Jump to content

Το iPhone 4 στην Ελλάδα και ο τελικός απολογισμός


TN97
 Κοινοποίηση

Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;  

905 members have voted

  1. 1. Το iPhone 4 κυκλοφόρησε και στην χώρα μας. Θα το αγοράσετε;

    • Ναι, θα το αγοράσω, είτε τώρα είτε αργότερα
      248
    • Όχι, δεν θα το αγοράσω
      525
    • Δεν έχω αποφασίσει ακόμα...
      100
    • Το έχω αγοράσει ήδη από το εξωτερικό
      32


Recommended Posts

Επιασα κι εγω προχτες στα χερια μου το iPhone...Δεν θα μπω σε λεπτομερειες, ολοι ξερουμε πανω κατω τα αντικειμενικα θετικα και αρνητικα του. Τα υποκειμενικα ειναι αλλο θεμα. Απλα δηλωνω πολυ ευτυχης που επελεξα την ανταγωνιστικη προταση του Galaxy S με 200 ευρω λιγοτερα...

 

Κάτσε , εξερουμενων των αρνητικών / θετικών που όλοι ξέρουμε , τι δεν σου άρεσε ; Η κατασκευή ; Η οθόνη ;

Η αναφερεσε στο σήμα του 3G ; Η μήπως απλά κανείς trolling

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 530
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτσε , εξερουμενων των αρνητικών / θετικών που όλοι ξέρουμε , τι δεν σου άρεσε ; Η κατασκευή ;

Η αναφερεσε στο σήμα ; Η μήπως απλά κανείς trolling

 

Aν ειναι ποτε δυνατον, σου φανηκε για τρολινγκ το μηνυμα του παιδιου?

Απο που ? Πως? Γιατι?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγω φιλε μου 4/4 iphones που δοκιμασα με απλο αγγιγμα στο συγκεκριμενο σημειο χανεται εντελως το σημα... :( σε 3g mode.

 

Στο σημείο εννοείς ότι απλά ακουμπας την Ένωση με ενα δάχτυλο και χάνει το 3G σήμα ; Σε εμένα δεν συμβαίνει αυτό. Ίσως φταίει το ότι εχω δυνατό σήμα (4 μπάρες).

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε , εξερουμενων των αρνητικών / θετικών που όλοι ξέρουμε , τι δεν σου άρεσε ; Η κατασκευή ; Η οθόνη ;

Η αναφερεσε στο σήμα του 3G ; Η μήπως απλά κανείς trolling

 

υποθετω η τιμη..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

υποθετω η τιμη..

 

Όλοι ξέρουμε την πολιτική της Apple στις τιμές.

Πάντα υπάρχουν άτομα που θα ήθελαν ενα Mac αλλά κολανε στην τιμή , γιατί είναι κατα την άποψη τους αδικαιολόγητα ακριβή. Το ίδιο συμβαίνει με το iPhone. Για πολλούς είναι αδικαιολόγητα ακριβό.

 

Παρ όλο που ας πούμε το Galaxy S με ίδια CPU και Ram έχει 65€ λιγότερα και οι οθόνες τους φαντάζομαι θα είναι το ίδιο ακριβές. Ίσως όμως η κατασκευή είναι πιο ακριβή στο iPhone οπότε δικαιολογεί τα 65€ διάφορα...

 

Σε συγκριση όμως με το Desire , είναι όντως πανάκριβο

Edited by Billeridis
Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απολυτα.

αν μαλιστα δεν κανω και λαθος το galaxy ειναι απο πλαστικο.

γενικα ο καθενας προσδιοριζει τις αναγκες του και με βαση τις οικονομικες του δυνατοτητες επιλεγει ή απορριπτει μια συσκευη. Αν μαλιστα στη δημοσκοπηση υπηρχε και υποερωτημα γιατι δεν θα αγορασετε το 4 , ενα μεγαλο ποσοστο απο τους 338 θα απαντουσε λογω τιμης κατα τη γνωμη μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ λογικη η τιμη. Οταν π.χ. αγοραζεις armani, μπορει το κοστος να μην ειναι τοσο ψηλο, αλλά η τιμη ειναι.. Σε ενα άλλο topic, καποιος (πολυ σωστα) εγραψε οτι εαν εχεις οποιοδηποτε κινητο, θα σου πουν 'ωραιο κινητο, ποιο ειναι?', ενω οταν εχεις μηλοκινητο, θα σου πουν 'εχεις i-phone'. Πολυ λογικη η τιμη του παιδια.. Εγω παντως δε θα εδινα τοσα λεφτα, εκτός εαν ολα δουλευαν ρολοι..
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όλα τα υπόλοιπα που προσφέρει, με υπερκαλύπτουν στις ανάγκες και τις απαιτήσεις μου.

