Jump to content

Κλοπή και απώλεια κινητών


TN97
 Κοινοποίηση

Σας έχουν κλέψει ή έχετε χάσει ποτέ το κινητό σας;  

823 members have voted

  1. 1. Σας έχουν κλέψει ή έχετε χάσει ποτέ το κινητό σας;

    • Μου το έχουν κλέψει
      174
    • Το έχω χάσει
      96
    • Και μου το έχουν κλέψει και το έχω χάσει
      40
    • Ούτε μου το έχουν κλέψει, ούτε το έχω χάσει
      513


Recommended Posts

με 30 δολλαρια το χρονο μπορει να χρησιμοποιησει καποιος που εχει πανακριβο κινητο και πιστευει οτι αξιζουν τα χρηματα προγραμματα και site οπως το Smobile SecurityShield με Anti-Theft and Identity Protection

* AntiVirus

* AntiSpam

* Firewall

* Backup / Restore

* Device Lock

* Device Wipe

* GPS Locate

Security Shield GPS Locate protects against the increasingly common problem of lost and stolen mobile devices. Phones travel everywhere, increasing the chance of loss and theft. Security Shield GPS Locate pinpoints the exact location of a lost or stolen mobile phone and displays that location in an online map. Based on that information, the phone can be retrieved, locked or wiped.

 

θα χε τρελο ενδιαφερον μεσα στη πικρα που θα χεις που σου κλεψανε το κινητο μετα να πηγαινες εσυ στη πορτα του κλεφτη κ να το ζητησεις πισω! ... :knife:

 

 

δεν ειναι τοσο ευκολο φιλε μου να πιασεις τον αλλον με gps

σκεψου οτι θες εσυ ο ιδιος να χρησιμοποιησεις το gps σου και σου βγαζει την πιστη μεχρι να κλειδωσει.

και οταν πας να το χρησιμοποιεισεις εισαι μεσα στο αμαξι και το εχεις σε σημειο που μπορει να πιασει σημα (και παλι δεν πιανει)

οχι να το εχεις στην τσεπι σου και να περπατας στο πεζοδρομιο...

φυσικα για το σπιτι δεν μιλαω, δεν ειναι δυνατον το gps να πιασει σημα μεσα σε κτιριο οποτε....

εγω πιστευω ποιο πολυ βοηθαει μα μαθεις το τηλεφωνικο αριθμο απο την καρτα sim του κλεφτη-αγοραστη παρα να εχεις εφαρμογη gps.

 

και τελος δεν χρειαζεται να πληρωνεις 30ευρω για να το βρεις με gps.

υπαρχουν και με 5 ευρω τετοιες εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 267
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ τι να πω καθε φορα που βγαίνω για 1 μιν το κλειδώνω

 

Και πολυ καλα κανεις... Κι εγω το ιδιο ακριβως κανω. Ακομα και αν το εχω διπλα...

 

Εγω μενω κεντρο & παραδοξως δεν βλεπω κινητα να κινουνται απο πλανωδιους. Πρεπει να υπαρχει κυκλωμα που τα σενιαρει με format & τα προωθει στα μαγαζακια με τα μτχ. Οπου πουλιουνται με 50ευρω καπελο τουλαχιστον σε σχεση με αγγελιες.

 

Απλα μαλλον δεν εχει πεσει στην αντιληψη σου... Με εχουν πλησιασει ατομα και μου ειπαν ψιθυριστα, στο κεντρο της αθηνας, "θες ενα iphone σε πολυ καλη τιμη;"

Δεν το κανουν φανερα... Ερχονται στα μουλωχτα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εχουν προσπαθησει απο φτηνες αλυσιδες ως και παπουτσια να μου πουλησουν, απλα λεω οτι σε σχεση με ποσα κινητα κλεβονται λιγα κυκλοφορουν.

 

Δε βγαινει ακρη τελικα. Και δε κλειδωνουν το ΙΜΕΙ γιατι απλα θελουν να μας πουλανε αλλα.

Εχετε δει σε αλλη χωρα τοσο διαφημηση για κινητα & εταιρειες κινητης?

 

Και τα κλεμμενα τους συμφερουν γιατι μετα πουλανε καρτες & εδω & βαλκανια.

& φορτιστες & παει λεγοντας...

