Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή ; Πως να είναι "fake" ;

Αφού

1. Σου δείχνει ότι είναι εγκατεστημένο και "τρέχει" κανονικά το Cydia ενώ προηγουμένως έχει κάνει fresh boot (=untethered)

2. Σου δείχνει στο About ότι "φοράει" 4.3

 

Τι άλλο θα ήθελες για να πιστείς δηλαδή ;

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

JB γίνεται απλά πρέπει να είσαι "πυρηνικός φυσικός" για να το κάνεις... (Που λέει ο λόγος)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δείτε αυτό:):):):):)

 

:shifty:

 

 

Ε και ;;

Τι ήταν αυτο που σε εντυπωσίασε τόσο;;

Για αυτο δλδ τι θα έκανες ;;

Edited by zaharakis

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ε και ;;

Τι ήταν αυτο που σε εντυπωσίασε τόσο;;

Για αυτο δλδ τι θα έκανες ;;

http://m.youtube.com/?client=mv-google#/watch?xl=xl_blazer&v=F15Kc-TJX-A

 

Φιλέ μου το link του youtube που έβαλες είναι από το προσωπικό σου λογαριασμό και δε μπορώ να δω το βίντεο που ανάρτησες πως θα το βρω στο youtube?

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου το link του youtube που έβαλες είναι από το προσωπικό σου λογαριασμό και δε μπορώ να δω το βίντεο που ανάρτησες πως θα το βρω στο youtube?

 

Το διόρθωσα ;)

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Το διόρθωσα ;)

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

 

Έχεις κάνει τρελή δουλειά φιλέ πολύ ωραίο

μου αρέσει πολύ το πλαίσιο στα εικονίδια και στους φακέλους σου, μπορώ να το βρω από πουθενά?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει τρελή δουλειά φιλέ πολύ ωραίο

μου αρέσει πολύ το πλαίσιο στα εικονίδια και στους φακέλους σου, μπορώ να το βρω από πουθενά?

 

Ούτε το 1/10 δεν φαίνεται απο το στήσιμο του μήλου μου.

 

Θέλω 4ωρες απο την Ζωη μου για να στησω έτσι, ένα μήλο απο το μηδέν.

 

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το 1/10 δεν φαίνεται απο το στήσιμο του μήλου μου.

 

Θέλω 4ωρες απο την Ζωη μου για να στησω έτσι, ένα μήλο απο το μηδέν.

 

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

 

Μια απορία. Η μπαταρία πόσο σου κρατάει;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία. Η μπαταρία πόσο σου κρατάει;

 

Πολυ περισσότερο απο ότι περίμενα πριν αγοράσω το 1ο 4αρι μου (16g,τώρα έχω το 32αρι).

Και πολυ περισσότερο απο κάθε άλλη συσκευη,αντίστοιχων δυνατοτήτων ,που είχα !μόνο το HTC Hero μπορει να συγκριθεί μαζί του σε αυτονομία για μένα. Μου έχει μείνει αξέχαστο,το πρωτόγνωρο για τότε, αίσθημα,οταν το ειχα πρωτοπαρει,του να πίνεις το αίμα στην συσκευη σου και να βλέπεις την μπαταρία να μην έχει σκοπό να αδειάσει!

Μια τέτοια εντύπωση απολαμβανω με το μήλο μου.

 

Και δεν υπάρχει "πόσο σου κρατάει η μπαταρία". Ξεφυγετε απο αυτο το τρυπακι ;)

Ο καθένας κάνει ξεχωριστή χρήση στο κινητο του. Ανάλογα πρέπει να ξέρει να κρίνει σε κάθε κινητο πόσες ώρες , τον βγάζουν τα κινητά του,κάνοντας αυτά που χρειάζεται καθημερινά.

Αν κάποιος είναι με το τηλ στο χέρι συνεχώς με την οθόνη αναμενη και παίζει παιχνίδια,Ακουει μουσική,η κανει browsing όλη μέρα δεν νομίζω ότι θα βρει τηλ άλλο να αντέξει όσο το 4αρι σε αυτονομία,κάνοντας τα ίδια πράγματα και σε εκείνο!!

