Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Όσοι έχετε τον adw είστε ευχαριστημένοι απο τον τρόπο εναλλαγής οθονών στο μενού? Αναφέρομαι στο οριζόντιο, γιατί μου φαίνεται πως δεν είναι και τόσο ομαλή η αλλαγή τους και τα εικονίδια κάπως φαίνονται σε σχέση με go launcher άς πούμε ή με τον adw ex που γίνεται ομαλά χωρίς να μοιάζουν τα εικονίδια να αφήνουν αποτύπωμα πίσω τους.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με Nova η apex μπορούμε νά κάνουμε φακέλους στίς εφαρμογές ?

 

Αν θυμαμαι καλά γιατί ξαναγυρισα σε gb μπορείς..

Μετέφερε μια εφαρμογή που θέλεις στην επιφάνεια εργασίας .μετέφερε ακόμη μια πανω στην πρωτη και θα δημιουργηθεί αυτομάτως φάκελος ..

 

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2 Beta-5

Link to comment
Share on other sites

Στον Nova νομίζω γίνεται στην prime έκδοση. Επίσης μπορείς να βάλεις και custom tabs στο app drawer.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

παίδες ο καινούργιος TSF 1.4.2 πραγματικά τα σπάει. Είναι πλέον κορυφή, κάτι ψιλολεπτομέρειες να φτιάξουν ακόμη και δεν θα παίζεται. Απίστευτα γρήγορος και smooth!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

παίδες ο καινούργιος TSF 1.4.2 πραγματικά τα σπάει. Είναι πλέον κορυφή, κάτι ψιλολεπτομέρειες να φτιάξουν ακόμη και δεν θα παίζεται. Απίστευτα γρήγορος και smooth!!!

 

Συμφωνώ η καινούρια αναβάθμιση ήταν πολύ βολική.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αφού έφαγα ένα πρωινό για να στήσω τον APEX Launcher άρχισα να έχω διάφορα. Είχα κολλήματα σε σημείο που να χρειάζεται και restart, δεν δούλευαν το συρταρωτό μενού των ειδοποιήσεων, αλλά το τελευταίο ήταν ότι δεν δούλευαν καθόλου τα μηνύματα.

Απεγκατάσταση ως μόνη λύση.:mad:

Edited by ggazas
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

έχω βάλει την τελευταία custom ROM OMEGA (version 11) Και παρατήρησα ότι το GO SMS δεν αναγνωρίζει τις επαφές.

δεν βλέπω δηλαδή τα ονόματα παρά μόνο τα τηλέφωνα.

μπορεί να το εξηγήσει κανείς?

ο κατάλογος υπάρχει κανονικά....

Επίσης στον Dialer μόλις παω να πατήσω τα πλήκτρα για συντόμευση τζίφος....μόνο τα αγγλικά βγάζει.

Υπάρχει λύση εκτός από την εγκατάσταση άλλου Dialer?

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Αφού έφαγα ένα πρωινό για να στήσω τον APEX Launcher άρχισα να έχω διάφορα. Είχα κολλήματα σε σημείο που να χρειάζεται και restart, δεν δούλευαν το συρταρωτό μενού των ειδοποιήσεων, αλλά το τελευταίο ήταν ότι δεν δούλευαν καθόλου τα μηνύματα.

Απεγκατάσταση ως μόνη λύση.:mad:

 

Προσφατα χρησιμοποιησα δοκιμαστικα και Apex και Nova. Ομορφοι, αλλα κατα την γνωμη μου δυσχρηστοι... Για δοκιμασε τον Go Launcher και πες μου, εμενα με εχει κερδισει!!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αφού έφαγα ένα πρωινό για να στήσω τον APEX Launcher άρχισα να έχω διάφορα. Είχα κολλήματα σε σημείο που να χρειάζεται και restart, δεν δούλευαν το συρταρωτό μενού των ειδοποιήσεων, αλλά το τελευταίο ήταν ότι δεν δούλευαν καθόλου τα μηνύματα.