 

Το «κακό» σήμα δεν το έχει παντού. Γενικά έχει σήμα (για δεδομένα πάντα μιλάω), απλά σε κάποια σημεία πέφτει σε GPRS και αυτό με ενοχλεί. Τα υπόλοιπα θετικά του όμως, τα γνωρίζετε, είναι αυτά που με κάνουν και το κρατάω.

 

Αν πάρω κάποιο άλλο κινητό με σήμα καμπάνα, θα με χαλάσουν άλλα πράγματα σε εκείνο: UI, εφαρμογές, απόκρριση οθόνης, εμφάνιση κλπ. Και χωρίς αυτά δεν μπορώ να έχω μια συσκευή.

 

Επομένως μένω iPhone (είχα 2G, 3G, 3GS) και θα πάω για το 4άρι. Καμία συσκευή δεν είναι τέλεια. Απλά βρίσκεις αυτή που ικανοποιεί τις απαιτήσεις σου, ή τις πιο πολλές από αυτές, όπως το iPhone για εμένα.

 

Για εσένα, μπορεί να είναι άλλο τηλέφωνο. ;)

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αυτά με κράτησαν και εμένα αυτά τα δυο χρόνια στα ιPhone.Ακριβώς αυτά με έκαναν να πάρω και το iPhone 4. To πρόβλημα με το σήμα υπάρχει σε περιοχές με χαμηλή κάληψη και μόνο με 3g νατο τονίσω.Γι'αυτό όσοι έχουν τόσο ανάγκη το 3g και βρίσκοντε σε με χαμηλή κάλυψη ας βάλουν μια θηκούλα.Δεν πιστεύω πως σας χαλάει τόσο πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι μόνο οι δασμοί το πρόβλημα. η τιμή του i4 διαφέρει πολύ από χώρα σε χώρα της ΕΕ.

 

Δεν έχω συγκεκριμένα στοιχεία για το θέμα οπότε δεν θα επιμείνω, αλλά έχω την αίσθηση ότι κάτι παραπάνω θα μπορούσε να κάνει και η Apple :)

 

Τουλάχιστον οι εταιρίες κινητής δίνουν συμπαθητικές επιδοτήσεις κάνοντας το (κάπως) προσιτό :O

 

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά η ίδια τιμή παίζει και στις Ευρωπαϊκές χώρες.Στην Ιταλία ακόμα και με λιγότερο ΦΠΑ (δεν έχουν 23%) έχει 659 & 779 τα 16 & 32 αντίστοιχα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια κάτοχος iphone (2G+3G), το βαρέθηκα. Βασικά βαρέθηκα να κουβαλάω ένα νταμάρι στην τσέπη μου, ακούω ελάχιστη μουσική (από το iphone), όταν βρίσκομαι στη μέση του πουθενά το 3G δεν πιάνει οπότε κλάψε το ίντερνετ. Γενικά, η χρήση του ίντερνετ στην Ελλάδα είναι πολύ προβληματική.

Δεν έχω ακούσει ποτέ κλήση όταν παίζω μουσική στο αυτοκίνητο, ακόμα και στην τσέπη να το έχω και να περπατάω, πολλές φορές δεν το ακούω, σε σύγκριση με ένα οποιοδήποτε νοκια (των 50 ευρώ) που το κουδούνισμα ξυπνάει και πολική αρκούδα.

Ναι, έχει εξαιρετικό UI, πραγματικά πολύ καλύτερη απόκριση από οποιοδήποτε άλλο, αλλά δεν φτάνει μόνο αυτό.

Λυπάμαι που θα χάσω το απροβλημάτιστο syncing με το μακ μου, αλλά δεν θα σκάσω κιόλας.

Από εδώ και στο εξής android και ξερό ψωμί.

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Ε ενταξυ ρε συ. Οχι ότι τα Android κινητά είναι πιο μικρά , τα "καλά" με 1Ghz CPU είναι όλα μεγαλύτερα απο το iPhone. Επίσης απο το 3Gs και μετά ο ηχος κλήσης είναι αρκετά δυνατός.

