Jump to content

[Επίσημο] Nokia X3-02 "Touch & Type"


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαεβασε το ΝSU (Nokia software updater), kαι κανε την διαδικασια αναβαθμησης απο εκει. Αν σου πει πως δεν υπαρχει αναβαθμηση και εκει τοτε θα πρεπει να περιμενεις λιγο ακομα

 

εκανα την αναβαθμιση απο nokia software updater αλλα σβηστηκαν ολες οι εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο... καποιος φιλος προτεινε να ξανακανω update μεσω του ovi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 585
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εκανα την αναβαθμιση απο nokia software updater αλλα σβηστηκαν ολες οι εφαρμογες που ειχε μεσα το κινητο... καποιος φιλος προτεινε να ξανακανω update μεσω του ovi.

Same sh@t .! :P Δοκιμασε αλλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι. Η συσκευη σου ειναι επισημα απο την αντιπροσοπεια?

 

Οσο για τον φιλο πιο κατω: I speak England Bestest!:lol:

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Same sh@t .! :P Δοκιμασε αλλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι. Η συσκευη σου ειναι επισημα απο την αντιπροσοπεια?

 

Οσο για τον φιλο πιο κατω: I speak England Bestest!:lol:

 

Δοκιμασα μεσω ovi αλλα τιποτα γιατι η εφαρμογη ελεγε οτι ελειπε το ovi απο την συσκευη:mad: Τελικα δοκιμασα παλι το nokia software updater και για καλη μου τυχη ειχε επιλογη reinstall, την εκανα και ολα επανηλθαν στην κανονικη κατασταση:)

Απο την συντομη επαφη με την νεα εκδοση διαπιστωσα αυξηση στην αποκριση-ταχυτητα, τουλαχιστον σε αισθηση.

Η συσκευη ειναι απο πλαισιο αγορασμενη, στο site της nokia.co.uk καπου ειδα οτι χρειαζεται ενα code που ειναι γραμμενο στην συσκευη κατω απο την μπαταρια, οταν εψαχνα τροπους αναβαθμισης κλπ, το θεμα ειναι οτι η συσκευη μου δεν ειχε αυτο τον κωδικο....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες και απο μενα. Εχω ενα προβλημα μηπως εχει καμια ιδεα κανεις. Το τηλεφωνο εχει bluetooth 2.1 και εχω headset 2.0. Θα επρεπε να ειναι συμβατα μεταξυ τους καθως οι νεες εκδοσεις ειναι bluetooth διαβαζω ειναι συμβατες με τις παλαιοτερες αλλα δεν το βλεπω στην πραξη..
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα μεσω ovi αλλα τιποτα γιατι η εφαρμογη ελεγε οτι ελειπε το ovi απο την συσκευη:mad: Τελικα δοκιμασα παλι το nokia software updater και για καλη μου τυχη ειχε επιλογη reinstall, την εκανα και ολα επανηλθαν στην κανονικη κατασταση:)

Απο την συντομη επαφη με την νεα εκδοση διαπιστωσα αυξηση στην αποκριση-ταχυτητα, τουλαχιστον σε αισθηση.

Η συσκευη ειναι απο πλαισιο αγορασμενη, στο site της nokia.co.uk καπου ειδα οτι χρειαζεται ενα code που ειναι γραμμενο στην συσκευη κατω απο την μπαταρια, οταν εψαχνα τροπους αναβαθμισης κλπ, το θεμα ειναι οτι η συσκευη μου δεν ειχε αυτο τον κωδικο....

 

Απλά ενημερωτικά...

Ο κωδικός που ψάχνεις είναι αυτός μέσα στο κόκκινο σημάδι στην φωτογραφία που επισυνάπτω. Ο κωδικός ο συγκεκριμένος που φαίνεται είναι ο 0598455 και είναι από το Ελληνικό "Μαύρο" Νόκια Χ3-02. ;)

Link to comment
Share on other sites

2 νέα "κολλήματα"

1. Για μία μέρα εκανε Dim η οθόνη (δεν εσβηνε οταν ηταν σε standby), restart

2. Δεν ξεκλείδωνε το πληκτρολόγιο..Restart και πάλι.

