Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρεπει να κατεβάσεις ενα απο τα παρακάτω ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ...

iphonebrowser ή DiskAid

 

Πεζει τπτ για κυπρο; carrier logo?

Ειχα παλια απο το repo του pperikli αλλα πλεον δεν δουλευει!

Τα .png τα εχω απλα δεν ξερω που να τα κανω upload. Σε πιο folder?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πεζει τπτ για κυπρο; carrier logo?

Ειχα παλια απο το repo του pperikli αλλα πλεον δεν δουλευει!

Τα .png τα εχω απλα δεν ξερω που να τα κανω upload. Σε πιο folder?

 

Βρε συ, δινω το path παραπανω! δες!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει να κατεβάσεις ενα απο τα παρακάτω ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ...

iphonebrowser ή DiskAid

 

Hmm.. Done. Και τωρα τι κανω? :wacko:

Πολυ pro καταστασεις...:p

 

Edit. Ανοιξα το φακελο που λες παραπανω και εκανα delete τα:

Default_CARRIER_Vodafone Greece

FSO_CARRIER_Vodafone Greece

 

Παραλληλα τα αντικατεστησα με δυο αλλα που βρηκα στο νετ. Κανω Επανεκκινηση και τιποτα. Δεν μου δειχνει το logo. Εξακολουθει να εχει το vf... :(

 

Μηπως κανω κατι λαθος στο diskaid? Απλα delete εκανα και επικολληση των νεων png.

Edited by karn
Link to comment
Share on other sites

Βρε συ, δινω το path παραπανω! δες!!!

 

μα δεν ειμαι με vodafone gr για να αλλαξω εκεινο το path...

πρεπει να βρω το συγγεκριμενο που χρησιμοποια η cytamobile-vodafone

ειμαι με iphone 4 firmware 4.2.1

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Done. Και τωρα τι κανω? :wacko:

Πολυ pro καταστασεις...:p

 

Edit. Ανοιξα το φακελο που λες παραπανω και εκανα delete τα:

Default_CARRIER_Vodafone Greece

FSO_CARRIER_Vodafone Greece

 

Παραλληλα τα αντικατεστησα με δυο αλλα που βρηκα στο νετ. Κανω Επανεκκινηση και τιποτα. Δεν μου δειχνει το logo. Εξακολουθει να εχει το vf... :(

 

Μηπως κανω κατι λαθος στο diskaid? Απλα delete εκανα και επικολληση των νεων png.

 

 

Kωστα δοκιμασε να βαλεις την καταληξη ' @2x ' πριν το png. Πες μου αν εγινε κατι αν και δεν θα εχεις προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Kωστα δοκιμασε να βαλεις την καταληξη ' @2x ' πριν το png. Πες μου αν εγινε κατι αν και δεν θα εχεις προβλημα...

 

Ωραιος λεον! Μου το βγαζει κανονικα τωρα!:)

Να ρωτησω κατι αλλο τωρα... Γινεται να κανουμε και τις γραμμουλες του σηματος κοκκινες για να ταιριαζουν; Ή πολλα ζηταω;:lol:

 

Και κατι τελευταιο. Αν κανω restore θα πρεπει να επαναλαβω αυτη τη διαδικασια για να ξαναβαλω το logo? Ή πλεον ειναι μονιμο το αποτελεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος λεον! Μου το βγαζει κανονικα τωρα!:)

Να ρωτησω κατι αλλο τωρα... Γινεται να κανουμε και τις γραμμουλες του σηματος κοκκινες για να ταιριαζουν; Ή πολλα ζηταω;:lol:

 

Eσυ εκανες jailbrake και αποθρασυνθηκες τελειως...:lol:

Δεν εχω ιδεα. Λογικα ο geovass θα μας ''φωτισει'' παλι!

 

Και κατι τελευταιο. Αν κανω restore θα πρεπει να επαναλαβω αυτη τη διαδικασια για να ξαναβαλω το logo? Ή πλεον ειναι μονιμο το αποτελεσμα;

 

Πιστευω πως ναι αλλα αν θες κανε restore και πες μου και εμενα τι παιζει...:lol::p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος λεον! Μου το βγαζει κανονικα τωρα!:)

Να ρωτησω κατι αλλο τωρα... Γινεται να κανουμε και τις γραμμουλες του σηματος κοκκινες για να ταιριαζουν; Ή πολλα ζηταω;:lol:

 

Και κατι τελευταιο. Αν κανω restore θα πρεπει να επαναλαβω αυτη τη διαδικασια για να ξαναβαλω το logo? Ή πλεον ειναι μονιμο το αποτελεσμα;

Είναι θέμα θέματος το τι χρώμα γραμμούλες θα κάνεις το σήμα και απ' ό,τι έχω καταλάβει, είναι αρκετά πολύπλοκο το όλο εγχείρημα.

