Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Σορυ αλλά πως γίνεται αυτό. Δεν μπορώ να το κάνω με τίποτα

 

Θα κρατήσεις πατημένη την συντόμευση της εφαρμογής στο dock. Εκεί θα σου βγάλει ένα μενού και θα πατήσεις edit. Μετά θα το βρεις.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θα κρατήσεις πατημένη την συντόμευση της εφαρμογής στο dock. Εκεί θα σου βγάλει ένα μενού και θα πατήσεις edit. Μετά θα το βρεις.

 

Σε ευχαριστώ πολύ:)

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους.Μετα απο 6 μηνες με holo launcher στo ideos x5 pro (με custom rom 2.2 σφαιρατη) αλλαξα σε Adw ex.Πολυς καλος φαίνεται αλλα εχω 2 ερωτησουλες για οσους γνωριζουν.Μπορω να εχω ατελειωτη κυκλικη κινηση στο dock?(οπως στις οθονες δηλαδή ).Και επισης μπορω να κλειδωσω την θεση των εικονιδιων σε αυτο?(οχι το dock,αλλα τη θεση των εικονιδιων στο dock ).ελπιζω να εγινα κατανοητος.ευχαριστώ
Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μια ερωτησουλα... στον adw ex πως μπορουμε να αλλαξουμε wallpaper? οσο και να προσπαθησα παντα στο τελος δεν μου τα αποθηκευε και ξαναγυριζε στο default που ειχε.. καμια βοηθεια??

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Γινεται οπως ειναι στημενος ο Go που εχω τωρα , να περαστει καπως το στησιμο στον Nova ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Γινεται οπως ειναι στημενος ο Go που εχω τωρα , να περαστει καπως το στησιμο στον Nova ?

 

Όταν επιλέξεις για πρώτη φορά τον nova δεν έχει στην αρχική οθόνη επιλογή για μεταφορά των συντομεύσεων από άλλον launcher;

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση ρε παιδιά ...σε nexus 4 έχω τον holo hd, παντώς το κεντρικό κουμπί του μενού στο τηλ πάω στο σημείο όπου εμφανίζονται οι εφαρμογές, μετά τι κάνω για να βάλω το κάθε εικονίδιο στο σημείο που θέλω ?

 

Κρατας πατημενο ώρα το καθε εικονιδιο ώστε να σου το βγάλει σε αρχική οθόνη. Εκτος αν το έχεις κλειδώσει. Τοτε δε θα σου κάνει τίποτα. Πρέπει να ξεκλειδώνεις πάλι τις αρχικές οθόνες για να προσθέσεις εικονίδια απο τις επιλογές του holo.

Link to comment
Share on other sites

Κρατας πατημενο ώρα το καθε εικονιδιο ώστε να σου το βγάλει σε αρχική οθόνη. Εκτος αν το έχεις κλειδώσει. Τοτε δε θα σου κάνει τίποτα. Πρέπει να ξεκλειδώνεις πάλι τις αρχικές οθόνες για να προσθέσεις εικονίδια απο τις επιλογές του holo.

 

ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός.......δεν θέλω να τα βγάλω στην αρχική οθόνη αλλά να τα βάλω σε σειρά δική μου μέσα στο μενού

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Γινεται οπως ειναι στημενος ο Go που εχω τωρα , να περαστει καπως το στησιμο στον Nova ?

 

Nova settings -> backup & import -> import from other launcher

Λογικά θα λειτουργήσει αν και δεν το έχω δοκιμάσει με go..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός.......δεν θέλω να τα βγάλω στην αρχική οθόνη αλλά να τα βάλω σε σειρά δική μου μέσα στο μενού

 

Δεν είχα καταλάβει τι ρώταγες. Δεν έχω holo τώρα για να σου πω. Θέλω να πιστεύω οτι θα εχει επιλογη για οργανωση αλφαβητική ή με βάση την ημερομηνία. Ετσι θυμαμαι (μπορει να κανω λαθος). Μπορει να εχει και για σειρά χρηστη. Πάντως αυτο που θες δεν το κάνουν όλοι οι launchers. Αλλα γίνεται.

 

Nova settings -> backup & import -> import from other launcher

Λογικά θα λειτουργήσει αν και δεν το έχω δοκιμάσει με go..

 

Απλώς θα πρέπει να ξαναβαλει τα widgets πάλι. Γιατι αυτα δεν τα παίρνει, θα εχει τις θέσεις τους κενές στο νεο launcher. Δεν έχω βρει τροπο να το αποφεύγω αυτο.

Edited by pappasi
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα καταλάβει τι ρώταγες. Δεν έχω holo τώρα για να σου πω. Θέλω να πιστεύω οτι θα εχει επιλογη για οργανωση αλφαβητική ή με βάση την ημερομηνία. Ετσι θυμαμαι (μπορει να κανω λαθος). Μπορει να εχει και για σειρά χρηστη. Πάντως αυτο που θες δεν το κάνουν όλοι οι launchers. Αλλα γίνεται.

 

 

 

Απλώς θα πρέπει να ξαναβαλει τα widgets πάλι. Γιατι αυτα δεν τα παίρνει, θα εχει τις θέσεις τους κενές στο νεο launcher. Δεν έχω βρει τροπο να το αποφεύγω αυτο.

