Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To Samsung Galaxy Tab 7.0 Plus P6210 να υποθέσω ότι είναι το καλύτερο Tablet 7.0 της Samsung !

Η οθόνη του έχει καμία σχέση με εκείνη του s3 ή είναι πολύ κατώτερη ; Μπορώ να το βρω στα 32 GB σε ελληνικό μαγαζί ή μεταχειρισμένο;

Μήπως αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω και να πάρω το Note 2 ;

 

γνωμη μου ειναι να παρεις το note 2!

ολα τα αλλα ειναι περιττα......:lol::lol::lol:

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας εχω το Ρ1000 απο vofafone . εβαλα custom rom 4.1.2 και επειδη ηθελα να γυρισω στην 2.3.6 , μεσω clockworkmod εκανα restore .Μετα το restore ομως δεν κανει mount την sdcard. Με το power ανοιγει και εμφανιζεται το σημα galaxy tab και κολλαει:cry:

Λεω να δοκιμασω να το επαναφερω με αυτο τον τροπο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1133590 για soft brick.

πιο Firmware Να βαλω στο odin? Αυτο απο http://www.samfirmware.com για ελλαδα και vodafone?

Τι να κανω? εχω πελαγωσει. Πληροφοριακα σε download mode μπαινει

Ευχαριστω εκ των προτερων

http://www.tsar3000.com/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=645:samsung-p1000-l-m-n-r-t-galaxy-tab-firmwares&catid=55:samsung&Itemid=82
Link to comment
Share on other sites

 

Αν και είμαι σίγουρος ότι ένα μήνα μετά το πρόβλημα έχει λυθεί, :p υπάρχουν links με αναλυτικές οδηγίες για επαναφορά στο πρώτο μήνυμα του θέματος..

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο cyanogenmod,εχει να προτεινει κανεις καποια custom rom ICS με την οποια να δουλευει το hardware keybord της samsung (εννοω και ελληνικη γραφη) και ποντικι bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakias στην official Rom της Vodafone που δινεις για το Tab P1000 , o κωδικος αποσυμπιεσης για το rar αρχειο ποιος ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Tyxerakias στην official Rom της Vodafone που δινεις για το Tab P1000 , o κωδικος αποσυμπιεσης για το rar αρχειο ποιος ειναι?

samfirmware.com

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτος ειναι ο κωδικος.Να σαι καλα και σ ευχαριστω πολυ για το αμεσο reply σου.Στη συνεχεια θα ηθελα τα φωτα σου στο πως μπορω να ρουταρω ειτε την 2.3.6 Unbranded ,ειτε την official,διοτι οσο και αν παιδευομαι 2 μερες τωρα για να κανω root την unbranded,ακρη δεν βρισκω.Εχω δοκιμασει superoneclick,unlockroot,cfroot tab 7 αλλα τπτ.Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Οντως αυτος ειναι ο κωδικος.Να σαι καλα και σ ευχαριστω πολυ για το αμεσο reply σου.Στη συνεχεια θα ηθελα τα φωτα σου στο πως μπορω να ρουταρω ειτε την 2.3.6 Unbranded ,ειτε την official,διοτι οσο και αν παιδευομαι 2 μερες τωρα για να κανω root την unbranded,ακρη δεν βρισκω.Εχω δοκιμασει superoneclick,unlockroot,cfroot tab 7 αλλα τπτ.Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Δεν έχει χώρο, αυτό είναι όλο... πρέπει να σβήσεις τον ήχο εκκίνησης για να χωρέσει το su ...

Δοκίμασε αυτό το αρχείο, τρέχοντας το runme.bat από το command line στα windows, αφού το αποσυμπιέσεις σε κάποιο φάκελο. (στο command window μπαίνεις γράφοντας cmd στο start-run). Πρέπει να έχεις το usb debugging ενεργοποιημένο στο tab, καθώς και την εγκατάσταση από άγνωστες πηγές τικαρισμένη από τις ρυθμίσεις εφαρμογών του tab.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχω το Galaxy Tab (το πρώτο που βγήκε). Με τον καιρό και προσθέτοντας προγράμματα (οι εφαρμογές έφτασαν τις 105) δείχνει να έχει βαρύνει. Αργεί να ανοίξει , αργεί το άνοιγμα και το κλείσιμο εφαρμογών και γενικά έγινε κουραστικό. Σκέφτηκα να του κάνω ένα Hard reset ελπίζοντας να διορθωθεί το πρόβλημα. Του έχω κάνει μια επίσημη αναβάθμιση μέσω KIES και τώρα έχει firmware 2.3.9.

