Jump to content

Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)


takisme
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλη ερώτηση αν έχετε την καλοσύνη απαντάτε...

Έχει βάλει κανείς yahoo.gr λογαριασμό στα mail και αν ναι πείτε μου τις ρυθμίσεις παρακαλω γιατί δεν...

 

edit:το βρήκα τελικά

 

Ειναι εύκολο να μας πεις τις ρυθμίσεις γιατι εγώ δεν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators

@Hatebreedgr:

Ενημερωτικά: Τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται βάσει των κανονισμών του forum. Γιαυτό εξάλλου υπάρχει και η "Τροποποίηση" σε κάθε post μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με τα APN setting; Το έχω μια εβδομάδα το tab και το δουλεύω μόνο wi-fi επειδή δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω για να έχω 3g με wind. Νόμιζα ότι βάζοντας την SIM θα ήταν σεταρισμένο για ίντερνετ άλλα βλέπω oτι μάλλον θέλει κάποιες ρυθμίσεις στα APN settings άλλα όταν προσπαθώ να τις περάσω δέν μου τις κάνει save. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως ξέρει κανείς τι παίζει με τα APN setting; Το έχω μια εβδομάδα το tab και το δουλεύω μόνο wi-fi επειδή δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω για να έχω 3g με wind. Νόμιζα ότι βάζοντας την SIM θα ήταν σεταρισμένο για ίντερνετ άλλα βλέπω oτι μάλλον θέλει κάποιες ρυθμίσεις στα APN settings άλλα όταν προσπαθώ να τις περάσω δέν μου τις κάνει save. Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

κατεβασε το apn backp and restore απο market και μετα κατεβασε απο εδω http://antonis-news.blogspot.com/2011/01/apn-internet-mms-android.html το αρχειο για wind απο το blog του Αντωνη και βαλτω στην εσωτερικη μνημη του tab(οχι στην sd card)ανοιγεις το προγραμμα και κανεις restore...

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιοs από τους συμμετέχοντες στο forum πέραση το ubuntu στο tab;,με τον οδηγό από το Xda http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=836022 ,προσωπικά προσπαθώ 2 μέρες και ενώ η διαδικασία στο Terminal Emulator βάση του οδηγού πηγαίνει χωρίς κανένα πρόβλημα,όταν κάνω την παραμετροποίηση στο AndroidVNC και δίνω εντολή να τρέξει το πρόγραμμα λαμβάνω το εξής μήνυμα σφάλματος "VNC connection failed" .κάθε βοήθεια θα ήταν πολύτιμη
Link to comment
Share on other sites

η camera δεν εχει zoom?

Nokia 7110 -> Sony Ericsson T610 -> Siemens SX1 -> Sony Ericsson T610 -> Sony Ericsson P910i -> Sony Ericsson P1i -> HTC Desire HD -> iPhone 5 -> iPhone 7

 

Samsung Galaxy Tab Gt-P1000 (CyanogenMod 9.1) -> Ipad Air 2 (128GB/4G)

Link to comment
Share on other sites

η camera δεν εχει zoom?

Απο οτι βλεπω, μαλλον οχι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σε ολους, ολο το πρωί διάβαζα ολο το θέμα 60 σελίδες, αλλά σας παρακαλώ βοηθήστε με μην κάνω καμμιά πατάτα.

Πήρα απο EBW το tablet, με international εκδοση χωρίς ελληνικό πληκτρολόγιο, το εβαλα στο KIES και εκανε κανονικά αναβάθμηση στο JK5.

Θα ηθελα να βάλω το ελληνικό πληκτρολόγιο της Samsung, εχω κατεβασμένα το Slideit, και το smart keyboard pro, αξίξει τον κόπο να κανω τίς ενέργειες να βάλω το samsung? η αν βάλω ενα απο τα δύο και ποιό?

Τελικά διάβασα ολο το θεμα κα ψιλομπερδευτικα,

το Z4root δουλευει με το JK5 η το Super one click? το εχει δοκιμάσει κανείς?

Εχει δοκιμάσει κανείς να βάλει σε αυτήν την εκδοση τα swype και το ελληνικό πληκτρολόγιο και ποιά ειναι τα τελικά αρχεία? ( εχω βρει διάφορα στο θέμα αυτό )

Στίς εφαρμογές δεν βλέπω το spare tools να κάνω την ρύθμηση που αναφέρετε κάνω τίποτα λάθος? ( compability mode ).

Θέλω να απενεργοποιήσω την πρόσβαση μεσω κινητής τηλεφωνίας sto internet, κάνω αυτό που γράφετε απο τα menu η να κατεβάσω το Data enabler η το APN droit?