Πάντως Εγω δεν έχω πλέον το μονιμο αισθημα της ανασφάλειας του "που θα βρω μπριζα" οπότε λειπω απο το σπίτι/Δουλεια :)

Πάντως ειλικρινά,(αν μπορει κάποιος που παίρνει ένα μήλο τεσσαρι,να το κάνει) αν χρησιμοποιήσω το 4g μόνο σαν τηλ και τπτ άλλο,δεν κάνω πλάκα αλλα μου έχει δώσει την αίσθηση ότι δεν θα αδειάσει ποτε η μπαταρία του!

Κάποιες μέρες στην Δουλεια λόγω φόρτου, δεν προλαβαίνω ούτε να το ακουμπήσω για mailing/browsing κλπ ,παρα Μόνο σαν απλη τηλεφωνικη συσκευη!!

Έτσι έχω βγάλει βάρδια που ενώ έφυγα απο το σπίτι βγάζοντας το απο τον φορτιστή,γυρνώντας σπίτι,8-9ωρες μετα, ήταν ακόμη στο 100% !!

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω σε αυτο που λες. Και εγω το εχω παθει. Ειδικα τωρα που αρχισα να το φορτιζω απο το usb και οχι απο την πριζα, ειδα οτι εχω μια δραματικη αυξηση στη μπαταρια. Εφευγα απο το σπιτι και σε 6 ωρες δεν ειχα μπαταρια απο τη χρηση. Τωρα με την ιδια χρηση, μπορω ανετα να βγαλω ολη μερα. Και ασχολουμαι αρκετα με "σκαλισμα". Δεν το λυπαμαι καθολου. Και στο δρομο συνηθως ειμαι με 3g. Πολυ καλη η μπαταρια του!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μια πλήρης φόρτιση μέσω USB πόση ώρα θέλει; Και για να γίνει αυτό, πρέπει να έχεις το PC μονίμως ανοιχτό...:worry:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μια πλήρης φόρτιση μέσω USB πόση ώρα θέλει; Και για να γίνει αυτό, πρέπει να έχεις το PC μονίμως ανοιχτό...:worry:

 

Στο λάπτοπ μου (toshiba quosmio x 300 ) δεν χρειάζεται να είναι αναμένο για να φόρτισει το μήλο η οποία άλλη συσκευη θέλω μέσω USB.

Όσο για το πόσο χρονο χρειάζεται ;

Αυτο μπορείς να το επιβεβαιωσεις Μονος σου. Δεν το έχω μετρήσει ποτε...

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Πριν το επομενο weekend και το full JB της 4.3 !!!!

Confirmed by @comex !!!

 

http://www.redmondpie.com/ios-4.3-untethered-jailbreak-to-drop-before-the-next-weekend/

Link to comment
Share on other sites

Πριν το επομενο weekend και το full JB της 4.3 !!!!

Confirmed by @comex !!!

 

http://www.redmondpie.com/ios-4.3-untethered-jailbreak-to-drop-before-the-next-weekend/

 

Άντε με το καλο Γιώργο να την δοκιμάσετε να μας πείτε και εμάς που δεν πρόκειται να ρισκάρουμε πέρασμα στην 4.3 :lol:

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλο Γιώργο να την δοκιμάσετε να μας πείτε και εμάς που δεν πρόκειται να ρισκάρουμε πέρασμα στην 4.3 :lol:

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

 

of cource :lol:

Την περιμενω πως και πως!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη για την εντελώς noobικη ερώτησή μου, αλλά μήπως θα μπορούσατε να με διαφωτίσετε στο εξής:

Αξίζει η αγορά μεταχειρισμένου iphone με simlock στην AT&T και baseband 02.10.04? Υπάρχει τρόπος να γίνει unlock?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα .. απο την παρασκευη είμαι κάτοχος του iphone 4 , ειχε την 4.2.1 εκδοση και προχωρησα σε jb με το greenpoison , απο οτι ειδα στο cydia ,οταν ανοίγει δεν μου γράφει πάνω πανω οπως στο 3gs , οτι τα shsh ειναι κρατημένα , αν και οταν ανοιξα για πρωτη φορα το cydia πατησα στο make my life easy , προσπαθησα να το κανω χειροκίνητα με το tinyumbrella , αλλα απο οτι διαβασα , εχει σταματησει η apple να υπογραφει την εκδοση 4..2.1 λογω του οτι εχει βγάλει την 4.3 ,

