Jump to content

[iOS 4] Activate / Jailbreak / Unlock για iPhone 3G/3GS/4/4S, iPad


DjArte
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό είναι μόνο για το Iphone 4 ή για όλες τις εκδόσεις Iphone από Αμερική ?

 

Δεν νομιζω οτι θα πας Αμερικη για να αγορασεις 3GS...άλλωστε μπορει και να μην εχει πια αποθεμα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι μόνο για το Iphone 4 ή για όλες τις εκδόσεις Iphone από Αμερική ?

 

Ναι αυτο ισχύει για όλες τις εκδόσεις iPhone απο Αμερική:(

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

μολις προσφατα εχω παρει δωρο ενα καινουργιο i phone4 εκδοση 4.3.3 απο αγγλια και συγεκριμενα απο εταιρεια 02

εχω τοποθετησει καρτα απο κυπρο και δεν δουλεβει καθοτι ειναι κλειδωμενο

πηρα το τηλ σε 3 ειδικους και μου ειπανε οτι δυστυχως δεν ειναι δυνατον να ξεκλειδωθει

ποιες λυσεις εχω δεδομενου οτι εχω ηδη την συσκευη στα χερια μου χωριες να τησ προκαλεσω οποιοδηποτε αλλο προβλημα ?

υπαρχει περιπτωση να παρω τους κωδικουσ απο την 02 ? υπαρχει λυση μεσω hack?

ευχαριστω εκ των προτερων για τισ απαντησεις σας θα εκτιμουσα ιδιαιτερως εαν με βγαζατε απο το αδιεξοδο

Link to comment
Share on other sites

μολις προσφατα εχω παρει δωρο ενα καινουργιο i phone4 εκδοση 4.3.3 απο αγγλια και συγεκριμενα απο εταιρεια 02

εχω τοποθετησει καρτα απο κυπρο και δεν δουλεβει καθοτι ειναι κλειδωμενο

πηρα το τηλ σε 3 ειδικους και μου ειπανε οτι δυστυχως δεν ειναι δυνατον να ξεκλειδωθει

ποιες λυσεις εχω δεδομενου οτι εχω ηδη την συσκευη στα χερια μου χωριες να τησ προκαλεσω οποιοδηποτε αλλο προβλημα ?

υπαρχει περιπτωση να παρω τους κωδικουσ απο την 02 ? υπαρχει λυση μεσω hack?

ευχαριστω εκ των προτερων για τισ απαντησεις σας θα εκτιμουσα ιδιαιτερως εαν με βγαζατε απο το αδιεξοδο

 

Νομιζω οτι εισαι σε αδιέξοδο φιλε μου. Αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να επικοινωνήσεις με την Ο2 μπας και μπορέσουν να στο ξελειδωσουν - αν και το βρισκω λιγο απιθανο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω προσπαθησει αλλα δεν γινετε αυτο.

μηπωσ υπαρχει καποια ιστοσελιδα (εμπιστοσυνης)που δινει τιποτα κωδικους στην οποια αφου πληρωσεις με visa card να γινει το ξεκλειδωμα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Έχω ένα 4άρι του οποίου μου έσπασε το πίσω μέρος, αφού μου ζήτησαν 250 για να κάνουν αλλαγή πήρα απο το ebay ανταλλακτικό απο το ebay το άλλαξα και όλα καλά! Τώρα έχω πρόβλημα με το home button το πατάω και ανοίγει μετά απο 10 πατήματα.. Αν το πάω να μου το φτιάξουν λέτε να καταλάβουν οτι έχω αλλάξει το πίσω μέρος???

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Έχω ένα 4άρι του οποίου μου έσπασε το πίσω μέρος, αφού μου ζήτησαν 250 για να κάνουν αλλαγή πήρα απο το ebay ανταλλακτικό απο το ebay το άλλαξα και όλα καλά! Τώρα έχω πρόβλημα με το home button το πατάω και ανοίγει μετά απο 10 πατήματα.. Αν το πάω να μου το φτιάξουν λέτε να καταλάβουν οτι έχω αλλάξει το πίσω μέρος???

 

Λογικά ναι γιατί για το πρόβλημα του home button μάλλον θα σου κάνουν αντικατάσταση συσκευής.

Αν είχες το παλιο πίσω καπάκι έστω και ραγισμενο θα μπορούσες να το περάσεις. Όπως και να έχει κανε μια προσπάθεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω στο SB settings εντολή για να μου κλείνει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!! ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βάλω στο SB settings εντολή για να μου κλείνει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές??

 

Δεν θέλεις να το κανεις με ένα απλο "shake device"?

Η με απλο συρσιμο πάνω στην οθόνη;

Η με δεκάδες άλλους τρόπους ;

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλεις να το κανεις με ένα απλο "shake device"?