Link to comment
Share on other sites

ΕΠίσης ρωτώντας στην αστυνομία, αν μπορώ να ζητήσω αρση απορρήτου ώστε να ψάξουν να βρούν ποιοες το χρησιμοποιεί, μου απάντησαν ότι αυτό γίνετια μόν σε δολοφωνίες, τρομοκρατικά, κλπ κλπ. Οπότε και που δηλώθήκανε τα κινητα (και καλά) μια τρύπα στο νερό.

 

μην ξυπνας τον κοσμο απο τον υπνο τον βαθυ.....αστον να πιστευει οτι ολα γινονται για την ασφαλεια του απο τις φαρσες των πιτσιρικαδων.....:lol::lol:

 

Απλα μαλλον δεν εχει πεσει στην αντιληψη σου... Με εχουν πλησιασει ατομα και μου ειπαν ψιθυριστα, στο κεντρο της αθηνας, "θες ενα iphone σε πολυ καλη τιμη;"

Δεν το κανουν φανερα... Ερχονται στα μουλωχτα...

 

πλην του οτι υπαρχουν καθορισμενα στεκια οπου γινεται η πωληση...οι ανθρωποι ειναι γατοι και ξερουν ποιον να πλησιαζουν....;)..εμενα π.χ. :p με εχουν πλησιασει απειρες φορες....και οχι μονο για τηλεφωνα....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά έχασα κινητό όταν ήμουν μικρός το D500(500€) την 4η-5η μέρα που το πήρα.

Μου έπεσε σε ένα ταξί, πήραμε αστυνομία αλλά ο ταξιτζής έκανε την πάπια!Σίγουρα το πήρε αυτός(ο καρι0λης:mad:)

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

πλην του οτι υπαρχουν καθορισμενα στεκια οπου γινεται η πωληση...οι ανθρωποι ειναι γατοι και ξερουν ποιον να πλησιαζουν....;)..εμενα π.χ. :p με εχουν πλησιασει απειρες φορες....και οχι μονο για τηλεφωνα....

 

Οτι εχουν στεκια και ξερουν, ειναι το μονο σιγουρο. Και οχι μονο αυτο, αλλα δεν τους μετακινει και κανενας. Γιατι πχ, στο υψος των κτελ στη γεφυρα, εκει που εχει ενα φαναρι, στο ρευμα προς λαμια, ειναι ενας που πουλαει κινητα και γυαλια. Οποιος περναει θα τον εχει δει σιγουρα. Ε, δεν παιζει να μην περνα η αστυνομια απο εκει ποτε....

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Οτι εχουν στεκια και ξερουν, ειναι το μονο σιγουρο. Και οχι μονο αυτο, αλλα δεν τους μετακινει και κανενας. Γιατι πχ, στο υψος των κτελ στη γεφυρα, εκει που εχει ενα φαναρι, στο ρευμα προς λαμια, ειναι ενας που πουλαει κινητα και γυαλια. Οποιος περναει θα τον εχει δει σιγουρα. Ε, δεν παιζει να μην περνα η αστυνομια απο εκει ποτε....

 

Και περνάει και φεύγει... Αφού πάρουν τη μίζα τους. Άραγε είναι σταθερό ποσό ή παίρνουν ποσοστό επί των πωλήσεων;

ΕΜΕΙΣ πρέπει να ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ να αγοράζουμε μεταχειρισμένα εκτός αν είναι από ιδιώτη με τα χαρτιά του. Οι εταιρείες ΠΡΕΠΕΙ να φτιάξουν κοινή βάση με ΙΜΕΙ και να τα μπλοκάρουν. Έτσι θα περιοριστεί σε τεράστιο βαθμό το φαινόμενο. Δεν θα σε κλέβει ο μικροαπατεώνας ο οποίος δεν μπορεί να το διαθέσει στο εξωτερικό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

..ξέχασα να προσθέσω οτι εκτός από τα κλειδώματα (ΣΙΜ, κτλ) στο μεσα μερος από το καπάκι του κινητού κολάω ένα χαρτάκι με το ονομά μου και κάποιο εναλλακτικό τηλέφωνο.. Σε περίπτωση απώλειας (και όχι κλοπής) πιστεύω μπορεί να βοηθήσει κάποιον να μου το επιστρέψει αν πέσει σε "καλό παιδί". θα μου πεις το καλό παιδί δεν θα το κλείσει έτσι και αλλιώς και δεν θα ανοίξει το καπάκι να αλλάξει ΣΙΜ.. (όπώς έχουμε κάνει αρκετοί που βρήκαμε καποιο κινητό). Έστω αν τελειώσει η μπαταρία και κλείσει ισως κάποιος βοηθήθεί να το επιστρέψει στον κάτοχο του..
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

