Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια!!απο την Πεμπτη ειμαι και εγω κατοχος της ταμπλετας!!!την αγορασα απο UK μεσω Amazon(Δευτερα το παραγγειλα).η ταμπλετα ειναι κορυφη απλος εχω προβλημα με το ιντερνετ της cosmote.απο την sim το κινητο μου δλδ συνδεομαι σχετικα καλα και το ιντερνετ ρολλαρει με μικρες αποσυνδεσεις.οταν ομως βαλω τη σιμ απο το στικακι της κοσμοτε το internet on the go τα πραγματα ειναι αθλια.αποσυνδεετε ολη την ωρα και αργει τραγικα στο reconnection.οι ρυθμισεις που μου εδωσαν απο κοσμοτε ειναι αυτες εαν βοηθανε. Ονομa:Cosmote APN:internet MCC:202 MNC:01 τυπος APN:internet

 

πιστευω πως για την σιμ απο το στικακι δεν πρεπει να ειναι αυτες οι ρυθμισεις αλλα αλλες,δοκιμασα να δω απο το pc τις ρυθμισεις απο το στικακι αλλα δεν εβγαλα καποια ακρη.

 

 

PS:μου βγηκε περιπου 460€ μαζι με την διαφορα ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επειδή όπως δείχνουν τα πράγματα ως τώρα δεν πρόκειται επίσημα να φορέσει το tab το honeycomb ,όμως η απάντηση έρχεται για άλλη μια φορα από τους xda-developers και συγκεκριμένα από τον spacemoose1 ,από σήμερα κυκλοφορεί η beta Honeycomb Alpha V.040211,προσοχή διότι πρόκειται όπως είπαμε για beta ,υπομονή και άρχεται η κανονική έκδοση
Link to comment
Share on other sites

επειδή όπως δείχνουν τα πράγματα ως τώρα δεν πρόκειται επίσημα να φορέσει το tab το honeycomb ,όμως η απάντηση έρχεται για άλλη μια φορα από τους xda-developers και συγκεκριμένα από τον spacemoose1 ,από σήμερα κυκλοφορεί η beta Honeycomb Alpha V.040211,προσοχή διότι πρόκειται όπως είπαμε για beta ,υπομονή και άρχεται η κανονική έκδοση

 

με το καλο λοιπον να την εχουμε συντομα στα χερια μας.:up:

Edited by alx255
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Τί ρυθμίσεις πρέπει να κάνω για να εχω internet μέσω 3G?

Γιατί δοκίμασα να κλέισω το wifi και δεν μπορώ να μπω στο internet ασχετα οτι εχω ενεργοποιήσει το ¨Ενεργοποίση δεδομένων πακέτου μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας"

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Ρυθμίσεις -> Ασύρματη Επικοινωνία -> Δίκτυα Κινητής Τηλ. -> Ονόματα σημείων πρόσβασης

 

και φτιάχνεις μία καινούργια σύνδεση σύμφωνα με τις ρυθμίσεις του δικτύου σου.

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!!απο την Πεμπτη ειμαι και εγω κατοχος της ταμπλετας!!!την αγορασα απο UK μεσω Amazon(Δευτερα το παραγγειλα).η ταμπλετα ειναι κορυφη απλος εχω προβλημα με το ιντερνετ της cosmote.απο την sim το κινητο μου δλδ συνδεομαι σχετικα καλα και το ιντερνετ ρολλαρει με μικρες αποσυνδεσεις.οταν ομως βαλω τη σιμ απο το στικακι της κοσμοτε το internet on the go τα πραγματα ειναι αθλια.αποσυνδεετε ολη την ωρα και αργει τραγικα στο reconnection.οι ρυθμισεις που μου εδωσαν απο κοσμοτε ειναι αυτες εαν βοηθανε. Ονομa:Cosmote APN:internet MCC:202 MNC:01 τυπος APN:internet

 

πιστευω πως για την σιμ απο το στικακι δεν πρεπει να ειναι αυτες οι ρυθμισεις αλλα αλλες,δοκιμασα να δω απο το pc τις ρυθμισεις απο το στικακι αλλα δεν εβγαλα καποια ακρη.

 

PS:μου βγηκε περιπου 460€ μαζι με την διαφορα ΦΠΑ.

 

 

Σίγουρα δεν φταίει η σιμ, κιεγω σιμ απο on the go εχω βάλει χωρίς κανένα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι φταιει η σιμ.απλος λεω μηπως το on the go εχει αλλες ρυθμισεις σε σχεση με την κανονικη sim που ειναι και για τηλεφωνα.μπορεις να μου πεις αν οι ρυθμισεις που εβλα ειναι ιδιες με αυτες που εχεις?
Link to comment
Share on other sites

δεν ειπα οτι φταιει η σιμ.απλος λεω μηπως το on the go εχει αλλες ρυθμισεις σε σχεση με την κανονικη sim που ειναι και για τηλεφωνα.μπορεις να μου πεις αν οι ρυθμισεις που εβλα ειναι ιδιες με αυτες που εχεις?

 

ίδιες είναι φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και εγώ τo Galaxy tab από ελληνικό μαγαζί μόνο με 407 ευρώ! Είναι φοβερή ευκαιρία! Παραλίγο να το έπαιρνα από τα άλλα γνωστά καταστήματα και να έχανα 282 ευρώ! Το μηχάνημα εκ' πρώτης όψεως λειτουργεί άψογα. Υποστηρίζει μια χαρά τα ελληνικά, είχε ελληνικές οδηγίες μέσα στη συσκευασία και με διαβεβαίωσαν οι πωλητές ότι η εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπίας ισχύει κανονικά. Επίσης το μηχάνημα είναι τελείως ανεξάρτητο από τη vodafone (δεν μου εμφανίζει κανένα vodafone λογότυπο στην αρχή).