 

Όσο για το ότι βαρεθηκες το iOS4 , εκεί μαζί σου , αυτός είναι λόγος. Πρόσεχε όμως μην πας για μαλλί και βγεις κουρεμενος.

Δγιαδόσται !!!11! :https://www.thepressproject.gr/
Link to comment
Share on other sites

Λυπάμαι που θα σε απογοητεύσω αλλά η ίδια τιμή παίζει και στις Ευρωπαϊκές χώρες.Στην Ιταλία ακόμα και με λιγότερο ΦΠΑ (δεν έχουν 23%) έχει 659 & 779 τα 16 & 32 αντίστοιχα!

 

 

Και φυσικά είναι η ίδιοι μισθοί και ο ίδιος τρόπος ζωής στην Ιταλία ....

 

....Γι'αυτό όσοι έχουν τόσο ανάγκη το 3g και βρίσκοντε σε με χαμηλή κάλυψη ας βάλουν μια θηκούλα.Δεν πιστεύω πως σας χαλάει τόσο πολύ.

 

 

Θα ορκιζόμουν ότι μιλάει ο Jobs ...

 

 

Ο μόνος λόγος που δεν ορκίζομαι, είναι που δεν έχω κάπου να ορκιστώ ....

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

"Ε ενταξυ ρε συ. Οχι ότι τα Android κινητά είναι πιο μικρά , τα "καλά" με 1Ghz CPU είναι όλα μεγαλύτερα απο το iPhone. Επίσης απο το 3Gs και μετά ο ηχος κλήσης είναι αρκετά δυνατός.

 

Όσο για το ότι βαρεθηκες το iOS4 , εκεί μαζί σου , αυτός είναι λόγος. Πρόσεχε όμως μην πας για μαλλί και βγεις κουρεμενος. "

----------------------

Nαι αυτο το τελευταιο προσεξε το πολυ..

ειδικα τις εφαρμογες των developers απο το android , το νου σου γιατι malware και "crash"ware μπορει να παραμονευουν.. ενω στο appstore ηταν παντα ησυχο το κεφαλακι σου..

οσο για το μεγεθος των καλων android συσκευων τι εννοεις?, galaxy πχ?

 

και για το κουδουνισμα, μια δονησουλα να βαζες θα λυνοταν το προβλημα ;)

 

αν τωρα χρειαζεσαι ενα τηλ οταν οδηγεις με μουσικη τερμα (ενω ακους ελαχιστη μουσικη απο το τηλεφωνο..), με προορισμο τη μεση του πουθενα ε τοτε, ναι,ισως δε σου κανει το iphone :)

φιλικα :)

Edited by ghostdoc

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έπιμενω να γράφω πς όπως έπιανε το 3GS μου συνεχίζει να πιάνει κ το 4αρι. Το μονο ότι με φρικαρει η αίσθηση πως πιάνω τη κεραία με γυμνό χέρι κ γίνομαι αγωγός της είναι ενα θέμα αλλά με το προφυλακτικο που θα μου έρθει θα λυθεί, αρκεί να μην κάνει το τηλέφωνο γκουμουτσα.

 

Θεωρώ πως το bumper έπρεπε να είναι μέρος του iPhone εξ αρχής χώρις επιλογή να αφαιρείται...

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν εννοώ στο τέρμα, άλλωστε δεν θα το ανέφερα αν εννοούσα αυτό. Η δονησούλα παίζει όταν το έχεις πάνω σου, όχι στο μπράτσο του αυτοκινήτου.

 

Ο καθένας κρίνει και αποφασίζει με βάση τις ανάγκες του και την οξύτητα της ακοής του (χεχε). Για μένα είναι σημαντικότερο να μην χάνω κλήσεις (=ευρα) επειδή δεν ακούω το τηλέφωνο παρά να έχω facebook στο κινητό. Τις τελευταίες μέρες έχω το iphone και το X10 δίπλα δίπλα. Το ένα το ακούω (και το βλέπω με το λαμπάκι), το άλλο όχι.

 

Όσο για τις εφαρμογές, ναι έχετε δίκιο. Κυκλοφορεί πολύ malware για android. To νου μαααςςςςς!!!!