και τα κινητα που αγοραζουμε απο γνωστα-αγνωστα μαγαζακια της ομονοιας ορισμενα απ αυτα ειναι προιοντα κλεπταποδοχης......και μενα μου εχουν κλεψει 2 κινητα.....το ενα στο στρατο(σε φυλακιο με 10 ατομα παρακαλω),ενα sony ericsson k500 6 μηνων με τιμη αγορας 150 ευρα......μικρο το κακο........και τη δευτερη φορα παλι ενα sony ericsson k810 2 μηνων με καινουρια καρτα μνημης και 20 ευρω καρτα μεσα απ το φορτηγο της δουλειας οπου κατεβηκα 2 λεπτα να ξεφορτωσω.....καλα να παθω και στις 2 περιπτωσεις.......παθημα-μαθημα τωρα πια :)

 

Και περνάει και φεύγει... Αφού πάρουν τη μίζα τους. Άραγε είναι σταθερό ποσό ή παίρνουν ποσοστό επί των πωλήσεων;

ΕΜΕΙΣ πρέπει να ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ να αγοράζουμε μεταχειρισμένα εκτός αν είναι από ιδιώτη με τα χαρτιά του. Οι εταιρείες ΠΡΕΠΕΙ να φτιάξουν κοινή βάση με ΙΜΕΙ και να τα μπλοκάρουν. Έτσι θα περιοριστεί σε τεράστιο βαθμό το φαινόμενο. Δεν θα σε κλέβει ο μικροαπατεώνας ο οποίος δεν μπορεί να το διαθέσει στο εξωτερικό...

 

δεν τον εχω δει ποτε να πουλαει γυαλια............:confused:

Edited by gkr41
Δεν γράφουμε συνεχόμενα μηνύματα. Κάνε χρήση του κουμπιού "Τροποποίηση" ή "Πολλαπλή παράθεση"
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά ταυτόχρονα πολύ σχετικό: η κρίση θα κάνει το θαύμα της και στο χώρο της κινητής! Όταν δεν θα έχει αρκετά χρήματα να ψωνίσει με το ΦΠΑ 23% ο μέσος ελληνάρας, θα σταματήσει να έχει για σκουλαρίκι το κινητό και θα ψωνίζει κινητό των 50-100 ευρώ και όχι των 500. Και τα κινητά των 100 ευρώ πόσο να πουληθούν; Θα βοηθήσει και σε αυτό το ζήτημα η κρίση...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Οποιος περναει θα τον εχει δει σιγουρα. Ε, δεν παιζει να μην περνα η αστυνομια απο εκει ποτε....

 

μαλλον δεν γνωριζετε τον νομο καστανιδη.....

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=90338&cid=4

 

:lol::lol::lol:

 

και που να δειτε τι θα γινει μολις "σφυξει" η κριση......

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν γνωριζετε τον νομο καστανιδη.....

 

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=90338&cid=4

 

:lol::lol::lol:

 

και που να δειτε τι θα γινει μολις "σφυξει" η κριση......

 

Πωπω ντάξει δεν θα μείνει κινητό για κινητό στις τσέπες μας από εδώ και πέρα..:X

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Δύο σε ένα για μένα. Το άφησα κάπου, και όταν το πήρα είδηση και τηλεφώνησα στο αριθμό μου, μου το έκλεισαν. 2005, Οκτώβριος, Nokia 6600 (το smartphone).

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Στην Αριστοτελους την πατησα και εγω. Το είχα στο αμαξι και φορτιζε. Λαθος μου μεγαλο. Μου σπασαν το παραθυρο αρπαξαν το 5800 μου, αλλα ευτυχως δεν πηραν αλλα πολυτιμα πραγματα που ειχα. 9 η ωρα το βραδυ το βρηκα, μεγαλη φρικη.

Εκανα το λαθος και ειδοποιησα την αστυνομια. Περιμενα δυο ωρες να ρθουν απο τον σταθμο που ειναι 200 μ μακρυα. Δεν καναν τιποτα λιγο βαριονταν λιγο μου την εδωσε και μενα, ζητουσαν να ξαναρθω!! την αλλη μερα για να παρουν αποτυπωματα μετα επρεπε να κανω μυνηση κατα αγνωστων και αν βρισκαν τιποτα επρεπε να ανεβω Θεσσ/νικη (μενω Βολο) για το δικαστηριο........