Η με απλο συρσιμο πάνω στην οθόνη;

Η με δεκάδες άλλους τρόπους ;

 

Αμέ!!! δεν ήξερα ότι γίνεται με τόσους διαφορετικούς τρόπους! είδα σε ένα φίλο που το έχει ενσωματώσει στο SB Settings και μου φάνηκε βολικό, γι' αυτό και ρώτησα συγκεκριμένα! πες μου αν μπορείς με όποιο τρόπο θεωρείς ότι είναι πιο βολικό και πως γίνεται :)

Link to comment
Share on other sites

Αμέ!!! δεν ήξερα ότι γίνεται με τόσους διαφορετικούς τρόπους! είδα σε ένα φίλο που το έχει ενσωματώσει στο SB Settings και μου φάνηκε βολικό, γι' αυτό και ρώτησα συγκεκριμένα! πες μου αν μπορείς με όποιο τρόπο θεωρείς ότι είναι πιο βολικό και πως γίνεται :)

Ψαξε στο cydia το remove background, και οταν γινει η εγκατασταση, μπες απο τις ρυθμισεις στο activator και επελεξε με ποιο τροπο θες να γινεται.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο cydia το remove background, και οταν γινει η εγκατασταση, μπες απο τις ρυθμισεις στο activator και επελεξε με ποιο τροπο θες να γινεται.

 

έτοιμος!!! :) ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε στο cydia το remove background, και οταν γινει η εγκατασταση, μπες απο τις ρυθμισεις στο activator και επελεξε με ποιο τροπο θες να γινεται.

 

Με πρόλαβες :)

Επίσης μπορείς να βάλεις κ εξαιρέσεις δλδ,ποιες εφαρμογές να μην κλείνουν έτσι αλλα να τις κλεινεις ΕΣΥ χειροποίητα ;)

Για παράδειγμα,σκέψου να έχεις gps κ ενω μιλάς στο τηλ, πέφτοντας σε μια λακούβα,να σου κάνει shake το τηλ;) στο έκλεισε κατευθείαν( γιατι είναι στο παρασκήνιο,όταν είσαι σε κατάσταση κλήσης )

 

 

Written from the best iPhone 4G 32g via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες :)

Επίσης μπορείς να βάλεις κ εξαιρέσεις δλδ,ποιες εφαρμογές να μην κλείνουν έτσι αλλα να τις κλεινεις ΕΣΥ χειροποίητα ;)

Για παράδειγμα,σκέψου να έχεις gps κ ενω μιλάς στο τηλ, πέφτοντας σε μια λακούβα,να σου κάνει shake το τηλ;) στο έκλεισε κατευθείαν( γιατι είναι στο παρασκήνιο,όταν είσαι σε κατάσταση κλήσης )

 

ναι, ναι! το εντόπισα ήδη! σε ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα και πάλι. Επειδη εμπλεξα με δουλειες το τελευταιο 3μηνο κι εχω χασει καθε επαφη και νευριαζω που εχω χάσει καθε επαφη ειπα να ανβαθμιστω λιγο. Επειδη δεν εχω χρονο για πολυ ψαξιμο,Η τελευταια εκδοση ειναι η 4.3.3?? Υπάρχει j/b για την τελευταια έκδοση?? Kι αν ναι γίνεται με green poison??
Link to comment
Share on other sites

:) Καλησπέρα.απο χτες παρατήρησα ότι το iPhone μου δεν μπαίνει σε ξεκλειδωτο ασύρματο δίκτυο (ούτε το iPad) ενώ έμπαινε μια χαρα πριν!!γνωρίζει κάποιος τι μπορει να φταίει;:confused::confused:
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

:) Καλησπέρα.απο χτες παρατήρησα ότι το iPhone μου δεν μπαίνει σε ξεκλειδωτο ασύρματο δίκτυο (ούτε το iPad) ενώ έμπαινε μια χαρα πριν!!γνωρίζει κάποιος τι μπορει να φταίει;:confused::confused:

 

Εννοείς έμπαινε πριν και στο συγκεκριμένο wifi η γενικα σε ξεκλειδωτα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς έμπαινε πριν και στο συγκεκριμένο wifi η γενικα σε ξεκλειδωτα.

 

:yahoo::yahoo: μια χαρα δουλεύει τώρα!!!έκανε ναζακια το wifi τώρα όμως σοβαρεψε!!!!!:D:D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Hi!:cry::cry:κατα λάθος διεγραψα στα μηνύματα μια συνομιλία:oops:!!εάν κάνω restore θα ξαναπερασει τα μηνύματα μέσω iTunes?όταν πήρα το 4 και έκανα συγχρονισμό μου είχε περάσει μηνύματα που έιχαν διαγραφεί αλλα δεν ξέρω εάν γίνεται σε ολόκληρη συνομιλία!!!
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Hi!:cry::cry:κατα λάθος διεγραψα στα μηνύματα μια συνομιλία:oops:!!εάν κάνω restore θα ξαναπερασει τα μηνύματα μέσω iTunes?όταν πήρα το 4 και έκανα συγχρονισμό μου είχε περάσει μηνύματα που έιχαν διαγραφεί αλλα δεν ξέρω εάν γίνεται σε ολόκληρη συνομιλία!!!

