Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια πως μπορω να βαλω το μαμισιο ρολοι στον nova?εχω sony xperia s..

 

Γινεται ετσι?

 

Κατεβάζεις από το store αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vexedbadger.xperiadeskclock&feature=search_result#?t=W10.

Αλλά είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει ήδη στις εφαρμογές και στα widget του κινητού σου?

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις από το store αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vexedbadger.xperiadeskclock&feature=search_result#?t=W10.

Αλλά είσαι σίγουρος ότι δεν υπάρχει ήδη στις εφαρμογές και στα widget του κινητού σου?

 

Οχι δεν το ειχε..Το κατεβασα αλλα πως το εγκαθιστας να φαινεται στην αρχικη οθονη??το παταω και μου βγαζει μια σελιδα που δειχνει το ρολοι αλλα μετα τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το ειχε..Το κατεβασα αλλα πως το εγκαθιστας να φαινεται στην αρχικη οθονη??το παταω και μου βγαζει μια σελιδα που δειχνει το ρολοι αλλα μετα τιποτα..

 

Αν πατήσεις πάνω στην οθόνη έχει επιλογή για widget. Εκεί υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

Negative δεν το εμφανιζει στα widgets..

 

Δοκίμασε και αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sonyericsson.digitalclockwidget2&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb255ZXJpY3Nzb24uZGlnaXRhbGNsb2Nrd2lkZ2V0MiJd

μήπως σου έδωσα πριν λάθος εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

 

Thanks το χα κατεβασει ηδη αυτο απλα δεν γραφει τι μερα εειναι κςι ειναι λιγο μικρο αλλα δεν βαριεσαι θα το κρατησω :)

Link to comment
Share on other sites

Και απ αυτους ποιος ειναι πιο ελαφρυς κ τρωει την λιγοτερ μπαταρια και ram??

Τον go το ξεχναω δλδ?δεν λεει?Επισης ειναι κανεις που να εχει το xperia s να μου πει ποιος τρεχει απροβληματιστα στην συγκεκριμενη συσκευη??

 

Tον go τον ξεχνας τελειως. Αυτοί που σου είπε ειναι όντως καλοί. Αλλα πιο ελαφρυς απο αυτους ειναι ο Holo που ειναι σαν μια light έκδοση του nova. Ο nova παει καλυτερα απο τους άλλους αλλα καταναλωνει πιο πολυ μνήμη απο τον holo με διάφορα. Αν σου καθυστερεί με nova που έχεις τώρα, δοκίμασε τον holo HD (για την αναλυση σου) αλλα να ξέρεις οτι ειναι όντως "light" και του λείπουν χαρακτηριστικά που εχει ο πρώτος. Σε συσκευη με λίγη ραμ ο holo ειναι μονόδρομος αν σε νοιάζει η απόκριση. Τώρα χρησιμοποιω nova και δεν ξέρω πως ειναι οι τελευταίες εκδόσεις του holoHD, αλλα έχω πολυ ράμ και δεν τιθεται θεμα ούτε για αστείο. Αλλα δοκίμασε τον holoHD αν δεν μείνεις ικανοποιημένος απο nova. Στο προτείνω.

Link to comment
Share on other sites

Καινουριος στο αθλημα των smartphones με ενα p1.

Βλεπω πως ο go αν και free εχει πεσει σε δυσμενεια. Δεν εχω δοκιμασει και πολλους αλλα εμενα με βολεψε πολυ μερικες μερες

που τον χρησιμοποιω.Δοκιμασα και λιγο τον νοβα(πολυ λιγο) αλλα ξαναγυρισα στον go.

Αν θελατε να εξηγησετε που υστερει ο go(ταχυτητα,λειτουργιες.εμφανιση;)θα με ενδιεφερε πολυ,ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κατέβασα τον action launcher pro (ο οποίος δυστυχώς δεν έχει δωρεάν έκδοση) και μου άρεσε πολύ. Του λείπουν κάποια πράγματα βέβαια αλλά είναι ακόμα σε αρχικό στάδιο καθώς είναι μόνο 4ων ημερών. Είναι κάτι λίγο διαφορετικό... Αξίζει...
Link to comment
Share on other sites

Καινουριος στο αθλημα των smartphones με ενα p1.

Βλεπω πως ο go αν και free εχει πεσει σε δυσμενεια. Δεν εχω δοκιμασει και πολλους αλλα εμενα με βολεψε πολυ μερικες μερες

που τον χρησιμοποιω.Δοκιμασα και λιγο τον νοβα(πολυ λιγο) αλλα ξαναγυρισα στον go.

Αν θελατε να εξηγησετε που υστερει ο go(ταχυτητα,λειτουργιες.εμφανιση;)θα με ενδιεφερε πολυ,ευχαριστω.

 

Προσωπικα δεν μου αρεσει ο go γιατι δεν ειναι smooth. Πχ αν γυρνας γρηγορα τις οθονες κομπιαζει και καθυστερει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καινουριος στο αθλημα των smartphones με ενα p1.

