Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Κάτι άλλο δημιουργεί πρόβλημα στη συσκευή σου, τσέκαρε το μιας και ο go launcher δεν έχει πρόβλημα με επανεκκινήσεις.

 

Η συσκευή μου δεν έχει κάτι άλλα ούτε και την επηρεάζει κάτι το έχω τσεκάρει. Ο go launcher τελευταία δεν πάει και τόσο καλά πράμα που αναφέρεται συχνά και στα ξένα φόρουμ μετά από δοκιμή σε διάφορες high και middle end συσκευές. Τέτοια προβλήματα δεν παρουσίαζε λίγο καιρό πιο πριν άλλα μετά τις 2-3 τελευταίες αναβαθμίσεις.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω μεχρι στιγμης εχω τον Go Launcher Ex !!! πολυ καλος :)

αυτον τον launcher τον εχει δοκιμασει κανεις ???

http://www.youtube.com/watch?v=V96NEFuEgMo

φαινεται αρκετα ενδιαφερον κ διαφορετικος . . :D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται και αυτός :

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=SYzYQ6YtepU&feature=player_embedded]Android3D UI - TSF Shell Pro 1st edition demo - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον φαίνεται και αυτός :

 

οντως φαινεται πολυ καλος και αυτος :)

τον SPB Shell 3d τον εχεις δοκιμασει?

τον εβαλα σημερα δοκιμαστικα αλλα μου φαινεται οτι ειναι ΡΟΥΦΙΧΤΡΑ στην μπαταρια . . :confused:

Link to comment
Share on other sites

οντως φαινεται πολυ καλος και αυτος :)

τον SPB Shell 3d τον εχεις δοκιμασει?

τον εβαλα σημερα δοκιμαστικα αλλα μου φαινεται οτι ειναι ΡΟΥΦΙΧΤΡΑ στην μπαταρια . . :confused:

 

Λάθος έχεις με την μπαταριά και των SPB Shell 3d το έχω 6 μήνες και ειναι ο.κ. να και ένα δικό μου video

 

LG P990 & SPB Shell 3D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάθος έχεις με την μπαταριά και των SPB Shell 3d το έχω 6 μήνες και ειναι ο.κ. να και ένα δικό μου video

 

LG P990 & SPB Shell 3D

 

περα απτο θεμα εμφανισης κ design . . . ειναι πιο πρακτικος / βολικος απτον Go Launcher Ex ??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
περα απτο θεμα εμφανισης κ design . . . ειναι πιο πρακτικος / βολικος απτον Go Launcher Ex ??

 

Είναι θέμα γούστου. Προσωπικά δεν τον προτιμώ μιας και ξεφεύγει αρκετά από τη λογική του Android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω μεχρι στιγμης εχω τον Go Launcher Ex !!! πολυ καλος :)

αυτον τον launcher τον εχει δοκιμασει κανεις ???

http://www.youtube.com/watch?v=V96NEFuEgMo

φαινεται αρκετα ενδιαφερον κ διαφορετικος . . :D

 

Ωραίος είναι. Μου θυμίζει έντονα wp7.

Ωραίος, αλλά έξω απο το πνεύμα του android, πιστεύω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα γούστου. Προσωπικά δεν τον προτιμώ μιας και ξεφεύγει αρκετά από τη λογική του Android.

 

Ναι αλλά μπαίνει στην λογική του χρήστη..!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

περα απτο θεμα εμφανισης κ design . . . ειναι πιο πρακτικος / βολικος απτον Go Launcher Ex ??

 

που τον δοκίμασα, ναι εντυπωσιάστηκα αλλά τελικά δεν με βόλεψε όσο ο γκο...ίσως να είχα συνηθίσει να τα βρίσκω όλα αμέσως αλλά τι να πω, έτρωγα παραπάνω χρόνο να βρω καθημερινές εφαρμογές...

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι αλλά μπαίνει στην λογική του χρήστη..!!!;)

 

Δηλαδή το android δεν είναι στη λογική του χρήστη; Διαφωνώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το android δεν είναι στη λογική του χρήστη; Διαφωνώ.

 

Έχεις κάθε δικαίωμα να διαφωνείς..!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις κάθε δικαίωμα να διαφωνείς..!!!

 

Ας μην συνεχίσουμε το chat, είναι κρίμα να κουράζουμε τον κόσμο που διαβάζει.

 

Το αν το Android είναι φιλικό ή όχι προς τον χρήστη, το λένε οι πωλήσεις του, όχι εγώ, ούτε εσύ.