 

Προφανώς και το αποτέλεσμα με το Carrier Logo δεν είναι μόνιμο. Αφού είσαι σε jbroken συσκευή.

Αν κάνεις restore είναι προφανές ότι θα επιστρέψεις σε εργοστασιακή κατάσταση και για να το ξανακάνεις, πρέπει πρώτα να κάνεις εκ νέου jb.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Eσυ εκανες jailbrake και αποθρασυνθηκες τελειως...:lol:

Δεν εχω ιδεα. Λογικα ο geovass θα μας ''φωτισει'' παλι!

 

 

 

Πιστευω πως ναι αλλα αν θες κανε restore και πες μου και εμενα τι παιζει...:lol::p:p:p

 

υπαρχουν πολλα themes στη Cydia που αλλαζουν την "δυναμη" του σηματος.

Ψαξε γραφοντας signal bar :)

Link to comment
Share on other sites

Μετα το jailbreak πεφτει η αποδοση της μπαταριας? Το ειχα φορτισει φουλ πριν απο λιγο και χωρις να το εχω ακουμπησει (σχετικα δηλαδη... Μπηκα ενα 3λεπτο ιντερνετ να δω κατι) βλεπω τωρα οτι εχει πέσει στο 95% η μπαταρια.

Μηπως φταιει που οταν εκανα τη διαδικασια του jb δεν ηταν πληρως φορτισμενη η μπαταρια? (απ οτι θυμαμαι πρεπει να ηταν γυρω στο 30%)

Link to comment
Share on other sites

Θα αποτρεπατε καποιον απο την αγορα ενος iphone 4 κλειδωμενο στην αγγλικη Ο2? Εχω δει ενα και σκεφτομαι εαν ειναι καλο να ρισκαρω να το αγορασω και να το ξεκλειδωσω μονη μου.

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα αποτρεπατε καποιον απο την αγορα ενος iphone 4 κλειδωμενο στην αγγλικη Ο2? Εχω δει ενα και σκεφτομαι εαν ειναι καλο να ρισκαρω να το αγορασω και να το ξεκλειδωσω μονη μου.

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Είναι αρκετά ριψοκίνδυνο διότι δεν ξέρεις με ποια iOS θα σου έρθει με αποτέλεσμα να βρεθείς σε θέση να μην μπορείς να κάνεις Unlock και να το χρησιμοποιείς ως iPod.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετά ριψοκίνδυνο διότι δεν ξέρεις με ποια iOS θα σου έρθει με αποτέλεσμα να βρεθείς σε θέση να μην μπορείς να κάνεις Unlock και να το χρησιμοποιείς ως iPod.

 

Δηλαδη το πιο σωστο ειναι να ρωτησω πρωτα στο καταστημα κι επειτα να περασω στην οποιαδηποτε αγορα προφανως. Μεχρι και ποια εκδοση ξεκλειδωνεται απο παροχο? Η 1.59?

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος λεον! Μου το βγαζει κανονικα τωρα!:)

Να ρωτησω κατι αλλο τωρα... Γινεται να κανουμε και τις γραμμουλες του σηματος κοκκινες για να ταιριαζουν; Ή πολλα ζηταω;:lol:

 

Και κατι τελευταιο. Αν κανω restore θα πρεπει να επαναλαβω αυτη τη διαδικασια για να ξαναβαλω το logo? Ή πλεον ειναι μονιμο το αποτελεσμα;

 

Θα κατεβασεις απο το cydia την εφαρμογη cleanstatus.. Μπορεις να αλλαξεις αρκετα πραγματα στην status bar και εδω ειναι οι κωδικοι με τα χρωματα :P http://html-color-codes.com/

Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν βάζεις απλά απο το cydia το sms160+logos? αλλαζει τον παροχο και τον εμφανιζει οπως ειναι στην πραγματικότητα. repo http://grlogos.hellasproject.com/421/
Link to comment
Share on other sites

και γιατι δεν βάζεις απλά απο το cydia το sms160+logos? αλλαζει τον παροχο και τον εμφανιζει οπως ειναι στην πραγματικότητα. repo http://grlogos.hellasproject.com/421/

 

Δεν λειτουργει το λινκι!:p

Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργει το λινκι!:p

Δεν το ανοιγεις απο τον υπολογιστη σου... Στο cydia το βαζεις για να σου κατεβασει το πακετο....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ανοιγεις απο τον υπολογιστη σου... Στο cydia το βαζεις για να σου κατεβασει το πακετο....

 

Thanks mate!:)

 

Θα κατεβασεις απο το cydia την εφαρμογη cleanstatus.. Μπορεις να αλλαξεις αρκετα πραγματα στην status bar και εδω ειναι οι κωδικοι με τα χρωματα :P http://html-color-codes.com/

 

 

Το κατεβασα κ εγω αλλα δεν μου αλλαζει τα χρωματα... Τουλαχιστον στο ''signal''.