 

Αν και είναι νέα προσθήκη η touch & to keypad μου κάνουν λιγάκι εντύπωση για S40..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σορρι για το offtopic (λιγο) θεμα αλλα μπορειτε να μου πειτε τι το περισσοτερο ή το καλυτερο εχει αυτο εδω http://www.gsmarena.com/samsung_b5310_corbypro-2944.php

απο το νοκια χ2-03 ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλα μπορω να σου πω τι διαφορετικό εχει, πέρα απο το οτι ανηκουν και τα 2 στην κατηγορία κινητα τηλέφωνα :-)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

2 νέα "κολλήματα"

1. Για μία μέρα εκανε Dim η οθόνη (δεν εσβηνε οταν ηταν σε standby), restart

2. Δεν ξεκλείδωνε το πληκτρολόγιο..Restart και πάλι.

 

Αν και είναι νέα προσθήκη η touch & to keypad μου κάνουν λιγάκι εντύπωση για S40..

Περιεργα τα κολιματα σου παντως. Δεν προσεξα κατι τετοιο ως τωρα

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλα μπορω να σου πω τι διαφορετικό εχει, πέρα απο το οτι ανηκουν και τα 2 στην κατηγορία κινητα τηλέφωνα :-)

 

αντικειμενικα καλυτερο ποιο ειναι ? απο συνολικη αποψη

Link to comment
Share on other sites

αντικειμενικα καλυτερο ποιο ειναι ? απο συνολικη αποψη

Αντικειμενικα κανε διαξιφισμο διοτι προφανως εδω οσοι εχουν χ3-02 το εχουν επιδη ειναι το καλυτερο(για τις αναγκες τους)

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης του X3. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το κινητό στις ρυθμίσεις μηνυμάτων έχει 3 επιλογές για τις αναφορές παράδοσης. Η πρώτη είναι Ενσωματωμένη η δεύτερη Εμφάνιση Σημείωσης και η τρίτη Απενεργοποιημένη. Θέλω να ρωτήσω ποια η διαφορά ανάμεσα σε Ενσωματωμένη και Εμφάνιση Σημείωσης; Και επίσης στο μενού δεν βρήκα το μητρώο κλήσεων. Εκτός από το πλήκτρο της κλήσης όπου υπάρχουν οι τελευταίες κλήσεις ως συνήθως, υπάρχει κάπου αλλού το μητρώο;
Link to comment
Share on other sites

Νέος χρήστης του X3. Θέλω να κάνω μια ερώτηση. Το κινητό στις ρυθμίσεις μηνυμάτων έχει 3 επιλογές για τις αναφορές παράδοσης. Η πρώτη είναι Ενσωματωμένη η δεύτερη Εμφάνιση Σημείωσης και η τρίτη Απενεργοποιημένη. Θέλω να ρωτήσω ποια η διαφορά ανάμεσα σε Ενσωματωμένη και Εμφάνιση Σημείωσης; Και επίσης στο μενού δεν βρήκα το μητρώο κλήσεων. Εκτός από το πλήκτρο της κλήσης όπου υπάρχουν οι τελευταίες κλήσεις ως συνήθως, υπάρχει κάπου αλλού το μητρώο;

 

Ρίξε μια ματιά στο Μενού-->Επαφές και θα βρεις το Μητρώο. Για τις αναφορές παράδοσης, δεν έχω καταλάβει ποιά είναι η διαφορά, από την αρχή το έχω στην ρύθμιση "Ενσωματωμένη" και μάλλον δεν θα το αλλάξω γιατί με βολεύει ως έχει. Καλως ήρθες στην παρέα των ιδιοκτητών του!

Edited by achillefs76
Καλύτερη απάντηση
Link to comment
Share on other sites

άλλη μια ερώτηση έχω. Στην εφαρμογή Συνομιλία δεν μπορώ να συνδεθώ. Βάζω τα στοιχεία που έχω στο ovi και δεν μπαίνει με τίποτα. Όλο μου λέει ότι είναι λάθος ο κωδικός πρόσβασης. Και επειδή έχω και δεύτερο λογαριασμό βγάζει το ίδιο μήνυμα συνέχεια. Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω;
Link to comment
Share on other sites