 

Ειλικρινα, πως θα χαρούν οι αγοραστές του iphone 4 το εξαιρετικό design του με τη θήκη που ενισχύει το σήμα, δεν το καταλαβαίνω :lol:. Έχουν κάνει ένα παιδαριώδες λάθος και αρνούνται πεισματικά να το παραδεχθούν. Πληρώνεις τόσα λεφτά για να έχεις ένα κινητό που άμα το βγάλεις από τη θήκη και το ακουμπάς πέφτει το σήμα, λίγο ρεντικολο δεν είναι;;;;

 

Edit: ίσως είναι καιρός να βγάλει και κανα iphone mini ή τουλάχιστον 5-10 χρώματα διαφορετικά. Μπαίνεις σε αεροπλάνο στο εξωτερικό και όταν έρχεται η ώρα να σβήσουν τα κινητά, φρικάρεις!!!! Τίγκα στο iphone.

Edited by murex
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

"

Όσο για το ότι βαρεθηκες το iOS4 , εκεί μαζί σου , αυτός είναι λόγος. Πρόσεχε όμως μην πας για μαλλί και βγεις κουρεμενος. "

----------------------

Nαι αυτο το τελευταιο προσεξε το πολυ..

ειδικα τις εφαρμογες των developers απο το android , το νου σου γιατι malware και "crash"ware μπορει να παραμονευουν.. ενω στο appstore ηταν παντα ησυχο το κεφαλακι σου..

οσο για το μεγεθος των καλων android συσκευων τι εννοεις?, galaxy πχ?

 

και για το κουδουνισμα, μια δονησουλα να βαζες θα λυνοταν το προβλημα ;)

 

αν τωρα χρειαζεσαι ενα τηλ οταν οδηγεις με μουσικη τερμα (ενω ακους ελαχιστη μουσικη απο το τηλεφωνο..), με προορισμο τη μεση του πουθενα ε τοτε, ναι,ισως δε σου κανει το iphone :)

φιλικα :)

 

ρε παιδια ημαρτον δηλαδη...

προσπαθω να μην απαντησω σε χοντραδες που τυχαινει να διαβαζω και να μην ασχοληθω αλλα ωρες ωρες δεν γινεται....

 

τι μανια ειναι αυτη που σας εχει πιασει και προσπαθειτε να τα βγαλετε ολα αχρηστα?

 

οκ να προσεχει να μην βγει κουρεμενος δεκτο... αλλα ενταξει οχι να το ξεσκισουμε κιολας το θεμα, δηλαδη το το galaxy που αναφερθηκε κιολας, μπρικια κολαει? τι κανει?

 

και για τις εφαρμογες ολα δηλαδη τα αλλα λειτουργικα συστηματα εχουν μονο malware crashware....

μονο το μαγαζακι της apple ειναι καλο...

εγω σου λεω παρολο που εχω και symbian (που το θεωρειτε ολοι κατωτερο απο android και πολυ ποιο crashware friendly)

εχω να παθω ζημιες απο εφαρμογες απο την περιοδο του 3650-6600 αντε ισος και λιγο ποιο μετα.

στην εποχη του n95 ηταν πολυ καλα τα πραγματα.

και δεν ειναι αναγκη να βαζεις και οτι σκουπιδι θελεις μεσα στο κινητο.

αν εχεις εστω και μια μικρη εμπειρια με smartphone ξερεις τι ειδους εφαρμογες μπορουν να σου προξενησουν προβληματα...

 

για το κουδουνισμα που λες, ξερεις πολλους που να την εχουν απενεργοποιημενη την δουνισουλα που λες?

πιστευεις δηλαδη οτι ο φιλος που εγραψε το μηνυμα δεν το ακουει το τηλεφωνο και εχει και την δονηση κλειστη? γιατι? ετσι για να μην το ακουει?

ας μας απαντησει και ο ιδιος να δουμε τελικα αν την εχει ανοιχτη η κλειστη....

 

δηλαδη για να ακουει ενας χρηστης μουσικη στο αμαξι του ειτε τερμα ειτε οχι, ειτε την ακουει την ωρα που ειναι στην μεση του πουθενα ειτε μεσα στην πολη κατακεντρα θα πρεπει πρωτα να ακουει πολυ μουσικη απο το iphone?

 

δηλαδη τι ειναι αυτο? αν δεν ακους μουσικη απο το iphone δεν κανει να ακους μουσικη στο αμαξι σου?