Οταν το παρέλαβα χωρίς ελληνικό πληκτρολόγιο, και με default γλώσσα Γερμανικά ειπα να τα βάλω με το μαγαζί EBW, ( που γενικά ητανε αψογο ) αλλά απο οτι διαβάζω

εδώ καλύτερα η internationa εκδοση...

 

Σας ευχαριστώ ολους εκ των προτέρων

Λεωνίδας

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα μολις σημερα μπηκα και γω στο κλαμπ των κατοχων

η ερωτηση που θελω να κανω εγω ειναι εαν ειναι δυνατον να γινει ενα τοπικ με οδηγιες φλασαρισματος ρομ(αντιστοιχου με αυτο που εχει φτιαξει ο φιλος tyxerakias για το galaxy s ,με λινκ και προγραμματα)

το δικο μου εχει την εκδοση jk5 και το kies μου βγαζει μυνημα οτι δεν ειναι δυνατη η αναβαθμιση και απο οτι καταλαβα διαβαζοντας το τοπικ δεν προκειται να λαβω ποτε καποια.......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά, μια βοήθεια παρακαλώ. Εκανα το tablet root, με το Z4root, και με το root explorer, εκανα ολες τίς αλλαγές για να βάλω το ελληνκό πληκτρολόγιο της samsung.

Αντικαθιστώντας τα libSwypeCore.so, και Swype.apk, βγήκε η επιλογή Ελληνικά στο Swype, και το Swype δουλευει κανονικά, στό πληκτρολόγιο, αντικατέστησα τα αρχεία, απο το keypad_giaourti_tab.zip, στά app, lib, και T9DB, επιλογή Ελληνικά στο πληκτρολόγιο, δεν βγαίνει. Αν αντικαταστήσω το AxT9IME.odex, που βρήκα σε ενα αλλο zip του thread, η επιλογή πληκτρολόγιο samsung, εξαφανίζετε, υπόψιν τα AxT9IME.apk, και libXt9core.so, ειναι πολύ μεγαλύρετα σε μεγεθος τα original απο τα giaoyrti files, το .so 1670KB απο 186ΚΒ, και το .apk 2601KB, απο 1094KB.

Υπ οψιν τον υποκατάλογο T9DB στο system το δικό μου pad δεν τον ειχε καθόλου, αντέγραψα αυτόν αλλά τίποτε από επιλογή Ελληνικά.

Λίγο βοήθεια παιδιά εχω την JK5 εκδοση μετα απο αναβάθμηση του KIES.

Ποιό αρχείο περιέχει την πληροφορία να βγεί Ελληνικά στο πληκτρολόγιο?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ΠΑΙΔΙΑ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑ ΔΙΕΓΡΑΨΑ ΤΟ AxT9IME.odex

Ευχαριστώ

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του forum,

 

Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε να συνδέσω το TAB στο wifi του σπιτιού μου. Του έχω περάσει static IP γιατί δεν μπορούσε να βρει το router. Τώρα με την IP συνδέθηκε αλλά δεν μου ανοίγει καμία σελίδα στο internet.

Έχετε καμία ιδέα τι άλλο να κάνω?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του forum,

 

Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε να συνδέσω το TAB στο wifi του σπιτιού μου. Του έχω περάσει static IP γιατί δεν μπορούσε να βρει το router. Τώρα με την IP συνδέθηκε αλλά δεν μου ανοίγει καμία σελίδα στο internet.

Έχετε καμία ιδέα τι άλλο να κάνω?

 

Ευχαριστώ...

Αλλες συσκευες συνδεονται με το wifi σου;Μου μυριζει προβλημα απο το ρουτερ.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ioma σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!!

Πράγματι έχω και ένα laptop στο ρουτερ, αλλά έδωσα διαφορετική ip για να συνδεθεί το tab.

Το ρουτερ είναι ένα asus. Που να μπω να κοιτάξω για να διορθώσω το πρόβλημα?

Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ioma σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου!!

Πράγματι έχω και ένα laptop στο ρουτερ, αλλά έδωσα διαφορετική ip για να συνδεθεί το tab.

Το ρουτερ είναι ένα asus. Που να μπω να κοιτάξω για να διορθώσω το πρόβλημα?

Σε ευχαριστώ και πάλι!!