άλλη μια ερώτηση έχω. Στην εφαρμογή Συνομιλία δεν μπορώ να συνδεθώ. Βάζω τα στοιχεία που έχω στο ovi και δεν μπαίνει με τίποτα. Όλο μου λέει ότι είναι λάθος ο κωδικός πρόσβασης. Και επειδή έχω και δεύτερο λογαριασμό βγάζει το ίδιο μήνυμα συνέχεια. Ξέρει κάποιος κάτι παραπάνω;

 

δεν εχει σχεση με το ovi αλλα πρεπει να δημιουργησεις δικο του λογαριασμο πολυ πιθανον να κανω λαθος

Τα πουλια πετανε γιατι περπατανε πολυ αργα
Link to comment
Share on other sites

2 νέα "κολλήματα"

1. Για μία μέρα εκανε Dim η οθόνη (δεν εσβηνε οταν ηταν σε standby), restart

2. Δεν ξεκλείδωνε το πληκτρολόγιο..Restart και πάλι.

 

Αν και είναι νέα προσθήκη η touch & to keypad μου κάνουν λιγάκι εντύπωση για S40..

 

παρομοια προβληματα με την οθονη ειχα και εγω, λυθηκαν (τουλαχιστον εδω και 2 βδομαδες δεν μου εχει ξανατυχει) μετα απο αναβαθμιση του λογισμικου απο εκδοση 5.60 σε 5.65

Link to comment
Share on other sites

Με την 5.65 μου τα έκανε εμένα πάντως. Ξέρει κανέις κάποιο τρόπο για να μικρύνει η γραμματόσειρά στο scroll για τα ονόματα ?? (πέρα απο το μενού το οποίο εχει μόνο κανονική)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ σήμερα ένα μαύρο X3 T&T από το Πλαίσιο.Εξαιρετικές οι πρώτες εντυπώσεις ενώ η οθόνη για αυτή την κατηγορία είναι πολύ καλή.Το κινητό,βέβαια,λόγω της διαφορετικής υλοποίησης θέλει μερικές μέρες να το συνηθίσεις.

 

Μια ερώτηση,η συσκευή είχε μέσα μια κάρτα 2GB την οποία,από ότι καταλαβαίνω,δε τη διαβάζει... Καμιά ιδέα;

 

τροποποίηση:Έβαλα και άλλη κάρτα μνήμης,την οποία τροποποίησα,αλλά πάλι τίποτα...

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις πως στο καλο μπορουμε να μπουμε στο windows live messenger μεσω του ΝΟΚΙΑ CHAT? Mου δινει την επιλογη μονο για ΟVI ενω κανονικα επρπε να υποστιριζοναι και αλλεσ υπηρεσιες.

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα κι εγώ σήμερα ένα μαύρο X3 T&T από το Πλαίσιο.Εξαιρετικές οι πρώτες εντυπώσεις ενώ η οθόνη για αυτή την κατηγορία είναι πολύ καλή.Το κινητό,βέβαια,λόγω της διαφορετικής υλοποίησης θέλει μερικές μέρες να το συνηθίσεις.

 

Μια ερώτηση,η συσκευή είχε μέσα μια κάρτα 2GB την οποία,από ότι καταλαβαίνω,δε τη διαβάζει... Καμιά ιδέα;

 

τροποποίηση:Έβαλα και άλλη κάρτα μνήμης,την οποία τροποποίησα,αλλά πάλι τίποτα...

 

Επισκέφτηκα σήμερα το Πλαίσιο όπου και διαπιστώθηκε ότι το κινητό δεν έβλεπε την κάρτα μνήμης.Χωρίς πολλά,μου έδωσαν νέα συσκευή που δουλεύει κανονικά.

 

Μπράβο στην πολιτική της Νόκια αλλά και στο Πλαίσιο.

 

ΥΓ:Έχει πάρει κανείς τη θήκη σιλικόνης της Νόκια για το κινητό;

Edited by bomber21
Link to comment
Share on other sites

Την πήρα μαζί με την συσκευή που αγόρασα για δώρο.Προσωπική μου άποψη,πολύ καλή.Το μόνο "θέμα" που πρόσεξα είναι ότι υπάρχει μια αμυδρή δυσκολία στο πάτημα της τελευταίας σειράς πλήκτρων γιατί είναι πολύ κοντά σε αυτά και προεξέχει κάπως. Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...