 

ειπαμε ο καθενας εχει τις αναγκες του, και ολοι ακουν μουσικη στα αμαξια τους,

επισης δεν ακουνε ολοι μουσικη απο το iphone η το καθε iphone

 

γιατι εχετε μια μανια με το που βγαινει ενας και λεει δεν μου αρεσε αυτο, θελω να το αλλαξω να τα βγαζετε ολα αχρηστα και να προσπαθειτε να βγαλετε οτι αυτο που εχει ειναι ηδη το καλυτερο

Edited by jimacid
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις, χαλαρώστε, διαβάστε κάθε post και προσπεράστε όσα σας ενοχλούν. Εναλλακτικά βάλτε τους στην Black List αν δεν θέλετε να διαβάζεστε ο ένας με τον άλλο. Τι τα παίρνετε, μεσημεριάτικα;

 

Ηρεμήστε...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ημαρτον δηλαδη...

προσπαθω να μην απαντησω σε χοντραδες που τυχαινει να διαβαζω και να μην ασχοληθω αλλα ωρες ωρες δεν γινεται....

 

τι μανια ειναι αυτη που σας εχει πιασει και προσπαθειτε να τα βγαλετε ολα αχρηστα?

 

οκ να προσεχει να μην βγει κουρεμενος δεκτο... αλλα ενταξει οχι να το ξεσκισουμε κιολας το θεμα, δηλαδη το το galaxy που αναφερθηκε κιολας, μπρικια κολαει? τι κανει?

 

και για τις εφαρμογες ολα δηλαδη τα αλλα λειτουργικα συστηματα εχουν μονο malware crashware....

μονο το μαγαζακι της apple ειναι καλο...

εγω σου λεω παρολο που εχω και symbian (που το θεωρειτε ολοι κατωτερο απο android και πολυ ποιο crashware friendly)

εχω να παθω ζημιες απο εφαρμογες απο την περιοδο του 3650-6600 αντε ισος και λιγο ποιο μετα.

στην εποχη του n95 ηταν πολυ καλα τα πραγματα.

και δεν ειναι αναγκη να βαζεις και οτι σκουπιδι θελεις μεσα στο κινητο.

αν εχεις εστω και μια μικρη εμπειρια με smartphone ξερεις τι ειδους εφαρμογες μπορουν να σου προξενησουν προβληματα...

 

για το κουδουνισμα που λες, ξερεις πολλους που να την εχουν απενεργοποιημενη την δουνισουλα που λες?

πιστευεις δηλαδη οτι ο φιλος που εγραψε το μηνυμα δεν το ακουει το τηλεφωνο και εχει και την δονηση κλειστη? γιατι? ετσι για να μην το ακουει?

ας μας απαντησει και ο ιδιος να δουμε τελικα αν την εχει ανοιχτη η κλειστη....

 

δηλαδη για να ακουει ενας χρηστης μουσικη στο αμαξι του ειτε τερμα ειτε οχι, ειτε την ακουει την ωρα που ειναι στην μεση του πουθενα ειτε μεσα στην πολη κατακεντρα θα πρεπει πρωτα να ακουει πολυ μουσικη απο το iphone?

 

δηλαδη τι ειναι αυτο? αν δεν ακους μουσικη απο το iphone δεν κανει να ακους μουσικη στο αμαξι σου?

 

ειπαμε ο καθενας εχει τις αναγκες του, και ολοι ακουν μουσικη στα αμαξια τους,

επισης δεν ακουνε ολοι μουσικη απο το iphone η το καθε iphone

 

γιατι εχετε μια μανια με το που βγαινει ενας και λεει δεν μου αρεσε αυτο, θελω να το αλλαξω να τα βγαζετε ολα αχρηστα και να προσπαθειτε να βγαλετε οτι αυτο που εχει ειναι ηδη το καλυτερο

 

φιλε μου συμφορουμιτη γιατι βιαζεσαι να παρεξηγησεις ενα ποστ χωρις προηγουμενως να το εχεις διαβασει προσεκτικα? Ειδικα οταν χρησιμοποιεις χαρακτηρισμους οπως "χοντραδες" θαπρεπει να προσεχεις διπλα. Χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν ειναι Σεβαστο να διαφωνεις.