 

Μόνο αν είχες κάνει συγχρονισμο πριν τα διαγραψεις ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΊΧΕΣ ΚΆΝΕΙ αφου τα διεγραψες.

Αν ισχύει το πρώτο, θα τα επαναφερεις μ ένα restore απο backup.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν είχες κάνει συγχρονισμο πριν τα διαγραψεις ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΊΧΕΣ ΚΆΝΕΙ αφου τα διεγραψες.

Αν ισχύει το πρώτο, θα τα επαναφερεις μ ένα restore απο backup.

 

Δεν θυμάμαι εάν έκανα συγχρονισμο μετα την βλακεία που έκανα :dash:εάν έκανα απλά δεν θα περάσει τα μηνύματα έτσι?επειδή δεν το έχω ξανάκανει κάνουμε restore απο το iPhone κ μετα το συνδέουμε με το iTunes???:confused:

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι εάν έκανα συγχρονισμο μετα την βλακεία που έκανα :dash:εάν έκανα απλά δεν θα περάσει τα μηνύματα έτσι?επειδή δεν το έχω ξανάκανει κάνουμε restore απο το iPhone κ μετα το συνδέουμε με το iTunes???:confused:

 

Όχι.

Συνδεεις το iPhone στο iTunes αλλα προσοχή μήπως έχεις στις ρυθμίσεις του iTunes να κάνει αυτόματο συγχρονισμο με το που το συνδεεις. Αν το έχεις έτσι πρέπει να διακοψεις τον συγχρονισμο αμέσως και να ξετικαρεις την ρύθμιση. Θα την βρεις στο πρώτο Tab που λέει info.

Μετα όπως είσαι με συνδεδεμένο το τηλέφωνο, θα πας αριστερα στο μενου εκει που φαίνεται το iPhone σου και γράφει π.χ. Evelina's iPhone.

Θα κανεις δεξι κλικ πάνω του και θα επιλεξεις restore from backup.

 

Αν είχες κάνει συγχρονισμο πριν χαθούν τα μηνύματα σου, θα στα επαναφέρει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι γιατί για το πρόβλημα του home button μάλλον θα σου κάνουν αντικατάσταση συσκευής.

Αν είχες το παλιο πίσω καπάκι έστω και ραγισμενο θα μπορούσες να το περάσεις. Όπως και να έχει κανε μια προσπάθεια.

 

Λοιπόν η απάντηση απο το service είναι ότι βγαίνει εκτός εγγύησης επειδή το πίσω καπάκι είναι σπασμένο(ούτε κατάλαβαν ότι το έχω αλλάξει..) οπότε μου ζήτησαν 230 ευρώ.. Ούτε ασχολήθηκαν με το home button.. Τι να κάνω ρε παιδιά, πείτε καμία ιδέα.. Αν το αλλάξω ξανά το καπάκι με νέο και το ξαναπαω σε άλλο κατάστημα, θα το καταλάβουν.. Μου είπε ο εξυπνακιας υπάλληλος του Γερμανού ο οποίος ήταν και ΆΣΧΕΤΟΣ ότι να μου το φτιάξουν εκείνοι με 80€ αλλα δεν τους εμπιστεύομαι... Help me guys... Σκέφτομαι μεχρι και να στείλω mail στην apple...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν η απάντηση απο το service είναι ότι βγαίνει εκτός εγγύησης επειδή το πίσω καπάκι είναι σπασμένο(ούτε κατάλαβαν ότι το έχω αλλάξει..) οπότε μου ζήτησαν 230 ευρώ.. Ούτε ασχολήθηκαν με το home button.. Τι να κάνω ρε παιδιά, πείτε καμία ιδέα.. Αν το αλλάξω ξανά το καπάκι με νέο και το ξαναπαω σε άλλο κατάστημα, θα το καταλάβουν.. Μου είπε ο εξυπνακιας υπάλληλος του Γερμανού ο οποίος ήταν και ΆΣΧΕΤΟΣ ότι να μου το φτιάξουν εκείνοι με 80€ αλλα δεν τους εμπιστεύομαι... Help me guys... Σκέφτομαι μεχρι και να στείλω mail στην apple...

 

Καλημέρα ούτε εγω εμπιστεύομαι τους υπαλλήλους στο Γερμανο!!!μερικοί είναι τέλειως άσχετοι!!:D:D:D εγώ θα έκανα μια προσπαθεία με καινούργιο καπάκι!!μπορει κ να μην το καταλάβουν!!!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...