Jump to content

Motorola DEFY


tsoump
 Κοινοποίηση

Motorola Defy  

202 members have voted

  1. 1. Motorola Defy

    • Θετική ψήφος
      185
    • Αρνητική ψήφος
      17


Recommended Posts

Δεν είναι προστατευτικό γυαλί,είναι ενεργό εξάρτημά,το digitizer.

Στο milestone ειχε κανα 60αρι original,από οτι έλεγε ένα παιδι.

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για ενημερωση λογισμικου savasgr μπαινεις στο σαιτ της μοτορολα(το ελληνικο) και ακολουθεις τις οδηγιες.

 

Sent from my MB525 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα το τελευταιο διημερο εχω ενα μικροπροβληματακι και δεν ξερω αν εχει συμβει και σε εσας εγω απ την στιγμη που το ειχα αγορασει ειχα ορισει την ωρα να μην εχει μορφη 24ωρου(π.χ δηλαδη ετσι-----5:45 και οχι ετσι------17:45) προχτες οταν ξυπνησα ειδα πανω πανω δεξια που λεει την ωρα(διπλα απ την μπαταρια και το σημα) αντι για 5:45(που ειχα ορισει ) ειδα αυτο----ω:λ----- το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν reboot αλλα τιποτα μετα εκανα επαναφορα των εργοστασιακων αλλα παλι δεν βρηκα λυση παρολα αυτα αμα το γυρισω σε μορφη 24ωρου παιζει κανονικα δηλαδη 17:45 ομως οταν βγαζω την μορφη 24ωρου μου ξαναλεει ω:λ Εχετε να προτεινετε τιποτα??????????:worry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι προστατευτικό γυαλί,είναι ενεργό εξάρτημά,το digitizer.

Στο milestone ειχε κανα 60αρι original,από οτι έλεγε ένα παιδι.

 

Sent from my Defy.

 

είχα πάει στην αντιπροσωπεία το defy μου (για ακουστικό) και ο μπροστινός μου είχε καμένο pixel (έλεγε) και ο τεχνικός του 'έλεγε οτι ήταν σπασμένη οθόνη με αποτέλεσμα να μην καλύπτεται.... 60€ οθόνη , όχι κρύσταλλο!

 

Παιδια καλησπερα το τελευταιο διημερο εχω ενα μικροπροβληματακι και δεν ξερω αν εχει συμβει και σε εσας εγω απ την στιγμη που το ειχα αγορασει ειχα ορισει την ωρα να μην εχει μορφη 24ωρου(π.χ δηλαδη ετσι-----5:45 και οχι ετσι------17:45) προχτες οταν ξυπνησα ειδα πανω πανω δεξια που λεει την ωρα(διπλα απ την μπαταρια και το σημα) αντι για 5:45(που ειχα ορισει ) ειδα αυτο----ω:λ----- το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν reboot αλλα τιποτα μετα εκανα επαναφορα των εργοστασιακων αλλα παλι δεν βρηκα λυση παρολα αυτα αμα το γυρισω σε μορφη 24ωρου παιζει κανονικα δηλαδη 17:45 ομως οταν βγαζω την μορφη 24ωρου μου ξαναλεει ω:λ Εχετε να προτεινετε τιποτα??????????:worry:

 

αυτό μου το έκανε στην ρομ του demolition Μ.Ι.Η (είναι bug)

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω το προβλημα γιατι δεν χρησιμοποιω τη ρομ του demolition..:P

αυτο ειναι και το μοναδικο προβλημα της ρομ ομως...κατ τα αλλα ειναι πολυ αξιολογη..την εχω βαλει εδω και πολλους μηνες στο ντεφι του αδερφου μου και εχω ησυχασει!πιο σταθερη και πιο γρηγορη φρογιο δεν γινεται!

Link to comment
Share on other sites

είχα πάει στην αντιπροσωπεία το defy μου (για ακουστικό) και ο μπροστινός μου είχε καμένο pixel (έλεγε) και ο τεχνικός του 'έλεγε οτι ήταν σπασμένη οθόνη με αποτέλεσμα να μην καλύπτεται.... 60€ οθόνη , όχι κρύσταλλο!

 

 

 

αυτό μου το έκανε στην ρομ του demolition Μ.Ι.Η (είναι bug)

Μην έχεις την εντύπωση οτι το digitizer είναι φθηνότερο της οθόνης.

Όπως σας ειπα δεν είναι "κρύσταλλο" είναι ενεργό εξάρτημα,αυτό είναι που αντιλαμβάνεται το άγγιγμα.

Μπορεί δηλαδή να μην έχει τίποτα εμφανισιακα η πρόσοψη,ούτε ράγισμα,ούτε κόκκο σκονης,και να μη δουλεύει η αφη καθόλου,κλασσικό πρόβλημα σε κινητά αφής capacitive που είναι πάνω από δυομιση-τριων χρόνων.

 

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Απορια.