Συνηθως επιλεγω με προσοχη τις λεξεις που γραφω και το ιδιο ζητω και απο τον αναγνωστη προς αποφυγη παρεξηγησεων. Να εξηγησω λοιπον τι εγραψα για να μη δινονται λαθος εντυπωσεις:

1. για το galaxy που ανεφερα, οχι δεν κολλαει μπρικια , μια χαρα ειναι . Αναφερομουν στο ΜΕΓΕΘΟΣ μονο αλλα ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΕΣ

2.για τα malware εγραψα οτι ΜΠΟΡΕΙ να παραμονευουν. Ακους? ΜΠΟΡΕΙ! απο που συμπερανες οτι ισχυριζομαι πως ΟΛΕΣ οι εφαρμογες ειναι επικινδυνες?

3. το μαγαζακι της apple εχει πολλα ασχημα αλλα 1 τουλαχιστον καλο. σε προστατευει περισσοτερο απο ενα ανοιχτο λειτουργικο, αν δεν το ξερεις, απο επικινδυνες εφαρμογες.

4. για τη δονηση, ο φιλος αναφερθηκε και στην ΤΣΕΠΗ του που δεν το ακουει, για την ΤΣΕΠΗ μιλησα να το ρυθμισει στη δονηση.

5.για τη μουσικη το ανεφερα γιατι θεωρει ως σημαντικο το να ακουει το τηλεφωνο την ωρα που οδηγα ακουγοντας μουσικη, αρα το κανει συστηματικα αλλιως δε θαταν σημαντικο ετσι? Μου φανηκε λοιπον παραξενο να ακουει συχνοτατα μουσικη και απο το τηλεφωνο ποτε;) ειδες πουθενα να του απαγορεψα να ακουσει μουσικη στο αμαξι? ελεος δηλαδη..

6. για το τη μεση του πουθενα εκεινος το ανεφερε κι εγω απαντησα , που βρισκεις το παραξενο?

 

απο τα 10 που ειπα τα 9 ειτε τα παρερμηνευσες ειτε δεν τα προσεξες. Δικαιωμα σου και συγνωμη αν δεν καταλαβαινεις τι γραφω, δε φταιω.

δε δικαιουσαι ομως να απαντας ακριτα με λεξεις οπως χοντραδες και τοσο αφοριστικα.

φιλικα

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε , εξερουμενων των αρνητικών / θετικών που όλοι ξέρουμε , τι δεν σου άρεσε ; Η κατασκευή ; Η οθόνη ;

Η αναφερεσε στο σήμα του 3G ; Η μήπως απλά κανείς trolling

 

Δεν γνωριζω τι εστι trolling παρολο που εχω Cambridge proficiency.

H οθόνη του μου φανηκε πολυ καλή, κατωτερη ομως του Galaxy. Η κατασκευη μου φανηκε πολυ καλη, το θεμα "σημα" δεν το εξετασα στο λιγο που το επιασα. Τα υπολοιπα (λογισμικο, design κτλ) ειναι υποκειμενικα. Εμενα το android πχ με ενθουσιασε και γουσταρω πολυ που ειναι ελευθερο λογισμικο, εσενα μπορει να σε φτιαχνει το κλειστο iOS, γουστα ειναι αυτα. Θεωρω το Galaxy στα 430 πολυ πιο τιμια προταση που προσφερει οτι και το Apple (αν οχι περισσοτερα), εκτος απο το σημα και το οποιο status...

Ακομα και για την κατασκευη που κραζουν καποιοι το Galaxy, σε πληροφορω οτι ειναι στοιβαροτατο και ανθεκτικοτατο. Απλα ειναι πλαστικο (αριστης ποιοτητας) και σιγουρα υπολειπεται σε αισθηση της κατασκευης του iPhone. Μαλιστα οταν πιασαμε το Galaxy μας φανηκε τοσο ελαφρυ που μερικοι ξενερωσαν...εγω απο την αλλη αυτο το εβαλα στα θετικα...

Όλοι ξέρουμε την πολιτική της Apple στις τιμές.

Πάντα υπάρχουν άτομα που θα ήθελαν ενα Mac αλλά κολανε στην τιμή , γιατί είναι κατα την άποψη τους αδικαιολόγητα ακριβή. Το ίδιο συμβαίνει με το iPhone. Για πολλούς είναι αδικαιολόγητα ακριβό.

 

Παρ όλο που ας πούμε το Galaxy S με ίδια CPU και Ram έχει 65€ λιγότερα και οι οθόνες τους φαντάζομαι θα είναι το ίδιο ακριβές. Ίσως όμως η κατασκευή είναι πιο ακριβή στο iPhone οπότε δικαιολογεί τα 65€ διάφορα...