 

Συνεχίζουμε στα των launcher.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Go Launcher έχει από μόνος του κάτι ****** ασπροδιάφανα εικονίδια. Μπορεί να μου πει κάποιος αν μπορώ και πώς να προσθέσω κάποια ακόμη σαν κι αυτά?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Αφαιρέθηκαν οι άσεμνες εκφράσεις από το μήνυμα. Θα σε παρακαλούσα στο μέλλον να αποφεύγεις τέτοιου είδους εκφράσεις. Απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει παντως καθαρη iOS εμπειρια στο κινητο του προτεινω το Espier Launcher . Αρκετα καλος και πολυ smooth, δημιουργεις φακελους βαζωντας ενα εικονιδιο πανω σε ενα αλλο και τα γνωστα κολπα. Εγω προσωπικα προτιμω πιο "android" κατασταση και εχω μονιμα τον go launcher αλλά μια δοκιμη κατι διαφορετικου που και που δεν ειναι κακο :)

https://market.android.com/details?id=mobi.espier.launcher

Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο του go launcher μου αρέσει και με έχει βολέψει πολύ, με τα widgets που έχει.

Δεν έχω διαπιστώσει επανεκκινήσεις μέχρι τώρα.

Ωστόσο έχω μια ευαισθησία στο θέμα της κατανάλωσης μπαταρίας.

 

Οπότε ρωτάω κατευθείαν αν νομίζετε ότι ο ADW ή ο Espier ή οποιοσδήποτε άλλος δίνει τα ίδια και καταναλώνει λιγότερο;;;;;;

thanks boys:)

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Το πακέτο του go launcher μου αρέσει και με έχει βολέψει πολύ, με τα widgets που έχει.

Δεν έχω διαπιστώσει επανεκκινήσεις μέχρι τώρα.

Ωστόσο έχω μια ευαισθησία στο θέμα της κατανάλωσης μπαταρίας.

 

Οπότε ρωτάω κατευθείαν αν νομίζετε ότι ο ADW ή ο Espier ή οποιοσδήποτε άλλος δίνει τα ίδια και καταναλώνει λιγότερο;;;;;;

thanks boys:)

 

Δοκιμασε τον QQL,νομιζω θα σε καλυψει.

 

https://market.android.com/details?id=com.tencent.qqlauncher&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnRlbmNlbnQucXFsYXVuY2hlciJd

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ο launcher απο μονος του καταναλωνει μπαταρια, μαλλον τα widgets κανουν τη δουλεια.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι ο launcher απο μονος του καταναλωνει μπαταρια, μαλλον τα widgets κανουν τη δουλεια.

 

.................+1

Link to comment
Share on other sites

από όλους όσους εχω δοκιμάσει ο launcher pro θεωρώ ότι είναι ο πιο γρήγορος...μου άρεσε και ο go αλλά γενικά στο άνοιγμα του drawer έχει μια καθυστέρηση σε όσες εκδόσεις έχω δοκιμάσει και φυσικά στο δικό μου κινητό..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα τον GoLauncher EX, μια χαρά γενικά, σε συνδυασμό με GoDialer & GoContacts. Aπλά από τότε που τα έβαλα (όλα μαζί, δεν ξέρω πού άλλαξαν τα πράγματα) όταν έχω αναπάντητη δεν μου βγαίνει καθόλου στην taskbarΜπορώ να κάνω κάτι ή είναι θέμα του "πακέτου" go;

 

Επίσης αν αφήσω τον dialer να τρέχει στο παρασκήνιο με την επιλογή που έχει, ξέρει κανένας αν θα έχει αισθητή μείωση στην μπαταρία/μνήμη;

 

Είμαι με SGS 2.2.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
από όλους όσους εχω δοκιμάσει ο launcher pro θεωρώ ότι είναι ο πιο γρήγορος...μου άρεσε και ο go αλλά γενικά στο άνοιγμα του drawer έχει μια καθυστέρηση σε όσες εκδόσεις έχω δοκιμάσει και φυσικά στο δικό μου κινητό..

 

Η ταχύτητα ενός launcher ποικίλει από συσκευή σε συσκευή.

 

Παιδιά έβαλα τον GoLauncher EX, μια χαρά γενικά, σε συνδυασμό με GoDialer & GoContacts. Aπλά από τότε που τα έβαλα (όλα μαζί, δεν ξέρω πού άλλαξαν τα πράγματα) όταν έχω αναπάντητη δεν μου βγαίνει καθόλου στην taskbarΜπορώ να κάνω κάτι ή είναι θέμα του "πακέτου" go;

 

Έχεις εγκαταστήσει τα Notifications του Go Launcher;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκαταστήσει τα Notifications του Go Launcher;

 

Οχι δεν το είχα βάλει, μου φάνηκε κάτι σαν έξτρα όταν το είδα και μετά το ξέχασα. Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ο louncher τις samsung τρώει 50mb. Με τον go ποσα θα τρώει?Είναι από τους πιο lite?
Link to comment
Share on other sites

Ο louncher τις samsung τρώει 50mb. Με τον go ποσα θα τρώει?Είναι από τους πιο lite?

 

Δεν θυμάμαι πόσα έτρωγε όταν το είχα αλλά δεν θα έλεγα ότι είναι από τους πιο lite...μάλλον το αντίθετο! Προσωπικά το γύρισα σε adw και είμαι πολύ ευχαριστημένος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...