Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Κάθε φορά που μαθαίνω για κάποιο νέο Launcher τον κάνω εγκατάσταση και κάθε φορά γυρνάω στον αγαπημένο μου LauncherPro :lol:

 

Launcer Pro κι εγώ. Δαγκωτό. Ότι κι αν έχω δοκιμάσει, πάντα στον Launcer Pro γυρίζω! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η απορία μου σε όσους χρησιμοποιούν launcer είναι πως βολεύονται με ολες τις εφαρμογές χύμα;; το πρωτο που έψαχνα να βρω και έψαχνα launcer ήταν εναν που να μπορώ να βαλω τις εφαρμογές μου σε φακέλους και να χω έτσι 2-3 σελίδες και με τη σειρά που τις θέλω εγώ οχι αλφαβητικά και μόνο το go launcer βρηκα να το κανει και δε τον αλλάζω πλέον, δοκιμασα και τον spb shell αλλά τιποτα το ιδαίτερο τελικά που θελει και 11€

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή που έχεις είναι αυτή στο avatar σου τότε απορώ γιατί χρησιμοποιείς Launcherpro :)

Ο SPB shell 3d είναι πολύ καλός σε low end συσκευές στυλ zte blade, εκεί όντως κάνει την διαφορά

Σε high-end όμως αν εξαιρέσεις το WOW/Cool factor δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Να υποθεσω πως η συσκευη μου (Desire Z) ανηκει στις high end? η τιμη της τουλαχιστον ηταν ... too high :lol:)

Εσυ ποιν θα μου προτεινες, καθοτι απο οσο βλεπεις ειμαι ψιλοασχετος και ειδικα με τους launchers δεν το εχω ψαξει τελειως!

 

(τελικα τα σκασα τα 11 ευροπουλα μα οπως λες και εσυ δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο... ας προσεχα! :p)

Link to comment
Share on other sites

Η απορία μου σε όσους χρησιμοποιούν launcer είναι πως βολεύονται με ολες τις εφαρμογές χύμα;;

 

γιατί όχι; Όλο το point είναι να βάλεις οτι χρειάζεσαι στις επιφάνειες έτσι ώστε να μην χρειάζεται ποτέ να ανοίγεις το app draw

Αν πάλι έχεις πολλά widgets και δεν σου φθάνει ο χώρος απλά κάνε φακέλους στις επιφάνειες :)

Να υποθεσω πως η συσκευη μου (Desire Z) ανηκει στις high end? η τιμη της τουλαχιστον ηταν ... too high :lol:)

Εσυ ποιν θα μου προτεινες, καθοτι απο οσο βλεπεις ειμαι ψιλοασχετος και ειδικα με τους launchers δεν το εχω ψαξει τελειως!

 

(τελικα τα σκασα τα 11 ευροπουλα μα οπως λες και εσυ δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο... ας προσεχα! :p)

Προσωπικά βρίσκω τον Go launcher ex κορυφαίο και φυσικά δωρεάν, σαν δεύτερη επιλογή απλός και λιτός ο zeam launcher.

Αυτοί οι είναι οι αγαπημένοι μου, αλλά γιατί δεν χρησιμοποιείς τον Sense(μαμά) που έχει κορυφαία widgets ;

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Δεν βάζετε και καμιά φωτό απ' ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ τους launchers;

 

Δες εδω ένα βιντεακι να πάρεις μια ιδέα για τον Launcher pro plus.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3633933#post3633933

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δες εδω ένα βιντεακι να πάρεις μια ιδέα για τον Launcher pro plus.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3633933#post3633933

 

Η μουσικουλα που εχεις βαλει ειναι ολα τα ευρω!!!αχχαχααχααχ

Ωραια παιζει παντως στο optimus,φορτωμενο και με live wallpaper!Και δεν του το χα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Η μουσικουλα που εχεις βαλει ειναι ολα τα ευρω!!!αχχαχααχααχ

Ωραια παιζει παντως στο optimus,φορτωμενο και με live wallpaper!Και δεν του το χα...

 

Φίλε είναι το καλύτερο επώνυμο φθηνο android. Έχει 512MB ram και δεν καταλαβαίνει τίποτα.

Βλέπεις πόσες εφαρμογές είναι ανοικτές, παίζει μουσικη, έχει Live wallpaper, foul στα widgets και η μνήμη του δεν πέφτει με τίποτα κάτω απο 160ΜΒ.

Γι αυτο αναφέρομαι συνεχώς σ αυτο, ενω δεν λέω τίποτα για το Nexus S.;) και μπαταρία ισαξια με του iPhone 4.

 

Του έχω μέσα μια sim Internet on the go και το χρησιμοποιω για όλες τις βρώμικες δουλειές. Δίνει Ίντερνετ σε όλες τις συσκευές μου, παίζει μουσικη όλη μέρα στο γραφείο τι άλλο θέλω. Κάνει τα πάντα.