 

Σε συγκριση όμως με το Desire , είναι όντως πανάκριβο

Εγω το Galaxy το πηρα 470 (και η τιμη του θα πεσει κι αλλο συντομα)...το iPhone αν δεν κανω λαθος εχει 659 το 16ρι...αρα κοντα στα 200 ευρω ειναι η διαφορα...

Edited by panos_vz
Link to comment
Share on other sites

Παντως, οσον αφορα το θεμα μας... ποιος "Τελικος απολογισμος" ??!!

Εδω με αυτα που γινονται ουτε στον προλογο δεν ειμαστε ακομα!!!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

ghostdoc sorry για τον χαρακτηρισμο "χοντραδες" αν και αναφεροτανε γενικα στο τι γραφετε και απο τις δυο πλευρες σε τετοιου ειδους θεματα.

 

δυστηχως αυτο ειναι το κακο με τον γραπτο λογο, πολλες φορες αλλα θες να πεις και αλλιως τα ερμηνευουν οι αναγνωστες, μπορει να φταιει το υφος της γραφης, οι λεξεις που θα χρησιμοποιηθουνε ακομα και το κομπλεξ του αναγνωστη :p

 

απλα με οσα εχουν υποθει τις τελευταιες μερες υπαρχουν διαφορες προκαταληψεις μεσα στο φορουμ για συσκευες αποψεις κλπ...

 

τεσπα, το galaxy παντως το επιασα και εγω στο στομα μου και ρωτησα αν κολλαει μπρικια οχι τοσο επειδη το ανεφερες εσυ (και το καταλαβα οτι ελεγες για μεγεθος) αλλα γιατι καποιος που φευγει απο iphone με τις συσκευες που υπαρχουν τωρα στην αγορα φανταζομαι η σε galaxy θα παει η σε desire

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει κανενα προβλημα :)

πραγματι ο γραπτος παρεξηγειται για πολλους και διαφορους λογους οταν ομως ο αναγνωστης ειναι τοσο καλοπροαιρετος οσο εσυ ολα λυνονται στο αψε σβησε ;)

 

και μια που μιλαμε και για το galaxy απλα να πω στο φιλο Πανο οτι αν δεν απατωμαι η φτηνοτερη τιμη που το εχω δει ειναι 493 και αφορα τα 8G ενω το iphone ξεκινα απο τα 16 επομενως δεν ειναι ρεαλιστικη η συγκριση. Αρα η διαφορα ειναι κοντα στο κατοσταρικο που οφειλεται φυσικα και στην τιμολογιακη πολιτικη της samsung που θελει να μπει σφηνα στα hi end smartphones και λογικο ειναι να χτυπησει οσο μπορει και στην τιμη.

σε ολα τα υπολοιπα εχεις δικιο θα συμφωνησω και το εχω ξαναπει οτι οι ατομικες αναγκες ειναι διαφορετικες και καθοριζουν τις επιλογες μας. Μια μικρη μονο επιφυλαξη αφηνω για το πλαστικο, εχοντας μαλιστα και την εμπειρία του ομνια. Το πλαστικο, οσο αριστης ποιοτητας και ναναι, πλαστικο παραμενει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η κοσμοτε ανακοίνωσε ότι πούλησε 3000 κομμάτια iphone 4. Τώρα τι προσπαθείτε να αποδείξετε με το να μιλάτε συνέχεια για το σήμα; έχει σημασία από την στιγμή που το κινητό πουλάει σαν τρελό;
Link to comment
Share on other sites

3000?? κριση :lol:

φαντασου να μην υπηρχε ολη αυτη η φιλολογία περι σηματος!θα πουλουσε οχι σαν τρελο, σαν θεοτρελο :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η κοσμοτε ανακοίνωσε ότι πούλησε 3000 κομμάτια iphone 4. Τώρα τι προσπαθείτε να αποδείξετε με το να μιλάτε συνέχεια για το σήμα; έχει σημασία από την στιγμή που το κινητό πουλάει σαν τρελό;

 

Φυσικά!!!! γιατί τι με ενδιαφέρει εμένα αν πουλάει σαν τρελό, αν αυτό που θα αγοράσω έχει πρόβλημα με το σήμα ή δεν με εξυπηρετεί όπως θέλω εγώ???

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...