Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασε το φλας απο το μαρκετ. ετσι το εκανα κι εγω.

 

Δεν μου δουλευει , σε παρακαλώ μπορέις αν εχεις την rotoV2, να δείς ακριβώς τι version flash εχεις?

Η αλήθεια ειναι απο market δεν δοκίμασα , κατέβασα απο applanet αλλα δεν νομίζω να φταίει αυτό.

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μου δουλευει , σε παρακαλώ μπορέις αν εχεις την rotoV2, να δείς ακριβώς τι version flash εχεις?

Η αλήθεια ειναι απο market δεν δοκίμασα , κατέβασα απο applanet αλλα δεν νομίζω να φταίει αυτό.

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

Εχω τη 10.1.106.16

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω τη 10.1.106.16

 

Τώρα λείπω, το βραδάκι θα την δοκιμάσω, αν θυμάμαι απο το applanet πρέπει να κατάβασα αλλη κατι θυμαμαι .10.1.120

Σου βγάζει πότε πότε error με το english dictionary?

Εχει βρέι κανένας κανένα κόλπο, με τα email, σε pop3 λογαριασμό , που ενω εχουν κατέβει στο TAB, στα εισερχόμενα, και οταν τά πάρεις μετα απο τον υπολογιστή σου, και σβηστουν απο τον server, να μην τα σβήνει απο το ΤΑΒ?

Πολύ σπαστικό, μόνο αν τα μεταφέρω στα διεγραμμένα την γλυτώνουν και δεν σβήνονται......

Τάχω ψάξει ολα τίποτε...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα λείπω, το βραδάκι θα την δοκιμάσω, αν θυμάμαι απο το applanet πρέπει να κατάβασα αλλη κατι θυμαμαι .10.1.120

Σου βγάζει πότε πότε error με το english dictionary?

Εχει βρέι κανένας κανένα κόλπο, με τα email, σε pop3 λογαριασμό , που ενω εχουν κατέβει στο TAB, στα εισερχόμενα, και οταν τά πάρεις μετα απο τον υπολογιστή σου, και σβηστουν απο τον server, να μην τα σβήνει απο το ΤΑΒ?

Πολύ σπαστικό, μόνο αν τα μεταφέρω στα διεγραμμένα την γλυτώνουν και δεν σβήνονται......

Τάχω ψάξει ολα τίποτε...

 

Ναι, το english dic μου εβγαζε σφαλμα, αλλα το διεγραψα και ησυχασα. Δεν θυμαμαι πως, αν δεν γινεται απο τη διαχειρηση εφαρμογων, πρεπει να το εκανα μεσω titanium backup.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλευει , σε παρακαλώ μπορέις αν εχεις την rotoV2, να δείς ακριβώς τι version flash εχεις?

Η αλήθεια ειναι απο market δεν δοκίμασα , κατέβασα απο applanet αλλα δεν νομίζω να φταίει αυτό.

 

Σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κανε αυτό που σου λέει ο Γιάννης (ddr2) και θα σου δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Κανε αυτό που σου λέει ο Γιάννης (ddr2) και θα σου δουλέψει.

 

Εχετε δίκιο παιδιά

η 10.1.106.16 απο market δουλεύει τζάμι

η 10.1.92.8 η stock που ειχε δεν δουλευει με το rotoV2

η 10.1.120.10 που κατέβασα απο applanet κρασάρει ολους τους broswers

Θυμάται κανείς με το English dic που κρεμάει τί εκανε να το βγάλει?

Με το πρόβλημα που ανέφερα παραπάνω με τα email καμμιά λύση κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δίκιο παιδιά

η 10.1.106.16 απο market δουλεύει τζάμι

η 10.1.92.8 η stock που ειχε δεν δουλευει με το rotoV2

η 10.1.120.10 που κατέβασα απο applanet κρασάρει ολους τους broswers

Θυμάται κανείς με το English dic που κρεμάει τί εκανε να το βγάλει?

Με το πρόβλημα που ανέφερα παραπάνω με τα email καμμιά λύση κανείς?

 

Διέγραψε το English dic με το πρόγραμμα titanium backup.