 

Μπείτε λοιπόν στο skroutz.gr, κάντε μια έρευνα αγοράς και γλιτώστε τα λεφτουδάκια σας από τις πανάκριβες γνωστές αλυσίδες που πουλάνε το tab κοντά στα 700 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα και εγώ τo Galaxy tab από ελληνικό μαγαζί μόνο με 407 ευρώ! Είναι φοβερή ευκαιρία! Παραλίγο να το έπαιρνα από τα άλλα γνωστά καταστήματα και να έχανα 282 ευρώ! Το μηχάνημα εκ' πρώτης όψεως λειτουργεί άψογα. Υποστηρίζει μια χαρά τα ελληνικά, είχε ελληνικές οδηγίες μέσα στη συσκευασία και με διαβεβαίωσαν οι πωλητές ότι η εγγύηση της ελληνικής αντιπροσωπίας ισχύει κανονικά. Επίσης το μηχάνημα είναι τελείως ανεξάρτητο από τη vodafone (δεν μου εμφανίζει κανένα vodafone λογότυπο στην αρχή).

 

Μπείτε λοιπόν στο skroutz.gr, κάντε μια έρευνα αγοράς και γλιτώστε τα λεφτουδάκια σας από τις πανάκριβες γνωστές αλυσίδες που πουλάνε το tab κοντά στα 700 ευρώ!

 

Yποδοχή για κάρτα σίμ έχει?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Yποδοχή για κάρτα σίμ έχει?

 

To συγκεκριμένο μάλλον ναι μιας και το αναφέρει και στη σελίδα του πωλητή.

 

Τα wifi only είναι ακόμα φτηνότερα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι! Μιλάμε για το 3g μοντέλο.

Τότε η τιμή είναι εξαιρετική.:)

Καλορίζικο:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις αν βγηκε εκεινο το usb εξαρτημα για το tab που προανηγγειλε η samsung?

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eίμαι με την P1000XXJM6... Έχω καιρό να ελέγξω, έχει βγει κάτι πιο πρόσφατο/καλύτερο;

 

Μόλις έκανα (επίσημη) αναβάθμιση την, 11.03.24.01

 

Σύνδεσε το Tab με το Kies.

Διατέθηκε αναβάθμιση σε P1000BUJM2.

Το firmware παραμένει της voda και βέβαια είναι froyo.

 

Θέλει πλήρως φορτισμένη μπαταρία :mad:

Θέλει και υπομονή... το Kies δεν συνίσταται για νευρικούς :p

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το Tab με το Kies.

Διατέθηκε αναβάθμιση σε P1000BUJM2.

Το firmware παραμένει της voda και βέβαια είναι froyo.

 

Θέλει πλήρως φορτισμένη μπαταρία :mad:

Θέλει και υπομονή... το Kies δεν συνίσταται για νευρικούς :p

Περιμενω να μου πειτε τις εντυπωσεις σας απο το νεο firmware.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή δε λες τίποτα!!

1 ώρα και κάτι έκανε!!:ninja:

Δε παρατηρησα κάτι εκτός ότι μου "έσβησε" τις συντομεύσεις της αρχικής οθόνης καί στο browser η πάνω μπάρα έγινε απο μπλε, γκρί;:confused:

Ισως και λίγο πιο "γρήγορο"...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή δε λες τίποτα!!

1 ώρα και κάτι έκανε!!:ninja:

Δε παρατηρησα κάτι εκτός ότι μου "έσβησε" τις συντομεύσεις της αρχικής οθόνης καί στο browser η πάνω μπάρα έγινε απο μπλε, γκρί;:confused:

Ισως και λίγο πιο "γρήγορο"...

O browser εχει ακομα πολυ λαγκαρισμα?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

O browser εχει ακομα πολυ λαγκαρισμα?

 

Δε θα το έλεγα "πολύ", μάλιστα σε 3-4 παράθυρα που άνοιξα τα πάει καλύτερα...

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να μου πειτε τις εντυπωσεις σας απο το νεο firmware.:)

 

O browser εχει ακομα πολυ λαγκαρισμα?

 

Τι εντυπώσεις ρε Γιάννη, τι περιμένεις να δεις δλδ :p

Αυτή την απαξίωση της Samsung σε μια συσκευή που την αγόρασα 700€ δεν θα την ξεχάσω ποτέ...

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κόλλησε στο Downloading.... και το παράθυρο στο kies έβγαλε μήνημα λάθους!

Τί κάνουμε τώρα;

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Τι εντυπώσεις ρε Γιάννη, τι περιμένεις να δεις δλδ :p

Αυτή την απαξίωση της Samsung σε μια συσκευή που την αγόρασα 700€ δεν θα την ξεχάσω ποτέ...

 

Πραγματικά σε αυτό που λες έχεις ΑΠΟΛΥΤΟ δίκο!!!

Δε ξερω αν ευθύνεται η samsung ή η voda αλλά η υποστίριξη για εμάς που δε θέλουμε να το "σκαλίσουμε" είναι επιεικώς ΑΘΛΙΑ!!:mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...