 

Το ερώτημα είναι , με το hard reset θα παραμείνει στην τρέχουσα έκδοση του firmware ή θα πάει σ' αυτή που είχε όταν το αγόρασα; Επίσης τις εφαρμογές που έχω εγκατεστημένες και τις έχω αγοράσει μπορώ να τις εγκαταστήσω πάλι χωρίς να πληρώσω και με ποιο τρόπο.

 

Υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω κάποια από τις καινούργιες εκδόσεις 4 και με ποιο τρόπο;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά που μπορούμε να βρούμε αυτό το firmware για το gt p1000

PDA:JI4 PHONE:JIE CSC:JI1 για να το κάνω unroot και να του περάσω το μαμά firmware?

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω ρε παιδιά που μπορούμε να βρούμε αυτό το firmware για το gt p1000

PDA:JI4 PHONE:JIE CSC:JI1 για να το κάνω unroot και να του περάσω το μαμά firmware?

 

Ποιανής χώρας είναι αυτό; Σίγουρα μιλάς για το P1000?

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω φιλε μου από επιδότηση στην βόνταφον μου το δώσανε.

 

Ok το βρήκα πρέπει να είναι η πρώτη rom του tablet, η BUJI4 Froyo του 2010. (και το phone είναι JI3 όχι JIE που γράφεις 'ανάποδα' παραπάνω...)

Βάλε τη vodafone rom του πρώτου θέματος και θα είσαι οκ, δε χρειάζεσαι αυτή την προϊστορία :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ok το βρήκα πρέπει να είναι η πρώτη rom του tablet, η BUJI4 Froyo του 2010. (και το phone είναι JI3 όχι JIE που γράφεις 'ανάποδα' παραπάνω...)

Βάλε τη vodafone rom του πρώτου θέματος και θα είσαι οκ, δε χρειάζεσαι αυτή την προϊστορία :)

 

έγινε φιλε σε ευχαριστώ πολύ που ασχολήθηκες :) (PS: έχεις απόλυτο δίκιο έκανα λάθος :X )

 

να ρωτήσω και κάτι τελευταίο καθαρά ενημερωτικό,

ποια είναι η ποιο σταθερή-γρήγορη custom που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή και με τι kernel την συνδυάζεται??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω το GT-P1000 tab (το πρώτο που βγήκε), εδώ και δυο μέρες δεν μπορεί να ανοίξει ,δηλαδή ξεκινάει με το λογότυπο της samsung , στην συνέχεια του android και μένει κολλημένο εκεί . Κάποια στιγμή πατώντας το κουμπάκι πολύ ώρα μου έβγαλε : Downloading……..

 

Παρακαλώ την βοήθεια σας .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , έχω το GT-P1000 tab (το πρώτο που βγήκε), εδώ και δυο μέρες δεν μπορεί να ανοίξει ,δηλαδή ξεκινάει με το λογότυπο της samsung , στην συνέχεια του android και μένει κολλημένο εκεί . Κάποια στιγμή πατώντας το κουμπάκι πολύ ώρα μου έβγαλε : Downloading……..

 

Παρακαλώ την βοήθεια σας .

 

Κάνε ένα reboot και αστο κανένα 10αλεπτο. Αν ούτε τότε ανοίξει, θα πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το recovery menu.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα reboot και αστο κανένα 10αλεπτο. Αν ούτε τότε ανοίξει, θα πρέπει να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το recovery menu.

 

μάλλον πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

θέλω να ρωτήσω εάν θα χάσω τα αρχεία; Εάν μπορώ με κάποιο τρόπο να τα σώσω ;

και πως γηνεται (recovery menu ! ) είμαι ολίγο άσχετος …

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια μου φεραν χτες δωρο απο αυστραλια το τ1000 και ειναι κλειδωμενη η σιμ οπως επισησ εχει την εκδοση 2.2 android

θελω να κανω αναβαθμηση στην τελεφταια εκδοση του android 4.1 kκαι ειδα οτι μπορει να περαστει. και την κατεβασα.

δεν εχω κανει ακομα τιποτα. αν περασω την εκδοση θα δουλευει η σιμ η θα πρεπει μετα να ξεκλιδωσω την σιμ?