 

Στον συγκεκριμένο πάντως δεν γίνεται..... :(

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό δεν μπορεί να το κάνει ο Holo. Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δημιουργήσεις νέες καρτέλες και να μεταφέρεις εκεί όποιες εφαρμογές θέλεις.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Nova settings -> backup & import -> import from other launcher

Λογικά θα λειτουργήσει αν και δεν το έχω δοκιμάσει με go..

 

Μου βγαζει μονο import απο trebuchet (cwm) ...

 

Τον Go δεν τον εχει ως επιλογη ...

 

Πρεπει να βαλω καπου συγκεκριμενα τον φακελο του GO για να τον δει ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

με τον nova πως αλλαζουμε lock screen και θεματα ?

 

Ο Nova δεν μπορεί να επέμβει στη lockscreen, δοκίμασε με κάποια άλλη εφαρμογή όπως widgetlocker lockscreen, νομίζω είναι η πιο πλήρης με άπειρα θέματα στο xda forum.

Θέματα στο nova επίσης απ'όσο ξέρω δεν μπορείς να αλλάξεις πάρα μόνο τα βασικά χρώματα μέσα από τις ρυθμίσεις και το πακέτο εικονιδίων.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το sony xperia s και θελω να αλλαξω launcher,μου εχει γυαλισει ο go launcher ειναι καλος?"τρωει" πολυ μπαταρια και ram?και γενικοτερα ειναι σταθερος η τρωει κολληματα?εχετε να προτεινεται καποιον αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το sony xperia s και θελω να αλλαξω launcher,μου εχει γυαλισει ο go launcher ειναι καλος?"τρωει" πολυ μπαταρια και ram?και γενικοτερα ειναι σταθερος η τρωει κολληματα?εχετε να προτεινεται καποιον αλλο?

Καλύτεροι είναι:

Nova

Apex

ADW

Επίσης ο tsf, αν και αρκετά διαφορετικός σε νοοτροπία. (είναι όμως ο πιο ομαλός από όλους).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλύτεροι είναι:

Nova

Apex

ADW

Επίσης ο tsf, αν και αρκετά διαφορετικός σε νοοτροπία. (είναι όμως ο πιο ομαλός από όλους).

 

Επίσης υπάρχει μόνο σε έκδοση επί πληρωμή και είναι πανάκριβος :-P

Link to comment
Share on other sites

Επίσης υπάρχει μόνο σε έκδοση επί πληρωμή και είναι πανάκριβος :-P

 

επίσης ''τρώει'' αρκετή μπαταρία και ram σε σχέση με nova, apex, adw.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλύτεροι είναι:

Nova

Apex

ADW

Επίσης ο tsf, αν και αρκετά διαφορετικός σε νοοτροπία. (είναι όμως ο πιο ομαλός από όλους).

 

Και απ αυτους ποιος ειναι πιο ελαφρυς κ τρωει την λιγοτερ μπαταρια και ram??

Τον go το ξεχναω δλδ?δεν λεει?Επισης ειναι κανεις που να εχει το xperia s να μου πει ποιος τρεχει απροβληματιστα στην συγκεκριμενη συσκευη??

Link to comment
Share on other sites

με τον nova πως αλλαζουμε lock screen και θεματα ?

 

Λέγοντας θέματα και εννοείς τα εικονίδια μπορείς να κάνεις αναζήτηση στο store για nova themes. Επίσης δέχεται και θέματα από τον go launcher.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτεροι είναι:

Nova

Apex

ADW

Επίσης ο tsf, αν και αρκετά διαφορετικός σε νοοτροπία. (είναι όμως ο πιο ομαλός από όλους).

 

τον next γιατι δεν τον αναφερεται στη τελευταια εκδοση του πολυ ωραιος ομαλος ελαφρυς για την μπαταρια και με 3d χαρακτηριστικα και ειναι κατασκευασμενος απο την ομαδα του go launcher

Link to comment
Share on other sites

τον next γιατι δεν τον αναφερεται στη τελευταια εκδοση του πολυ ωραιος ομαλος ελαφρυς για την μπαταρια και με 3d χαρακτηριστικα και ειναι κατασκευασμενος απο την ομαδα του go launcher

 

+1

Απλά εξαιρετικός.

Άν έχεις την υπομονή να τον φέρεις στα μέτρα σού (αυτό ισχύει για όλους τους launchers) και τον δουλέψεις λίγο μετά...κόλλησες!

Το μόνο αρνητικό είναι η τιμή του.

Αλλά πάντα υπάρχει τρόπος για μία δοκιμή ;)

Link to comment
Share on other sites

τον next γιατι δεν τον αναφερεται στη τελευταια εκδοση του πολυ ωραιος ομαλος ελαφρυς για την μπαταρια και με 3d χαρακτηριστικα και ειναι κατασκευασμενος απο την ομαδα του go launcher

 

Δεν εχω αντιρρηση, απλα ειναι ισως ο μονος που δεν εχω αγορασμενο, δεν τον χρησιμοποιω και δεν εχω αποψη.:) αρα, πως να πω?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...