Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

ωραία τον έχεις στήσει δε μπορώ να πω. Πρόσφατα έπαιξα μαζί του εχει μερικά ενδιαφέροντα widgets όπως αυτο με τα γενέθλια που ειναι το μόνο που έψαχνα να το βρω εκτός spb shell αλλά μάταια

 

πράγματι είναι ωραίος και δεν κόλλαγε παρά τα γραφικά του αλλά δεν με βόλεψε ούτε εμένα, μου έκανε πιο πολύ σαν launcher επίδειξης να το δείξεις σε κανά φίλο να κάνει ουάου και μετά να ξανά βάλεις τον παλιό launcher. Μερικά widget του είναι τέλεια...

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοίτα εδώ πως το έχω στήσει μήπως σου αρέσει η ''λογική''και τα widget ειναι όλα από το SPB Shell ..!!!;)

 

LG P990 2X & Launcher SPB Shell 3D.3gp

Πολυ ωραιο φιλε. Μπραβο σου, το εχει στησει σουπερ.:)

Οπως και να το κανουμε ειναι απο τους πολυ προσεγμενους launchers.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

πράγματι είναι ωραίος και δεν κόλλαγε παρά τα γραφικά του αλλά δεν με βόλεψε ούτε εμένα, μου έκανε πιο πολύ σαν launcher επίδειξης να το δείξεις σε κανά φίλο να κάνει ουάου και μετά να ξανά βάλεις τον παλιό launcher. Μερικά widget του είναι τέλεια...

Aκριβώς μα ακριβώς αυτό!!! Τον βλέπεις εντυπωσιάζεσαι, λες ουάου αλλά μετά λες ωραια ας βαλω εναν κανονικο launcher... Aπλά μακάρι να μπορούσαν να απομονωθούν μερικά από τα widget που έχει να περαστούν και στους υπόλοιπους launcher. Αυτό το widget με τα γενέθλια πάντως το εχω ψάξει παντου αλλά δε βρισκω κατι αντίστοιχο... αν εντοπίσει κανένας κατι το λεει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Aκριβώς μα ακριβώς αυτό!!! Τον βλέπεις εντυπωσιάζεσαι, λες ουάου αλλά μετά λες ωραια ας βαλω εναν κανονικο launcher... Aπλά μακάρι να μπορούσαν να απομονωθούν μερικά από τα widget που έχει να περαστούν και στους υπόλοιπους launcher. Αυτό το widget με τα γενέθλια πάντως το εχω ψάξει παντου αλλά δε βρισκω κατι αντίστοιχο... αν εντοπίσει κανένας κατι το λεει

 

Καλά...! αφού δεν σας αρέσει δεν σας το δίνω.....:lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά...! αφού δεν σας αρέσει δεν σας το δίνω.....:lol:

Το widget η τον launcher γιατι τον launcer τον εχω αλλα για το widget θα ελεγα τα καλύτερα εγώ, τι μοναδικός launcer ειναι!!!! χαχα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλά...! αφού δεν σας αρέσει δεν σας το δίνω.....:lol:

 

εγώ φίλε μου τον έχω αγοράσει από τους πρώτους και δεν τον χρησιμοποιώ το μετάνοιωσα πικρά. Τα widget που έχει τα περισσότερα είναι ελλιπέστατα έως ανύπαρκτα έχει μόνο κάνα δυο εφετζίδικα τίποτα άλλο, είναι δύσχρηστος, μη λειτουργικός με app drawer από τα πιο απαράδεκτα χωρίς δυνατότητα ταξινόμησης και οριζόντια πλοήγηση, δεν υποστηρίζει resize και scroll σε άλλα widget εκτός από τα δικά του, ο καιρός που έχει άλλα λέει άλλα συμβαίνουν να σημειωθεί ότι δεν έχει και πολλές πόλεις της Ελλάδος θα έλεγα ελάχιστες ..... θα μπορούσα να γράψω περισσότερα άλλα δεν αξίζει τον κόπο, σε σύγκριση με τους launcher που αναφέρουν τα παιδιά, ιδίως τον 360, είναι μηδέν η μέρα με τη νύχτα. Και μην ξεχνάμε ότι δεν είναι free άλλα αντιθέτως αρκετά υπερτιμημένος και θα έπρεπε να έχει καλύτερη υποστήριξη στους πελάτες τους.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

80 ΜΒ βλέπω ότι δεσμεύει ο SPB.

Jesus!

Go launcher, ADW ex, Launcher pro (οι καλύτεροι σύμφωνα με το poll) δεσμεύουν 20-30 MB. Θα προτιμήσω κάποιον απο αυτούς μαλλον...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν είναι δυνατόν!

Θα μαλώσουμε για μια εφαρμογή κινητού; Ο καθένας έχει άλλες ανάγκες και άλλες προτεραιότητες, οπότε δεν τίθεται το θέμα αν είναι καλός ή όχι, αλλά κατά πόσο βολεύει τον καθένα...

 

Τα off-topic μηνύματά σας διαγράφηκαν!

Ας συνεχίσουμε επί του θέματος σε χαμηλούς τόνους αυτή τη φορά ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

QQLauncher Pro

καινουργιος και ενδιαφερον.

 

Δεν είναι καινούργιος :)

Όταν τον είχα βάλει εγώ πάντως δεν ήταν αρκετά smooth. Πάνε μήνες όμως.