Μηπως το asus εχει ενεργοποιημενο το mac filtering;Επισης εχεις κανει ενα ρεσταρτ στο tab;Μεσω gprs ανοιγουν οι σελιδες;

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!μολις πηρα το samsung galaxy tab με τελικη τιμη 520!νομιζω οτι ειναι τελεια τιμη αν σκεφτειτε οτι το πηρα απο ελληνικο καταστημα!τεσπα!επειδη ακομα δεν το εχω ανοιξει!η πρωτη φορτιση της μπαταριας, ποση ωρα πρεπει να κρατησει?ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε εδω. http://www.clove.co.uk/samsung-galaxy-tab-p1000-16gb με μεταφορικα 540 ευρω

 

Να μην το πάρετε! Προχτες εβλεπα το Clove και το είχε με ΦΠΑ πάντα στα 456€ :!:

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το tab αλλα μου εμφανιστηκε το εξης προβλημα η camera δεν λειτουργει μου δειχνει την τελευταια ληψη ξερει κανεις τιποτα
Link to comment
Share on other sites

το παθαίνω κι εγώ,με ενδιαφέρει κάποια μόνιμή λύση γιατί παιδεύομαι να την ξεκολλαω!

 

 

 

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εσυ πως το λυνεις με restart ?

συνηθως τραβαω απανωτα καποιες φωτο, αυτοσχεδιαζω..., δεν εχω βρει εναν μονιμο τροπο...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το tab αλλα μου εμφανιστηκε το εξης προβλημα η camera δεν λειτουργει μου δειχνει την τελευταια ληψη ξερει κανεις τιποτα

 

αυτό το είχα γράψει 2 σελίδες πιο πριν

 

 

btw την πρώτη φορά την ξεκόλλησα αλλάζοντας τη γλώσσα των μενού από ελληνικά σε αγγλικά :wacko:

Βασικά ήθελα να καταλάβω μια ελληνική μετάφραση σε τι αντιστοιχεί και μου προέκυψε λύση :p

τα καλύτερα είναι... δίπλα σας

πρώην συντονιστής συζητήσεων στα fora Windows Phone και Digital Gadgets[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ειμαι και εγω ετοιμος να παρω το tab και να πουλησω το iphone 4.Εχω σκοπο να το δουλεψω και σαν βασικο τηλ αν και εχω αμφιβολιες για το αν θα πετυχει ο συνδυασμος.υπαρχουν ευχαριστημενοι κατομοι των tab που το δουλεουν σαν τηλ και σαν tablet μονιμα???

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

φιλέ εγω θαθελα ναχα dualsim για ναχα μαζί και τηλέφωνο και το 3g πακέτο της wind που έχω...πάντως πιστεύω πως ο μέσος συνδυασμός είναι tab κι ένα τηλέφωνο άλλο. εγω έχω βάλει μια whatsup μέσα, κι.έχω και το κινητο μου. αλλά πίστεψε με. γουστάρω περισσότερο να τηλεφωνώ από το tab! είναι φοβερό Μηχάνημα! ο πιο πλήρης συνδυασμός είναι να βάλεις τη sim για ιντερνέτ στο tab και βάζεις κι ένα άλλο κινητο.αν δεν χρειάζεσαι το 3g τότε χαλαρά για τηλέφωνο! έχω κανει και λογαριασμό. voip για κλήσεις μέσω wick γιατι και συμφέρει αλλά και γιατι είναι απόλαυση να κάνεις κλήση από το tab. πειραματισου στην αρχή και σιγά σιγά θα αποφασίσεις .

 

 

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τον περασμενο Οκτωβρη το Tab και το χρησιμοποιω καθημερινα για πολλες χρησεις.Πριν ειχα το Galaxy S και πιο πριν ειχα iphone.Το Tab ειναι ενα πολυ καλο πολυεργαλειο.Το χρησιμοποιω και σαν τηλεφωνο σε μονιμη βαση.Αξιζει τα λεφτα του με το παραπανω.Η οθονη του,αν και δεν ειναι super amoled ειναι πολυ καλη.Ειμαι επαγγελματιας στο χωρο της φωτογραφιας και του βιντεο,και με το σχετικο εξαρτημα δειχνω φωτο και βιντεο μεσω προβολεα.Εχω πολυ λιγα κολληματα,ειναι με αλλαγμενη rom ,και γραφω με το hardware πληκτρολογιο της samsung με ανεση και ταχυτητα οταν εχω να γραψω πανω απο μια σελιδα.Ακομη η χρηση ιντερνετ και με το tethering με εβγαλε απο τη δυσκολη θεση που βρεθηκα περιμενοντας τη μεταφορα τηλεφωνου εδω και τρεις περιπου εβδομαδες,μιας και μετακομισα σε αλλο χωρο.Το μονο που θα ηθελα απο τη συσκευη ειναι περισσοτερη αυτονομια και ενα καλυτερο προγραμμα συνδεσης με υπολογιστη απο οτι υο kies.Συνιστω την αγορα του ανεπιφυλακτα.

 

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 7 / 7 Plus (P1000 / P6200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...