Απεγκατάσταση ως μόνη λύση.:mad:

 

Eγώ είπα να τον δοκιμάσω μόλις είδα το σχόλιο σου και κάπου στο παρελθον ότι υποστηρίζει hw acceleration και είπα να δοκιμάσω τι παίζει. Ελπίζω να φανώ τυχερός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το samsung galaxy s2 εκανα το update στη ics εκδοση αλλα παρατηρησα οταν βαζω ακουστικα ακομα και τα γνησια η μουσικη δεν ακουγεται ενω χωρισ ακουστικα ακουγεται (και νομιζω πιο δυνατα απο πριν δεν ξερω) και η μουσικη μπαινει σε λειτουργιασ παυσησ με το που βαλω ακουστικα και οσο και αν πατα παταω play τιποτα μονο οταντα βγλαω καμια ιδεα???

 

ρε παιδια εμενα καποιοσ θα με βοηθησει?οσοι θελετε κοιταξτε το Post με αριθμο 5772 και σελιδα 385 ευχαριστω

Εγω δεν το εχω αυτο το προβλημα, οποτε μαλλον δεν ειναι θεμα ROM, αλλα

κατι που αφορα μονο τη δικη σου συσκευη.

Ισως ενα hard reset...

Link to comment
Share on other sites

Προσφατα χρησιμοποιησα δοκιμαστικα και Apex και Nova. Ομορφοι, αλλα κατα την γνωμη μου δυσχρηστοι... Για δοκιμασε τον Go Launcher και πες μου, εμενα με εχει κερδισει!!!!!!!

 

Εμένα πάλι ο nova μου άρεσε περισσότερο από τον go...γούστα είναι αυτά. Σε 5 λεπτάκια βάζεις κ τα εικονίδια όπως στον stock για να μη μπερδεύεσαι και τέλος. Αυτή η παραμετροποίηση κατά την γνώμη μου είναι που τον κάνει εύχρηστο :).

Link to comment
Share on other sites

Αφού έφαγα ένα πρωινό για να στήσω τον APEX Launcher άρχισα να έχω διάφορα. Είχα κολλήματα σε σημείο που να χρειάζεται και restart, δεν δούλευαν το συρταρωτό μενού των ειδοποιήσεων, αλλά το τελευταίο ήταν ότι δεν δούλευαν καθόλου τα μηνύματα.

Απεγκατάσταση ως μόνη λύση.:mad:

Εγώ πάλι έχω βάλει τον apex έδω και 3 μέρες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Αγόρασα μάλιστα και την pro έκδοση. Είναι πολύ γρήγορος και όμαλός (smooth), πιό πολύ από τον Nova (στη δική μου συσκευή τουλάχιστον).

Το μόνο που με ενοχλεί λίγο είναι η έλλειψη δημιουργίας φακέλων μέσα στα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω βάλει τον apex έδω και 3 μέρες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Αγόρασα μάλιστα και την pro έκδοση. Είναι πολύ γρήγορος και όμαλός (smooth), πιό πολύ από τον Nova (στη δική μου συσκευή τουλάχιστον).

Το μόνο που με ενοχλεί λίγο είναι η έλλειψη δημιουργίας φακέλων μέσα στα προγράμματα.

 

Aυτό εν μέρη ενόχλησε και μένα, αλλά τα έβγαλα στις αρχικές οθόνες ότι χρησιμοποιώ συχνά και έκανα εκεί φακέλους.

Link to comment
Share on other sites

Nova και από εμένα. Άρχισα να τον χρησιμοποιώ επειδή τον είχε μέσα η Rom μου αλλά τώρα τον συνήθισα και δεν τον αλλάζω.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Nova και από εμένα. Άρχισα να τον χρησιμοποιώ επειδή τον είχε μέσα η Rom μου αλλά τώρα τον συνήθισα και δεν τον αλλάζω.