Νομιζω οτι φταιμε και μεις Πρεπει να ειμαστε προσεκτικοι και να μη προκαλουμε την τυχη μας

Link to comment
Share on other sites

Mιας και συζητάμε για αυτό το θέμα θα ήθελα να ρωτήσω κάποιος είπε για εντοπισμού του κινητού μέσο gps πως γίνετε αυτό υπάρχει κάποιο πρόγραμμα έχω το n97 ευχαριστώ

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου εχουν κανει κατι ακομη χειροτερο.Μου εχουν πουλησει σαπουνι αντι για κινητο n96 nokia στην τιμη των 100 ευρω.Αυτο εγινε στην εγνατια στην Θεσσαλονικη εξω απο την φενα γιορτινες μερες Χριστουγεννων.:mad::mad::mad:
Link to comment
Share on other sites

Mιας και συζητάμε για αυτό το θέμα θα ήθελα να ρωτήσω κάποιος είπε για εντοπισμού του κινητού μέσο gps πως γίνετε αυτό υπάρχει κάποιο πρόγραμμα έχω το n97 ευχαριστώ

 

Yπάρχουν για symbian τέτοια προγράμματα (αν θυμάμαι καλά Guardian λέγεται) που μεταξύ άλλων έχει και εντοπισμό μέσω gps.

Άλλα δεν είναι εύκολο γιατί για να κλειδώσει δορυφόρο πρέπει αυτός που το έκλεψε να το αφήσει ανοικτό για ώρα σε σημείο που να βλέπει ουρανό.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου εχουν κανει κατι ακομη χειροτερο.Μου εχουν πουλησει σαπουνι αντι για κινητο n96 nokia στην τιμη των 100 ευρω.Αυτο εγινε στην εγνατια στην Θεσσαλονικη εξω απο την φενα γιορτινες μερες Χριστουγεννων.:mad::mad::mad:

 

Ήταν σε κουτί Ν96 όμως; Και, αν κρίνω από την τιμή, πρέπει να ήταν πολύ καλό σαπούνι ! Αυτό δεν το έχω ακούσει ξανά... :)

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου εχουν κανει κατι ακομη χειροτερο.Μου εχουν πουλησει σαπουνι αντι για κινητο n96 nokia στην τιμη των 100 ευρω.Αυτο εγινε στην εγνατια στην Θεσσαλονικη εξω απο την φενα γιορτινες μερες Χριστουγεννων.:mad::mad::mad:

 

Ήταν σε κουτί Ν96 όμως; Και, αν κρίνω από την τιμή, πρέπει να ήταν πολύ καλό σαπούνι ! Αυτό δεν το έχω ακούσει ξανά... :)

 

Kι όμως είναι πολύ συνηθισμένη τακτική. Σου δείχνουν ένα κανονικό κινητό (συνήθως Νokia N95 8GB ή Ν96) μέσα στο κουτί του και όταν αποφασίσει κάποιος να το αγοράσει το αλλάζουν ταχυδακτυλουργικά με ένα σαπούνι το οποίο μοιαζει με κινητό. Μέχρι να το ανακαλύψει ο αγοραστής ο πωλητής εξαφανίζεται.;)

 

Και μένα πολλές φορές με έχουν πλησιάσει τέτοιοι τύποι σε εκείνο το σημείο πάνω στην εγνατία μετά την Αριστοτέλους προς Βαρδάρη.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι μου εχουν κανει κατι ακομη χειροτερο.Μου εχουν πουλησει σαπουνι αντι για κινητο n96 nokia στην τιμη των 100 ευρω.Αυτο εγινε στην εγνατια στην Θεσσαλονικη εξω απο την φενα γιορτινες μερες Χριστουγεννων.:mad::mad::mad:

Καλα, δεν ανοιξες εκεινη τη στιγμη τη συσκευασια να δεις οτι οντως εχει κινητο μεσα, σε τι κατασταση ειναι, τι παρελκομενα κλπ?

