Jump to content

Android - Εφαρμογές: Launchers


vagelisda
 Κοινοποίηση

Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;  

1.626 members have voted

  1. 1. Ποιός είναι ο καλύτερος launcher;

    • ADW Launcher (& EX)
      247
    • GO Launcher (& EX)
      603
    • LauncherPro (& Plus)
      304
    • Launcher 7
      30
    • SPB Mobile Shell
      144
    • Zeam Launcher
      57
    • Άλλος (ποιός);
      241


Recommended Posts

Launcherpro plus χαλαρά! Έχω δοκιμάσει και τους ADW, Go και Zeam, αλλά η χρηστικότητα του Launcherpro, τα τρομερά widgets του τον έχουν κάνει αναντικατάστατο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που ειναι αυτη? Αλλα υποθετω πως τον κραταει στην μνημη ως εφαρμογη συστηματος?

 

Προτιμήσεις-προχωρημένες-επίμονος κηπουρός.:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Προτιμήσεις-προχωρημένες-επίμονος κηπουρός.:)

 

Γι'αυτο δεν εβρισκα την επιλογη :lol: Το εχω στα αγγλικα και μου το εχει ως System Persistent, οποτε προκειται μαλλον περι χιουμορ του μεταφραστη και ειναι αυτο που ειπα στο προηγουμενο ποστ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο δεν εβρισκα την επιλογη :lol: Το εχω στα αγγλικα και μου το εχει ως System Persistent, οποτε προκειται μαλλον περι χιουμορ του μεταφραστη και ειναι αυτο που ειπα στο προηγουμενο ποστ :)

 

Καλό:)

ΠΟυ να το φανταστεί κανείς.Παρόλα αυτά το πέτυχες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Launcher Pro Plus και ξερό ψωμί.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες δεν παιζει κανα launcher ή κανα app που να χει back button στην οθονη πανω αντι να παταμε το κουμπι για να παμε πισω?
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες δεν παιζει κανα launcher ή κανα app που να χει back button στην οθονη πανω αντι να παταμε το κουμπι για να παμε πισω?

 

αυτό που ζητάς δεν είναι θέμα launcher αλλά θέμα λειτουργικού συστήματος και επειδή αυτό που λες είναι πολύ εξεζητημένο λύνεται μόνο άμα φορτώσεις honeycomb στο κινητό ;)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

αυτό που ζητάς δεν είναι θέμα launcher αλλά θέμα λειτουργικού συστήματος και επειδή αυτό που λες είναι πολύ εξεζητημένο λύνεται μόνο άμα φορτώσεις honeycomb στο κινητό ;)

 

Ok thanks mate, θελω ρωτησω ακομα κατι μηπως το launcher pro ρουφαει μπαταρια αρκετα περισοτερο? το χει παρατιρισει κανεις η ιδεα μου ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Ok thanks mate, θελω ρωτησω ακομα κατι μηπως το launcher pro ρουφαει μπαταρια αρκετα περισοτερο? το χει παρατιρισει κανεις η ιδεα μου ειναι?

 

Σε σχεση με τι? Προσωπικα δεν ειχα παρατηρησει κατι τετοιο σε συγκριση με τον Twiz και τον Go Launcher Pro.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Zeam Launcher! smooth ελαφρύς χαμηλή κατανάλωση και αρκετά λειτουργικός!

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Launcher pro plus o πιο γρηγορος απ'αυτους που δοκιμασα!!

My phones: LG GOOGLE NEXUS 5 16GB (BLACK) LG G5 32GB, SAMSUNG GALAXY NOTE 8 64GB

My tablet: LG G PAD V400 7.0 8GB (BLACK)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το fancy widget pro. Εχει ενα skin ολοιδιο με το ρολοι και τον καιρο της htc και μαλισταωμε τα ιδια animations ακομα κι οταν ξεκλειδωνει η οθονη και φυσικα μπορεις να το βαλεις σαν widget στο spb shell 3d.

 

Μπα,καμία σχέση ,όπως και το beautiful widgets.

Της HTC το widget είναι "ενσωματομένο" στο λειτουργικό και δεν επηρεάζει σε τίποτα τις επιλογές σου.

Τα άλλα widget θέλουν δυο κτυπήματα.Ένα για να σταματήσει η κίνηση και ένα για να επιλέξεις ότι θέλεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Launcher Pro. Για μένα είναι ο καλύτερος με πολύ καλό "ρολάρισμα" στο κεντρικό μενού!
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι για να με κάνω update...! Χρησιμοποίησα τον Open που είχε κάποιες ωραίες δυνατότητες όπως είχα πει αλλά τελικά κατέληξα μετά από 2-3 μέρες σε Zeam τον οποίο έχω αρκετό καιρό χωρίς προβλήματα. Αρχικά τον αντικατέστησα λόγω μεγαλύτερης κατανάλωσης μπαταρίας. Ο Zeam μπορεί να μην έχει τις απίστευτες ρυθμίσεις αλλά είναι ο πιο ελαφρύς, με τη λιγότερη κατανάλωση μνήμης και μπαταρίας, γρήγορος και χωρίς κολλήματα. Αυτά για το Desire. Στο MiniPro σταθερά GoLauncher που από τους Launcher με full παραμετροποίηση και πολλές δυνατότητες εξακολουθώ να τον θεωρώ τον καλύτερο.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Go Launcher ψήφισα. Καλός και ο adw ex, καλός και ο zeam, όντως ελαφρύς, αλλά ο go launcher είναι πιο βολικός, πολλά features, και πάρα πολύ smooth στο screen scrolling. Μόνο το app drawer δεν μου αρέσει, δεν είναι smooth στο portrait. Στο landscape καλός είναι και έτσι το έχω.

