πολυ συμαντικο αλλιως να τα σβησω ολα και ας μεινω με τον μαμα και ας παει το μενού ενα χιλιοστο πια αργα απτους άλλους launcher. .Συγνωμη αν πολυλογώ αλλα κουραστικα με της δοκιμές βαλε βγαλε. Περιμενω την βοήθεια σας ευχαριστώ πολυ!!! ;););)

 

Σε free έκδοση τα κάνει αυτά ο golauncher.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Eίχα για καιρό τον apex και αν και δεν ήταν σφαιράτος, τον είχα συνηθίσει. Έπειτα έβαλα τον adw που ήταν πιο γρήγορος και είχα βάλει και την εφαρμογή για που δείχνει τις κλήσεις/μηνύματα. Τελικά έβαλα nova και αν και δεν έχει πολλά εφέ και την ειδοποίηση των μηνυμάτων, είναι πιο ωραίος σε λειτουργία και πιο σταθερός.
Link to comment
Share on other sites

Eίχα για καιρό τον apex και αν και δεν ήταν σφαιράτος, τον είχα συνηθίσει. Έπειτα έβαλα τον adw που ήταν πιο γρήγορος και είχα βάλει και την εφαρμογή για που δείχνει τις κλήσεις/μηνύματα. Τελικά έβαλα nova και αν και δεν έχει πολλά εφέ και την ειδοποίηση των μηνυμάτων, είναι πιο ωραίος σε λειτουργία και πιο σταθερός.

 

Όταν λες την ειδοποίηση των μηνυμάτων στον Nova τι εννοείς;

 

μαλλον, τον αριθμο μη αναγνωσμενων μηνυματων ή κλησεων, που βγαινει πανω στα εικονιδια. αυτη η επιλογη υπαρχει στον Nova Prime.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον, τον αριθμο μη αναγνωσμενων μηνυματων ή κλησεων, που βγαινει πανω στα εικονιδια. αυτη η επιλογη υπαρχει στον Nova Prime.

 

Αν εννοεί αυτό τότε δεν θα χρειαστεί τον Prime αλλά το TeslaUnread.;)

 

Εγκαθιστώντας το θα βρει μέσα απ'τις ρυθμίσεις του Nova το μενού ενεργοποίησης του μετρητή για κλήσεις, μηνύματα, emails κλπ.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να αλλάξω το φόντο της lock screen σε nova prime με omega 18 ; Το έχει προσπαθήσει κάνεις;
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεί αυτό τότε δεν θα χρειαστεί τον Prime αλλά το TeslaUnread.;)

 

Εγκαθιστώντας το θα βρει μέσα απ'τις ρυθμίσεις του Nova το μενού ενεργοποίησης του μετρητή για κλήσεις, μηνύματα, emails κλπ.:)

 

εχεις δικιο Μακη. στον free Nova ομως, υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, ή ξεκλειδωνει μονο στον Prime;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να αλλάξω το φόντο της lock screen σε nova prime με omega 18 ; Το έχει προσπαθήσει κάνεις;

 

Δεν έχω την Omega αυτή τη στιγμή για να τσεκάρω αλλά δες εσύ μήπως.. πήγαινε "Ρυθμίσεις (της rom που φοράς, όχι του Nova) - Οθόνη - Φόντο οθόνης κλειδώματος"..:)

 

εχεις δικιο Μακη. στον free Nova ομως, υπαρχει αυτη η δυνατοτητα, ή ξεκλειδωνει μονο στον Prime;

 

Εδώ μπορεί να έχεις δίκιο εσύ, επειδή αγόρασα αμέσως τον Prime δεν θυμάμαι αν μπορούσε να το ενεργοποιήσει απ'τη δωρεάν έκδοση.. ας το τσεκάρει ο φίλος να μας πει..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω την Omega αυτή τη στιγμή για να τσεκάρω αλλά δες εσύ μήπως.. πήγαινε "Ρυθμίσεις (της rom που φοράς, όχι του Nova) - Οθόνη - Φόντο οθόνης

Φίλε Μάκη από κει πάω αλλά δεν μου το αλλάζει. Δεν ξέρω τι να πω δηλαδή. :banghead:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ μπορεί να έχεις δίκιο εσύ, επειδή αγόρασα αμέσως τον Prime δεν θυμάμαι αν μπορούσε να το ενεργοποιήσει απ'τη δωρεάν έκδοση.. ας το τσεκάρει ο φίλος να μας πει..:)

 

Την επιλογή αυτή την έχει μόνο ο nova prime.