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ήταν σε κουτί Ν96 όμως; Και, αν κρίνω από την τιμή, πρέπει να ήταν πολύ καλό σαπούνι ! Αυτό δεν το έχω ακούσει ξανά... :)

 

Οχι δεν ηταν στο κουτι.Μου το εδειξε το n96 και λειτουργουσε κανονικα.Μου εδωσε να το λειτουργησω και ο ιδιος και ολα καλα.Μετα εβγαλε απο την τσεπη του μια θηκη γυαλιων κελβιν κλαιν και το βαζει μεσα αφου πρωτα το εδεσε κομπο.Στη συνεχεια του δινω 100 ευρω και αφηνει την θηκη που ειχε μεσα το κινητο σε μια σακουλα δικια μου που ειχα μαζι μου με ψωνια και εφυγε περπατωντας γρηγορα.Αφου λοιπον χρειαστηκα ψαλιδι για να κοψω το σχοινακι απο τη θηκη ανοιγοντας το αντικρισα ενα σαπουνι το οποιο ηταν πανω χαραγμενο αφηνοντας σου την αισθηση οτι πιανεις κινητο.Συνιστω σε ολους μεγαλη προσοχη.Τον συγκεκριμενο τυπο τον ειχα πετυχει μετα απο λιγο καιρο στο λεωφορειο και μυριζε ολοκληρος σε σαπουνι.Μαλλον κουβαλαει μαζι του σαπουνια .:mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηταν στο κουτι.Μου το εδειξε το n96 και λειτουργουσε κανονικα.Μου εδωσε να το λειτουργησω και ο ιδιος και ολα καλα.Μετα εβγαλε απο την τσεπη του μια θηκη γυαλιων κελβιν κλαιν και το βαζει μεσα αφου πρωτα το εδεσε κομπο.Στη συνεχεια του δινω 100 ευρω και αφηνει την θηκη που ειχε μεσα το κινητο σε μια σακουλα δικια μου που ειχα μαζι μου με ψωνια και εφυγε περπατωντας γρηγορα.Αφου λοιπον χρειαστηκα ψαλιδι για να κοψω το σχοινακι απο τη θηκη ανοιγοντας το αντικρισα ενα σαπουνι το οποιο ηταν πανω χαραγμενο αφηνοντας σου την αισθηση οτι πιανεις κινητο.Συνιστω σε ολους μεγαλη προσοχη.Τον συγκεκριμενο τυπο τον ειχα πετυχει μετα απο λιγο καιρο στο λεωφορειο και μυριζε ολοκληρος σε σαπουνι.Μαλλον κουβαλαει μαζι του σαπουνια .:mad::mad::mad:

Ταχυδακτυλουργος ηταν; Αφου το ειδες οτι το εβαλε μεσα στη θηκη των γυαλιων και το εδεσε κομπο, πως οταν το ελυσες ειχε σαπουνι μεσα; Μιας και το χρησιμοποιησες το κινητο και ειδες οτι οντως ειναι κινητο. Γιατι αλλιως θα εβγαζε σαπουδανες...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ταχυδακτυλουργος ηταν; Αφου το ειδες οτι το εβαλε μεσα στη θηκη των γυαλιων και το εδεσε κομπο, πως οταν το ελυσες ειχε σαπουνι μεσα; Μιας και το χρησιμοποιησες το κινητο και ειδες οτι οντως ειναι κινητο. Γιατι αλλιως θα εβγαζε σαπουδανες...

 

Απο οτι φαινεται το αλλαξε.Μιλαμε για επαγγελματια.Δεν πιστευα οτι την πατησα με τετοιον τροπο.Φανταζομαι πως οταν εκανε την κινηση να αφησει το κινητο στη σακουλα μου,μαλλον απο το μανικι του θα πεταξε το σαπουνι μεσα .....Κατι τετοιο εκανε ....

Link to comment
Share on other sites

Ταχυδακτυλουργος ηταν; Αφου το ειδες οτι το εβαλε μεσα στη θηκη των γυαλιων και το εδεσε κομπο, πως οταν το ελυσες ειχε σαπουνι μεσα; Μιας και το χρησιμοποιησες το κινητο και ειδες οτι οντως ειναι κινητο. Γιατι αλλιως θα εβγαζε σαπουδανες...

 

μην σου κανει εντυπωση αυτο που ακους ειναι πολυ παλια και γνωστη τακτικη,

θα μπορουσα να σου πω αρκετους που ειχανε πεσει θυματα απο αυτην την τακτικη μεχρι πριν λιγα χρονια.

 

απο αυτα που εχω ακουσει παντα ο τυπος με ενα μαγικο τροπο αλλαζει το κινητο με το ψευτικο χωρις να το καταλαβει ο αγοραστης και στην συνεχεια το δενει σε ενα σακουλακι η κατι τετοιο με τροπο που ο αγοραστης θα καταφερει πολυ δυσκολα να το λυσει ετσι ωστε ο πωλητης να εχει εξαφανηστει μεχρι εκεινη την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...