Γιατι οταν παταω το πληκτρο κληση και ανοιγει το πληκτρολογιο, στα νουμερα εμφανιζει και την Ελληνικη αλφαβητο,ενω παλια μου εδειχνε λατινικους χαρακτηρες.Πως το επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

σε πιο πληκτρολογιο αν ειναι στο κλασικο android απο τις ρυθμισεις ή στο space bar πατας εφοσον σου γραφει τα γραμματα της λεξης αλλιος το γραναζι και επιλογες

εισοδου

αλλιος κατεβασε κανενα απο το μαρκετ που να υποστηριζει και ελληνικα

http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

σε πιο πληκτρολογιο αν ειναι στο κλασικο android απο τις ρυθμισεις ή στο space bar πατας εφοσον σου γραφει τα γραμματα της λεξης αλλιος το γραναζι και επιλογες

εισοδου

αλλιος κατεβασε κανενα απο το μαρκετ που να υποστηριζει και ελληνικα

 

Το πληκτρολογιο που ειναι στις κλησεις (οχι για μηνυματα κ.π) αυτο δεν εχει space bar και οταν πατας τις ρυθμισεις ,,εχει ρυθμιση ταχειας κλησης

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μήνες χθες, το Defy μου, μου έβγαλε το πρώτο πρόβλημα.:(

Συγκεκριμένα, ξαφνικά και χωρίς πτώση, εμφάνισε μια οριζόντια λεπτή γραμμή, περίπου στο ύψος του volume+, με χρώμα ανάλογα το υπόλοιπο φόντο, συνήθως λευκό πάντως, που δε φεύγει με τίποτα. Δεν είναι καμμένα πίχελ γιατί, ανάλογα το υπόλοιπο φόντο, μπορεί να γίνετε διακεκομμένη και να αλλάζει συνεχώς πάντα όμως στο ίδιο υψος...

Είμαι με originial 2.2 froyo και root με superoneclick.

Θέλω να ρωτήσω:

1)'Εχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό ή είμαι ο πρώτος τυχερός;;;;;

2) Αν το πάω για service, για αλλαγή οθόνης, διαγράφουν τα δεδομένα;;;;

3)Βλέπουν αν είμαι root ώστε να χρειαστεί unroot ή όχι;;;

4)Unroot γίνετε εύκολα πατώντας το ανάλογο κουμπί του superoneclick;;;;;

 

'Οποιος μπορεί ας βοηθήσει...:worry:

Edited by gusm
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να κάνω λάθος,ακούγεται σαν σπάσιμο της οθόνης...το είχες σε καμια κωλοτσεπη;καμια τουμπα;

 

Sent from my Defy.

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να κάνω λάθος,ακούγεται σαν σπάσιμο της οθόνης...το είχες σε καμια κωλοτσεπη;καμια τουμπα;

 

Sent from my Defy.

Όχι... Το είχα στο χέρι μου και άλλαζα clock skins στο beautifull widgets!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μήνες χθες, το Defy μου, μου έβγαλε το πρώτο πρόβλημα.:(

Συγκεκριμένα, ξαφνικά και χωρίς πτώση, εμφάνισε μια οριζόντια λεπτή γραμμή, περίπου στο ύψος του volume+, με χρώμα ανάλογα το υπόλοιπο φόντο, συνήθως λευκό πάντως, που δε φεύγει με τίποτα. Δεν είναι καμμένα πίχελ γιατί, ανάλογα το υπόλοιπο φόντο, μπορεί να γίνετε διακεκομμένη και να αλλάζει συνεχώς πάντα όμως στο ίδιο υψος...

Είμαι με originial 2.2 froyo και root με superoneclick.

Θέλω να ρωτήσω:

1)'Εχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό ή είμαι ο πρώτος τυχερός;;;;;

2) Αν το πάω για service, για αλλαγή οθόνης, διαγράφουν τα δεδομένα;;;;

3)Βλέπουν αν είμαι root ώστε να χρειαστεί unroot ή όχι;;;

4)Unroot γίνετε εύκολα πατώντας το ανάλογο κουμπί του superoneclick;;;;;

 

'Οποιος μπορεί ας βοηθήσει...:worry:

 

Αφού είσαι root με το titanium backup κανε buckup και δεν έχεις θέμα με τα δεδομένα. Για το σερβίς κανε unroot και πήγαινε. Δεν δαγκώνουν είναι ελαστικοί. Απλώς μου έτυχε να δω milestone με πρόβλημα πίξελ αλλά δεν το κάλυπταν λόγω ότι ισχυρίζονταν ότι ήταν σπασμένη από χτύπημα. Και του είπαν ότι κάνει περίπου 60€

 

Sent from my MB525

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει service στη Θεσσαλονίκη ή πρέπει να σταλεί οπωσδήποτε στην Αθήνα;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν υπάρχει service στη Θεσσαλονίκη ή πρέπει να σταλεί οπωσδήποτε στην Αθήνα;;;;

 

Το μοναδικό είναι αθηνα..