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενας να με δωσει κανενας λογισμικο αντροιντ να βαλω στο ταμπλετ μου και να πηγαινει ποιο γρηγορα και το πως θα το κανω φυσικα!!ειμαι ασχετος αλλα με λιγο διαβασμα θα τα καταφερω η θα παει για πεταμα :)

 

(http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.909287 ) αυτο ειναι το ταμπλετ μου

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχει κανενας να με δωσει κανενας λογισμικο αντροιντ να βαλω στο ταμπλετ μου και να πηγαινει ποιο γρηγορα και το πως θα το κανω φυσικα!!ειμαι ασχετος αλλα με λιγο διαβασμα θα τα καταφερω η θα παει για πεταμα :)

 

(http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.909287 ) αυτο ειναι το ταμπλετ μου

 

Δεν μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε firmware στο tablet σου μιας και όλα είναι device-specific. Για τα tablet συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=170

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα πάει καλά με τα Ελληνικά. Για λίγο που τον δοκίμασα δεν εμφανίζει σωστά όλους τους χαρακτήρες.

 

Εμένα μια χαρά τους εμφανίζει αλλά στο nexus 7 έχει τραγικά θέματα scrolling

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεί αυτό τότε δεν θα χρειαστεί τον Prime αλλά το TeslaUnread.;)

 

Εγκαθιστώντας το θα βρει μέσα απ'τις ρυθμίσεις του Nova το μενού ενεργοποίησης του μετρητή για κλήσεις, μηνύματα, emails κλπ.:)

 

Προϋποθέτει να χεις nova prime χώρια ότι αν έχεις root υπάρχει και άλλη που συνεργάζεται και με τον απλό nova. Πάντως για sms έχω το sms pop up και δεν με πολυκαίει απλώς πιο πολύ σαν ένα στοιχείο διαφοροποίησης με τον adw σε free έκδοση το λέω ;)

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είδα την σχετικη ερώτηση ενός παιδιού για αλλαγη εικονιδιων σε αλλο θεμα είπα να θυμίσω κατι που οι περισσοτεροι εδώ μαλλον θα ξερετε. Οτι οι launchers (οι περισσοτεροι) μπορούν να αλλάξουν τα εικονίδια τους κατα προτίμηση. Αυτο που θέλετε ειναι icons pack απο το play store. Υπάρχουν free και paid για όλα τα γούστα.

 

Μερικα απο τα γνωστά free packs που ανανεώθηκαν και πρόσφατα ειναι τα:

 

Dcikonz. Μεγάλα και καλοσχεδιασμένα, απο τα καλύτερα και πλήρη: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.czarnomorski.theme.dcikonz

 

Box. Εχουν τρισδιάστατο σχήμα που δηλώνει και το ονομα τους: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gau.go.launcherex.theme.box

 

Metrostation. Καμια σχεση με τα tiles (των windows) αλλα δίνουν αυστηρη και πολυ διαφορετική εικονα απο τα συνηθισμένα. Επιλέγεις και χρώμα σε αντίθεση με τα παραπάνω: https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.u1aryz.products.metrostation

 

Υπαρχουν πολλα ακομα πακετα με εικονίδια. Αυτα που εδωσα δουλευουν με nova/apex/adw/holo/TSF και αρκετους ακομα. Μπορείτε να τα συνδιασετε και μεταξύ τους, αλλα θέλει στυλ και τροπο ωστε να μην μοιάζει με τον Frankenstein η αρχικη σας οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμάσει άλλους για να έχω άποψη αλλά τον nova prime πουεχω τώρα φορτωμένο στο nexus μου ειναι σούπερ

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι. Στη free έκδοση του adw υπάρχει ρύθμιση στο συρτάρι εφαρμογών να πηγαίνει από την τελευταία σελίδα στη πρώτη πάλι ;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ψάχνω ψάχνω αλλά δεν βρίσκω κάτι. Στη free έκδοση του adw υπάρχει ρύθμιση στο συρτάρι εφαρμογών να πηγαίνει από την τελευταία σελίδα στη πρώτη πάλι ;

 

Απο οτι θυμαμαι οχι. Ουτε στην καν στην paid.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...