Τι μπορω να κάνω για να το διορθώσω αυτο ?? αν κατάβα καλα δεν θα μπορέσω να αναβαθμησω το κινητο μου ξανα αν θέλω να το εχω jb ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα .. απο την παρασκευη είμαι κάτοχος του iphone 4 , ειχε την 4.2.1 εκδοση και προχωρησα σε jb με το greenpoison , απο οτι ειδα στο cydia ,οταν ανοίγει δεν μου γράφει πάνω πανω οπως στο 3gs , οτι τα shsh ειναι κρατημένα , αν και οταν ανοιξα για πρωτη φορα το cydia πατησα στο make my life easy , προσπαθησα να το κανω χειροκίνητα με το tinyumbrella , αλλα απο οτι διαβασα , εχει σταματησει η apple να υπογραφει την εκδοση 4..2.1 λογω του οτι εχει βγάλει την 4.3 ,

Τι μπορω να κάνω για να το διορθώσω αυτο ?? αν κατάβα καλα δεν θα μπορέσω να αναβαθμησω το κινητο μου ξανα αν θέλω να το εχω jb ???

 

κανε λιγο υπομονη ;) θα στα σωσει το cydia,απλα αργει λιγο παραπανω τωρα..

 

και εμενα οταν αλλαξα το 16αρι μου με 4.1 ,στο 32αρι με 4.2.1,αργησε σχεδον 48 ωρες για να μου τα σωσει :confused:

ευτυχως ομως ολα καλα :happy:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

κανε λιγο υπομονη ;) θα στα σωσει το cydia,απλα αργει λιγο παραπανω τωρα..

 

και εμενα οταν αλλαξα το 16αρι μου με 4.1 ,στο 32αρι με 4.2.1,αργησε σχεδον 48 ωρες για να μου τα σωσει :confused:

ευτυχως ομως ολα καλα :happy:

 

Μα εχει 5 ημέρες που εκανα jb , το κινητο γιαυτο και αρχισα να ανησυχω , οχι τιποτα αλλο αλλα εκανα την ιδια διαδικασια και σε ενα ξένο κινητο και αλοιμονο μου........... χε χε χε

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει 5 ημέρες που εκανα jb , το κινητο γιαυτο και αρχισα να ανησυχω , οχι τιποτα αλλο αλλα εκανα την ιδια διαδικασια και σε ενα ξένο κινητο και αλοιμονο μου........... χε χε χε

 

Και τι στενοχωριεσαι?Το πολυ-πολυ,δεν κανεις update στην 4.3 μεχρι να βγει καποιο εργαλειο jb και για αυτην...:p

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει με 4.1 μόλις είχε πρωτοβγεί η 4.2. Η 4.1 είχε σταματήσει να υπογράφεται...

Έκανα JB day one και make my life easier.

Το SHSH για την 4.2 σώθηκε στο Cydia ένα μήνα μετά!

 

Δε είμαι σίγουρος αν σταμάτησε να υπογράφεται η 4.2 πλέον, δοκίμασε να το πάρεις χειροκίνητα με Tiny Umbrella.

Αν έχει σταματήσει, το νου σου με το τι περνάς από Cydia μέχρι να έρθει το ολοκληρομένο JB για την 4.3...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εκανα update την 4,3 και set as new

πως μπορω να ξαναπερασω τις εφαρμογες που εχω αγορασει απο το app store.

οταν παω να τις βρω στο app store που εχει στο κουμπακι να τις αγορασω πάλι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά το πήρα και εγώ.

Έχω ωμός μια απορία πώς μπορώ να έχω μέσα στο κινητό αρχεία από την δουλειά μου όπως word και τλπ.. α κάτι άλλο ταινίες πώς μπορώ να δω.

Σας ευχαριστώ ένας άσχετος

PANAGIOTIS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...