Αν δεν το έχεις, μπορείς να το κατεβάσεις δωρεάν από το μάρκετ. Χρησιμεύει για να κάνεις backup όλες σου τις εφαρμογές, μπορείς όμως να διαγράψεις και όσες θέλεις (ακόμα και εφαρμογές του συστήματος). Εγώ πρώτα πήρα backup του English dic και μετά διέγραψα την εφαρμογή.

 

Για τα μέιλ, δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Το gmail που χρησιμοποιώ δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διέγραψε το English dic με το πρόγραμμα titanium backup.

Αν δεν το έχεις, μπορείς να το κατεβάσεις δωρεάν από το μάρκετ. Χρησιμεύει για να κάνεις backup όλες σου τις εφαρμογές, μπορείς όμως να διαγράψεις και όσες θέλεις (ακόμα και εφαρμογές του συστήματος). Εγώ πρώτα πήρα backup του English dic και μετά διέγραψα την εφαρμογή.

 

Για τα μέιλ, δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Το gmail που χρησιμοποιώ δουλεύει χωρίς πρόβλημα.

 

Το εχω το titanium Βρήκα την εφαρμοφή, ειναι η "English Dictionary 1.0" ?

Σωστά? Ρωτάω μην σβήσω τίποτε λάθος..

Link to comment
Share on other sites

Το εχω το titanium Βρήκα την εφαρμοφή, ειναι η "English Dictionary 1.0" ?

Σωστά? Ρωτάω μην σβήσω τίποτε λάθος..

 

Αυτη πρέπει να είναι, αλλά πριν τη σβήσεις, πάρε της ένα backup. να είσαι ήσυχος:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με την rom της vodafon ήταν αργό το μηχάνημα όμως ,μετά την αντικατάσταση με άλλη rom ,η κατάσταση βελτιώθηκε σημαντικά.

Oπως προ ανάφερα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι συμπεριφέρεται σαν κινητό τηλέφωνο σε ποσοστό 80% σε όλες της εφαρμογές ειδικά στον explorer .

Προσωπικά δεν ήμουν ούτε και είμαι θαυμαστής των πολύπλοκων κινητών ,πάντα έκανα την δουλειά μου με ένα αρχαίο alcatel του 2001. αυτός είναι και ο λόγος που την πάτησα με το tab, λόγο της αγνοιας μου για τα smartfons και το android.

Oσο αφορά το μέγεθος προσωπικά θεωρώ ότι αρκετά καλο ,αρκεί να συμπεριφέρετο ποιο πολύ σαν υπολογιστής παρα σαν κινητό.

Link to comment
Share on other sites

με την rom της vodafon ήταν αργό το μηχάνημα όμως ,μετά την αντικατάσταση με άλλη rom ,η κατάσταση βελτιώθηκε σημαντικά.

Oπως προ ανάφερα αυτό που με ενοχλεί είναι ότι συμπεριφέρεται σαν κινητό τηλέφωνο σε ποσοστό 80% σε όλες της εφαρμογές ειδικά στον explorer .

Προσωπικά δεν ήμουν ούτε και είμαι θαυμαστής των πολύπλοκων κινητών ,πάντα έκανα την δουλειά μου με ένα αρχαίο alcatel του 2001. αυτός είναι και ο λόγος που την πάτησα με το tab, λόγο της αγνοιας μου για τα smartfons και το android.

Oσο αφορά το μέγεθος προσωπικά θεωρώ ότι αρκετά καλο ,αρκεί να συμπεριφέρετο ποιο πολύ σαν υπολογιστής παρα σαν κινητό.

Για τη ρομ της βονταφον συμφωνω. Με τη jmi το μηχανημα μεταμορφωθηκε.

Οσο για το μεγαλο τηλεφωνο που λες, ετσι ειναι και καθε συγκριση με pc ειναι τουλαχιστον αρυχης. Αλλα και το νοημα της ταμπλετας δεν ειναι αυτο. Και το ipad δεν ειναι παρα ενα μεγαλο αιφον.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

θα μπορεσουμε με καποιο τροπο οχι επισημα το ξερω, να βαλουμε καποια στιγμη την εκδοση Honeycomb?
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκανα προ-παραγγελια στο expansys αλλα εδω και δυο μηνες κανενα νεο

 

2 μήνες; :confused:

 

Προπαραγγελία σε τι; Έχεις πληρώσει;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θα μπορεσουμε με καποιο τροπο οχι επισημα το ξερω, να βαλουμε καποια στιγμη την εκδοση Honeycomb?