 

Σορρυ για το off topic.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να περάσω τον Launcher pro plus. Δεν θέλω να περάσω όλα τα widgets από την αρχή. Υπάρχει τρόπος;;;

 

Δεν χρειάζεται να περάσεις όλα τα widgets. Επιλέγεις μέσα απο το μενου του. Launcher ποια θέλεις. Αν δεν θέλεις καθόλου τα widgets μπορείς να περάσεις την δωρεάν έκδοση του. Που δεν περιέχει widgets.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν διατύπωσα σωστά την ερώτηση μου. Και στις 7 οθόνες μου έχω περάσει πολλά widgets. Υπάρχει τρόπος να περαστούν αυτόματα στον Launcher;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν διατύπωσα σωστά την ερώτηση μου. Και στις 7 οθόνες μου έχω περάσει πολλά widgets. Υπάρχει τρόπος να περαστούν αυτόματα στον Launcher;;;

 

Όχι θα τα ριξεις ξανα επάνω. Δεν χάνεις τις ρυθμίσεις σου. Μ ένα πάτημα θα τα έχεις πίσω.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν διατύπωσα σωστά την ερώτηση μου. Και στις 7 οθόνες μου έχω περάσει πολλά widgets. Υπάρχει τρόπος να περαστούν αυτόματα στον Launcher;;;

 

7 οθόνες γεμάτες widget? Τί έχεις φτιάξει ρε φίλε!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εδώ και λίγες μέρες έχω το ideos x5. σήμερα του πέρασα τον spb shell και δεν πίστευα στα μάτια μου!!! ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΗ!

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

εδώ και λίγες μέρες έχω το ideos x5. σήμερα του πέρασα τον spb shell και δεν πίστευα στα μάτια μου!!! ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΗ!

σε σχεση με το spb shell για wm μου φαινεται οτι μπορω να βαλω πιο λιγα widgets ανα οθονη ρε γμτ!

σε ενα πανελ εχει ολοκληρο το ρολοι ,πως το σβηνω ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

σε σχεση με το spb shell για wm μου φαινεται οτι μπορω να βαλω πιο λιγα widgets ανα οθονη ρε γμτ!

σε ενα πανελ εχει ολοκληρο το ρολοι ,πως το σβηνω ξερεις?

αυτο ακόμη το ψάχνω! νομίζω ότι δεν γίνετε να τα σβήσεις!

το καλό όμως είναι ότι μπορείς να εμφανίσεις όποια καρτέλα θέλεις.

όσο για τα widgets δεν έχεις δίκιο, πας στην διαχείριση panel και προσθέτεις όσες καρτέλες θέλεις!

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακόμη το ψάχνω! νομίζω ότι δεν γίνετε να τα σβήσεις!

το καλό όμως είναι ότι μπορείς να εμφανίσεις όποια καρτέλα θέλεις.

όσο για τα widgets δεν έχεις δίκιο, πας στην διαχείριση panel και προσθέτεις όσες καρτέλες θέλεις!

 

ναι εννοω ανα πανελ οτι στα wm επαιρνε πιο πολλα widgets και γενικα τα widgets σε wm ηταν πιο πολλα απο οτι στο android!προς το παρον ελπιζω!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και εγώ τον LauncherPro βολεύτικα.
Philips Savvy -> Ericsson A2618 -> S.E. T630 -> Nokia 3510 -> S.E. K700 -> S.E. K800 -> S.E. XPERIA X1 -> S.E. C510 -> S.E. XPERIA X8->Samsung Galaxy S
Link to comment
Share on other sites

Και ο adw ex σίγουρα και αισίως και ο launcher pro (που αφορούν όμως τα widgets του)... Για άλλους δεν ξέρω!
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

o launcher pro υποστηριζει κανονικα θεματα και για τα οποια μπορειτε να εγκατστησετε και τα θεματα για το adw, ειναι πληρως συμβατα.
Link to comment
Share on other sites

o launcher pro υποστηριζει κανονικα θεματα και για τα οποια μπορειτε να εγκατστησετε και τα θεματα για το adw, ειναι πληρως συμβατα.

 

Εγώ που έχω LPP μπορώ να κατεβάσω θέμα για τον ADW και να "φορεθεί" στον LPP, κατάλαβα καλά;

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω LPP μπορώ να κατεβάσω θέμα για τον ADW και να "φορεθεί" στον LPP, κατάλαβα καλά;

 

Φυσικά Αλέκο. Στις πληροφορίες/περιγραφή τους στο market, κάποια theme του adw γράφουν ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για άλλους launcher όπως ο lpp. Ρίξε μια ματιά, έχει μπόλικα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι καλύτερος είναι ο LauncherPro, αν και την τελευταία εβδομάδα έχω περάσει τον Launcher και μου αρέσει αρκετά. Ήθελα να δω πώς εμφανίζονται τα WP7 smartphones. Πολύ καλή προσπάθεια από τον προγραμματιστή και όπως αναφέρει και ο ίδιος στην σελίδα της εφαρμογής στο Market, θα πρέπει να θεωρείται "Alpha Version". Ρίξτε του μια ματιά, κατά την γνώμη μου αξίζει.
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα. Έχω σε Χ8 τον GO Launcher EX. Κάθε φορά που βγαίνει κάποιο Update, εξαφανίζονται τα widgets και στο dock επανέρχονται τα default icons κλπ. Υπάρχει κάποιος τρόπος να παίρνω κάποιου είδους backup ώστε να μη χρειάζεται κάθε φορά να το κάνω manually?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...