Στο wifi τα αλλαζει αλλα κατι παιζει με την αναλυση και βγαινει θαμπο...

 

 

Edit. Τελικα τα αλλαζει και στο signal αφου ομως περασει.....κανα δεκαλεπτο!

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το πιο σωστο ειναι να ρωτησω πρωτα στο καταστημα κι επειτα να περασω στην οποιαδηποτε αγορα προφανως. Μεχρι και ποια εκδοση ξεκλειδωνεται απο παροχο? Η 1.59?

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

 

Αν θελεις τη δικια μου γνωμη,καλυτερα δωσε 100-150€ παραπανω και παρτο απο εδω να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!Στο κατω-κατω,με τα ιδια λεφτα που θα το παιρνες απ'εξω,το παιρνεις απο εδω ελαφρως μεταχειρισμενο(απο καποιο φορουμ,εδω η αλλου).Αλλα,αν ειναι κομπλε,με αποδειξη κλπ.,δεν θα σε χαλουσε νομιζω:)Και στις 2 περιπτωσεις θα εχεις και την εγγυηση σου κανονικα,διαφορετικα,αν παθει κατι,τρεχα γυρευε...Και εκτος ολων αυτων,αν τελικα το παρεις απ'εξω και το ξεκλειδωσεις,πιος σου λεει,αν κανεις κατα λαθος εστω update σε μια νεοτερη εκδοση(στην 5 π.χ. που ειναι να βγει σε κανενα μηνα και θα εχει και αρκετες διαφορες απο την 4.3.3 που εχει τωρα,ωστε να αξιζει τον κοπο),θα μπορεις αμεσα να το ξεκλειδωσεις?Ξερω παιδια που περιμενουν μεχρι 2-3 μηνες και ακομα τιποτα!!Τεσπα η αποφαση ειναι δικη σου.Απλως σκεψου καλα;)Φιλικα:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ολα συγκλινουν στο να μην το παρω γιατι ολοι σας με αποτρεπετε, ψαχνω ηδη μεταχειρισμενο ελληνικο! Ευχαριστω φιλε μου!

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ολα συγκλινουν στο να μην το παρω γιατι ολοι σας με αποτρεπετε, ψαχνω ηδη μεταχειρισμενο ελληνικο! Ευχαριστω φιλε μου!

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

 

Να εισαι καλα και λιγο προσοχη στην αγορα σου!Να υπαρχει αποδειξη οπωσδηποτε και να προσεξεις ιδιαιτερα να ειναι Ελληνικο(μοντελο MC603GB)και προπαντος οχι καμια μαιμου...:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι κανετε καλα :D

 

απο χθες εχω ενα θεματακι...δεν ειναι με το κινητο αλλα εχει να κανει με το iTunes...

Ακομα και οταν δεν εχω συνδεσει κανενα κινητο στον Μακ,το iTunes βρισκει το ΑιΦον σε recovery! :lol:

Μετα οταν συνδεω κανονικα το κινητο ,το ανιχνευει σαν δευτερο!

 

αυτο καθε φορα που ανοιγω το iTunes!

πως μπορω να κανω κατι;

ειναι ενοχλητικο!

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι κανετε καλα :D

 

απο χθες εχω ενα θεματακι...δεν ειναι με το κινητο αλλα εχει να κανει με το iTunes...

Ακομα και οταν δεν εχω συνδεσει κανενα κινητο στον Μακ,το iTunes βρισκει το ΑιΦον σε recovery! :lol:

Μετα οταν συνδεω κανονικα το κινητο ,το ανιχνευει σαν δευτερο!

 

αυτο καθε φορα που ανοιγω το iTunes!

πως μπορω να κανω κατι;

ειναι ενοχλητικο!

 

Θα συνιστούσα τη χρήση κάποιας εφαρμογής πλήρους διαγραφής όπως το app cleaner έτσι ώστε να διαγραφούν οποιαδήποτε αρχεία αφορούν το iTunes. Και στη συνέχεια επανεγκατάσταση μέσα από το site της apple. Μόνο πρόσεξε να δώσεις τα αρχεία μουσικής που βρίσκονται στη διαδρομή /user/music/iTunes έαν δεν τα έχεις κάπου αλλού:) Αααα τώρα που το θυμήθηκα και πρόσεχε να δώσεις τις mobile applications όπως λέγεται ο φάκελος που βρίσκονται στην ίδια διαδρομή για να μην ξανακατεβάζεις μετά:)

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα που λες και μαλιστα κρατησα και τα plists οποτε τελεια...

:)

 

Δημήτρη πάλι στο θρυλικό iphone1 ξαναγυρισες?

Αλήθεια πως είναι η αίσθηση του μετα απο τόσα χρόνια?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...