Βλεπω πως ο go αν και free εχει πεσει σε δυσμενεια. Δεν εχω δοκιμασει και πολλους αλλα εμενα με βολεψε πολυ μερικες μερες

που τον χρησιμοποιω.Δοκιμασα και λιγο τον νοβα(πολυ λιγο) αλλα ξαναγυρισα στον go.

Αν θελατε να εξηγησετε που υστερει ο go(ταχυτητα,λειτουργιες.εμφανιση;)θα με ενδιεφερε πολυ,ευχαριστω.

 

Περα απο το οτι δεν ειναι τοσο smooth σε απόκριση σε σχεση με άλλους, καταναλώνει και αρκετή παραπάνω μνήμη για τις ίδιες ρυθμίσεις. Οι λειτουργιες και η εμφάνιση ειναι αλλο θέμα, ίσως σε άλλους να σου λείπει κατι που είχες συνηθίσει στο go. Θα πρέπει να δοκιμασεις στη συσκευη σου και άλλους για βγάλεις συμπέρασμα. Να ξέρεις πάντως οτι δεν ειναι το ίδιο optimized για όλες τις συσκευές οι launchers και απο συσκευη σε συσκευη τα αποτελέσματα μπορει να διαφέρουν καμία φορα.

Link to comment
Share on other sites

Ο go είναι άψογος για gingerbread. Σε ics και άνω έχει θεμα.
και σε gb παλτο ειναι, σε σχεση πχ με launcher pro ή holo που περανε.

(Δεν τον παω μια, οπως εχεις καταλαβει :p ).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στον tsf μπορώ να διαλέξω εικονίδια από ένα θέμα (χωρίς να αλλάζω ένα ένα ) και φακέλους από άλλο θέμα;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στον tsf μπορώ να διαλέξω εικονίδια από ένα θέμα (χωρίς να αλλάζω ένα ένα ) και φακέλους από άλλο θέμα;

 

Είμαι αρκετά σίγουρος πως όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κανένα contact widget που να είναι συμβατό με τον Nova? Έχω το Cοntacts widget αλλά ο Nova δέχεται μόνο ένα από τα widgets που προσφέρονται ( το contact widget person).
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς περισσότερη κατανάλωση στην μπαταρια με τον nova prime;

 

Όχι δεν έχω δει κάτι παράξενο

Link to comment
Share on other sites

Σαν νέος που είμαι στο φόρουμ και στον χώρο των android να κάνω μια χαζή ερώτηση?? Τι είναι ο launcher και σε τι χρησιμεύει??

 

οκ την απάντηση νομίζω την βρήκα μόνος μου!Λογικά μόλις πάρω την καινούργια μνήμη θα αρχίσω να δοκιμάζω!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Nokia 6220 classic

LG L3 E400

 

 

The best sound comes from the air!UH-1H

Link to comment
Share on other sites

οκ την απάντηση νομίζω την βρήκα μόνος μου!Λογικά μόλις πάρω την καινούργια μνήμη θα αρχίσω να δοκιμάζω!

 

Γιατί να πάρεις μνήμη, προκειμένου να αλλάξεις launcher?? :rolleyes:

Το μενού του κινητού που βλέπεις, είναι λόγω του εργοστασιακού launcher (εκκινητή) της Samsung. Μπορείς να βάλεις οποιοδήποτε άλλον θες, χωρίς να σβήσεις τον stock.

Link to comment
Share on other sites

μνήμη θα πάρω για να έχω περισσότερο χώρο από τον διαθέσιμο του κινητού,αυτόν που παρέχει δηλαδή το κινητο.Αυτή που έχω τώρα είναι 4GB από το παλιό μου κινητό.

Nokia 6220 classic

LG L3 E400

 

 

The best sound comes from the air!UH-1H

Link to comment
Share on other sites

μνήμη θα πάρω για να έχω περισσότερο χώρο από τον διαθέσιμο του κινητού,αυτόν που παρέχει δηλαδή το κινητο.Αυτή που έχω τώρα είναι 4GB από το παλιό μου κινητό.

 

:lol: Ναι ρε συ.. Σου εξηγώ απλά επειδή ρώτησες τι είναι ο launcher και ότι δεν απαιτεί παραπάνω μνήμη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε αν υπάρχει κανένα contact widget που να είναι συμβατό με τον Nova? Έχω το Cοntacts widget αλλά ο Nova δέχεται μόνο ένα από τα widgets που προσφέρονται ( το contact widget person).

 

Άκυρο,βρήκα τη λύση : Άλλαξα το grid σε ίδιο αριθμό σειρών και στηλών και τώρα δουλεύει.Να το έχει υπόψη του και ένας φίλος με Νova που δεν του φορτωνόταν το widget του.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς περισσότερη κατανάλωση στην μπαταρια με τον nova prime;

 

με τον holo εμενα φαινεται να καταναλωνει περισσοτερο παρα με τον nova.

βλεπω καθε ωρα να χανει 3% της μπαταριας (εβγαλα κατι εφαρμογες που ετρωγαν την μπαταρια) ενω αρχικα εχανε 1-1,5% την ωρα. θα δω ποιες ακομα τρωνε.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...