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα γίνει η αναβάθμιση που λες γιατί το Honeycomb είναι για συσκευές χωρίς κουμπιά. Το ΤΑΒ βέβαια δεν έχει τα κλασικά κουμπιά αλλά touch sensitive, όμως ούτε και αυτά προβλέπονται για τις Honeycomb συσκευές. Ίσως να βγάλει κανένας καλός μάγειρας όμως αντίστοιχη Rom.

Δεν υπογράφω ρε!!! ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα γίνει η αναβάθμιση που λες γιατί το Honeycomb είναι για συσκευές χωρίς κουμπιά.

 

Δεν προαπαιτούνται τα buttons μιας και πάνω στην οθόνη θα υπάρχουν τα software buttons, εντούτοις αυτό δεν σημαίνει ότι δεν θα δουλεύει κανονικότατα και επίσημα και σε συσκευές με buttons.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos θα ήθελα πολύ την βοηθεία σας για να κάνω flash το tab με την EUR ROM !! Υπάρχει κάπου οδηγός για την εγκατάσταση?? Την rom που την βρίσκω? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

Το έχω κάνει λίγο χάλια το tab με το rooting un-rooting και μόνο η original rom θα με σώσει..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι δεν θα γίνει η αναβάθμιση που λες γιατί το Honeycomb είναι για συσκευές χωρίς κουμπιά. Το ΤΑΒ βέβαια δεν έχει τα κλασικά κουμπιά αλλά touch sensitive, όμως ούτε και αυτά προβλέπονται για τις Honeycomb συσκευές. Ίσως να βγάλει κανένας καλός μάγειρας όμως αντίστοιχη Rom.

 

Αυτο ειπα κι εγω ελπιζω να βρεθει ενα καλος μαγειρας για να την βαλουμε κι εμεις.

:)

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχει αλλος προβλημα με το hotmail? Το default προγραμμα εχω. Σα να μη μου συγχρονιζει σωστα. Ενα mail ενιοτε το διαγραφω και 3 φορες μεχρι να το διαγραψει πληρως και να μη το εμφανισει ξανα ως αδιαβαστο. Καμια ιδεα? :rolleyes:

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχει αλλος προβλημα με το hotmail? Το default προγραμμα εχω. Σα να μη μου συγχρονιζει σωστα. Ενα mail ενιοτε το διαγραφω και 3 φορες μεχρι να το διαγραψει πληρως και να μη το εμφανισει ξανα ως αδιαβαστο. Καμια ιδεα? :rolleyes:

 

Sent from my Samsung Galaxy tab using Tapatalk

Με το k9 δεν γινεται αυτο. Παντως, γενικα δεν ειναι θεμα του tab, το προγραμμα αυτο υπαρχει σε ιλα τα android και δουλευει καπως περιεργα ειναι η αληθεια.

Βαλε το προγραμμα k9. Καλο και με πολλες επιλογες.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Με το k9 δεν γινεται αυτο. Παντως, γενικα δεν ειναι θεμα του tab, το προγραμμα αυτο υπαρχει σε ιλα τα android και δουλευει καπως περιεργα ειναι η αληθεια.

Βαλε το προγραμμα k9. Καλο και με πολλες επιλογες.

 

Στο market θα το βρω ετσι? Ευχαριστω πολυ Γιαννη :O

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο market θα το βρω ετσι? Ευχαριστω πολυ Γιαννη :O

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Ναι ναι, στο μαρκετ.

Ναι σαι καλα:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

με τι τροπο μπορουν να κλεινουν οι εφαρμογες διχως να τις κλεινω συνεχεια απο μονος μου?:worry:

 

Καινουριος στο android ε?:)

Μην ανησυχεις, οσες εφαρμογες δεν εχουν επιλογη exit τις κλεινει μονο του το συστημα οταν χρειαστει.

Θα μπορουσες να βαλεις και ενα task killer, υπαρχουν πολλοι στο μαρκετ, αλλα δεν στο συνιστω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...