Στείλτομε κουριερ ,είναι αργυρουπολεως δεν θυμάμαι αριθμο

 

Sent from my MB525

Edited by pificos
OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 9 μήνες χθες, το Defy μου, μου έβγαλε το πρώτο πρόβλημα.:(

Συγκεκριμένα, ξαφνικά και χωρίς πτώση, εμφάνισε μια οριζόντια λεπτή γραμμή, περίπου στο ύψος του volume+, με χρώμα ανάλογα το υπόλοιπο φόντο, συνήθως λευκό πάντως, που δε φεύγει με τίποτα. Δεν είναι καμμένα πίχελ γιατί, ανάλογα το υπόλοιπο φόντο, μπορεί να γίνετε διακεκομμένη και να αλλάζει συνεχώς πάντα όμως στο ίδιο υψος...

Είμαι με originial 2.2 froyo και root με superoneclick.

Θέλω να ρωτήσω:

1)'Εχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό ή είμαι ο πρώτος τυχερός;;;;;

2) Αν το πάω για service, για αλλαγή οθόνης, διαγράφουν τα δεδομένα;;;;

3)Βλέπουν αν είμαι root ώστε να χρειαστεί unroot ή όχι;;;

4)Unroot γίνετε εύκολα πατώντας το ανάλογο κουμπί του superoneclick;;;;;

 

'Οποιος μπορεί ας βοηθήσει...:worry:

Τελικά όλα καλά. Το τηλέφωνο αυτοθεραπευτηκε!!!

Εκεί που ήμουν έτοιμος να το στείλω για service,(έκανα back up - unroot), η γραμμή άρχισε σιγά σιγά να σβήνει, και είπα να περιμένω μπας και φύγει τελείως, όπως κι έγινε. Από χθες λοιπόν όλα καλά πάλι... :yahoo::yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους, χαζευοντας το site http://www.ewg.org που μετραει ακτινοβολιες κινητων, το defy ειναι αναμεσα στα 10 smartphones με την μεγαλυτερη ακτινοβολια (MAXIMUM RADIATION: 1.53 W/KG). http://www.ewg.org/cellphoneradiation/Get-a-Safer-Phone/Motorola/DEFY/ Αρχιζω να σκεφτομαι ισως το αλλαξω με καποιο αλλο.. Αν ξερει καποιος κατι αλλο γι'αυτο ασ το παραθεσει.
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε ολους, χαζευοντας το site http://www.ewg.org που μετραει ακτινοβολιες κινητων, το defy ειναι αναμεσα στα 10 smartphones με την μεγαλυτερη ακτινοβολια (MAXIMUM RADIATION: 1.53 W/KG). http://www.ewg.org/cellphoneradiation/Get-a-Safer-Phone/Motorola/DEFY/ Αρχιζω να σκεφτομαι ισως το αλλαξω με καποιο αλλο.. Αν ξερει καποιος κατι αλλο γι'αυτο ασ το παραθεσει.

 

αν σε ανυσηχει το θεμα sar για την ιστορια και μονο το πιο χαμηλο sar εχει το samsung omnia II GT-I800 στο σωμα 30w/kg κεφαλι 56w/kg

η τιμη που δινει το ενλογο site δεν διευκρινηζει αλλα απο οτι ειδα πρωτο σε πιο χαμηλο ειχε ενα lg με win7

ανεκαθεν τα motorola οπως και τα iphone εχουν αρκετα ψηλα το δεικτη sar

Edited by sokel
http://th828.photobucket.com/albums/zz209/junnie23/th_superman-logo-pic.jpg
Link to comment
Share on other sites

ακουσαμε κατι για αναβαθμιση στο defy ? γιατι εγω εχω την εκδοση 2.2 και το defy + εχει 2.3 .Το ιδο τηλεφωνο ειναι !!

 

ΔΕΝ είναι το ίδιο τηλέφωνο.

Έχει διαφορετικό επεξεργαστή (OMAP3620 1GHz αντί OMAP3610 800MHz), διαφορετικό camera module, καθώς και λίγο μεγαλύτερη μπαταρία. Συνεπώς, το OS του Defy+ έχει διαφορετικούς drivers από του Defy.

Πιστεύω πως δεν θα δούμε επίσημο Gingerbread update για το Defy 1ης γενιάς.

 

Να 'ναι καλά ο Cyanogen και η παρέα του. :happy:

Edited by Erebos
Lenovo K3 Note Lollipop 5.0 VIBEUI_V2.5_1520_5.827.1_ST_K50-T5
Link to comment
Share on other sites

Να 'ναι καλά ο Cyanogen και η παρέα του. :happy:

 

Βέβαια και επίσημα να τη βλέπαμε μάλλον και πάλι Cyanogen θα είχαμε που θα χε φτάσει στην έκδοση icecream οπότε μικρό το κακό

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola DEFY

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...