Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Στην 4.2 υπάρχουν notification toggles, ουσιαστικά υπάρχει μια έξτρα μπάρα. Αυτήν εννοώ.

 

οπότε εγώ που έχω ics δεν βλέπω κάτι καινούργιο στο θέμα αυτό, ε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπότε εγώ που έχω ics δεν βλέπω κάτι καινούργιο στο θέμα αυτό, ε?

 

Όχι, αυτό αφορά αποκλειστικά 4.2 roms.

Η καινούρια beta έχει bug με το gesture που κατεβαίνει η notification bar (η κανονική).

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

μπορει καποιος που εχει τεσταρει αρκετους launchers σε ics rom,να πει ποιος απο αυτους αμεσως μετα την εγκατασταση του χωρις να εχουμε ακομα προσθεσει widgets τρωει την λιγοτερη μνημη?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καινούρια beta έχει bug με το gesture που κατεβαίνει η notification bar (η κανονική).

 

Λύθηκε αυτό, βάλτε την beta άφοβα δεν φαίνεται να έχει κάποιο θέμα τώρα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Λύθηκε αυτό, βάλτε την beta άφοβα δεν φαίνεται να έχει κάποιο θέμα τώρα.

 

Επίσης έχει και διαφορετικό τρόπο επιλογής wallpaper.

Link to comment
Share on other sites

σελιδοδεικτη πως μπορω να βαλω στην αρχικη οθονη?συντομευσεις/..... μετα δεν θα επρεπε να εχει εκει σελιδοδεικτες?

 

επίσης χρώμα στα ονόματα των εικονιδίων στις αρχικές οθόνες μπορώ να αλλάξω στον nova?

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

μπορει καποιος που εχει τεσταρει αρκετους launchers σε ics rom,να πει ποιος απο αυτους αμεσως μετα την εγκατασταση του χωρις να εχουμε ακομα προσθεσει widgets τρωει την λιγοτερη μνημη?

 

Εχω την εντύπωση πως ο nova καταναλώνει την λιγότερη μνήμη! βασικα για το wt19i που ήθελα κάτι ποιο lite σε θέμα μνήμης ξεχώρισα τον next launcher και τον nova !

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει για τον νόβα, σε σχέση με τον launcher απο το s3 είναι μέρα με την νύχτα
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σελιδοδεικτη πως βάζω σε μια αρχική οθόνη?

 

Κρατάς πατημένο σε μια αρχική οθόνη σε κάποιο κενό και διαλέγεις shortcuts->bookmark

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Κρατάς πατημένο σε μια αρχική οθόνη σε κάποιο κενό και διαλέγεις shortcuts->bookmark
αυτο λεω ΔΕΝ υπαρχει μεσα στα shortcuts η επιλογη bookmark!!!ορκιζομαι οτι την εβλεπα αλλα τωρα ΔΕΝ υπαρχει! :blink:

 

αυτο λεω ΔΕΝ υπαρχει μεσα στα shortcuts η επιλογη bookmark!!!ορκιζομαι οτι την εβλεπα αλλα τωρα ΔΕΝ υπαρχει! :blink:

 

ορίστε και το έχει μέσα στα shortcuts

 

και στον apex πχ δεν υπαρχει αυτο.δεν καταλαβαινω!

 

εχω ics stock rom σε desire s αν εχει σημασια

 

EDIT τελικα εφταιγε οτι ειχα απενργοποιησει την μανισια εφαρμογη ιντερνετ!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα τον next launcher η πρωτες εντυπώσεις ειναι πολυ καλες δεν ξερω αν συζητηθηκε το θεμα εδω ...περιμενω και της δικες σας αποψεις
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα τον next launcher η πρωτες εντυπώσεις ειναι πολυ καλες δεν ξερω αν συζητηθηκε το θεμα εδω ...περιμενω και της δικες σας αποψεις

τον εχω δοκιμασει ειναι πολυ καλος αλλα προτιμω τον tsf.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια τον Atom launcher πως μπορω να τον εγκαταστησω απο cwm?

εχω ωμεγα και θελω να βαλω τον Atom, αλλα θα ηθελα να ειναι clean instal! πως γινετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον Atom launcher πως μπορω να τον εγκαταστησω απο cwm?

εχω ωμεγα και θελω να βαλω τον Atom, αλλα θα ηθελα να ειναι clean instal! πως γινετε?

:confused::confused:

Τον κατεβάζεις απο το play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dlto.atom.launcher&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
:confused::confused:

Τον κατεβάζεις απο το play https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dlto.atom.launcher&hl=el

 

Διαφορετικό πράγμα ζητά ο φίλος και είναι κάτι που του συνιστώ να μην κάνει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικό πράγμα ζητά ο φίλος και είναι κάτι που του συνιστώ να μην κάνει.

 

Δεν κατάλαβα :confused:

Μπορεί να γίνει εγκατάσταση του launcher απο cwm ??

Αν ναι θα ήθελα να μάθω πως .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια τον Atom launcher πως μπορω να τον εγκαταστησω απο cwm?

εχω ωμεγα και θελω να βαλω τον Atom, αλλα θα ηθελα να ειναι clean instal! πως γινετε?

 

Δεν κατάλαβα :confused:

Μπορεί να γίνει εγκατάσταση του launcher απο cwm ??

Αν ναι θα ήθελα να μάθω πως .

 

Για ποιον λογο θελετε να το κανετε αυτο? Αν πρεπει για καποιον λογο να τον κανετε εφαρμογη συστηματος χρησιμοποιηστε το Titanium :)

Δε νομιζω να γινεται εγκατασταση με CWM "ετσι απλα" και χωρις ενδεχομενες παρενεργειες..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Διαφορετικό πράγμα ζητά ο φίλος και είναι κάτι που του συνιστώ να μην κάνει.

 

δηλ το κιν θα τρεχει το ιδιο γρηγορα αν απλα κανω την εγκατασταση απο play store?

δεν μπορω το εγκατστησω σαν καποιο "mod"??

Link to comment
Share on other sites

Για ποιον λογο θελετε να το κανετε αυτο? Αν πρεπει για καποιον λογο να τον κανετε εφαρμογη συστηματος χρησιμοποιηστε το Titanium :)

Δε νομιζω να γινεται εγκατασταση με CWM "ετσι απλα" και χωρις ενδεχομενες παρενεργειες..

Αυτό με το titanium και ορισμός ως εφαρμογη συστήματος το γνωρίζω .

 

Απόρησα με αυτό που ρώτησε ο φίλος (εγκατάσταση με cwm) γιατί δεν γνώριζα οτι μπορεί να γίνει κατι τέτοιο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχω εγκαταστησει τον Go Launcher Pro. Ξερει καποιος πώς βγαινει η συντομευση ηχου στην μπροστινη οθονη(σιγαση,δονηση,κανονικος ηχος) και του εικονιδιου του wi-fi?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δηλ το κιν θα τρεχει το ιδιο γρηγορα αν απλα κανω την εγκατασταση απο play store?

δεν μπορω το εγκατστησω σαν καποιο "mod"??

 

Δεν χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία, κανονική εγκατάσταση από το play store κάνε και θα δουλεύει το ίδιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να μπεις στη διαδικασία, κανονική εγκατάσταση από το play store κάνε και θα δουλεύει το ίδιο.

 

σε ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Για να αλλαξεις theme σε ολο το κινητο πρεπει υποχρεωτικα να κατεβασεις τις εφαρμογες launcher οπως οι nova, go κ.τ.λ. δεν μπορεις να κατεβασεις themes που να χρησιμοποιουν τον μαμα launcher που εχει το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...