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασα χθες τον butterfly sskin ή κάπως έτσι, είχε κάποια ενδιαφέροντα στοιχεία, αρκετά smooth αλλά δεν με κάλυψε και γενικά μου θύμιζε λίγο ότι ήταν βασισμένος στο nemus....
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

2 μερες με 360 launcher και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,,

 

...Και εγω τον εχω λιγες μερες τωρα, ειναι πολυ καλος, μου αρεσει, με λιγες βελτιωσεις σε λεπτομερειες θα γινει απο τους καλυτερους...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 μερες με 360 launcher και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,,

 

Όντως έκλεισα ακριβώς 3 μέρες μακριά από τον go και τον έχω σχεδόν ξεχάσει. Η ταχύτητα και τα μηδέν κολλήματα του 360 με εχουν κανει να ξεχάσω τα extra του go. Έχουν κανει εξαιρετική δουλειά οι κινέζοι πρώτη φορά launcher χωρίς ούτε ένα κόλλημα, ενα απροσδώκητο κλεισιμο ή εστω μια μικρή καθυστερηση καποιες φορές στις εναλλαγές σελίδων...

 

ΥΓ: αν μπορούσε να απενεργοποιηθεί και το εφε του σβησιματος οταν μπαίνεις η βγαινεις απο το μενού η εστω να αντικατασταθει απο κάποιο άλλο θα ημουν λίγο παραπάνω ευτυχισμένος...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα κι εγώ τον 360, αλλά απογοητεύτηκα. Σε μένα κόλλαγε κάπως. Ο go δεν μου κόλλαγε έτσι. Πάντως μου άρεσε ο τρόπος που ανοίγουν οι φάκελοι.
Link to comment
Share on other sites

Όντως ο 360 είναι αρκετά καλός και βρίσκεται σε καλό δρόμο. Μου άρεσε πολύ η υλοποίηση του app drawer. Πιστεύω ότι αν συνεχίσουν έτσι θα φτιάξουν έναν αξιόλογο launcher. Το κακό του είναι ότι δεν μπορείς να αλλάξεις τις διαστάσεις των widgets οπότε γύρισα στον ADW. Θα τον έχω στα υπόψιν πάντως.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ στον 360, αν και φανατικός του ADW, και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Ταχύτατος, μηδενικά κολλήματα στο appdrawer με smoothness όσο δεν πάει. Μονάδικη παραφωνία η μη δυνατότητα resize των widgets αλλά θεωρώ ότι θα έρθει σε επόμενο update. Highly recommended έστω για δοκιμή.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αυτος ο 360 καλος βεβαια, αλλα δεν μου αρεσει καθολου σπο θεμα εμφανισης. Πολυ κινεζια...φωναζει miui απο χιλιομετρα!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αυτος ο 360 καλος βεβαια, αλλα δεν μου αρεσει καθολου σπο θεμα εμφανισης. Πολυ κινεζια...φωναζει miui απο χιλιομετρα!

 

Γι'αυτο υπαρχουν και τα θεματα, για να διαλεξεις αυτο που σου αρεσει. Ερχεται και theme engine για να φτιαχνουμε τα δικα μας θεματα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ στον 360, αν και φανατικός του ADW, και πραγματικά εντυπωσιάστηκα. Ταχύτατος, μηδενικά κολλήματα στο appdrawer με smoothness όσο δεν πάει. Μονάδικη παραφωνία η μη δυνατότητα resize των widgets αλλά θεωρώ ότι θα έρθει σε επόμενο update. Highly recommended έστω για δοκιμή.

 

Ρε παιδια, αυτος ο 360 καλος βεβαια, αλλα δεν μου αρεσει καθολου σπο θεμα εμφανισης. Πολυ κινεζια...φωναζει miui απο χιλιομετρα!

 

Και εγώ από adw προσπάθησα λίγο τον 360. Σταθερό τον λες, αλλά όχι smooth. Τα frame του είναι χαμηλά κατ' εμέ. Από την άλλη, ο ADW είναι πολύ πιό smooth αλλά μερικές φορές το χάνει πολύ.

 

Στα μείον του 360 που με ξενέρωσε πολύ είναι πως στον καιρό δεν έβρισκε ελληνικές πόλεις! Μήπως έκανα κάτι λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από adw προσπάθησα λίγο τον 360. Σταθερό τον λες, αλλά όχι smooth. Τα frame του είναι χαμηλά κατ' εμέ. Από την άλλη, ο ADW είναι πολύ πιό smooth αλλά μερικές φορές το χάνει πολύ.

 

Στα μείον του 360 που με ξενέρωσε πολύ είναι πως στον καιρό δεν έβρισκε ελληνικές πόλεις! Μήπως έκανα κάτι λάθος;

 

Ακομα δεν υποστηριζονται οι ελληνικες πολεις (γενικα νομιζω εχει μονο κινεζικες πολεις) , ειναι ομως στα προσεχως απο οτι διαβασα.

 

Aυτο το ειδατε;;

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν υποστηριζονται οι ελληνικες πολεις (γενικα νομιζω εχει μονο κινεζικες πολεις) , ειναι ομως στα προσεχως απο οτι διαβασα.

 

Aυτο το ειδατε;;

Eντυπωσιακό θα έλεγα!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τον Espier Launcher? Είδα στο YouTube ότι μιμείται πολύ καλά το iOS.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τον Espier Launcher? Είδα στο YouTube ότι μιμείται πολύ καλά το iOS.

 

Αυτός είναι ένας λόγος για τον οποίο τον απορρίπτω πριν καν τον δοκιμάσω. Αν μου άρεσε το iphone θα το αγόραζα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι ένας λόγος για τον οποίο τον απορρίπτω πριν καν τον δοκιμάσω. Αν μου άρεσε το iphone θα το αγόραζα.

 

ομοίως , τα ίδια και στις miui roms

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...