 

Apex έχεις δοκιμάσει; Έτσι έκανα κι εγώ με τον nova στην αρχή, αυτόν δοκίμασα πρώτα και δεν τον άλλαζα μέχρι που....δοκίμασα τον apex!! Έχει κάποιες παραπάνω δυνατότητες στην free έκδοση από την αντίστοιχη του nova και έχω την εντύπωση ότι είναι πιο smooth.... Ριξ'του μια ματιά, δεν θα σε ξενίσει γιατί είναι ίδιος με τον nova απλά θα είναι σαν να τον έχεις αγοράσει!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Apex έχεις δοκιμάσει; Έτσι έκανα κι εγώ με τον nova στην αρχή, αυτόν δοκίμασα πρώτα και δεν τον άλλαζα μέχρι που....δοκίμασα τον apex!! Έχει κάποιες παραπάνω δυνατότητες στην free έκδοση από την αντίστοιχη του nova και έχω την εντύπωση ότι είναι πιο smooth.... Ριξ'του μια ματιά, δεν θα σε ξενίσει γιατί είναι ίδιος με τον nova απλά θα είναι σαν να τον έχεις αγοράσει!

 

Εγώ που τους δοκίμασα μου φάνηκαν ίδιοι με μόνη διαφορά πέραν του ελληνικού μενού, ο apex να είναι σαν η full version του nova.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι κατάφερα ενώ έχω ICS να γυρίσω στον ADW EX. Πιό smooth, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση του TSF shell όπου οι ο οθόνες κινουνται πλέον και με το συμβατικο τρόπο,είναι προφανέστατο πόσο smooth είναι ο launcher.Τον συνέκρινα ακόμα και με τον launcher της μάνας του κινητού και η διαφορά είναι απόλυτα διακριτή όπως και με όλους τους ICS launchers.Κάντε το και εσείς και παρατηρείστε με αργή κύλιση πόσο πιο ωραία κινουνται τα widgets στην οθόνη.

 

Εγώ πάλι κατάφερα ενώ έχω ICS να γυρίσω στον ADW EX. Πιό smooth, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!! :)

 

Κι όμως Jastonas γίνεται.Ο TSF shell.Έχω τον αγορασμένο ADW και ήμουν σε αυτόν αλλά ο TSF ειναι μοναδικός.Δοκίμασε αυτό που γράφω παραπάνω αν τον έχεις και θα δεις .

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κι όμως Jastonas γίνεται.Ο TSF shell.Έχω τον αγορασμένο ADW και ήμουν σε αυτόν αλλά ο TSF ειναι μοναδικός.Δοκίμασε αυτό που γράφω παραπάνω αν τον έχεις και θα δεις .

 

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου.Σίγουρα είναι ένας αξιόλογος launcher.Όμως, ιδίως για όσους έχουμε συνηθίσει ένα συγκεκριμένο στυλ ui στο Android, είναι λίγο άβολος.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δε θα διαφωνήσω μαζί σου.Σίγουρα είναι ένας αξιόλογος launcher.Όμως, ιδίως για όσους έχουμε συνηθίσει ένα συγκεκριμένο στυλ ui στο Android, είναι λίγο άβολος.

 

Στην καινούρια έκδοση που έδωσε προχθές ,έγινε απολύτως συμβατικός χωρίς να χάσει τα προηγούμενα εφέ του.

Δηλαδή οι οθόνες κινούνται πια και με τον συνήθη τρόπο αλλά προστέθηκαν και συντομεύσεις στις κενρικές οθόνες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στην καινούρια έκδοση που έδωσε προχθές ,έγινε απολύτως συμβατικός χωρίς να χάσει τα προηγούμενα εφέ του.

Δηλαδή οι οθόνες κινούνται πια και με τον συνήθη τρόπο αλλά προστέθηκαν και συντομεύσεις στις κενρικές οθόνες.

 

Τον ξανακατεβασα αλλα απο όπου αλλάζει ωστε οι οθόνες να ειναι στην κλασική διαταξη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τον ξανακατεβασα αλλα απο όπου αλλάζει ωστε οι οθόνες να ειναι στην κλασική διαταξη

 

Τι εννοείς? Η διαφορά με πριν είναι πως πλέον πλοηγείσαι στις οθόνες κάνοντας swipe δεξιά - αριστερά. Δεν χρειάζεται να πας στο πλήκτρο κάτω αριστερά.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Η διαφορά με πριν είναι πως πλέον πλοηγείσαι στις οθόνες κάνοντας swipe δεξιά - αριστερά. Δεν χρειάζεται να πας στο πλήκτρο κάτω αριστερά.

 

Κι εγω νόμιζα οτι μας δίνει την δυνατότητα να ειναι το μενου όπως του κλασσικού launcher

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...