Λίγο off-topic, αλλά η go team είναι φοβερή, δοκιμάστε και go sms, πολύ καλό πρόγραμμα, εναλλακτικό του handcent, έχει επιλογή για "Ελληνικά sms", σηλαδή 160 χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο SPB Shell 3D λεει τιποτα;

Ανοιξαν τωρα οι paid apps και τον ζαχαρωνω (μα εχει 11ευρω οποπτε δεν λεει να το παρω και να μη λεει μια!!)

Τωρα χρησιμοποιω τον LauncherPro.

Και να το παρω παλι στον LauncherPro θα γυρισω την αλλη μερα;

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτος ο SPB Shell 3D λεει τιποτα;

Ανοιξαν τωρα οι paid apps και τον ζαχαρωνω (μα εχει 11ευρω οποπτε δεν λεει να το παρω και να μη λεει μια!!)

Τωρα χρησιμοποιω τον LauncherPro.

Και να το παρω παλι στον LauncherPro θα γυρισω την αλλη μερα;

 

Γιωργος

 

Αν η συσκευή που έχεις είναι αυτή στο avatar σου τότε απορώ γιατί χρησιμοποιείς Launcherpro :)

Ο SPB shell 3d είναι πολύ καλός σε low end συσκευές στυλ zte blade, εκεί όντως κάνει την διαφορά

Σε high-end όμως αν εξαιρέσεις το WOW/Cool factor δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Αν η συσκευή που έχεις είναι αυτή στο avatar σου τότε απορώ γιατί χρησιμοποιείς Launcherpro :)

Ο SPB shell 3d είναι πολύ καλός σε low end συσκευές στυλ zte blade, εκεί όντως κάνει την διαφορά

Σε high-end όμως αν εξαιρέσεις το WOW/Cool factor δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο.

 

Αλέκο διαφωνώ πλήρως. Ο spb δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω εκτός από το περιστρεφόμενο εφε.

Χρησιμοποιεί πάρα πολύ περισσότερη ραμ χωρίς να κάνει τίποτα σπουδαίο.

Στην υπογραφή μου αν πατήσετε στο LG optimus one θα δείτε ένα βιντεακι με το πως το έχω με Launcher pro

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αλέκο διαφωνώ πλήρως. Ο spb δεν προσφέρει τίποτα παραπάνω εκτός από το περιστρεφόμενο εφε.

Χρησιμοποιεί πάρα πολύ περισσότερη ραμ χωρίς να κάνει τίποτα σπουδαίο.

Στην υπογραφή μου αν πατήσετε στο LG optimus one θα δείτε ένα βιντεακι με το πως το έχω με Launcher pro

 

Sent from my LG-P500 using Tapatalk

Κώστα νομίζω ότι συμφωνείτε με τον Αλέκο παρά διαφωνείτε. Έγραψε ότι το spb shell προσφέρει κάτι μόνο σε αργές low end συσκευές και όχι σε high end.

Το spb shell ήταν πολύ σούπερ στα windows mobile. Στο android νομίζω ότι δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο παρά μόνο φρου φρου και κάποια εφέ.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που μαθαίνω για κάποιο νέο Launcher τον κάνω εγκατάσταση και κάθε φορά γυρνάω στον αγαπημένο μου LauncherPro :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που μαθαίνω για κάποιο νέο Launcher τον κάνω εγκατάσταση και κάθε φορά γυρνάω στον αγαπημένο μου LauncherPro :lol:

 

Ετσι ακριβως κι εγω!Μονο που τωρα τελευταια χρησιμοποιω τον ADW Launcher EX και μπορω να πω πως με εχει κερδισει.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Κώστα νομίζω ότι συμφωνείτε με τον Αλέκο παρά διαφωνείτε. Έγραψε ότι το spb shell προσφέρει κάτι μόνο σε αργές low end συσκευές και όχι σε high end.

Το spb shell ήταν πολύ σούπερ στα windows mobile. Στο android νομίζω ότι δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο παρά μόνο φρου φρου και κάποια εφέ.

 

Γιατί δεν το βρίσκω στο μάρκετ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κώστα νομίζω ότι συμφωνείτε με τον Αλέκο παρά διαφωνείτε. Έγραψε ότι το spb shell προσφέρει κάτι μόνο σε αργές low end συσκευές και όχι σε high end.

Το spb shell ήταν πολύ σούπερ στα windows mobile. Στο android νομίζω ότι δεν προσφέρει κάτι ιδιαίτερο παρά μόνο φρου φρου και κάποια εφέ.

 

Ναι έχεις δίκιο. Βιάστηκα να απαντήσω και δεν διάβασα ολόκληρη την τελευταία πρόταση.

 

Τους έχω δοκιμάσει όλους. Θεωρω τον Launcher pro plus σαν τον πιο ολοκληρωμένο. Διαθέτει τα καλύτερα widgets και στην δικιά μου συσκευη έχει την καλύτερη συμπεριφορά.

 

Ο ADW, μου έκανε το εξης: Ενω έχει πολυ καλο scrolling σε κανονικη χρήση, κάθε φορα που άνοιγαν την συσκευη, δεν είχε σχεδόν καθόλου απόκριση για 1-2 δευτερόλεπτα. Σαν να μην υπακούει η οθόνη. Επίσης είναι εντελώς ασαφής η εναλλαγή οθονων όταν κάνουμε περιήγηση στις εγκατεστημένες εφαρμογές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...