τα version του ειναι

pda:p1000XWJJ4

phone:p1000XXJID

csc:P1000PSJJ3

giogias
Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδια μου φεραν χτες δωρο απο αυστραλια το τ1000 και ειναι κλειδωμενη η σιμ οπως επισησ εχει την εκδοση 2.2 android

θελω να κανω αναβαθμηση στην τελεφταια εκδοση του android 4.1 kκαι ειδα οτι μπορει να περαστει. και την κατεβασα.

δεν εχω κανει ακομα τιποτα. αν περασω την εκδοση θα δουλευει η σιμ η θα πρεπει μετα να ξεκλιδωσω την σιμ?

τα version του ειναι

pda:p1000XWJJ4

phone:p1000XXJID

csc:P1000PSJJ3

 

Θα πρέπει να ξεκλειδώσεις και τη sim.

 

μάλλον πρέπει να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .

θέλω να ρωτήσω εάν θα χάσω τα αρχεία; Εάν μπορώ με κάποιο τρόπο να τα σώσω ;

και πως γηνεται (recovery menu ! ) είμαι ολίγο άσχετος …

ευχαριστώ.

Δυστυχώς θα χάσεις τα πάντα. Γι'αυτό λέγεται έτσι...

Σε recovery mode μπαίνεις κρατώντας το volume up και το power ταυτόχρονα, με το tab κλειστό.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω απορροφιθει απο το Galaxy note 10.1 , εχω παραμελησει το P1000.

 

Ειδα πως κυκλοφορει η 4.1.2. Για το gt.p1000

 

Νομιζω πως ηρθε η ωρα να κατσω και εγω να κανω τα πρωτα μου πειραματα με την νεα ρομ.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ αν καποιος εχει δοκιμασει την 4.1.2 να μου πει αν αξιζει να φυγω απο την 2.3.3.

 

Τρεχει κανονικα ή εχει καποιο σοβαρο προβλημα ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και εχω απορροφιθει απο το Galaxy note 10.1 , εχω παραμελησει το P1000.

 

Ειδα πως κυκλοφορει η 4.1.2. Για το gt.p1000

 

Νομιζω πως ηρθε η ωρα να κατσω και εγω να κανω τα πρωτα μου πειραματα με την νεα ρομ.

 

ΠΑΡΑΚΑΛΩ αν καποιος εχει δοκιμασει την 4.1.2 να μου πει αν αξιζει να φυγω απο την 2.3.3.

 

Τρεχει κανονικα ή εχει καποιο σοβαρο προβλημα ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Εγω εχω αυτη και δεν εχω καποιο προβλημα

forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1848555

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι μια νορμάλ τιμή για μεταχειρισμένο σ αυτό το tablet; Αξίζει να το πάρει κάποιος ή καλύτερα κάποιο πιο καινούργιο;

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μημπως θα μπορουσε να ρηξει τα φωτα του καποιος σαυτο το προβλημα που αντιμετωπιζω που αναφερω στον τιτλο η αν εχει συμβει σε καποιον? παιδευομαι να βρω τι φταιει. σημα 2-3 παυλες εχει οταν ειμαι πανω απο το ROUTER.Mε το που απομακρινομαι το σημα πηγαινει στην 1 γραμμη και κανει αποσυνδεση και σαρωση συνεχεια. το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να ψαξω τα settings του router αλλα τιποτα.εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τιποτα.εβαλα την honeycomb μημπως ειναι καποιο bug της εκδοσης (4.0.4) παλι τιποτα.καποια ιδεα για το τι μπορε να φταιει?

 

Υ.Γ. Να προσθεσω πως ειμαι σε stock rom ics και οχι σε custom.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Μημπως θα μπορουσε να ρηξει τα φωτα του καποιος σαυτο το προβλημα που αντιμετωπιζω που αναφερω στον τιτλο η αν εχει συμβει σε καποιον? παιδευομαι να βρω τι φταιει. σημα 2-3 παυλες εχει οταν ειμαι πανω απο το ROUTER.Mε το που απομακρινομαι το σημα πηγαινει στην 1 γραμμη και κανει αποσυνδεση και σαρωση συνεχεια. το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να ψαξω τα settings του router αλλα τιποτα.εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τιποτα.εβαλα την honeycomb μημπως ειναι καποιο bug της εκδοσης (4.0.4) παλι τιποτα.καποια ιδεα για το τι μπορε να φταιει?

 

Υ.Γ. Να προσθεσω πως ειμαι σε stock rom ics και οχι σε custom.

 

Πήρε το πρώτο tab ICS; Α το plus Χμ, δοκίμασε να περάσεις ξανά την 4.0.4 μήπως δεν έχει κάτσει κάτι καλά.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...